Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Audiotrak Prodigy Cube


selphy

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi się ściągnąć i wypróbować z Cubem OPA1612 i AD797BRZ. Ten pierwszy brzmi na Cubie dość zmulenie, zero muzykalności i życia brzmieniu, choć szczegółowość bardzo dobra, jak na możliwości tej karty. AD797BRZ za to gra bardzo naturalnie i muzykalnie, choć nieco mniej żywo od AD8066. Jest jednak nieporównywalnie lepszy w kwestii szczegółowości, choć przegrywa z OPA1612. jedynym problemem w AD797BRZ na tej karcie było lekkie wycofanie tonów wysokich, w końcu 5V :P

 

Jednak ostatnio porównywałem Cube'a z HA INFO U2plusV2, ta druga karta mimo niższej ceny wygrała na wszystkich polach i zostawiła Cube'a daleko w tyle. Polecałbym ją zdecydowanie bardziej, to jest brzmieniowy skok o co najmniej kilka klas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak ostatnio porównywałem Cube'a z HA INFO U2plusV2, ta druga karta mimo niższej ceny wygrała na wszystkich polach i zostawiła Cube'a daleko w tyle. Polecałbym ją zdecydowanie bardziej, to jest brzmieniowy skok o co najmniej kilka klas.

 

Również polecam taką przesiadkę. Dla mnie subiektywny skok jakościowy był ogromny. Posiadam Ha Info modowane przez Mikołaja + op taki jak w sygnaturce + zasilacz 18V Abasco. Ogólnie z opami można się lepiej pobawić niż w Cube ze względu na zasilanie sieciowe.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Dziś zrobiłem sobie dokładne porównanie mój Cube vs mój Cd Marantz 7001 KI(kable jak ktoś chce wiedzieć to głośnikowy Atlas Equator 2.0 i IC Audionova Phantom Silver Editon) .... porażka Cuba na całym froncie , bas jakby ktoś odjął z 3, 4 db na dole , ogólnie dźwięk bardziej płaski i mniej nasycony na średnicy, największa zaleta Dynaudio czyli wokale na Cube nie jest aż tak wyczuwalna góra bardziej soczystsza na Cd , nie wiem jak to by zagrało np. z takim Solo6c lub 7c ale jako DAC do mego stereo Cube to tak nie bardzo podchodzi ,gra i nawet w porządku dla osoby nieosłuchanej mogłoby sie to podobać ale do niezłego Cd jakim jest Marantz 7001 .. to duży kawałek jednak, Cube nadal gra u mnie jako słuchawkowiec do Shure :)

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak szczerze mówiąc, to z perspektywy czasu Cube w ogóle nie jest ciekawy i za tę cenę można wyciągnąć znacznie, ZNACZNIE lepsze rzeczy.

 

Takie jak? Stoję właśnie przed wyborem karty dźwiękowej/ wzmaka, do superluxów hd681 EVO i polecają mi właśnie prodigy cube. Każdy pisze co innego. Zaczynam uważać, że to wszystko jest po prostu efektem placebo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociażby FiiO E07K. Albo polecany przez Keolę HA info U2 Plus V2:

Udało mi się ściągnąć i wypróbować z Cubem OPA1612 i AD797BRZ. Ten pierwszy brzmi na Cubie dość zmulenie, zero muzykalności i życia brzmieniu, choć szczegółowość bardzo dobra, jak na możliwości tej karty. AD797BRZ za to gra bardzo naturalnie i muzykalnie, choć nieco mniej żywo od AD8066. Jest jednak nieporównywalnie lepszy w kwestii szczegółowości, choć przegrywa z OPA1612. jedynym problemem w AD797BRZ na tej karcie było lekkie wycofanie tonów wysokich, w końcu 5V :P

 

Jednak ostatnio porównywałem Cube'a z HA INFO U2plusV2, ta druga karta mimo niższej ceny wygrała na wszystkich polach i zostawiła Cube'a daleko w tyle. Polecałbym ją zdecydowanie bardziej, to jest brzmieniowy skok o co najmniej kilka klas.

 

To nie placebo, przeczytaj większość tego wątku, to zobaczysz, że ludzie się dwoili i troili z wymianami różnych opampów, a dalej był muł i nędza. Po prostu trzeba by było wymienić większość elementów, ale nie pamiętam już których (i nie były to tylko opampy).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby HA było dostępne w Polsce (jakoś nigdzie nie udało mi się na razie znaleźć) to bym się skusił. W związku z tym obecnie rozkminiam nad prodigy cube, prodigy hd2, fiio e07k. Te superluxy są podobno ciemne w brzmieniu, więc chyba najlepiej było by dołożyć coś czym w razie czego można trochę je ocieplić. Tak mi się wydaje, ale ja się nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Posiadam obecnie:

Kartę: Xonar DX

Głośniki: Edifier R2600

Słuchawki: AKG K530 (prawdopodobnie sprzedam), Superlux HMC631

 

Szukam czegoś co da mi większą wygodę użytkowania a i lepszą jakością generowanego dźwięku też nie pogardzę.

 

Obecny xonar podgrzewa mi zasilacz, ciągła zabawa przy przełączaniu się pomiędzy front panelem a głośnikami oraz regulacja głośności z poziomu systemu co jest niezbyt wygodne gdy robi się to dosyć często.

 

Szukam czegoś stacjonarnego i rozważam właśnie zakup Audiotrack Prodigy Cube.

Posiada wyjście słuchawkowe i mikrofonowe ze wzmacniaczem oraz potencjometr a to wszystko na biurku czyli wygodna obsługa. Odnośnie wyjść ma wszystko na czym mi zależy oraz wzmacniacz ale pozostaje kwestia brzmienia.

 

Czy R2600 są czułe na źródło? Zastanawia mnie jak bardzo zmiana karty wpłynie na ich granie.

 

Lubię gdy bas schodzi nisko lecz nie lubię przymulenia a czytałem że Cube gra zimno i bas jest punktowy. Jak bardzo tą zmianą OPAMPa da się wpłynąć na brzmienie?

 

Ogólnie zakładany budżet to ~300 zł choć jestem w stanie wydać ~600 jeśli będzie warto. Myślałem także o xonar STX lecz nie rozwiązuje to problemu wygody użytkowania.

 

Proszę o porady.

 

Edit.

Dodam że sporo gram w BF4 multi jak i większość popularnych dobrze ocenianych produkcji.

Muzyka to rock, pop i ogólnie wszystko co wpadnie mi w ucho lecz pomijam metal itp.

Raczej więcej używam głośników niż słuchawek choć też zależy.

Edytowane przez DyndaS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arekdbz, 681 Evo ocieplać szczególnie nie trzeba, bo kłujące wysokie tony znane z 681 Classic są stonowane. (Tak dla Twojej informacji - ciemne słuchawki, to takie, w których bas przeważa nad innymi pasmami, a wysokie tony są w małej ilości bądź przytłumione. Ocieplenie słuchawek daje więcej basu, łagodniejszą górę i gładsze brzmienie) Wolfson sam w sobie lekko ociepla brzmienie, więc FiiO E07K będzie odpowiednie. Nie chcę Cię namawiać do niczego, ale Cube unikałbym jak ognia. Za dużo zachodu, by to jakoś grało - wymiana opampów i innych elementów.

Po za tym można kupić HA na ebayu.

 

DyndaS, tak samo - nie chcę namawiać ani nic, ale Cube jest słabe i niewarte swojej ceny, bo by to jakoś grało trzeba wyłożyć kolejną kasę na modding. Jeśli Xonar Ci przegrzewa zasilacz, to chyba pora wymienić zasilacz (albo odkurzyć go z kurzu :D), bo jak to możliwe, by urządzenie na PCI grzało zasilacz?

Przymulenia czyli co dokładnie? Braku detalów, czystości wysokich tonów? Jeśli mulenia basu, to kojarzy mi się to tylko z zintegrowaną kartą i kiepskiej jakości subwooferem. Ponoć te Edifiery grają podobnie do Microlabów Solo6C, a w nich bas jest niezłej jakości. Po za tym - czytałeś coś w tym temacie, czy tylko się dopisałeś? Ostatnie posty dużo mówią o tym jak Cube gra, czy da się coś z niego wycisnąć i jak źle gra na line-out (głośniki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem na szybkiego wszystkie strony przed napisaniem postu. OPAMPy jakieś mega drogie nie są tym bardziej że wymienny jest teoretycznie tylko jeden.

Zasilacz to bequiet! dark power pro P8 900W także raczej nie wymaga jeszcze wymiany ;). Karta jest kilka centymetrów nad nim i czuć wyraźnie że pod jej zarysem zasilacz jest wyraźnie ciepły i przy ~25 stopniach w pokoju wentylator daje o sobie znać. Początkowo też myślałem ze to wina kurzu którego trochę było lecz niestety nie zmieniło to dużo.

 

Lubie jak dźwięk jest wyraźny czysty lecz ma podbity bas. Audiofil ze mnie żaden i nie potrafię dokładnie wszystkiego opisać ale lubię po prostu dobrą jakość dźwięku. R2600 mają fajny bas który dosyć nisko schodzi.

Edifiery grają lepiej od Solo6C (bynajmniej według wykresów): http://www.ixbt.com/multimedia/acoustic-duel-feb-2013.shtml

 

Cube zainteresował mnie właśnie gdyż ma wejście mikrofonowe, słuchawkowe, liniowe, wzmacniacz oraz potencjometr a wszystko na biurku. Właśnie to sprawiło że mnie zainteresował gdyż w mojej opinii jest to bardzo wygodne rozwiązanie.

Znasz coś innego lepszego co zaoferuje mi to czego chcę?

Edytowane przez DyndaS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz wyjście spdif to spraw sobie FiiO D03K. Wzmaka do słuchawek, dobierzesz sobie do słuchawek ;) , wejście mikrofonowe to w integrze raczej masz i do zwykłych zastosowań wystarczy. Dźwięk (szczególnie na głośniki) dostaniesz lepszy w fiio niż od audiotracka.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta niby wyjście optyczne ma.

Obawiam się jednej rzeczy na integrze a mianowicie freezów gier i był to dość znany problem przy Battlefield 3 multi który mnie tyczył. PunkBuster gryzł się z realtekiem. Wystarczyło że karta była wyłączona w biosie i wszystko działało jak trzeba lecz dźwięku oczywiście było brak. Kolejna sprawa to fakt iż dosyć często podłączam i odłączam słuchawki/mikro a są one na jednym kablu (Superlux HMC631) więc jak najbardziej zależy mi na wygodzie tego rozwiązania.

Co jest nie tak wyjściem liniowym z Cube? Czy wymienny OPAMP wpływa na jego brzmienie?

 

Czy są jakieś inne lepsze alternatywy dla Cube nawet przy budżecie ~600zł ?

 

Edit.

Ewentualnie czy są jakieś oddzielne układy audio dla samego mikrofonu bardzo dobrej jakości (jak na warunki domowe) pod USB? np. żeby sobie przykleić go do takiego HA INFO U2 plus V2 ?

Edytowane przez DyndaS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby HA było dostępne w Polsce (jakoś nigdzie nie udało mi się na razie znaleźć) to bym się skusił. W związku z tym obecnie rozkminiam nad prodigy cube, prodigy hd2, fiio e07k. Te superluxy są podobno ciemne w brzmieniu, więc chyba najlepiej było by dołożyć coś czym w razie czego można trochę je ocieplić. Tak mi się wydaje, ale ja się nie znam.

http://forum.mp3store.pl/topic/112101-takstar-ts-671-ha-info-u2-plus/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś się orientuje jak ma się dźwięk CUBE do Maya 44 pod PCI?

Maya ma surowy, jasny dźwięk z dużą ilością detali. Płaska, studyjna charakterystyka.

 

Jak ma się do tego dźwięk CUBE?

Maya 44 bardzo mi odpowiada (zwłaszcza detaliczność) ale szukam czegoś pod USB.


Nikt nic nie wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może sobie kup Maya 44 USB :) Jak gra Cube, a raczej jak nie gra, nawet po wymianie opampów, masz opisane w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Maya 44 pod PCI to raczej niskobudżetowa karta studyjna. Maya pod USB wygląda jak kieszonkowe nie wiadomo co, do tego nie ma zbyt pochlebnych opinii na forum.

 

Ciekawi mnie bezpośrednie porównanie CUBE do Maya 44 PCI, zwłaszcza jeśli chodzi o detaliczność dźwięku.

Na ten temat nie ma nic w tym wątku.

 

Czy CUBE to karta o charakterze studyjnym, tak jak Maya 44 pod PCI?

Czy jest to raczej karta typowo do odsłuchu audio (brak płaskiej charakterystyki, słabszy wgląd w nagranie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku godzinach porównań.... masakra mogę tylko dodać że Cube to straszny suchotnik w porównaniu do Matrixa , Quattro ma świetny wzmak sluchawkowy na HD600 jest czad :)

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cube wysiada w porównaniu do combo z wyższej półki. Jednak ze słuchawkami łatwiejszymi do napędzenia z niższej półki może ładnie, zagrać i można nawet nie poczuć różnicy. Ja jednak mu nie wybaczę wycięcia niższego basu, gdyby nie to to w tej cenie nie miałbym zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności