Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] [ROZWIĄZANE] Słuchawki DT990 - pomóżcie blondynce :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

jest to mój pierwszy post na forum i od razu proszę o pomoc.

 

Rok temu miałam na uszach słuchawki Beyerdynamic 990 i zakochałam się w nich. Były superwygodne, dźwięk był taki, jakiego nigdy na żadnych słuchawkach nie słyszałam wcześniej i później. Oczywiście postanowiłam, że kupię sobie takie same i oto po roku zbierania wreszcie mnie na nie stać :)

 

Znalazłam DT990 Pro, ale czytając trochę, dowiedziałam się, że mają one 250 omów i będę musiała dokupić do nich wzmacniacz, żeby prawidłowo działały lub poszukać takich, które mają 32 omy. Takie, co prawda, znalazłam, ale kosztują o wiele więcej niż zakładałam. Skończyć się będzie musiało pewnie na zakupieniu wzmacniacza, ale ja, jestem w tym temacie zupełnie zielona i nie wiem jak się do tego zabrać.

Mam do dyspozycji maksymalnie 300zł, które mogę wydać na wzmacniacz, ew. mogę to dołożyć do innych słuchawek, ale muszą być:

- nauszne,

- tak samo wygodne,

- niemęczące uszu, mam She9600 dokanałowe (dźwięk jest niezły ale trochę męczą) oraz UR20 koss (rzadko używam, po założeniu jakbym miała głowę pod wodą, dźwięk słaby),

- grające tak samo tonalnie

 

Będę wdzięczna za każdą poradę,

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do czego ogólnie mają być podłączane owe słuchawki? Ja np sprawdzałem również 250ohmowy model dt880pro na odtwarzaczu mp3 i dało się słuchać. Oczywiście podłączenie pod wzmacniacz wniosło sporo dobrego, tyle że ten wzmacniacz kosztował 1200zł. Często tanie wzmacniacze nie wnoszą nic specjalnego do dźwięku, no może poza większą głośnością ale o ile dobrze pamiętam beyerdynamiki są dosyć skuteczne i z tym nie powinno być problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem tych beyerów do DACa za 2000zł i M-stage za 800zł... więc grały fajnie ;) natomiast po podłączeniu do mojego Musilanda była po prostu k*pa :D

 

Rozumiem, że chcesz słuchawki które Cie w pełni zadowolą, ale jest dużo dobrych słuchawek "pomiędzy" do któryh znajdziesz niedrogie źródło i będziesz się cieszyła muzyczką dużo bardziej niż na kossach.

 

Takie no. Superluxy HD668B + welurowe pady + je dobrze wygrzać. A jak chcesz koniecznie te beyery to taki mikroforum608 już wystarczy ale musiałabyś mieć jakieś porządne źródło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam:

- laptopa z wbudowana kartą

- miniwieżę Sony CMT-EH10 (chyba: :)

- iRiver e150

 

Syler:

- na kossach w ogóle się nie cieszyłam :)

- na sprzęt za prawie 3000zł mnie nie stać

- Superluxy HD668B + welurowe pady + je dobrze wygrzać - słyszałam je i dźwięk mi się nie podobał, welurowe pady? jest jakaś inna wersja? Wygrzewanie sprawdziłam i już wiem co to:)

 

A jakieś inne propozycje? W sumie mam do wydania 900zł, ale naprawdę chciałabym być zadowolona (i mieć Dt990 :)).

 

Zapomniałam, nie wiem gdzie mogę kupić takie mikroforum.

Edytowane przez Askak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, kupując DT990 musisz mieć do nich konkretny tor audio. Na co cię w tej chwili nie stać.

 

Musisz poszukać innych słuchawek. Dobrą tańszą alternatywą będą Audio Technica ATH-AD700. Spokojnie napędzi je większa część odtwarzaczy. A jak by był problem, to zostaje jeszcze kesz na ampa, takiego jak Fiio E11.

 

Zamiast ampa, do kompa można kupić jeszcze daca Fiio E10.

Edytowane przez D@rkSid3
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, propozycja wydaje się ciekawa. Czy one są wygodne, czy nie męczą słuchu (słucham ok, 5-7 godzin dziennie), grają podobnie do dt990?

Amp to wzmacniacz, a dac? Tzn. czym różni się Fiio E11 od E10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygodniejszych na głowie nie miałaś. Cały dzień można w nich siedzieć. Przesiaduje tak w AD900.

 

Amp, to oczywiście wzmacniacz.

Dac, to przetwornik cyrfrowo-analogowy. Urządzenie podłączasz przykładowo do komputera poprzez usb. Zastępuje wbudowaną kartę dźwiękową w komputerze. Fiio E10 jest takim daciem, z wbudowanym wzmacniaczem. Jakościowo nic mu niedorównuje z posiadanych przez Ciebie źródeł dźwięku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam bardzo wygodne słuchawki. Sprawdzone osobiscie, leżą na głowie bardzo delikatnie na poczatku miałem wrażenie ze zaraz spadną. Pomachalem głową poskakałem i nic. Delikatnie ale pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze tak chciałem mieć 700 mam 990 ale w wersji 600ohm. Bas jest pełniejszy, a scena bardziej obszerna. Na moim wzmaku grają delikatniej nie mają az tak japońskiej górki jak 700, na pewno w wielu aspektach słuchawki porównywalne ja jednak postawiłem na klasyke. Przy DT990 nie ma co sie bac używek moje sa chyba z 1985 roku :), troche inwestycji potrzeba i wiedzy. Nowe DT sa bardziej zblizone do AD700 wiec koleżance powinny pasować. Moze ja przestraszyc wielkosc ATH ale tylko do chwili gdy znajda się na głowie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem strachliwa :)

 

Dziękuję za Waszą cierpliwość i pomoc :)

Ostatnie już chyba pytania. Czy te słuchawki są wytrzymałe, czy będą na lata? Czy takie e10 mogę podłączyć oprócz komputera także do mp3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co lepiej wziąć do tych słuchawek?

E11 i móc słuchac ze słuchawek i mp... e150 (doczytałam Twoją stopkę:)), czy e10 i słuchać jeno z laptopa? Wolałabym opcję pierwszą, ale jeżeli w drugiej dźwięk będzie lepszy to mogę się przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e150 jest bardzo przeciętnym grajkiem... nawet jak chcesz do mp, podłączać to i tak przydałaby ci się zmiana.

 

A mam wrażenie że słuchałać 668B bez ampa, niewygrzanych i to tylko z tego irivera. One swoim dźwiękiem dorównują słuchawkom za 500-600zł albo i lepiej. Wystarczy podpiąć do czegoś dobrego i czarują.

 

No ale DT990 technicznie są świetne, lepszych słuchawek pod tym kontem nie miałem okazji słuchać, natomiast nie ma co się za nie brać bez dobrego toru tak jak mówił Kolega wyżej.

 

Dobrze wiedzieć że są jakieś porównywalne audio-technika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e150 jest bardzo przeciętnym grajkiem... nawet jak chcesz do mp, podłączać to i tak przydałaby ci się zmiana.

 

A mam wrażenie że słuchałać 668B bez ampa, niewygrzanych i to tylko z tego irivera. One swoim dźwiękiem dorównują słuchawkom za 500-600zł albo i lepiej. Wystarczy podpiąć do czegoś dobrego i czarują.

 

Zmiana na co?

668B słuchałam z zewnętrzną karta dźwiękową, ale nie wiem jaką (mogły być niewygrzane, choć nie sądze). Coś dobrego to u Ciebie ostatnio oznaczało sprzęt za 3000zł :)

 

Sprawdziłam 668B one są półotwarte. Nie wiem z czym to się je. Zamkniętych nie da się długo słuchać, ale izolują od otoczenia, otwarte nie męczą. Półotwarte są bliższe otwartym czy zamkniętym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana na co?
Coś dobrego to u Ciebie ostatnio oznaczało sprzęt za 3000zł :)

 

Jak człowiek się ogarnie to można świetne sprzęty po niedużej cenie wyrwać. Nie będę Ci nic proponował puki słuchawek nie wybrałaś. Chyba że postawiasz zacząć dobór toru od playera... I tu większość społeczeństwa myśli, że jak kupi coś najnowsze, kolorowego, świecącego i najdroższego to myślą, że dostaną najwyższą jakość. I to największy fail noobi :P Jeśli się wyczai okazje to można mieć takiego soniacza S73x/S63x za 150-200zł do tego LOD 30-100zł i używanego E11 150-180zł. Moim zdaniem to już całkiem przyzwoicie grający zestaw który uciągnie nawet bardziej wymagające słuchawki, a w najlepszej opcji wychodzi, lekko ponad 300zł. W Najgorszej 500zł. Ale masz całkiem niezłe portable, które nie ma się czego wstydzić. Jeśli natomiast zdecydujesz się na mniej wymagające słuchawki to można nawet pokusić się o jakąś taczkę/LOD i E6 (nie zagra to jak stacjonarka ale będzie już całkiem przyjemnie) Są to tylko przykłady bo można kombinować na różne sposoby.

 

Jeśli chodzi o sprzęt stacjonarny to ja za taki tor: Musiland Monitor 02us + LittleDot I+ (480A + jakiś LME) + Alessandro MS1i/welurowe pady DIY/ (słuchawki otwarte, po 300+ h grania) dałem w granicach 1000zł A jest wart jakiś 1400-1500zł, jednak wszystkie elementy są wybijające się jakością w swoich cenach. Jaki jest dźwięk? Jednocześnie gładki i ciepły, ale bardzo szczegółowy i precyzyjny, jest mnóstwo powietrza, a sam dźwięk jest wciągający.

 

Tak więc, na dobry wzmacniacz nie trzeba się wykosztować, na źródło też, a świetne słuchawki użwane lub rebrandy/jakieś cenowe rewelacje można kupić za nieduże pieniądze.

 

I to nie jest do końca tak "kupię dobre słuchawki będę miał już super dźwięk". Mam znajomego co kupił beyerdynamic DT770 a nie pomyślał o źródle.. czy nawet ich wygrzaniu!! :lol: słuchał na integrze :o Jak przyszedłem do niego z superluxami i rega ear (świetny mały wzmacniacz który nabyłem w bardzo fajnej cenie) to zrobił wielkie oczy :D

 

Tak więc myśl w kategorii całego toru, zaczynając od słuchawek. Swoją drogą zastanawiam się jakby grały SR325 używki z E10. One potrzebują dobrego wzmacniacza by pokazać na co je stać, ale już podobno z mp fajnie grają, a dźwiękowo powinny Ci się spodobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak człowiek się ogarnie to można świetne sprzęty po niedużej cenie wyrwać. Nie będę Ci nic proponował puki słuchawek nie wybrałaś. Chyba że postawiasz zacząć dobór toru od playera...

 

Postanawiam od słuchawek, na pewno wybiorę coś z proponowanych i skłaniam się ku Audio Technika ew. Superluksy (dt990 oddala siła Twoich argumentów).

 

I tu większość społeczeństwa myśli, że jak kupi coś najnowsze, kolorowego, świecącego i najdroższego to myślą, że dostaną najwyższą jakość. I to największy fail noobi

 

Mnie to nie grozi, DT990, których słuchałam, były z poprzedniego tysiąclecia :)

 

Jeśli się wyczai okazje to można mieć takiego soniacza S73x/S63x za 150-200zł do tego LOD 30-100zł i używanego E11 150-180zł. Moim zdaniem to już całkiem przyzwoicie grający zestaw który uciągnie nawet bardziej wymagające słuchawki, a w najlepszej opcji wychodzi, lekko ponad 300zł. W Najgorszej 500zł. Ale masz całkiem niezłe portable, które nie ma się czego wstydzić.

 

Jak rozumiem, to uciągnie Beyery?

 

Jeśli natomiast zdecydujesz się na mniej wymagające słuchawki to można nawet pokusić się o jakąś taczkę/LOD i E6 (nie zagra to jak stacjonarka ale będzie już całkiem przyjemnie) Są to tylko przykłady bo można kombinować na różne sposoby.

 

A dla mniej wymagającego sprzętu Ad700/Superlux jako źródło będzie lepsze, to co wyżej (nie wiem, co to taczka), czy wspomniany wcześniej e10?

 

Jeśli chodzi o sprzęt stacjonarny to ja za taki tor: Musiland Monitor 02us + LittleDot I+ (480A + jakiś LME) + Alessandro MS1i/welurowe pady DIY/ (słuchawki otwarte, po 300+ h grania) dałem w granicach 1000zł A jest wart jakiś 1400-1500zł, jednak wszystkie elementy są wybijające się jakością w swoich cenach. Jaki jest dźwięk? Jednocześnie gładki i ciepły, ale bardzo szczegółowy i precyzyjny, jest mnóstwo powietrza, a sam dźwięk jest wciągający.

 

Wiesz jak długo męczyłabym Was pytaniami, żeby taki zestaw upolować? :)

 

Tak więc, na dobry wzmacniacz nie trzeba się wykosztować, na źródło też, a świetne słuchawki użwane lub rebrandy/jakieś cenowe rewelacje można kupić za nieduże pieniądze.

I to nie jest do końca tak "kupię dobre słuchawki będę miał już super dźwięk". Mam znajomego co kupił beyerdynamic DT770 a nie pomyślał o źródle.. czy nawet ich wygrzaniu!! słuchał na integrze Jak przyszedłem do niego z superluxami i rega ear (świetny mały wzmacniacz który nabyłem w bardzo fajnej cenie) to zrobił wielkie oczy

 

Dlatego, i na szczęście, wolałam się wcześniej tutaj zapytać :)

 

Tak więc myśl w kategorii całego toru, zaczynając od słuchawek. Swoją drogą zastanawiam się jakby grały SR325 używki z E10. One potrzebują dobrego wzmacniacza by pokazać na co je stać, ale już podobno z mp fajnie grają, a dźwiękowo powinny Ci się spodobać.

 

sr325 to Grado? Nie miałam okazji słyszeć, ale czytałam, że są bardzo niewygodne.

Edytowane przez Askak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanawiam od słuchawek, na pewno wybiorę coś z proponowanych i skłaniam się ku Audio Technika ew. Superluksy (dt990 oddala siła Twoich argumentów).

 

No i w sumie bardzo dobra decyzja ;). Najlepiej napisz co Cię w dźwięku Beyerów uwiodło, jakie cechy dźwięku chciałabyś znaleźć w nowych słuchawkach, wtedy można coś lepiej doradzić.

 

Jak rozumiem, to uciągnie Beyery?

 

99% procent szans że uciągnie. On łyka słuchawki do 300om. Tylko jak to zagra nie mam pojęcia... może zagrać bardzo dobrze, albo kupowato z tymi słuchawkami, trzeba byłoby wcześniej odsłuchać ten zestawik. Lecz też nie ma co liczyć, że zagra to tak dobrze jak sprzęt stacjonarny... będzie po prostu wyraźnie lepiej niż reszta propozycji portable + możliwość napędzenia wymagających słuchawek (nie musiałabyś się tak ograniczać).

 

 

Wiesz jak długo męczyłabym Was pytaniami, żeby taki zestaw upolować? :)

 

 

Fajnie :) masz na forum temat "pomoc przy zakupach" zobacz kto jest w twoim mieście i może poproś taką osobę o fachowe doradztwo i przewodnictwo ;) Osobiście nie uważam się za jakiegoś specjalistę, czy autorytet w doborze sprzętu. Raczej wiem tylko tyle by się w tym wszystkim połapać. Ale są na forum tacy "mentorzy" którzy wiedzą co dobre i z pewnością jakbyś baaardzo ładnie poprosiła to by się zgodzili Cię troszkę poprowadzić w zakupach. Np. WojteC, Fallow, Majkel, Rolandsinger, Riddick, D@rkSid3 i pewnie kilku innych by się znalazło.

 

 

sr325 to Grado? Nie miałam okazji słyszeć, ale czytałam, że są bardzo niewygodne.

 

Tak grado. Musiałabyś się tylko bardzo dobrze za używką rozejrzeć. Nie są wcale takie niewygodne... Nie należą do mega komfortowych słuchawek, ale zawsze można odgiąć trochę pałąk i leżą przyjemnie na uszach. Lub zrobić sobie samemu welurowe pady, za grosze właściwie... i wtedy komfort jest BARDZO duży, prawie się ich nie czuje na uszach.

 

Jeśli chodzi o słuchawki, to teraz obecnie jest dużo dobrych propozycji, które z pewnością zadowolą niejedną osobę, a do nabycia są do 300-400zł (trzeba tylko wiedzieć, czego się szuka) a za te 600zł można już kupić porządne combo DAC/AMP lub oddzielnie z okazji wzmacniacz i DAC. Wystarczy tylko chcieć :)

 

a no właśnie bym zapomniał....

 

 

Myślę, że dobrym rozwiązaniem byłoby dla Ciebie zrobienie sobie iModa (od Forzy Lazio) do tego dołożyć E11. To zestawienie pewnie by już dorównywało stacjonarkom.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając ten temat miałem mieszane uczucia. Czy aby DT990 nie sa czasem lekko przereklamowane? Faktycznie dają miły dźwięk, są wygodne i w ogóle ale może trzeba by było ugryźć temat z lekko innej strony. Przeważnie jest tak że nie słyszymy w muzyce tego co wykonawca miał na myśli nagrywając krążek, ponieważ między nami a artystą są jeszcze przeważnie 2 osobistości które mogą zrobić z płyty istne arcydzieło lub zupełnie ją zepsuć. Wiem że w dzisiejszych czasach wiele płyt jest wypuszczanych średnio a nawet kiepsko zmiksowanych i nie mowa tu o jakości mp3 tylko o oryginalnym nagraniu krążkowym. Jest to oczywiście spowodowane tym że nie każdy realizator dźwięku posiada odsłuvh który nie kłamie. Są jednak wykonawcy których miksy stanowczo odbiegają od reszty ponieważ nie są poucinane z częstotliwości ale są zmixowane faktycznie tak że dany imstrument brzmi naturalnie. Jednym z takich wykonawców jest Brian Culbertson lub Cece Winans(szczególnie płyta Alone in his presence). Są to moim skromnym zdaniem wykonawcy którzy duży nacisk kładą na końcowy miks. Mówię to wszystko ponieważ wiem że DT 990 też mają tu i tam braki w paśmie które wychodzą na jaw dopiero przy dobrze zmiksowanych płytach które nie sa obcięte:)

Mam nadzieję, że moje wtrącenie się w temat będzie wybaczone:)

Pozdrawiam i życzę powodzenia w wyborze słuchaweczek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając ten temat miałem mieszane uczucia. Czy aby DT990 nie sa czasem lekko przereklamowane? Faktycznie dają miły dźwięk, są wygodne i w ogóle ale może trzeba by było ugryźć temat z lekko innej strony. Przeważnie jest tak że nie słyszymy w muzyce tego co wykonawca miał na myśli nagrywając krążek, ponieważ między nami a artystą są jeszcze przeważnie 2 osobistości które mogą zrobić z płyty istne arcydzieło lub zupełnie ją zepsuć. Wiem że w dzisiejszych czasach wiele płyt jest wypuszczanych średnio a nawet kiepsko zmiksowanych i nie mowa tu o jakości mp3 tylko o oryginalnym nagraniu krążkowym. Jest to oczywiście spowodowane tym że nie każdy realizator dźwięku posiada odsłuvh który nie kłamie. Są jednak wykonawcy których miksy stanowczo odbiegają od reszty ponieważ nie są poucinane z częstotliwości ale są zmixowane faktycznie tak że dany imstrument brzmi naturalnie. Jednym z takich wykonawców jest Brian Culbertson lub Cece Winans(szczególnie płyta Alone in his presence). Są to moim skromnym zdaniem wykonawcy którzy duży nacisk kładą na końcowy miks. Mówię to wszystko ponieważ wiem że DT 990 też mają tu i tam braki w paśmie które wychodzą na jaw dopiero przy dobrze zmiksowanych płytach które nie sa obcięte:)

Mam nadzieję, że moje wtrącenie się w temat będzie wybaczone:)

Pozdrawiam i życzę powodzenia w wyborze słuchaweczek:)

Ok, to które nie mają? Które słuchawki wg ciebie są doskonałe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat znam tą panią i tego hm pana(niezły jest), ale osobiście ich płyty dla mnie sa własnie raczej podbite: Bringing Back the Funk i wspomniana przez ciebie płytka Cece. U pani wokal dominuje, średnica wręcz jest nienaturalnie wyeksponowana tak aby za wszelką cene pokazać jej umiejętności wokalne. U niego fun typowe V, ale to może przez moje DT :) tak słyszę. W sumie to te płyty nie oferujące nic specjalnego w masteringu. A znasz Alex Skolnick Trio - Veritas na tej płycie wydaje mi się że dt pokazują najlepiej co potrafią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano jeszcze raz :) faktycznie idealnych słuchawek nie ma ale znam bardzo zbliżone temu co można nazwać idealne. Mowa tu o SONY MDR V6. Mam je ponieważ na jednym z video blogów Brian powiedział że je ma i ich używa w studio więc zaryzykowałem i ściągnąłem je, ponieważ( nie wiem z jakim przyczyn) nie są dostępne w Polsce.

Chciałbym jeszcze wspomnieć, że słuchawki te są produkowane od 1980 roku więc musi w nich coś byc ;)

Poniżej wklejam wykres porównawczy częstotliwości :) patrząc na świat otaczający nas dookoła możemy pomyśleć że idealne słuchawki miały by praktycznie płaską charakterystykę. Z tego wynika że tę konkurencję wygrywają V6:) ponieważ Bayery mają bardzo podbite niskie częstotliwości a ATH ma ściętą górkę przy 4-6 kHz:)

 

http://graphs.headphone.com/graphCompare.php?graphType=0&graphID[]=1513&graphID[]=2631&graphID[]=2141

 

Nie należy się sugerować tym co piszą na opakowaniach ponieważ często jest to bardzo przekłamane :) ale powiem tyle: MRD V6 grają do 25 Hz słyszalnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie spodziewałam się aż, takiego odzewu :), po kolei:

 

Postanawiam od słuchawek, na pewno wybiorę coś z proponowanych i skłaniam się ku Audio Technika ew. Superluksy (dt990 oddala siła Twoich argumentów).

No i w sumie bardzo dobra decyzja . Najlepiej napisz co Cię w dźwięku Beyerów uwiodło, jakie cechy dźwięku chciałabyś znaleźć w nowych słuchawkach, wtedy można coś lepiej doradzić.

 

Faktycznie, na beyerach słuchałam płyty "Ma Fleur" Cinematic Orchestra oraz kilku innych pojedynczych utworów.

Urzekły mnie: szeroka scena, głęboki i przyjemny (ale nienachalny) bas, czystość grania we wszystkich zakresach i idealna góra (nie za ostra, taka w sam raz). Oprócz tego wygoda, wygoda, wygoda.

Słucham różnego rodzaju muzyki od jazzu przez muzyke okołoelektroniczną do rocka, a czasem (choć rzadko) zahaczam też o metal. Może łatwiej będzie, jak wypiszę kilka ostatnio przesłuchanych przeze mnie płyt (mam nawyk sluchania płyt w całości, katując czasem jedną po kilkanaście razy z rzędu):

 

Możdzer, Fresco, Danielson - The Time

Muse - Origin of Symmetry

Telepopmusik - Genetic World

Eddie Vedder - Into the Wild

Edward Lorens - Bandyta

Bobby McFerrin - Don't Worry, Be Happy!

 

Fajnie masz na forum temat "pomoc przy zakupach" zobacz kto jest w twoim mieście i może poproś taką osobę o fachowe doradztwo i przewodnictwo Osobiście nie uważam się za jakiegoś specjalistę, czy autorytet w doborze sprzętu. Raczej wiem tylko tyle by się w tym wszystkim połapać. Ale są na forum tacy "mentorzy" którzy wiedzą co dobre i z pewnością jakbyś baaardzo ładnie poprosiła to by się zgodzili Cię troszkę poprowadzić w zakupach. Np. WojteC, Fallow, Majkel, Rolandsinger, Riddick, D@rkSid3 i pewnie kilku innych by się znalazło.

 

D@rkSid3 zaproponował Fiio E10 + Audio Technica, może to dla mnie wystarczy?

 

 

Myślę, że dobrym rozwiązaniem byłoby dla Ciebie zrobienie sobie iModa (od Forzy Lazio) do tego dołożyć E11. To zestawienie pewnie by już dorównywało stacjonarkom.

Ok, ale iMod + (nawet uzywany e11) zostawia niewiele kasy na słuchawki Chyba, ze szukamy rozwiązania pośredniego, by przeczekac okres dalszego zbierania kasy na słuchawki, mając juz odpowiedni tor pod Beyery

 

 

Nie szukamy, więc powraca pytanie o e10. :)

 

Wszystkie słuchawki zniekształcają dźwięk, tylko jedne robią to przyjemniej inne mniej .

Liczy się to jak my osobiście odbieramy dany dźwięk, czy jest dla nas przyjemny czy nie do przyjęcia.. itd

 

Zgadzam się, ja nie szukam idealnej wierności, tylko przyjemności ze słuchania.

 

Siemano jeszcze raz faktycznie idealnych słuchawek nie ma ale znam bardzo zbliżone temu co można nazwać idealne. Mowa tu o SONY MDR V6. Mam je ponieważ na jednym z video blogów Brian powiedział że je ma i ich używa w studio więc zaryzykowałem i ściągnąłem je, ponieważ( nie wiem z jakim przyczyn) nie są dostępne w Polsce.

Chciałbym jeszcze wspomnieć, że słuchawki te są produkowane od 1980 roku więc musi w nich coś byc

Poniżej wklejam wykres porównawczy częstotliwości patrząc na świat otaczający nas dookoła możemy pomyśleć że idealne słuchawki miały by praktycznie płaską charakterystykę. Z tego wynika że tę konkurencję wygrywają V6:) ponieważ Bayery mają bardzo podbite niskie częstotliwości a ATH ma ściętą górkę przy 4-6 kHz:)

 

http://graphs.headphone.com/graphCompare.php?graphType=0&graphID[]=1513&graphID[]=2631&graphID[]=2141

 

Nie należy się sugerować tym co piszą na opakowaniach ponieważ często jest to bardzo przekłamane ale powiem tyle: MRD V6 grają do 25 Hz słyszalnie

 

Sprawdziłam, niestety są to słuchawki zamknięte, więc raczej odpadają.

 

 

Mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności