Skocz do zawartości

Telefon z najlepszą jakością dźwięku.


imaniak

Rekomendowane odpowiedzi

dokładnie i np. SGS2 ICS w porównaniu do SGS3 ICS wypada dla mnie wręcz identycznie z określonym typem słuchawek (SG3 gra głośniej), po testach uważam, że deprecjonowanie innego telefonu tylko dlatego, że nie ma Wolfsona jest stereotypowe i odtwórczo powiela wykreowane przez kogoś opinie... dużo zależy od oprogramowania, kodeków jakie używa aplikacja do odtwarzania no i oczywiście od podłączonych słuchawek, które mogą się z całą resztą zgrywać a mogą nie

 

Mam propozycję; zrób sobie pomiar RMAA na zwykłym ROM-ie, następnie kolejny pomiar na tym super oprogramowaniu, które masz obecnie i zobaczysz że wartości zmieniły się tylko minimalnie (w granicy błędu) i że S2 gra nadal dwie klasy gorzej niż S3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety musze potwierdzic zdanie kolegi powyzej, ale nie dlatego ze to regula. Sterownik dzwieku do SGS2 napisany jest przez gosci z Yamahy i wiele sie tam poprawic nie da. Sterowniki do Wolfsona pisane sa przez ludkow z samsunga, na podstawie otrzymanej dokumentacji. I tam da sie sporo poprawic, bo skośni nie potrafią europejskich dokumentacji czytac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety musze potwierdzic zdanie kolegi powyzej, ale nie dlatego ze to regula. Sterownik dzwieku do SGS2 napisany jest przez gosci z Yamahy i wiele sie tam poprawic nie da. Sterowniki do Wolfsona pisane sa przez ludkow z samsunga, na podstawie otrzymanej dokumentacji. I tam da sie sporo poprawic, bo skośni nie potrafią europejskich dokumentacji czytac.

 

@Fatso czy mógłbyś podać jakiś konkretny przypadek w którym zmiana ROMu powoduje wymierne korzyści w kwestii dźwięku? Mam na myśli polepszenie wszystkich parametrów, a nie polepszenie jednych kosztem innych (vide HTC One X+).

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś pomiary które to potwierdzają? Pomiary przeprowadzone przez gsmarena pokazują wyraźnie że parametry, które zostały poprawione w One X+ względem One X zostały okupione m.in. znacznym pogorszeniem dynamiki dźwięku.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gsmarena napisala raz ze telefon ma dzwiek do bani, wiecej nie wrocili. Teraz mamy pewnik, bo tuzy się wypowiedziały. A sprostować kalafiora nie sie nie chce. No bo po co...

 

A poza tym co tu mierzyć ? Cały obwód dzwięku miał za mało prądu, bo wszystko szło w procesor, ogarnęli problem zasilania procka to i na DAC poszło więcej. Wiadomo jest, że do prawidłowego wzmocnienia (w tym i braku szumów) potrzebne jest właściwe zasilanie. Pewnie mógłbym to powierzyć, problem w tym, że jak już się poszło na JB w HOX to nie ma jak wrócić - tutaj musiałbym dostać od kogoś niezaktualizowanego HOXa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gsmarena napisala raz ze telefon ma dzwiek do bani, wiecej nie wrocili.

 

Przecież wrócili:

 

HTC One X+ http://www.gsmarena....eview-845p7.php

HTC One X http://www.gsmarena....eview-747p5.php

 

Jest rzeczywiście ogromna poprawa jeżeli chodzi o IMD + Noise oraz THD ale bardzo ucierpiała na tym "odpowiedź częstotliwości" a dynamika pozostała na miernym poziomie (wystarczy spojrzeć na wartości prezentowanie przez iphone 4s czy SGS3). Wcześniej pisałem o pogorszeniu dynamiki - moja pomyłka.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze nie gra.

 

Ale wracajac do pomiarów - jeśli Słyszę, że jest lepiej, to po cholere mam się jeszcze pomiarami zajmować ? Dla kolegów, żeby mi uwierzyli ? Przecież wszystkie sterowniki, które przepisałem, przepisałem dla siebie. Nie dla kolegów. Jak im dzwięk przeszkadza, to sami wiedzą co zrobić. Już na pewno od cyferek i tabelek jakość dzwięku w słuchawkach się nie poprawi.

 

HOX np na ICS miał taką przypadłość, że im był cieplejszy procek, tym gorzej grał (dostawał mniej prądu) - ja w żadnej tabelce nie widziałem przy jakiej temperaturze procesora robili pomiary. Ile razy, czy wynik jest uśredniony, czy to najlepszy z przebiegów - nic nie ma. Ale dla niektorych to cyferki z pomiarów grają.

 

@Soulreaver - Nie wrócili - test HOXa jest z kwietnia, nie widzialem nigdzie testu dzwieku z grudnia. Jest HOX+ ale on ma przede wszystkim inny SOC, który ma inne zasilanie znamionowe.

Niestety nie ma nigdzie bezpośredniego porównania przed i po zmianie softu. Tak jak i nie ma porównania 2ch egzemplarzy - niektore testy mogły by powalić producentów na kolana.

Edytowane przez Fatso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te cyferki implikują wymierną jakość dźwięku. To co da się zmierzyć można łatwo porównać. Oczywiście to że jakiś odtwarzacz gra technicznie lepiej nie znaczy jeszcze że będzie nam się bardziej podobał od innego który jest teoretycznie gorszy ale ma brzmienie które bardziej nam odpowiada. Tylko jak to porównać? Jeżeli odpowiada mi brzmienie HTC One X to czy powinienem cię przekonywać że gra lepiej niż iphone 4s mimo że ma dynamikę dźwięku na poziomie odtwarzacza kasetowego z początku lat '90? Jeżeli rozmawiamy o jakości to tak - dla mnie cyferki grają.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dajmy się zwariować na punkcie pomiarów, czy ktoś z was kupiłby sprzęt mając tylko jego pomiar, np wykres pasma przenoszenia słuchawek?

 

 

poruszasz trudny temat o który była Wojna... Serio, wiele użytkowników bardzo sugeruje się wykresami... Ba, niektórzy nawet mając te słuchawki im się podobają. Potem gdy zobaczą wykres- oh, nie podobają mi się:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierzę w te cyferki, kiedy warunki testu będą dokładnie opisane, same testy będą powtarzalne, a wyniki zbieżne z innymi portalami. Poki co jednak, gsmarena na polu profesjonalnego testowania dzwięku grzeje tyły i to pomimo pseudofachowego opisu testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam mam znajomych którzy przywiązują ogromną wagę do tego, czy specyfikacji producenta pasmo przenoszenia jest od 10 Hz, jak nie to mówią "o nie to słabe słuchawki" ;)

ale ja się przyznaję bez bicia, że sugeruję się pomiarami, nie mogąc sprawdzić samemu słuchawek - to zawsze jakiś "obiektywny" wskaźnik, ale kupić słuchawki na podstawie wykresu, to już trzeba mieć tytuł inżyniera :) (są tu jacyś? :ph34r: )

 

 

 

poruszasz trudny temat o który była Wojna... Serio, wiele użytkowników bardzo sugeruje się wykresami... Ba, niektórzy nawet mając te słuchawki im się podobają. Potem gdy zobaczą wykres- oh, nie podobają mi się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności