Skocz do zawartości

Audiotrak Prodigy Cube


selphy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

Kilka dni temu przyszedł OPA2107, trochę potestowałem i już wiem, że to zdecydowanie nie jest op-amp dla mnie. Dźwięk na głośnikach z ostrego, głębokiego i wielowarstwowego na AD8066 stał się płytki, zepchnięty, mdły i bez wyrazu. Jeżeli chodzi o słuchawki, to tutaj miałem mały dylemat. OPA2107 nieco temperował moje JVC, dźwięk był bardziej szczegółowy i ładniej rozłożony w przestrzeni, ale w grze dalej brakowało wyrazu. W DACu zostawiłem AD8066.

 

 

Słuchał ktoś cube z solo 6c/7c albo jakimiś kolumnami czy monitorami? Bardzo bym był wdzięczny, bo zastanawiam sie nad kupnem.

 

Ja słucham Cube'a głównie na kolumnach, od Cube'a ze stockowym op-ampem do głośników nieco lepszy jest uDAC-2, ale po wymianie op-ampa na AD8066 dźwięk jest powalający: szczegółowy, żywy i bardzo muzykalny.

 

 

Próbował ktoś tego DACa z AD8599? Lub choćby potrafiłby porównać AD8066 z AD8599?

Edytowane przez Keola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Słuchał ktoś cube z solo 6c/7c albo jakimiś kolumnami czy monitorami? Bardzo bym był wdzięczny, bo zastanawiam sie nad kupnem.

Mam zestaw cube + solo 6c. Moim zdaniem wszystko zależy od typu muzyki. Do rapu, muzyki elektronicznej (house, chillstep, techno) brzmi całkiem dobrze, choć bass bym poprawił. Niestety jeśli chodzi o metal głośniki strasznie się „gubią”. Wszystko zlewa się w ścianę dźwięku i nie brzmi to najlepiej.

Jeśli chcesz podaj z jaką muzyką dokładnie przetestować zestaw to opiszę wrażenia.

Ogólnie jakbym miał jeszcze raz kupywać to szukałbym innego zestawu.

 

Pytanie ode mnie: op-amp do hd555 i Solo 6C. Zależy mi na głębszym bassie i lepszej scenie niż w seryjnych.

Edytowane przez exorades
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie, jak się nie znacie na elektronice, to sobie dajcie spokój z wymianą tych nieszczęsnych opampów. ten seryjny jest optymalny.

 

10x większy efekt in plus (poprawa basu) osiągniecie słuchając z gniazda 6,3 mm zamiast 3,5 mm, bo na tym pierwszym impedancja wyjściowa to 0,18 oma, podczas, gdy na 3,5 mm wynosi ona aż 32,87 oma (źródło: goldenears.net)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie, jak się nie znacie na elektronice, to sobie dajcie spokój z wymianą tych nieszczęsnych opampów. ten seryjny jest optymalny.

 

10x większy efekt in plus (poprawa basu) osiągniecie słuchając z gniazda 6,3 mm zamiast 3,5 mm, bo na tym pierwszym impedancja wyjściowa to 0,18 oma, podczas, gdy na 3,5 mm wynosi ona aż 32,87 oma (źródło: goldenears.net)

 

Cholera... To rzeczywiście dałem ciała w recce Cube. Testowałem go właściwie w podróży, nie miałem ze sobą przejściówki. Szukałem wtedy w necie czegoś na ten temat, ale nie znalazłem info, że wyjścia się czymś różnią. Z małego jacka brzmiało to bardzo kiepsko.

 

Możesz podrzucić linka do goldenears? Nie mogę znaleźć tam recki Cube.

 

Edit: Mam - http://ko.goldenears.net/board/GR_Amp_DAC/2204950

 

:(

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podrzucić linka do goldenears? Nie mogę znaleźć tam recki Cube.

 

Edit: Mam - http://ko.goldenears.net/board/GR_Amp_DAC/2204950

 

:(

 

moje info nie pochodzi z recenzji Cube, tylko Lynxa Hilo, ale tam na dole jest takie zestawienie pokazujące impedancję wyjściową różnych ampów - m.in. Cube: http://en.goldenears.net/index.php?mid=GR_DAC_Amp&page=1&document_srl=17387

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jaka może być przyczyna tego, że dźwięk podczas kiedy jest ustawiony na granie z słuchawek lekko przebija na głośniki? Tzn. niezależnie od poziomu głośności na pokrętle(nawet 0) głośniki podłączone przez RCA cichutko sobie grają.

Edit. Dodam że to przebicie się przycisza(a na 3/4 jest prawie niesłyszalne) przy zmniejszaniu głośności "ogólnej" w panelu sterowania. Ale pomimo tego wolałbym głośność systemową mieć ustawioną na maks żeby nie tracić na jakości muzyki.

Edytowane przez PushTheLimit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka może być przyczyna tego, że dźwięk podczas kiedy jest ustawiony na granie z słuchawek lekko przebija na głośniki? Tzn. niezależnie od poziomu głośności na pokrętle(nawet 0) głośniki podłączone przez RCA cichutko sobie grają.

Edit. Dodam że to przebicie się przycisza(a na 3/4 jest prawie niesłyszalne) przy zmniejszaniu głośności "ogólnej" w panelu sterowania. Ale pomimo tego wolałbym głośność systemową mieć ustawioną na maks żeby nie tracić na jakości muzyki.

 

to się nazywają przesłuchy. nic z tym nie zrobisz (poza odłączeniem kabli RCA).

 

szczególnym rodzajem przesłuchów są przesłuchy międzykanałowe (stereo corsstalk). na wejściu do wzmacniacza podłączasz wyłacznie sygnał na prawy kanał, a mimo to, na lewym kanale głośnikowym będziesz też słyszał muzykę.

Ty zaś masz problem z przesłuchem między wyściami: słuchawkowym i RCA - przyczyna jest podobna jak w przesłuchach międzykanałowych - minimalne ilości sygnału "przedostają" się na inne kanały, ponieważ płytka drukowana nie jest idealnym izolatorem, a ścieżki różnych kanałów często są blisko siebie położone i nie są idealnie odizolowane nawzajem...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu wpadł mi w ręce taki sobie opamp, NE5534N. Włożyłem go do Cube'a, a tu spore zaskoczenie, okazuje się, że brzmi dużo (dużo!) pełniej i bardziej szczegółowo od AD8066. Posiedziałem trochę przekładając w kółko oba i w Cubie został AD8066, ponieważ NE5534N miał dość męczące brzmienie i zbytnio wyeksponowany midbass.

 

Zastanawiam się jednak, czy przyczyną tego, że NE5534N grał tak dobrze nie jest to, że wymaga on min. 3V, a AD8066 5V. Stąd pytanie, czy w Cubie są jakieś kondensatory lub cokolwiek innego, co zapewniałoby stale 5V, czy też na karcie panuje niższe napięcie? I jaki w razie czego wybrać opamp w miarę zbliżony do AD8066, lecz o niższych wymaganiach prądowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NE5534 to ukła single (mono) jakiej firmy on jest ? Bo ich jest sporo i nie wszystkie mimo nazwy są tym samym.

 

NE5534 mimo 34 lat na karku to jedne z najlepszych kostek jakie są ale Signeticsa, dla wielu to najlepsze istniejące kostki i czysta referencja, do dziś są stosowane w drogim sprzęcie, m.in. sam z nich korzystam ponieważ w zalewie naprawdę drogich kostek (nawet za 300zł) nie znalazłem czegoś co na mojej aplikacji zagrało lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... nie znalazłem żadnych zbyt pozytywnych opinii o tym układzie, dlatego założyłem, że nie jest on specjalnie dobry. Ten konkretny egzemplarz to były dwie kostki na jednym adapterze, wyciągnięte z HA INFO U2 modowanego dla Azahiela, obie kostki powleczone ferrytem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności