Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

usb DAC/AMP do Kossów ksc75


pierotero

Rekomendowane odpowiedzi

Odkąd pozbyłem się super kart pci na Vortex2 i na Crystalu (Winda 7 niestety nie wspiera) to słuchawki kurzą się w szufladzie.

Polećcie fajną kombinację DAC/HAmp do tych Koss-ów. Niech grają dźwięczną górą barwnymi wokalami i krótkim kontrolowanym basem. Dosyć mam już tego co generują zintegry Realteka, szczególnie na dole. Amplifikacja nie musi być bardzo rozwojowa - słuchawek nie zmienię na top Grado/Senn, głównie słucham stacjonarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie martwią te cofnięte wokale ale znowu ksc75 też nie jest szczytem wyrafinowania.

...no dobra posłuchamy.

A jak z jakością po usb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co da mi Audiotrack Cube - cena x 2? Ciekawe czy flaki 24/96 dadzą mi przyrost jakościowy? Jest jeszcze ciekawy Fiio *10 z ceną po środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cube będzie lepszy od E10 - technicznie. Ale E10 ma raczej cieplejszy dźwięk. To kosów raczej nie ma co wybierać specjalnego... im taniej zapłacisz tym lepiej dla Ciebie. Jakbyś zmienił na lepsze słuchawki, to wtedy różnice między tymi DACami będą miały większe znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc maya u5. Fajne to małe i poręczne! Martwi mnie brak potencjometru - po cyfrze utrata jakości :( Napiszcie jeszcze o muzyce 24/96 - czy warto zabiegać, czy olać, zapomnieć?

Fiio 10 - ocieplony ale i zamulony jak w tańszych? Szczególnie nie lubię kupy na dole.

 

ps. a cóż to takiego mxm, warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem, a nie pamiętam co o nim dokładnie pisano, jedynie tyle, że ma mniejszą sceną i ogólnie jest technicznie słabszy. E10 to taki porównywalny do uDaca sprzęt trochę go przerastający. A maya to już klasa grania takie audinsta, czyli jak na swoją cenę to wręcz wzorcowo. Ja używam jej do głośników i świetnie sobie z nimi radzi. A czasem i na dziurce od niej dla urozmaicenia słucham, jest dość szczegółowa i ma dużą scenę/przestrzeń. Z kossami i tak będzie się marnowała.

 

ps. a cóż to takiego mxm, warto?

 

Wzmacniacz portable - do ksc nie warto...

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa sam headamp. Dzięki Selphy i Syler za wyczerpanie tematu.

Nie ma co rzeźbić. Z czasem czeka mnie wymiana Marantza CD63 na - no właśnie, jakiś DAC usb za minimum 1,5kz. Maya zostanie jako rezerwa przenośna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A maya to już klasa grania takie audinsta, czyli jak na swoją cenę to wręcz wzorcowo. Ja używam jej do głośników i świetnie sobie z nimi radzi. A czasem i na dziurce od niej dla urozmaicenia słucham, jest dość szczegółowa i ma dużą scenę/przestrzeń. Z kossami i tak będzie się marnowała.

To może polecisz któreś lepsze nauszniki do niej. Jakieś szczegółowe i nie przebasowione. Stacjonarkę zanim skompletuje od nowa troche się zejdzie

Edytowane przez pierotero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno do Mayi świetnie pasują CAL! Ja sam używam Fostexów TH-7B (czyli imo CAL z lepszą góra środkiem), które są świetnie uzupełniane przez Maye :)

 

Ciekawym pomysłem (i na pewno sporo tańszym - 89zł) będą bardzo chwalone Superluxy hd681. Powinny się zgrywać dobrze z neutralnym DACiem, ale nie miałem okazji samemu przetestować więc nie chcę polecać w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki jeszcze przedłużkę do TV 'poproszę'. Tanie ponoć do niczego. A może diy-a zrobić na Klotzu albo vad Damme microfonowym?

Cena pare zł. za 1mb + jacki. Do TV po prostej ok. 3m.

 

Jeszcze raz napisze. Zrobić przedłużacz jack to jack czy wykonać re-kablink z dłuższych przewodów? Jak dostać się do głośniczków tych kosów. Zdejmując gąbkę zobaczyłem że wcale może być problem.

Edytowane przez pierotero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wznawiam temat ponieważ 'znowu' słuchałem AKG K530 i 'znowu' byłem pob ich wrażeniem. Czy Maya5 nada się do wysterowania tych AKG czy może rozglądać się za czymś lepszym?

http://www.google.pl...1t:429,r:11,s:0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Uuups!?

No napiszcie cóś. B. podoba mi się odprężony dźwięk K530, kiedyś były 'nie tanie' teraz można kupić okazyjnie.

Tylko nie wiem jak one elektrycznie i czy Maja da rade wydajnościowo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One są bardzo wymagające mocowo. A Maya ponoć wcale nie taka mocna. Raczej da się lepiej niż K530 które raz że są już dość starą konstrukcją a dwa że sporo kiepskich opinii już teraz zbierają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..a dwa że sporo kiepskich opinii już teraz zbierają.

A co można zaliczyć na kiepskie opinie. Ja znam prawie same dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choćby kilka dni temu z tematu o okazjach:

 

A można je dostać taniej? Albo w ogóle gdzieś jeszcze dostać..? ;)

Nie widzę po co ktoś chciałby je kupować. Jest wiele innych lepszych i ciekawszych słuchawek od AKG. Ja swoje K530 dwa lata temu kupowałem za 180zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4ndr3 kiedyś testowałel wiele AKG i Sennek. K530 pobiły tylko HD600. Hd5**-ki mi jakoś nie podeszły - może amp. Znowu K700 i inne wyższe jakieś mocne i męczące, no ale może zmowu amp.

Przydały by mi się jakieś plastyczne i neutralne słuchawy bez 'jazdy' na basie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności