Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] [ROZWIĄZANE] Słuchawki DT990 - pomóżcie blondynce :)


Rekomendowane odpowiedzi

Czytając ten temat miałem mieszane uczucia. Czy aby DT990 nie sa czasem lekko przereklamowane? Faktycznie dają miły dźwięk, są wygodne i w ogóle ale może trzeba by było ugryźć temat z lekko innej strony. Przeważnie jest tak że nie słyszymy w muzyce tego co wykonawca miał na myśli nagrywając krążek, ponieważ między nami a artystą są jeszcze przeważnie 2 osobistości które mogą zrobić z płyty istne arcydzieło lub zupełnie ją zepsuć. Wiem że w dzisiejszych czasach wiele płyt jest wypuszczanych średnio a nawet kiepsko zmiksowanych i nie mowa tu o jakości mp3 tylko o oryginalnym nagraniu krążkowym. Jest to oczywiście spowodowane tym że nie każdy realizator dźwięku posiada odsłuvh który nie kłamie. Są jednak wykonawcy których miksy stanowczo odbiegają od reszty ponieważ nie są poucinane z częstotliwości ale są zmixowane faktycznie tak że dany imstrument brzmi naturalnie. Jednym z takich wykonawców jest Brian Culbertson lub Cece Winans(szczególnie płyta Alone in his presence). Są to moim skromnym zdaniem wykonawcy którzy duży nacisk kładą na końcowy miks. Mówię to wszystko ponieważ wiem że DT 990 też mają tu i tam braki w paśmie które wychodzą na jaw dopiero przy dobrze zmiksowanych płytach które nie sa obcięte:)

 

 

absolutnie nie zgadzam się z tym że Beyery DT 990 pro są przereklamowane.... (co innego DT990 ed 2005 których praktycznie nie da się słuchać - mówię o tych). Jedna uwaga ogólna dla piszących w tym wątku - nie mieszajmy DT990 pro z DT990 bo to są zupełnie inne słuchawki.... nie wspominając już że DT990 występuje w czterech wersjach (32, 250, 600 ohm, oraz stara wersja 600 ohm która jest akurat świetna:

http://allegro.pl/sluchawki-beyerdynamic-dt-990-uszkodzone-i1944481235.html

a DT990 pro było niegdyś dawniej w odmianie 600ohmowej - takiej:

http://allegro.pl/beyerdynamic-dt-990-pro-fesional-600-ohm-i1972733698.html

 

a współczesna wersja to ta:

http://allegro.pl/beyerdynamic-dt990pro-dt-990-sklep-audiopunkt-i1977881280.html

 

ona ma 250ohm.

 

@Dzionek jestem przekonany że te "braki" o których wspomniałeś wynikają reszty toru bo tej klasy słuchawki co DT990 pro wymagają dobrego napędzenia i nie ma znaczenia czy lampa czy tranzystor o ile jest dobry. Black Pearl wyciąga z Dt990 pro tak szlachetne muzykalne brzmienie z doskonałą średnicą, że nawet w kilku aspektach droższe DT880 pro tak nie grają... polecam posłuchać Beyerów na czymś przyzwoitym a potem wyciągać wnioski. Dla mnie typowo przereklamowanymi słuchawkami które ostatnio miałem okazję poznać na bardzo wysokiej klasy torze są Denony D7000 i Audio-Technica ATH-W1000X które grają jak dla mnie po prostu słabo, nie mówiąc o cenie jaką sobie producent żąda za nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@Dzionek jestem przekonany że te "braki" o których wspomniałeś wynikają reszty toru bo tej klasy słuchawki co DT990 pro wymagają dobrego napędzenia i nie ma znaczenia czy lampa czy tranzystor o ile jest dobry. Black Pearl wyciąga z Dt990 pro tak szlachetne muzykalne brzmienie z doskonałą średnicą, że nawet w kilku aspektach droższe DT880 pro tak nie grają... polecam posłuchać Beyerów na czymś przyzwoitym a potem wyciągać wnioski. Dla mnie typowo przereklamowanymi słuchawkami które ostatnio miałem okazję poznać na bardzo wysokiej klasy torze są Denony D7000 i Audio-Technica ATH-W1000X które grają jak dla mnie po prostu słabo, nie mówiąc o cenie jaką sobie producent żąda za nie...

 

 

Muszę sie przyznać że jeżeli chodzi o tor to chyba lepszego nie mogłem mieć bo słyszałem je jak nagrywałem w studiu u znajomego ze wzmacniacza lampowego i karty dźwiękowej RME:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT990pro 250om które słyszałem grały w prost doskonałą jakością i w sumie tak jak opisuje Pani Asia.Choć ja np. wolałem zostać przy moich MS1i które technicznie są słabsze, nie mają tak szerokiej sceny, ale z hybrydką teraz dają mi dźwięk marzenie.

 

Uważam, że albo autorka tematu osłucha się z innymi słuchawkami, albo nie pozostanie jej nic innego jak budowanie toru pod Beyery :)

 

Chciałbym by ktoś mnie poprawił czy dobrze myślę. Ale może Pani Asiu posiadasz jakiegoś CD-ka w domu? Jeśli tak, to może wyjściem byłoby kupienie polskiego klona lehmanna: http://allegro.pl/lehmann-audio-linear-klon-wzmacniacz-sluchawkowy-i1963591216.html i jakoś tanio te Beyery i podpinać to narazie do CD-ka, ewentualnie można wyrwać jakąś perełkę rynku wtórnego za małe pieniądze. I zbierać kaskę na jakieś lepsze źródło... jakiegoś VALABa czy DAC DIY polecany przez johnysa.. Lub są jeszcze inne pośrednie rozwiązania np. nowy Cube audiotracka? Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urzekły mnie: szeroka scena, głęboki i przyjemny (ale nienachalny) bas, czystość grania we wszystkich zakresach i idealna góra (nie za ostra, taka w sam raz). Oprócz tego wygoda, wygoda, wygoda.

Słucham różnego rodzaju muzyki od jazzu przez muzyke okołoelektroniczną do rocka, a czasem (choć rzadko) zahaczam też o metal. Może łatwiej będzie, jak wypiszę kilka ostatnio przesłuchanych przeze mnie płyt (mam nawyk sluchania płyt w całości, katując czasem jedną po kilkanaście razy z rzędu):

 

Możdzer, Fresco, Danielson - The Time

Muse - Origin of Symmetry

Telepopmusik - Genetic World

Eddie Vedder - Into the Wild

Edward Lorens - Bandyta

Bobby McFerrin - Don't Worry, Be Happy!

Po tym jak opisujesz dzwiek, mysle, ze proponowane wczesniej AD700 powinny trafic w Twoj gust.

Mozdzer brzmi na ATH fenomenalnie (fortepiany brzmia na nich lepiej niz na zywo ;) )

McFerrin tez mi sie bardzo podoba, reszty niestety nie znam.

Plusem ATH w Twojej sytuacji jest latwosc napedzenia, z przenosnego odtwarzacz potrafia zagrac prawie tak dobrze jak z toru za 2k. Przynajmnniej ja nie czuje powalajacej roznicy jak w wpyadku wielu innych sluchawek (chociazby dt990).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa tu o SONY MDR V6. Mam je ponieważ na jednym z video blogów Brian powiedział że je ma i ich używa w studio więc zaryzykowałem i ściągnąłem je, ponieważ( nie wiem z jakim przyczyn) nie są dostępne w Polsce.

Ja tam bym wolał kierować się własnym słuchem przy wyborze słuchawek, a nie preferencjami jakiegoś dziwnego gościa. Co kto lubi.

 

Chciałbym jeszcze wspomnieć, że słuchawki te są produkowane od 1980 roku więc musi w nich coś byc

Z pewnością jest w nich przestarzała i tania w produkcji technologia.

 

Poniżej wklejam wykres porównawczy częstotliwości patrząc na świat otaczający nas dookoła możemy pomyśleć że idealne słuchawki miały by praktycznie płaską charakterystykę. Z tego wynika że tę konkurencję wygrywają V6:) ponieważ Bayery mają bardzo podbite niskie częstotliwości a ATH ma ściętą górkę przy 4-6 kHz:)

Na jakiej podstawie wnosisz, że idealne słuchawki miałyby płaską char- kę? Ja Ci mogę powiedzieć, że płaskie w widmie słuchawki byłyby zdecydowanie nieidelane i nawet więcej - nie dałoby się ich słuchać. Dlaczego? Bo istnieje coś takiego jak HRTF. Wpływ kształtu ludzkiej głowy, odbić od małżowiny, rezonansów kanału usznego, etc. powodują, że aby na słuchawkach odnieść wrażenie dźwięku równego te musiałyby mieć zdecydowanie nierówną char- kę. Fizyka Panie, równać to można kolumny ale nie słuchawki.

 

Muszę sie przyznać że jeżeli chodzi o tor to chyba lepszego nie mogłem mieć bo słyszałem je jak nagrywałem w studiu u znajomego ze wzmacniacza lampowego i karty dźwiękowej RME:)

No to faktycznie nie ma na świecie już niczego lepszego. Ja nie wiem po co ludzie projektują dedykowane wzmacniacze pod konkretny model słuchawek, przecież nie ma nic lepszego niż wzmacniacz lampowy i karta RME.

Edytowane przez Pasiasty
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT990pro 250om które słyszałem grały w prost doskonałą jakością i w sumie tak jak opisuje Pani Asia.Choć ja np. wolałem zostać przy moich MS1i które technicznie są słabsze, nie mają tak szerokiej sceny, ale z hybrydką teraz dają mi dźwięk marzenie.

 

Uważam, że albo autorka tematu osłucha się z innymi słuchawkami, albo nie pozostanie jej nic innego jak budowanie toru pod Beyery :)

 

Chciałbym by ktoś mnie poprawił czy dobrze myślę. Ale może Pani Asiu posiadasz jakiegoś CD-ka w domu? Jeśli tak, to może wyjściem byłoby kupienie polskiego klona lehmanna: http://allegro.pl/le...1963591216.html i jakoś tanio te Beyery i podpinać to narazie do CD-ka,

 

Panie Syler, proszę nie pani, Asia :). Widząc rosnące koszty i kolejne głosy za AD700, postanowiłam jednak pójść w tym kierunku. Zastanawiam się jedynie, o co już pytałem, czy E10 będzie do nich dobrym dodatkiem.

 

Po tym jak opisujesz dzwiek, mysle, ze proponowane wczesniej AD700 powinny trafic w Twoj gust.

Mozdzer brzmi na ATH fenomenalnie (fortepiany brzmia na nich lepiej niz na zywo ;) )

McFerrin tez mi sie bardzo podoba, reszty niestety nie znam.

Plusem ATH w Twojej sytuacji jest latwosc napedzenia, z przenosnego odtwarzacz potrafia zagrac prawie tak dobrze jak z toru za 2k. Przynajmnniej ja nie czuje powalajacej roznicy jak w wpyadku wielu innych sluchawek (chociazby dt990).

 

Dziękuję za kolejną poradę, czy uważasz, że dobrym źródłem do nich byłby wspominany e10?

 

Spróbuje w tym tygodniu odsłuchać gdzieś Audio Techniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnica :) moja subiektywna ocena polaczenia AD500 z e10

IMHO polaczenie takie sobie, nie chcialbym twierdzic, ze jest zle, bo slyszalem duzo gorszych, ale tez wiem bo te sluchawki potrafia grajac np. z Audinstem i nie wahalbym sie ani chwili miedzy nim a e10.

Przede wszystkim e10 zaweza scene (dziwne bo e10 poprawilo scene wzgledem Audinsta grajac jedynie jako DAC na sluchawkach grado, wiec winy bym szukal w sekcji wzmacniacza e10), a scena AD500 potrafi oczarowac, dlatego tej straty nie moge przebolec.

Bas jest dla mnie zbyt miekki, talerze przez to staja sie nachalne (na tle tego zbyt miekkiego basu), tak jakby sztucznie odseparowane, brzedekajace gdzies z boku.

Wolalbym to 300zl przeznaczyc na sanse clip z ktora jest lepiej a to tylko przenosny playerek.

 

PS. z kolei koledze sie to polaczenie spodobalo na tyle, ze chce sobie do swoich ad500 sprawic e10, wiec prosze o wziecie poprawki na fragment "subiektywna ocena" pierwszego zdania :)

 

edit:

Ok, moze moja pierwsza ocena byla zbyt surowa, poniekad wynikala z dobranego repertuatu wiecej informacji po odsluchaniu kolejnych plyt.

 

Plyty skladajace sie na pierwsza ocene:

Metallica - tutaj te denerwujace talerze, ale Nothing Else Matters zaciekawilo :),

Alice in Chains - wokal cofniety, zlewa sie z tlem,

Dżem - plyta koncertowa, doskwieraja ograniczenia sceny

 

Kolejne plyty:

Katie Melua - sprawila, zlagodzenie oceny. Scena nadal wyraznie mniejsza niz pod Audinstem, ale tutaj mi to akurat pasuje, separacja instrumentow bardzo dobra, a miekkosc na tej plytce przemienila sie w atut.

 

Mozdzer - za miekko, fortepiany to nie jest mocna strona tej konfiguracji.

 

Zbignniew Namyslowski - bardzo dobrze, waska scena wprowadza klubowy jazzowy klimat, trabki bardzo fajne, talerze znowu lekko wybijajace sie, ale nie denerwuja az tak jak w Mettalice

 

Andrea Boceli - Carmen - Ladnie, nie ma sie do czego przyczepic. Scena ladnie budowana w glab - lepiej niz Audisnt, chociaz nie tak szeroko, na tej plycie odbieram to jako plus, na Audinscie zawsze obdbieralem ze jest sztucznie szeroko wiec pewnie dlatego, widocznie taka realizacja plyty.

 

c.d.n

Edytowane przez sireliks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za opinię :)

Mogę się od ręki wymienić E150 na Sansę clip (bez plusa, nie wiem, czy dźwiękowo się różnią), więc super :)

 

Trochę mnie zmartwiło, to fiio. Wspominany przez Ciebie Audinst jest na allegro za 600zł, a to trochę mój budżet przekracza. Może zaproponuje jeszcze ktoś coś tańszego?

@Syler, masz w stopce ofertę na Mayę U5, czy karta zewnętrzna mogłaby zastąpić DAC do tych słuchawek i czy byłaby lepszym źródłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za opinię :)

Mogę się od ręki wymienić E150 na Sansę clip (bez plusa, nie wiem, czy dźwiękowo się różnią), więc super :)

Dokladnie do takiego Clipa sie odnosilem w swojej opinii, na takim s plusem nie sluchalem :)

 

Pozwole sobei odpowiedziec na pytanie skierowane do kolegi Sylera - U5 spokojnie sobie z takimi sluchawkami powinno poradzic, jezeli tylko pasuja charakterem. Po czytanych opisach (neutralna, detaliczna, z szeroka scena) mysle, ze moze sie dopasowac, ale niestety nie mialem przyjemnosci jej odsluchania wiec nie traktuje mojej wypowiedzi do konca powaznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei tych słuchawek nie słyszałem.... więc też nie mogę nic powiedzieć. Maja lubi ciepłe słuchawki, sama gra wysoką jakością i jest dość mocna jak na źródło, tzn wysteruje super wszystkie mało wymagajace słuchawki, jednak sama w sobie kompletnie pozbawiona kolorów, ochłodzona to może nie ale do bólu neutralna. O ile wiem mx1 też jest neutralny, więc maya może być dobrym zastępstwem dla niego. Choć jeszcze lepszy powinien być audiotrack Cube, w którym ponadto można wymienić op ampa co daje możliwość dopasowania dźwięku pod swoje preferencje.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem pozostaje poczekać, może Syler się wypowie.

 

Mozdzer - za miekko, fortepiany to nie jest mocna strona tej konfiguracji.

 

To duży minus.

 

Zbignniew Namyslowski - bardzo dobrze, waska scena wprowadza klubowy jazzowy klimat, trabki bardzo fajne, talerze znowu lekko wybijajace sie, ale nie denerwuja az tak jak w Mettalice

 

Tu byłby plus, gdyby nie ostatnie ale :)

 

W międzyczasie pojawił się Syler :) Dziękuję, za kolejny głos w dyskusji.

 

Audiotrak Cube to ten?

A maya tu.

 

Proszę, o inne propozycje, jeżeli ktoś orientuje się w tym temacie :)

A może lepiej będzie najpierw kupić słuchawki, wygrzać je na Clipie, a potem szukać tych daców/kart i sprawdzać nausznie?

 

 

Przy okazji, czym różni się line-out od wyjścia słuchawkowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz czegoś z szeroką sceną to Cube może być najlepszą propozycją w tej cenie,

 

Tak to są te karty, ale nie ma sensu byś je zamawiała na allegro, gdyż możesz zamówić je na ebayu za 3/4 ceny i mieć to samo, bo nasz kolega karze sobie płacić za złożenie zamówienia na ebayu. Je jest to fajne, ale cóż... to samo jest w normalnych cenach... niewtajemniczony wybuli więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam tańszy, ale z innego kontynentu chyba się nie odważę zamówić.

http://www.ebay.pl/itm/AUDIOTRAK-Prodigy-CUBE-External-USB-Sound-Card-/110775770600?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item19cac01de8#ht_13114wt_905

 

Na Amazonie niestety nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, mogę to powtórzyć jeszcze raz.

 

WSZYSTKIE te karty idą od tego dystrybutora z Korei. Na allegro masz oczekiwanie 2 tyg. jak myślisz dlaczego?

 

Ja zamówiłem na ebayu od tego sprzedawcy (jedynego) i po 7 dniach przyszła do mnie. Zrobiło już tak wiele osób i nie było żadnych skarg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym rozwazyl jeszcze jedna opcje: zamiast AD700 za 600zl kupic AD500 za 350zl a zaoszczedzone pieniadze przeznaczyc na lepsze zrodlo. Nie twierdze ze AD500 sa lepsze niz AD700, ale IMHO nie sa gorsze o 250zl a gora o jakies 100.

To taki kolejny pomysl, zebys nie miala kolezanko zbyt latwego wyboru ;-)

 

A wracajac do Twojej wczesniejszej wypowiedzi. Jezeli tylko masz mozliwosc jakiegos odsluchu to to jest o wiele lepsze wyjscie niz zakup po rada z internetu, gdzie nie zna sie gustu rozmowcow.

 

PS. Jak sluchasz koncertow fortepianowych to Audinsta i AD500 jeszcze nic czego okazje mialem posluchac nie pobilo i pewnie dlugo nie pobije, najszybciej pewnie AD900 do ktorych dojrzewam (a raczej moj porfel sie oswaja z tym pomyslem :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, mogę to powtórzyć jeszcze raz.

 

WSZYSTKIE te karty idą od tego dystrybutora z Korei. Na allegro masz oczekiwanie 2 tyg. jak myślisz dlaczego?

 

Ja zamówiłem na ebayu od tego sprzedawcy (jedynego) i po 7 dniach przyszła do mnie. Zrobiło już tak wiele osób i nie było żadnych skarg.

 

Zrozumiałam za pierwszym razem, nie odważyłabym się, bo nie umiem, a nie, bo nie wierzę Azjatom:)

 

Ja bym rozwazyl jeszcze jedna opcje: zamiast AD700 za 600zl kupic AD500 za 350zl a zaoszczedzone pieniadze przeznaczyc na lepsze zrodlo. Nie twierdze ze AD500 sa lepsze niz AD700, ale IMHO nie sa gorsze o 250zl a gora o jakies 100.

To taki kolejny pomysl, zebys nie miala kolezanko zbyt latwego wyboru ;-)

 

A wracajac do Twojej wczesniejszej wypowiedzi. Jezeli tylko masz mozliwosc jakiegos odsluchu to to jest o wiele lepsze wyjscie niz zakup po rada z internetu, gdzie nie zna sie gustu rozmowcow.

 

PS. Jak sluchasz koncertow fortepianowych to Audinsta i AD500 jeszcze nic czego okazje mialem posluchac nie pobilo i pewnie dlugo nie pobije, najszybciej pewnie AD900 do ktorych dojrzewam (a raczej moj porfel sie oswaja z tym pomyslem :) )

 

Najpewniej spróbuje gdzieś odsłuchać. AD700, już się zdecydowałam, nie mąć kolego:) Najwyżej dozbieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem całego wątku, za co przepraszam, rozumiem Twoją rozkminkę. Polecam kupić Denon D2000 z drugiej ręki, czasami trafiają się na Allegro za 650-800PLN. Nie potrzebujesz wzmacniacza by grały bardzo dobrze, Uciągnie je nawet integra z Laptopa. Amplifikacja daje stosunkowo mało i z bardzo dobrego dźwięku robi rewelacyjny za stosunkowo małe pieniążki. Nie potrzeba wzmacniaczy za 1-2k PLN, wystarczy dobry DAC za 500-800PLN.. np Klon lehmanna i Denony zachwycają w każdym względzie. Plus, wyglądają o niebo lepiej od każdego Beyerdynamica czy Sennheisera.

 

NuBreed//

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tylko odpowiem na pominięte pytanie: czym się różni line-out od wyjscia słuchawkowego. Tym, że w wyjściu słuchawkowym sygnał idzie dodatkowo przez wbudowany wzmacniacz słuchawkowy danego urządzenia, a dzięki wyjściu line-out można go ominąć, w razie potrzeby użycia własnego, osobnego, zewnętrznego wzmacniacza.

Lub posłuchania, nie wiadomo dlaczego, bezpośrednio na słuchawkach bez dodatkowego wzmocnienia ... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam kupić Denon D2000 z drugiej ręki, czasami trafiają się na Allegro za 650-800PLN. Nie potrzebujesz wzmacniacza by grały bardzo dobrze, Uciągnie je nawet integra z Laptopa. Amplifikacja daje stosunkowo mało i z bardzo dobrego dźwięku robi rewelacyjny za stosunkowo małe pieniążki. Nie potrzeba wzmacniaczy za 1-2k PLN, wystarczy dobry DAC za 500-800PLN.. np Klon lehmanna i Denony zachwycają w każdym względzie. Plus, wyglądają o niebo lepiej od każdego Beyerdynamica czy Sennheisera.

 

NuBreed//

 

Kolezanka wykluczyla sluchawki zamkniete, wiec raczej nie zapala miloscia do zamknietych d2000.

 

 

Nie potrzeba wzmacniaczy za 1-2k PLN, wystarczy dobry DAC za 500-800PLN.. np Klon lehmanna i Denony zachwycają w każdym względzie.

Hmm, Klon Lehmanna to akurat wzmacniacz nie DAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności