Skocz do zawartości

Telefon z najlepszą jakością dźwięku.


imaniak

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wyslę, bo nie mogę.

Niestety robiłem to w ramach projektu dla ALSA, wymaga źródeł ALSA, i trzeba kompilować sterownik prosto w telefonie.

A sama zmiana jest prosta i wymaga zmiany napięć na DAC. Sam już nie mam HOX'a żeby jeszcze raz przeprowadzić zmianę. Z tego co pamiętam, dało się to również osiąganąć przez zmianę pliku konfiguracyjnego dla sterownika dzwięku. Coś takiego robił XPlode mode w ICS. Tylko, że tak jak wyżej napisałęm, nie siedziałem przy tym telefonie już od prawie miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę wtrącić, to czy jest różnica w brzmieniu iPhone 3GS, a iPhone 4?

 

Wyda się wam się pewnie, że głupie pytanie, :ph34r: ale ja nie miałem nigdy do czynienia z produktami apple, także proszę wybaczyć. Czy na iPhone mogę przesłać sobie swoje mp3 bezpośrednio po kablu? Słyszałem coś, że trzeba przez te iTunes to robić, ale nie bardzo wiem o co chodziło i proszę o krótkie wyjaśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak gra iphone 4, ale ipod touch 4g, gra niemal identycznie jak 3gs (różnice pewnie w szczegółach), podejrzewam więc, że nie ma przepaści jeśli chodzi o dźwięk miedzy 3gs, a ip 4.

Muzykę kopiujesz przez iTunes.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za tak szybką odpowiedź i zainteresowanie.

 

Jeszcze jedno pytanie.

Jak wygląda porównanie jakościowe odtwarzania iPhone 3GS/Iphone 4 z odtwarzaczem takim jak np. Cowon E2 lub Clip+?

Zastanawiam się czy zmienić mój obecny telefon (Xperia Neo V) na lepiej grający np. 3GS/4, czy po prostu dokupić odtwarzacz. Jak to wygląda w waszej opinii?



Btw. iPod Touch gra tak samo jak iPhone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , Nokia E7 nie dorównuje Iphonowi ..... przecież sprzedawałem ostatnio zmodowaną E7 z kodekami od 808 PV i nie był to poziom 4S.

 

ONE X próbuję ale bardziej bym powiedział że SGSIII po modach gra podobnie .

 

O Nokii to jest Twoja opinia, a nie prawda objawiona, więc fajnie byłoby gdybyś nie przedstawiał tego jako Słowo Boże. Dla mnie różnicę między 4S a Nokią E7 są kwestią gustu, a nie lepiej/gorzej. Ważne jest aby w Nokii korzystać z plejera lepszego niż stockowy z Belle Refresh - np. Folder Play czy QuasarMX.

 

 

No niestety.......miałem obydwa telefony , E7 ostatnio sprzedałem na forum ze sterownikami od 808 + kilka modów na obejście blokady głośności + Folder Play.....zdecydowanie brak dynamiki względem Iphona 4S a pisać tak mogę bo porównywałem telefony łeb w łeb. Myślisz że jakby w moim mniemaniu grał tak samo to bym go sprzedał ?

 

Tym samym obaliłem mit który rozpocząłeś że 808 to najlepiej grający telefon , owszem rewelacja ale z uśmiechem na mordzie wracam do 4S....

 

Panowie, trochę więcej luzu! Trochę mniej "mowy nienawiści" :P

 

Ja osobiście jestem 808 ciekawy, bo to "ostatni Mohikanin" z Symbianem (który uważam za taki sobie system, a miałem i mam kilka Nokii na nim - od E50, przez E71 aż po C5) i trochę absurdalny telefon (dosyć mocny procek + symbian + absurdalnie drogi i wypasiony aparat).

 

Roland, piszesz, że różnice pomiędzy 4S a 808 to kwestia gustu. Jak byś mógł w kilku żołnierskich słowach powiedzieć o nich, bo jestem leniem i nie chce mi się brnąć przez cały wątek wstecz.

Edytowane przez Nel_Nero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4S gra neutralnie, tj. głównie niepodkolorowanym środkiem, bas jest akuratny, przestrzeń duża, góra niemal wzorcowa, właściwie nie można temu brzmieniu nic zarzucić. Wszystko jednak rozbija się o kontekst. Kiedy 4S połączymy ze słuchawkami o tych samych lub podobnych cechach, np. K550 czy Westone 4 to dla ludzi lubiących analogowe brzmienie robi się bardzo nieprzyjemnie, dla amatorów dźwięku a la monitory bliskiego pola to będzie z kolei ideał. Tymczasem gdy podłączymy takie W4 czy np. K370 albo nawet dobrze rozegrane IE8 na małych tipsach (bez łapania seala) z basem ustawionym na minimum do Nokii 808 to wychodzi nam fantastycznie zbalansowane brzmienie, a z iP 4S mogą nas te sety przyprawić o ból głowy. Podsumowując Nokia 808 gra ciepło, z bardzo dobrym kickiem na basie, bas jest silny, ale niezwykle punktualny, ma fantastyczne zejście, dynamika dźwięku też jest fenomenalna na niskoohmowych słuchawkach, środek jest z przodu, barwny, góra szczegółowa, lecz analogowa, wyważona, scena stereo bdb. Ocena obydwu sprzętów jest tylko i wyłącznie kwestią osobistych preferencji jak w przypadku wszystkich urządzeń audio. Mi bardziej podchodzi Nokia, gdyż lepiej zgrywa a analitycznymi słuchawkami, do ciemnych, słodkich czy basowych modeli wybrałbym iP4S.

Edytowane przez Rolandsinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4S gra neutralnie, tj. głównie niepodkolorowanym środkiem, bas jest akuratny, przestrzeń duża, góra niemal wzorcowa, właściwie nie można temu brzmieniu nic zarzucić. Wszystko jednak rozbija się o kontekst. Kiedy 4S połączymy ze słuchawkami o tych samych lub podobnych cechach, np. K550 czy Westone 4 to dla ludzi lubiących analogowe brzmienie robi się bardzo nieprzyjemnie, dla amatorów dźwięku a la monitory bliskiego pola to będzie z kolei ideał. Tymczasem gdy podłączymy takie W4 czy np. K370 albo nawet dobrze rozegrane IE8 na małych tipsach (bez łapania seala) z basem ustawionym na minimum do Nokii 808 to wychodzi nam fantastycznie zbalansowane brzmienie, a z iP 4S mogą nas te sety przyprawić o ból głowy. Podsumowując Nokia 808 gra ciepło, z bardzo dobrym kickiem na basie, bas jest silny, ale niezwykle punktualny, ma fantastyczne zejście, dynamika dźwięku też jest fenomenalna na niskoohmowych słuchawkach, środek jest z przodu, barwny, góra szczegółowa, lecz analogowa, wyważona, scena stereo bdb. Ocena obydwu sprzętów jest tylko i wyłącznie kwestią osobistych preferencji jak w przypadku wszystkich urządzeń audio. Mi bardziej podchodzi Nokia, gdyż lepiej zgrywa a analitycznymi słuchawkami, do ciemnych, słodkich czy basowych modeli wybrałbym iP4S.

 

Dzięki za tak szybką i pełną odpowiedź :)

 

Ja właśnie poszedłem inną drogą i do Sennów IE7 (które lubię, bo są wygodne i bardzo dobrze zrobione) plus czarne foamy wybrałem 3GS. Okazjonalnie słucham z KPP Anniversary i też jestem zadowolony.

Z opinii Rolanda wynika, że moja ewentualna przesiadka na 808 wymagałaby zmiany przyzwyczajenia jeśli chodzi o słuchawki.

Myślę raczej o 4S, kiedy tylko trafi się okazja cenowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest duża różnica pomiędzy 3GS, a 4 ?

 

 

Czy iPhone ma sporo mocy? Nie będzie potrzebny jakiś wzmacniacz? Poradzi sobie ze słuchawkami nausznymi?

Różnica jest na korzyść 4, dużo lepszy ekran, szybszy procesor, lepszy aparat :)

iPhone bezproblemowo radzi sobie ze słuchawkami o impedancji 30-32ohm, ale z większymi też powinien sobie poradzić.

Co ciekawe, gdy podłączyłem swoje 25ohm słuchawki miałem wrażenie, że brakuje mu sporo mocy, aby je napędzić, podczas gdy 32ohm słuchawki napędzał świetnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest duża różnica pomiędzy 3GS, a 4 ?

 

 

Czy iPhone ma sporo mocy? Nie będzie potrzebny jakiś wzmacniacz? Poradzi sobie ze słuchawkami nausznymi?

Różnica jest na korzyść 4, dużo lepszy ekran, szybszy procesor, lepszy aparat :)

iPhone bezproblemowo radzi sobie ze słuchawkami o impedancji 30-32ohm, ale z większymi też powinien sobie poradzić.

Co ciekawe, gdy podłączyłem swoje 25ohm słuchawki miałem wrażenie, że brakuje mu sporo mocy, aby je napędzić, podczas gdy 32ohm słuchawki napędzał świetnie.

 

Impedancja ma tu mało do rzeczy. Raczej skuteczność. Jak inaczej mógłbym słuchać na KPP (72 ohm)? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając jednak do tytułu wątku... miło zaskoczyła mnie Xperia P (zarówno na słuchawkach stockowych, jak i z AKG K550). W bezpośrednim porównaniu z HTC Desire Sony wygrywa o dwie długości, a w rywalizacji z iPhonem 4 wychodzi bez strat własnych - nie potrafię wskazać zwycięzcy. Oba robią na mnie równie pozytywne wrażenie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności