Skocz do zawartości

Audiotrak Prodigy Cube


selphy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam od roku Prodigy Cube i dotknęła go taka oto przypadłość.

 

Pogra sobie kilka h (w trakcie pracy zawodowej) bez żadnych objawów i nagle dzwięk "ubogadzony" jest syczeniem/trzeszczeniem, wystarczy że wypnę go z USB i podłączę spowrotem i wszystko wraca do normy. Ktoś z forumowiczów ma pomysł co może powodować takie objawy?

 

Dodam jeszcze tylko kilka informacji szczegółowych

od początku "kostka" ma wymienionego OPA na : 2107, podpięty pod usb (zmiana portu nie powoduje zmian), jak już "trzeszczy" to zarówno na wyjściu chinch jak i słuchawkowym.

Swojego czasu miałem coś podobnego - pograł jakiś czas ok, a potem dźwięk degradował się coraz bardziej, aż do momentu wypięcia z USB i ponownego podłączenia. U mnie okazało się, że Cube nie lubi hybrydowych portów Intela, które same konfigurują się pod urządzenie, które jest podłączone, w szczególności jeżeli na tym samym gnieździe USB jest już urządzenie, które pracuje w trybie USB 3.0. Kiedy przepiąłem Cuba'a na porty obsługiwane przez układ VIA, zainstalowałem najnowsze stery oraz wymusiłem pracę w trybie USB 2.0 w BIOSie, nagle wszelkie przypadłości zniknęły. Może u Ciebie jest coś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm, założyłem sockową kostę i poza tym że dostaję szału z powodu jej brzmienia (nawet nie zdawałem sobie sprawy że tak można się przyzwyczaić do różnicy) - to wydaje się nie syczeć. Czy ta stara mogła się po prostuy "zepsuć"?

Patrzyłem na allegro, są kostki 2107 u dwóch osób, obie niby BB, u jednego ~ 20 u drugiego ~ 60, skąd taki rozrzut? tę poprzednią kupoiwałem właśnie za ~ 20 zł, może dlatego że była tańsza wyzionęła ducha tak szybko? ;-)

 

--

 

Jednak za szybko się cieszyłem, na stockowym OPA również trzeszczy, po prostu "wzmocnienie" tych trzasków jest mniejsze, więc nie zwróciłem na to uwagi. Jako że karta jest na gwarancji, to chyba z niej skorzystam, nie kombinując już nic więcej.

Edytowane przez sb84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Myślę nad zakupem tej karty... natomiast zastanawiam się czy jest sens dopłacać względem Maya U5.

W niedalekiej przyszłości planuje zakupić Takstar'y Pro 80.

Czy odczuje różnice przy tych słuchawkach? Czy aby odczuć różnice musiał bym kupić coś z wyższej półki?

 

Pragnę także zaznaczyć iż do tej pory jechałem na integrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te słuchawki raczej wychwytują różnice, brzmieniowe u mnie inaczej z dziurki lapka,inaczej z iPoda i jeszcze inaczej z FiiO E-07K Andes, więc chyba w tym przypadku powinno być podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

Zastanawiam sie nad zakupem cube'a i chyba jestem w kropce. Przejrzałem wiekszość tego tematu i sporo recenzji i nie moge wyklarowac swojej opinii - cześć z was (i nie tylko) zdecydowanie go chwali w stosunku jakosc/cena, a inni mowia, ze brzmi gorzej niz integra (to chyba zazdroszcze integr, albo wspolczuje sluchu).

W cubie podoba mi sie fakt, ze bede mogł podłączyć do niego wszystko bez zadnych rozdzielaczy (sluchawki, 2.0 i mikrofon), możliwość wymiany opow, no i do tego taki banalny fakt, ze mi sie PODOBA ;).

Ogólnie rzecz ujmując potrzebuje znacznego upgrade'u w stosunku do integry realtek 892, koniecznie na usb/pci-e (ta pierwsza opcja do mnie przemawia, swoja droga do czego to doszlo zeby nie było na kazdym mobo pci...).

Mój sprzet - zrekablowane i zmodowane CALe i Microlaby solo 5c. (licze, że niedługo wpadnie mi troche sosu i kupie sobie jakies fajne puszki)

Przeznaczenie - głownie muzyka, gry i filmy przeszły na dalszy plan juz dawno.

Nie jestem audiofilem, poprostu bardzo duzo czasu spedzam sluchajac muzy, nie bede rozpisywal sie nad tym czego oczekuje w kwestii sonicznej, bo poprostu nie umiem. W tej chwili mam poczucie, że integra poprostu nie wyrabia i to co mi serwuje jest strasznie zbite, bez wyrazu, no i oczywiscie trzeszczy na bardzo wysokich/niskich rejestrach. Mam do wydania 300-400 zł, bede zadowolny z cube'a, czy rozgladać się dalej?

 

 

ps jesli powinienembył założyć temat w 'co kupić' to sorry !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Odkopię trochę. Chwile mnie nie było.

Grado do CUBE to trochę nieporozumienie. Do Grado to conajmniej Audinst MX1. Grado potrafią pokazać o wiele więcej smaczków jakie potrafiłby im dostarczyć CUBE. Sam miałem CUBE i bardzo go chwalę. Kiedyś za jego sprawą światek audio otworzył przede mną swoje wrota - że tak ujmę. Jest to dobry wstęp dla początkujących ale Grado napewno dla początkujących bym nie polecił juz mniejsza czy niski czy wysoki model. Jakoś to zagra ale zapewne synergii bym się tam nie doszukiwał bo to inne charaktery. Zapewniam Cię za na CUBE o wiele lepiej wypadną Philips 5401, które notabene posiadam do dzisiaj z czasów CUBE'a. Po drodze przerabiałem wiele DAC'ów, kabli itd... i praktycznie z każdym te Filipy się lubiały. A nadzwyczaj dobrze oceniam Audinsta HUD-mx1. Na dzień dzisiejszy posiadam o wiele lepsze klocki ale na widok CUBE'a i przede wszystkim Audinsta łezka w oku się kręci... A i w życiu nie uwierzę , jak ktoś powie że jakakolwiek integra jest lepsza od CUBE'a, nawet taka na płycie głównej za 1500zł.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam Shure SRH840 i xonara DX, chciałbym dodać im przestrzeni oraz basu, ważne żeby średnica na tym nie ucierpiała. Cube się nada ? Jaki do tego opamp ? Jak wygląda wymiana, ktoś kiedyś polecał AD8066, potrzebny jest adapter DIP8 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, w sumie to był najmniejszy problem. Kwestia tego czy to będzie dobry wybór ? Może lepiej dopłacić do jakiejś AIM SC808 czy wyższego Xonar'a ?

 

W razie bym wybrał Cube - potrzebuję ciepłego ale jasnego opampa. Znajdzie się coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiio odpada bo nie ma mikro. Może być wewnętrzna - zależy mi na jakości brzmienia oraz możliwości dopasowania brzmienia (opampy i te sprawy). Prodigy Cube to nie jest to samo co Prodigy HD2 tylko zewnętrzna ? Bo cena podobna.

 

Polecono mi opampa muses 02 (muses 8820), czy spełni moje wymagania ?

W skrócie szukam dużej przestrzeni, dużo detali, ciepłego i jasnego brzmienia z dobrym nieschowanym wokalem.

Brzmienie xonara jeśli o charakterystykę chodzi w sumie mi się podoba po drobnym podbiciu basu.

 

Edytowane przez TrueFaith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że HD2 jest lepszy od Cube ? Chcę uzyskać granie z dobrym basem, musi być low bas (ponoć oryginalny opamp cube go odcina ?), średnica nie schowana, ładna (taka jak w każdych shure), góra po prostu ma być, muszą być detale, niezła przestrzeń i pozycjonowanie, dźwięk nie może się zlewać, musi być dobra separacja. Czy załatwi to zmiana opampa ?

Edytowane przez TrueFaith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że są to podobne poziomy. Kwestia przeznaczenia, zewnętrzna/wewnętrzna i co za tym idzie, użytkowania.

Chcesz mieć słuchawki podpięte pod kompa i regulować głośnośc w panelu sterowania czy klocuszek na biurku i z ręczną regulacją?

HD2 nie ma wejścia na mikrofon i nie zabierzesz go ze sobą do babci ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah, dopiero zauważyłem, że HD2 mikrofonu nie ma. Sprzęt ma być stacjonarny, w razie czego regulację mam w klawiaturze, ale mikrofon też jest dla mnie ważny bo dużo rozmawiam na ts/skype i nie chcę aby kolegom krwawiły uszy przez szumy z integry.

 

Myślisz, że poziom Cube mi wystarczy ? Znasz jakiś dobry opamp który odpowiadał by moim wymaganiom ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lme39990 widziałem że polecano bardzo, ale były opinie że muses02(8820) zagra lepiej, jak one właściwie grają ?

 

Mogę mieć Cube za 2 stówki, chyba się opłaca ?

Edytowane przez TrueFaith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cube siedzi na biurku, jestem zadowolony, niedługo zamówię prawdopodobnie muses 8820. Jednak mam pytanie, czy są do niego jakieś sterowniki z equalizerem i innymi pierdółkami ? Nic nie znalazłem w sieci. Nie jest mi to bardzo potrzebne, ale fajnie by było wykrzesać więcej basu zanim zmienię opamp.

Edytowane przez TrueFaith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności