Skocz do zawartości

Audiotrak Prodigy Cube


selphy

Rekomendowane odpowiedzi

Izolator na usb coś jak to > link . Tylko, że ja u siebie, tak jak mówiłem, nie posiadam stabilizatora (tam jest przetwornica). Adum4160 odcina masę od urządzenia z którego 'leci' sygnał. Oraz zewnętrzne zasilanie podłączonego urządzenia z zasilacza a nie np z laptopa. Co to daje, na pewno nie będzie zbieranych śmieci - nowa masa z układu. Z wydajnością/jakością, na jakimś forum zagranicznym ktoś pisał,że jak dał zewnętrzny zasilacz to były różnice. Zobaczymy co będzie :). No i moja wersja izolatora to koszt 50zł + zasilacz albo z ładowarki motoroli za okolo 15zł lub porządny na transformatorze maks 40zł. No i płytka jest jednostronna. Z jednej strony są 2 diody sygnalizacyjne, gniazda usb + DC.

Edytowane przez gavron044
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pozwolę sobie w tym temacie o CUBE napisać moje zapytanie odnośnie Skype , czy używacie go z tą kartą dźwiękową ?

Otóż mam problem podpięte mam wszystko w ten oto sposób :

Microlab Solo 6c połączony kablem cinch dołączonym do zestawu . Następnie podpiąłem kabel od mikrofonu z przodu do odpowiedniego wejścia . Kiedy włączam rozmowę to w momencie odebrania rozłącza i wyświetla się komunikat "błąd urządzenia nagrywającego" , ale mikrofon działa , w ustawieniach audio też pokazuje, że jest sygnał z mikrofonu ... Nie wiem co jest grane :/ Też tak macie ? A może robię coś źle ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pożyczył mi kumpel tą kartę, żebym sobie posłuchał muzyki ale po podłączeniu do mojego laptopa muzyka za cholerę nie chce pójść na słuchawkach :/

Sterowniki normalnie się instalują, urządzenie jest rozpoznane a po podłączeniu sluchawek muzyka i tak gra z głośników od laptopa ...

Mam acera 5820TG, miał ktoś podobny problem i mógłby pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna słucham muzyki na zestawie prodigy cube i ath-m50 jako że cube ponoć jest zimny a ath lekko ocieplone. Ale podczas słuchania bez zmian w equalizerze niby wszystko jest ok, niby szczegółowo ale wysokie tony są jak to już ktoś wcześniej napisał jakby za ścianą. Podbicie ich w itunes'owym eq znaczącą polepsza sytuację. wymiana opampa cube'a mogła by to zmienić czy raczej takia zmiana szłu nie robi? Jeśli tak to taki 2107 by się nadał? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli ktoś posiada na sprzedaż opama AD8066 lub LME49720 na podstawce DIP8 to proszę o wiadomość.

Z góry dzięki !

Ktoś zamawiał stąd http://www.ebay.com/itm/1x-AD8066AR-SOIC-TO-DIP-High-Performance-145-MHz-FastFET-Op-Am-/120885159736?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1c25512738#ht_1047wt_810 ?

Edytowane przez JuRik99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast senków można kupić budżetowe HD669, które są ponoć bardzo zbliżone do HD280. Czemu akurat te słuchawki?

 

Ja słuchałem Cube i jest dokładnie tak jak @wrq go opisuje. Przyzwoite granie, ale bez szału. Ja sam postawiłem na Ha-info u2 plus. Teraz jest nawet wersja V2 posiadająca funkcje wejścia liniowego. Po pierwsze jest tańszy i mamy większe pole do działania przy jego modyfikacji. Po drugie według relacji kilku osób z forum przebija swoim stockowym graniem Cube'a. Na razie nie mogę nic więcej o nim powiedzieć, przyjdzie do mnie pewnie za tydzień, albo dwa i czeka go jeszcze wygrzewanie. Opa na wymianę mam już przyszykowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

po przeczytaniu tego wątku i grzebania w sieci zdecydowałem się na zakup Cube-a

chciałbym wymienić w nim opa na OPA2107AP

moje pytanie jest następujące.

czy ktoś z forum ma na odstąpienie w/w opa, lub da namiar gdzie go nabyć,najlepiej jakis sklep w kraju.

 

pozdro dla wszystkich

 

ps. który ze sklepów polecacie?

http://www.saturion....y_Cube_USB.html

http://www.karen.pl/...y_Cube_USB.html

cena niższa o 50 zł niż na Allegro

 

na ebay jest mnóstwo aukcji z OPA2107AP,rozpiętość cenowa jest ogromna.

którą aukcje wybrać żeby nie było wałka i czy w ogóle opłaca się kupić tą część z Chin?

http://www.ebay.pl/s...p&_arr=1&_rdc=1

Edytowane przez rejpsnake68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już trochę muzyki słuchałem przy OPA2107AP i jest całkiem dobrze ale jeszcze nie tak do końca jakbym chciał, dużo mniej niż w standardowym opamp'ie ale jednak cały czas mam wrażenie jakby niektóre tony były "za ścianą" :P. Mam zamówione AD8066 i LME49720, jak przyjdą to się zobaczy czy będzie tak jak należy. Jeśli nie to albo będę słuchał na najlepszym z tych trzech opamp'ów albo będę się musiał bawić w wymianę cube'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mój pierwszy post :)

 

Chciałem autorowi oraz wszystkim "pomocnikom" podziękować za mnogość informacji, dzięki którym zdecydowałem się na zakup Cuba. Do tego trafiła mi się dobra cena, bo 328zł z przesyłką DHL - jutro będzie u mnie. Żaden ze mnie audiofil, ale lubię posłuchać dobrego dźwięku. Po chwilowej przymusowej przesiadce z Xonara D1 na integrę Realteka aż mi się nie chce słuchawek zakładać. Na początku chciałem zainwestować w Maję U5 z racji jej większej uniwersalności jeżeli chodzi o PC, ale jednak lepsza jakość dźwięku oraz możliwość wymiany op-ampa sprawiły, że zdecydowałem się dorzucić do Cuba.

 

"Zapobiegawczo" zamówiłem też op-ampy na wymianę - dwie sztuki OPA2107 (na wypadek gdyby jedna okazała się padnięta). Może ktoś potwierdzić, czy to jest dokładnie to, co będzie pasować w podstawkę?

http://www.ebay.pl/i...=item2a20750ea1

 

Na chwilę obecną posiadam słuchawki Phillips SHP8900 - może nic nadzwyczajnego, ale ich brzmienie podobało mi się na Xonarze D1. Z tego co przeczytałem, domyślna charakterystyka Cuba uwydatni jeszcze bardziej już w miarę ostry i szczegółowy charakter tych słuchawek. W związku z tym polecany tu OPA2107 powinien pasować - lekko poprawi bas (którego nie lubię za dużo), pozytywnie wpłynie na wyrazistość wokalu oraz nie zabije mi szczegółowości. W przyszłości zmienię słuchawki, ponieważ moje Phillipsy powoli umierają śmiercią naturalną.

 

Myślę, że Cube będzie dobrym zamiennikiem dla Xonara D1. Bardzo ważne jest też dla mnie wejście mikrofonowe z dedykowanym wzmacniaczem. Prawie nigdzie nie mogłem znaleźć informacji jak to się faktycznie sprawuje, dopóki nie trafiłem na tą "recenzję":

 

Gość totalnie nieogarnia tematu, ale za to pokazuje, jaki jest efekt użycia wejści mikrofonowego przy wykorzystaniu mikrofonu ze zwykłego gamingowego headsetu (szum i taki sobie głos do 5-tej minuty, potem już podpięcie micro do Cuba i kolosalna różnica). O to mi właśnie chodziło, ponieważ do tej pory nie miałem szczęścia do mikrofonów.

 

Pytanie - czy podłączenie Cuba do USB3.0, które dysponuje wyższym natężeniem prądu niż USB2.0 (900mA vs. 500mA) pomoże w stabilnej pracy urządzenia? Czy zwykłe USB2.0 ze stacjonarki wystarczy?

 

Mam nadzieję, że Cube okaże się dość uniwersalnym urządzeniem, ponieważ oprócz muzyki lubuję się w fimach i okazjonalnych grach. Szczególnie, że pozbywam się mojego dawno nieużywanego Pioneera A-449, który był sparowany z Altusami 110 - to były dobre czasy. Teraz jakbym to podłączył, to straciłbym połowę metrażu pokoju :)

 

Niedługo poszukiwanie nowych słuchawek pod Cube :)

Edytowane przez Cor3y
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności