Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Telefon z najlepszą jakością dźwięku.


imaniak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem telefonu, mogącego z powodzeniem służyć jako przyzwoity przenośny odtwarzacz (muzyka klasyczna, funk, elektronika, rock, rap). Wiem, że temat nie jest zbytnio oryginalny ale zależy mi na opinii w kwestii konkretnie mojego przypadku. Do wymarzonego "audiophone'a" mam słuchawki AKG K540, do których zdążyłem się przyzwyczaić (nie śpieszno mi do zmiany ale nie wykluczam jej). Chciałbym by telefon nie pochodził z poprzedniej epoki, tzn. bez problemu można go było dostać jako nowy sprzęt. Zależy mi również na jakości wykonania i to już chyba wszystko. W skrócie - do dzwonienia i słuchania (aparaty, kamery, gry czy inne bajery mnie nie interesują).

 

Rozważałem iPhone 4S 64GB (przeboleje wysoką cenę pod warunkiem, że ten model reprezentuje naprawdę dobrą jakość - niestety nie mam możliwości przetestowania), HTC sygnowane "Beats by Dr. Dree" (choć szczerze mówiąc śmierdzi mi tu pustymi słowami i marketingiem) oraz Samsungi Galaxy S2/Note (cegiełka mi nie przeszkadza). Prosiłbym o radę osoby, które już przesłuchały sobie powyższe komórki lub te, które wiedzą coś o jakichś alternatywach. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór jest prosty. IPhone 4S 64GB jest najlepszy ze wszystkich telefonów zarówno pod względem jakości dźwięku, wykonania, systemu itp.

Jakbym miał taką kasę to na pewno u mnie ten telefonik już by gościł.

Edytowane przez stanleypl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie że jeśli chodzi o SQ to można wybierać w telefonach jak w mp4kach.

 

Co do ogólnej jakości to chyba kolega na górze ma racje. iPhon zjada konkurencje, no chyba że ktoś sie przyzwyczaił i woli andrka.

iPhon ma jedną podstawową zaletę w stosunku do samsungów i innych wynalazków. Ma Line out którym puścisz sobie sygnał na wzmacniacz i będziesz miał naprawdę wielki dźwięk. Możesz też do domu kupić sobie stacje Pure i-20 dobry wzmacniacz do tego i cieszyć się najwyższą jakością dźwięku.

 

Do K540 wręcz wymagane jest wzmocnienie.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedna rzecz...

 

Posiadam SGS + voodoo i chciałbym sobie kupić mp4/mp3 ale zastanawiam się jaką?? Bo nie chce kupić czegoś, co będzie grało na takim poziomie jak SGS... Bo po co mam nosić w kieszeni nie potrzebne sprzęty xD

 

Czy może lepiej kupić jakiś wzmacniacz FiiO E3/E5/E6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To słuchać róznice SGS vs Touch...

Bo wiesz tutaj chodzi też, żeby nie wydać hajsu na coś co będzie grało bardzo podobnie... I nie chciałbym nosić w jednej kieszeni SGS, a w gigantyczna mp4 :P Tylko znowu jak warto ją nosić no to już się przemęczę hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SGS gra wg. mnie płasko i bez dynamiki. Jeśli chodzi o SQ to w ogóle nie przypomina takiego wave który ma świetny dźwięk. Umieściłbym SGSa między Clip+ a soniaczami.

 

Taczka to już inna bajka, masz głębie, bardzo dobrą dynamikę, super brzmienie. Ja używam jeszcze e6 to robi się fajna scena.

 

Jeśli chodzi o dźwięk, to dla kogoś różnica może być kolosalna a dla kogoś bez znaczenia.

 

Dzisiaj postanowiłem wgrać sobie płytę którą jakiś czas temu sobie kupiłem w okazji - Papa roach. Myślę, że na takim clip+ / SGS zagrało by to lepiej.... czemu? Bo na T4G słychać jak bardzo jest skopany materiał, na R1 to samo... Fajne są niektóre kawałki ale już nie mogę tego słuchać :/

 

Tak więc musisz też zadbać o jakość muzyki którą słuchasz i nie chodzi tu o mp3-FLAC tylko o to jak dana płyta została zrealizowana.

 

Za to godsmack którego też zgrałem brzmi wyśmienicie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest jakaś różnica pomiędzy nano 5g a touch 3g?? Chodzi o dzwięk...

 

Bo czytałem że niby grają podobnie...

 

A może znasz coś małego z wielkim wnętrzem?? Np taki cownon e2 tyko z wyświetlaczem??

 

A soniacze takie słabe :P bo nawet mi się podobał jeden model dzisiaj w sklepie a844

Edytowane przez podobnoja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba słuchaliśmy różnych SGSów :P jakość dźwięku z voodoo v10 jest bardzo wysoka. Miałem v39 i poszła w odstawke przy Galaxy. Nie mówie, że jest lepszy, ale z odpowiednimi słuchawkami można wycisnąć z niego bardzo dużo. Czytałem już sporo opinii, że " wariactwo 400zł za słuchawki do telefonu", jednak można potraktować go jako normalny dobrej klasy odtwarzacz mp3.Jeżeli ktoś nie chce osobnego grajka to sgs jest świetnym wyborem. Jest jedno ale- jeżeli ktoś nie zamierza wgrywać voodoo to lepiej sobie darować Samsunga i kupic coś innego. Najważniejszą cześcią zestawu i tak będą słuchawki. Niezaleźnie czy wybierzesz Galaxy czy Iphona k540 nie zagrają na 100% bez wzmacniacza. Co do samych wzmacniaczy to jak kto woli, ja lubię proste zestawy. Zresztą sam zakup wzmacniacza i wpięcie go między odtwarzacz a słuchawki nie gwarantuje dobrego dźwięku :) Ja od siebie polecam Galaxy S ale TYLKO z voodoo modem, bez niego gra jak zwykły telefon. Co do akg- mogą się zgrać ale nie muszą. Jeżeli byś zmieniał to jest masa modeli które nie wymagają wzmacniacza a grają na poziomie k540 i wyższym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że SGSa da się słuchać. Dużo ludzi na forum stać na droższe odtwarzacze a słuchają z clip+. Bo tak im łatwiej. To jest kwestia czy komuś osobiście to wystarczy. Bo wierzę, że więcej nie trzeba. Jednak niektórzy jednak wolą sięgnąć po coś lepszego. Ja rozumiem dwie strony. Tak samo jak Ci pierwsi mógłbym nabyć sobie imoda, sflo2 czy c4 dla samego dźwięku. Ale tego nie robię bo tego nie potrzebuję. Taczka mi w zupełności wystarcza. Rozumiem też tych drugich, bo clip+ to jeszcze nie jest dźwięk który by mnie usatysfakcjonował i wolałem przyinwestować niż zaciskać momentami zęby w momencie gdy coś mi nie grało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności