Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukaj w google jest cały test o e6 a w nim dokładne porównanie do E5. Ogólnie sa to zbliżone do siebie ampy, ze swoimi plusami i minusami. + dla e6 to bateria, rozmiar, mniejsze zniekształcenia, bardziej rozbudowane EQ, - to chyba moc delikatnie mniejsza i obudowa. Wniosek jest taki, że jak masz E5 to nie ma sensu zmieniać na E6 chyba, że właśnie liczysz na mniejsze rozmiary i EQ. Natomiast SQ jest na tym samym poziomie z drobnymi poprawkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Bardzo dobra recka Sylerku :) Trzymasz poziom Stary! Powiem szczerze, że nakręciłem się na ten wzmacniaczyk. Ciekawi mnie jakie rezultaty przyniesie podłączenie go do Clipa+, HD681 czy SHP5401. Oj chyba kolejne zakupy związane z audio przeprowadzone zostaną pod znakiem Fiio... (E6 i E10) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Ja zacząłem go używać do mojego samsunga Z5 ze stockowym krótszym IC, który od czasu do czasu przerywa, ale się jeszcze trzyma i jest tak jak się spodziewałem, efekt lepszy niż na taczce. Scena jest większa i bardziej przejrzysta, dźwięk nabiera takiej subtelności. z clip+ powinno być podobnie. A że możemy jeszcze zastosować RB EQ, to efekty na słuchawkach mogą być całkiem dobre.

 

99ae74f0_photo2.jpeg

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dziękuję. Ja zacząłem go używać do mojego samsunga Z5 ze stockowym krótszym IC, który od czasu do czasu przerywa, ale się jeszcze trzyma i jest tak jak się spodziewałem, efekt lepszy niż na taczce. Scena jest większa i bardziej przejrzysta, dźwięk nabiera takiej subtelności. z clip+ powinno być podobnie. A że możemy jeszcze zastosować RB EQ, to efekty na słuchawkach mogą być całkiem dobre.

 

99ae74f0_photo2.jpeg

 

Co to za wzmak ? E6 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Panowie jak myślicie czy E6 do w połączeniu z Samsungiem Delphi,Pioneerami SE-M390,MEE M9 i MDR-XB500 dałby jakiś efekt tzn poprawił dźwięk ?

W sumie M9 dają rade pod tym szajsungiem,ale pionki ledwo grają i nie wiem czy jest sens zakupować ten wzmak (głównie chodzi mi o poprawe basu żeby kopał mocniej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do m9 raczej nie będzie potrzebny (aczkolwiek też będzie różnica na plus), do xb500 już pewnie tak. One nie są trudne do napędzenia raczej (po doświadczeniach z xb700), ale telefon to może być za mało. Co więcej e6 ma bas boost, więc tak jak chcesz "dół będzie mocniej kopał". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do M9 to wzmak wiem, że nie jest raczej potrzebny ponieważ dźwięk z telefonu w polączeniu właśnie z M9 nawet mnie zadowala lecz właśnie przydałby mi sie do Pionków i xb500 :)

Tylko teraz własnie nasówa sie jedna myśl.Jak wielka będzie poprawa.Wiem że od wzmaka wartego 100 nie można oczakiwac cudów,ale tez żeby coś to dało ponieważ płacić za nic też nie mam zamiaru :)

A co do napędzenia xb700 to słyszałem,że łatwiej je napędzic niż xb500 i w sumie kupilbym je,ale martwi mnie to,że inni pisali iż posiadają mniej basu(grają mniej basowo) niż xb500(a jak wiadomo najbardziej zależy mi na basie).Nie wimem może jest to spowodowane tym,że jest bardziej kontrolowany niż w 500

Edytowane przez gLp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może kup Urbaneras Plattan - basu nie zabraknie a do wysterowania chyba najłatwiejsze ze wszystkich nausznych jakie "przerobiłem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wielka będzie poprawa.

 

Wielka to dużo słowo... Poprawa będzie widoczna zapewne po gruntownym wsłuchaniu i będą to smaczki. Jedyna słyszalna na pierwszy rzut ucha różnica będzie po tym, jak przestawisz wajchę od basu.

 

Xb700 są basowe, ale nie aż w takim stopniu jak zapewne oczekujesz, celuj w xb500.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może kup Urbaneras Plattan - basu nie zabraknie a do wysterowania chyba najłatwiejsze ze wszystkich nausznych jakie "przerobiłem".

Nie chcę słuchawek z mikrofonem do tego są troche za małe a tak poza tym zdecydowałem sie już na XB500 :)

Co do E6 to różnica wiem,że nie będzie ogromna tylko bardziej kosmetyczna.Użyłem słowa "duża" ponieważ nie wiem w jakim stopinu mogłaby występować.

W sumie nie oczekuję wielkiej różnicy w ogólnym graniu tylko właśnie w podbicu basu ponieważ tego zazwyczaj brakuje mi w słuchawkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

MrB: miałeś może okazję podłączyć V-Jays do E6? Miałem od razu rzucać się na E11, ale jakoś te maleństwo mnie ciekawi.

Mike na headfonii stwierdził, że E6 podbija wyższą średnicę, co chyba nie będzie dobre w przypadku V-Jays, ale on pisze różne rzeczy, często dziwne...

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawa jakaś tam jest zauważalna. Ale czy warta zachodu? To już od ciebie zależy.

 

Ja jakoś nie zauważyłem aby podbijał wyższą średnicę... Nie wiem, nawet to jeśli to robi, nie robi, żadnych szczytów w paśmie. Może miał jakieś słuchawki z podbitą średnicą która się odezwała po lepszym napędzeniu? :)

 

E6 to taka szkoła grania dokładnie pomiędzy E17 i E11. Nie ma takiej klarowności jak E17, ale nie ma i takiego muła jak E11. W SQ jest odrobinę słabszy od E17, gra bardziej misiowato/miękko, może to właśnie dlatego nie da np. tak twardego basu. Z kolei bas na E11 ma lepszy Drive, ale ceną jest ogólna przejrzystość. Dla mnie E6 gra przyjemniej i muzykalniej zarówno od E17 i E11 choć nie będzie miał takiej precyzji basu co one oba i nie będzie miał tak klarownych wysokich co E17. Jak dla mnie to taka udana alternatywa, za 22-24 dolary :ph34r:

 

Właśnie go słucham z V-moda, zgranie jest całkiem ELO ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się to co napisałeś, bo właśnie z E17 jest dla mnie troszkę za zimno, a boję się, że z E11 będzie za ciepło :) Do tego podobają mi się jego gabaryty.

E17 i E11 już znam, przydałoby się mieć w łapach jeszcze E6.

Na allegro pojawił się E06 Fujiyama - zmieniło się coś oprócz nazwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro pojawił się E06 Fujiyama - zmieniło się coś oprócz nazwy?

nic :)

 

Podoba mi się to co napisałeś, bo właśnie z E17 jest dla mnie troszkę za zimno, a boję się, że z E11 będzie za ciepło :) Do tego podobają mi się jego gabaryty.

 

Jedno jest pewne w tej cenie i z tymi rozmiarami nic lepszego nie znajdziesz ;). W komisie były Zo2 możesz pomyśleć, też fajny amp, tylko do clip+ raczej się nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZO2 jest wyraźnie lepszy od e6. Sam bym może kupił, ale raz nie chcę wywalać kasy na wzmaka przenośnego, dwa nie moje brzmienie trochę.

 

On nie jest z byt basowy z EQ na 0 basu nie ma wcale dużo, tylko on jest wyraźnie ocieplony, do takiego iModa idealny, ale z taczką trochę za ciepły, albo inaczej - nie jest za ciepły, ale ma więcej ciepła niż lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności