Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Audiotrak Prodigy Cube


selphy

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie z ciekawości podłączyłem FiiO E12 z przenośnego zestawu do prodigy cube i zastanawiam się nad tym jak powinienem operować głośnością. Czy potencjometr powinien być ustawiony wysoko na jednym z urządzeń a głośnością operować na drugim, odwrotnie, czy może średnio i na tym i na tym. Czy może nie ma to żadnego znaczenia. :D Co w ogóle sądzicie o takim połączeniu? :P

Edytowane przez PushTheLimit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć, po przeczytaniu całego tematu zrezygnowałem z zakupu Prodigy Cube i mam mętlik w głowie... Czy ktoś może mi powiedzieć, czy nowa wersja Black Edition po za nowym OPAMP'em LME49860,jest w jakiś sposób udoskonalona? Czy na wyjściu RCA, nadal otrzymujemy kiepską jakość dźwięku? Jak wypada nowy opamp na tle starego? Cube'a chciałem zakupić pod Superluxy hd681 evo mk2, a w przyszłości pod głośniki 2.0 (zapewne jakieś microlaby). Nowa wersja już jest jakiś czas dostępna i na pewno już ktoś ją zdążył przetestować. Niestety opinii jest bardzo mało :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

tak

 

Cześć, po przeczytaniu całego tematu zrezygnowałem z zakupu Prodigy Cube i mam mętlik w głowie... Czy ktoś może mi powiedzieć, czy nowa wersja Black Edition po za nowym OPAMP'em LME49860,jest w jakiś sposób udoskonalona? Czy na wyjściu RCA, nadal otrzymujemy kiepską jakość dźwięku? Jak wypada nowy opamp na tle starego? Cube'a chciałem zakupić pod Superluxy hd681 evo mk2, a w przyszłości pod głośniki 2.0 (zapewne jakieś microlaby). Nowa wersja już jest jakiś czas dostępna i na pewno już ktoś ją zdążył przetestować. Niestety opinii jest bardzo mało :/

czemu kiepską? Edytowane przez TrueFaith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Znajoma ma problem, więc popytam. Panowie krótka piłka.

Co byś wybrał - Fiio E10K Olympus2 czy Audiotrak Prodigy Cube Black Edition?

Słuchawki Westone UM-2 RC

 

Bez bawienia się opamp czysty stock

 

edit: nie ma tematu. Wybrane

Edytowane przez Feanor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć!

Jakiś czas temu stałem się posiadaczem Cuba w wersji Black Edition i chciałbym zadać kilka pytań. Po pierwsze- warto wymieniać obecnego tam OPAMPa LME49860 na np. OPA2107? W brzmieniu chciałbym przede wszystkim więcej ciepła, niecofniętej średnicy no i możliwie jak najniżej schodzącego basu, a właśnie wydaje mi się, że przy stockowym wzmacniaczu niskie tony są najbardziej pokrzywdzone. Oprócz tego chciałbym zapytać się, czy ktoś na forum nie zna się na wymianie pozostałych OPAMPów (tzn. tych wlutowanych) na coś lepszego? Ze mnie elektronik niestety żaden, a jeśli takie zabawy byłby warte zachodu, to może bym komuś zapłacił i wysłał do Cuba do przerobienia. Piszę o tym, bo w necie udało mi się znaleźć dość ciekawy wątek (http://forum.pclab.pl/topic/869968-Mini-recenzja-Audiotrak-Prodigy-Cube/) który trochę pobudził moją wyobraźnię :D W szczególności fajnie byłoby gdyby udało się poprawić brzmienie na wyjściu RCA i jacku 6,3mm. Do karty będę podłączał kolumny Tannoy Mercury M1 (wzmacniacza jeszcze nie dobrałem) i słuchawki pokroju Ultrasone Hifi450/ Audio-Technica ATH-MX 40.

Pozdrawiam i będę wdzięczny za wszelaką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...
Dnia 22.05.2017 o 14:20, jouhou napisał:

Mogą służyć, jeśli masz głośniki z wbudowanym DAC i wejściem opt/coax (np. Edifier R1280DB), słuchawek takich raczej nie robią.

własnie nad połączeniem cuba z głośnikami edifiera się zastanawiam. Czy mógłbys wskazać co da lepszą jakość dźwięku na głośnikach:
1. zakup glośników z dac(np wspomnianych R1280DB) i połączenie opt/coax 

2. zakup glosników bez dac (np R1600TIII) i połączenie przez RCA .

Wiem że przy R1280DB połączenie przez RCA też jest możliwe ale nie chcę płącić więcej za głośniki z DAC jeśli sie okaże, że lepiej grają podłączone przez RCA

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1280 nie słyszałem, więc nie wiem jak wypada ten DAC w nich, ale strzelałbym, że lepiej wziąć 1600, tańsze i raczej nie zagrają gorzej od niższego modelu. Z czasem ewentualnie też mógłbyś dokupić im lepsze źródło - większy potencjał na przyszłość.

Edytowane przez jouhou
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności