Skocz do zawartości

Telefon z najlepszą jakością dźwięku.


imaniak

Rekomendowane odpowiedzi

Bujdy. na mnie SGS nie zrobił żadnego wrażenia a miałem go od dnia premiery w Polsce. Z Voodoo było lepiej, ale to była prezentacja a la Cowon czyli tak jak pisał Slyer - płasko i bez życia. Stereofonia też nie szałowa, co widać w pomiarach:

 

 

_______________________________________Frequency response__Noise level_Dynamic range_THD___IMD + Noise__Stereo crosstalk

 

Samsung I9100 Galaxy S II (headphones attached)______+1.05,-0.22_______-90.0_______90.2_______0.013_____0.947________-49.4_____

Samsung I9000 Galaxy S (headphones attached)_______+1.40, -0.12_______-90.7_______90.6_______0.018_____0.829________-43.3_____

Apple iPhone 4 (headphones attached) ______________+0.01, -0.07_______-90.4 _______90.4_______0.0036____0.092________-68.4_____

Nokia E6 (headphones attached)____________________+0.16 -0.13_______-87.9_______87.8_______0.0098_____0.215________-65.6____

 

 

A SGS II to jest dziadostwo jakich mało przy swojej cenie i w dodatku ten odpustowy plastik obudowy za 2 klocki!!!

Edytowane przez Rolandsinger
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywał ktoś może jak gra sgs + voodo kontra p3 z włączonym dnse? Bo na razie mam właśnie p3 i chciałbym bym zmienić swojego lg P500 i p3 na sgs, byłoby mniej noszenia w kieszeni. Moje słuchawki to hd380 i ksc 75.

Piotrus-g na meecie porównywał mojego P3 do swojego SGS z voodoo i stwierdził że P3 jest lepszy. Ale raczej DNSe nie używał... ;) Jak podoba Ci się "cukierkowowść" i bajery z DNSe to w SGS tego nie uświadczysz. Raczej zagra stylem jak P3 na normalu.

Edytowane przez 4ndr3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś P3 i potwierdzam- dźwięk jest lepszy, choć przepaści nie ma. Galaxy ma za to zdecydowanie lepszy dotyk no i oczywiście sam wyświetlacz. Z tych co podałeś to ciężko mi powiedzieć. Słuchałem pożyczonego na k420 i grał bardzo ładnie, swojego na ex85 i Audeo i pomimo różnych szkół grania z jednymi i drugimi zgrał sie bardzo dobrze. Jeżeli lubisz bawić się korektorem i efektam i to możesz się zawieść- w SGSie tego nie ma. Co prawda w voodoo możesz podbić nieco bas, jednak sam korektor w PowerAmpie ( stockowego nie używam) nie jest jakiś rewelacyjny.

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wyniki można wywnioskować, że HTC Sensation gra jakościowo na podobnym poziomie jak Iphone 4. Kto słuchał to wie co to za badziewie i do Iphona mu daleko :)

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wyniki można wywnioskować, że HTC Sensation gra jakościowo na podobnym poziomie jak Iphone 4. Kto słuchał to wie co to za badziewie i do Iphona mu daleko :)

 

Sensation gra bardzo dobrze: HTC Sensation (headphones attached)

 

 

Test__Frequency response__Noise level__Dynamic range__THD___IMD + Noise__Stereo crosstalk

_________+0.71,-0.15________-89.1______90.1________0.019___0.522_______-70.6_______

 

iP4 do porównania macie wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

słuchałeś? bo ja takowego posiadam i jest dla mnie ścierwem jako player.

 

dla przeciętnego użytkownika może i ujdzie ale dla bardziej zaawansowanego już na pewno nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwie się roland, że ty, który zawsze podchodził racjonalnie i przede wszystkim empirycznie do sprzętu i nie sugerował się wykresami czy ceną, ocenia teraz granie telefonów po pomiarach? przecież wiadomo, że nie są one wyrocznią co do jakości brzmienia. akurat teraz co raz więcej telefonów wychodzi ładnie i płasko w pomiarach, ale w praktyce bywa różnie. zanim jeszcze pojawiły się na gsmarena pomiary z podłączonymi słuchawkami czytałem recenzję wave'a i wychodził w pomiarach praktycznie identycznie jak sgs, a przecież wave jest bardzo chwalony na forum za brzmienie. dlatego radził bym podchodzić do tego z lekkim dystansem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchałeś? bo ja takowego posiadam i jest dla mnie ścierwem jako player.

 

dla przeciętnego użytkownika może i ujdzie ale dla bardziej zaawansowanego już na pewno nie

Wyprzedziłeś mnie :P Chodziło mi oczywiście o to, że wg wykresu Sensation "powinien" brzmieć dobrze a w rzeczywistości gra to jak cygan pod ratuszem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwie się roland, że ty, który zawsze podchodził racjonalnie i przede wszystkim empirycznie do sprzętu i nie sugerował się wykresami czy ceną, ocenia teraz granie telefonów po pomiarach? przecież wiadomo, że nie są one wyrocznią co do jakości brzmienia. akurat teraz co raz więcej telefonów wychodzi ładnie i płasko w pomiarach, ale w praktyce bywa różnie. zanim jeszcze pojawiły się na gsmarena pomiary z podłączonymi słuchawkami czytałem recenzję wave'a i wychodził w pomiarach praktycznie identycznie jak sgs, a przecież wave jest bardzo chwalony na forum za brzmienie. dlatego radził bym podchodzić do tego z lekkim dystansem :)

 

Ale ja słuchałem Sensacji, WitekT z Telepolis.pl też miał opad szczęki, a jeśli pomiary to odzwierciedlają, to chyba dobrze świadczy o naszym słuchu, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam SGS i fiio e11 i ostatnio słuchałem na nich denonów ah-d2000 a potem na wzmaku audiotechniki i właścicielowi tego wzmacniacza bardziej podobało się z mojego telefonu ;-)

Edytowane przez Maciejus19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam SGS i fiio e11 i ostatnio słuchałem na nich denonów ah-d2000 a potem na wzmaku audiotechniki i właścicielowi tego wzmacniacza bardziej podobało się z mojego telefonu ;-)

 

E11 to zamulacz - pozbądź się go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności