Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] [ROZWIĄZANE] Jakie słuchawki - pomocy!


Rekomendowane odpowiedzi

Chcę na święta kupić mojemu mężczyźnie słuchawki. Dodam, że jest to temat zupełnie dla mnie nowy, no ale, postanowiłam go zbadać. Im dłużej czytam, tym głupsza się czuję :o Najpierw wahałam się pomiędzy CAL! a AKG 540. Dzisiaj w końcu na żywo zweryfikowałam, to co przeczytałam - CAL będą za małe dla mojego faceta i mogą cisnąć go w uszy, a AKG 540, no kurcze, super słuchawki, ale ten delikatny pałąk :( boję się, że może łatwo się złamać. Wpadły mi w oko Sennheisery, ale nie wiem które mogłabym wybrać, modele są podobne dla kompletnego laika, którym jestem :( Myślałam, żeby zamknąć się kosztowo do nieco ponad 300 zł. HD 380 jednak za drogi, HD 518 najtaniej za 370 zł, zrobiły na mnie wrażenie.

Czy w ogóle warto myśleć o HD 238, raczej ludzie piszą o używaniu ich z telefonami, cena korzystna, ale czy to jest to??

A są jeszcze HD 428, 438, 448...

Proszę o radę, mój facet nie chodzi po ulicy ze słuchawkami, tylko domowe słuchanie, konstrukcja zamknięta niekonieczna, nawet wydaje mi się, że otwarta, półotwarta byłaby lepsza. AKG 540 naprawdę przestrzennie brzmiały, tylko ten pałąk!! Co więcej - mój facet lubi słuchać muzyki filmowej, często ogląda filmy na komputerze, z komórki muzyki nie odtwarza.

Proszę o poradę, z uwzględnieniem wszystkich modeli, które wymieniłam, może poza CAL, które odrzuciłam na zawsze i HD 380 - za drogie. O innych modelach chętnie posłucham.

Z góry dziękuję za pomoc - będziemy wdzięczni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako przedstawiciel płci brzydszej nie lubię niespodzianek tego typu, bo często się nie sprawdzają, i podejrzewam że większość samców ma podobnie ;-) Słuchawki to przypadek skrajnie trudnego wyboru, dużo czynników zależnych od gustu, poczucia komfortu, itd... Także polecam przemyśleć, czy urok niespodzianki jest wart ryzyka nietrafienia prezentu :-)

 

Mało merytoryczna uwaga, ale intencje miałem dobre ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bane - to, co piszesz, jest warte zastanowienia i na pewno to przemyślę przy podejmowaniu ostatecznej decyzji. Natomiast chcę ją podjąć z uwzględnieniem wszystkich za i przeciw :)

Proszę o opinię dotyczącej Sennheiserów, tych które wymieniłam. Czy S HD428 są warte zachodu? lub 238? Czy myśleć bardziej o półce 448 i 518? Nie ma kurcze takich odpowiedników AKG 540 - w podobnej cenie, one są już po 330 zł i z takimi parametrami.

Z góry dziękuję za merytoryczne uwagi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności