Skocz do zawartości

Telefon z najlepszą jakością dźwięku.


imaniak

Rekomendowane odpowiedzi

 

Bawiłem się dzisiaj trochę smartfonami, trochę słuchałem, niestety tylko YT i utwory ewentualnie demo, więc słaby wyznacznik, ale zawsze coś.

 

I tak, S6 Edge podoba mi się bardzo granie. Wydawało się chyba najrówniejsze z testowanych przeze mnie smartów z delikatną dozą ciepła. Niestety nie wiem dlaczego, ale AMOLED mi nie podchodzi, ustawienia kolorów to jakaś kpina, w zasadzie można tylko zmienić kontrast, barwa pozostaje ciągle ta sama, czyli "ciepła", biały jest żółty prawie, zdecydowanie wolę "zimniejsze", gdzie biały jest biały, ewentualnie niebieskawa poświata, kosztem czarnego. Ciężko mi by było się przekonać, serio, po wyciągnięciu mojej Moto G 2nd czułem ulgę, wolę wyświetlacz w Moto, zabijcie mnie ale tak jest. Każdy mnie hejtuje że jak mogę nie lubić wyświetlacza od Samsung, ale dla mnie jest słaby po prostu. Rozumiem że się większości podoba, ale w sumie o gustach się nie dyskutuje :). Szkoda bo bardzo mi się podoba dizajn, jakość dźwięku, pomijam fakt że oczywiście przymulał Android (może wina zasyfionego przez ludzi modelu, chociaż w Sony tego nie było, ani reszcie Andków :) ).

 

........

 

 

Jest sposób na obraz z Amoleda w Samsungach taki jak byś oczekiwał, szczegóły są na XDA. Podrzucam linka, może się komuś przyda.

http://forum.xda-developers.com/note-4/general/secret-display-color-mode-saturated-t3101547/post60562781#post60562781

Działa na S6 wyśmienicie, działa na Note 4. Sprawdziłem na obu.

 

 

Wygląda to bardzo dobrze, chociaż na filmie i zdjęciach ciężko takie różnice oglądać, nie mniej jednak, widać że biały traci żółtawy kolor, co może okazać się zbawienne.

 

Da się w testówkach w marketach instalować aplikacje :)? Ewentualnie połączyć jakieś fejkowe konto i sprawdzić?

 

EDYTA

 

Podobno na 5.1.1 nie działa to, więc trochę słabo. Kombinowanie ciągłe.

Edytowane przez Mecin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W S6 kiepskie jest to że przy upgradzie do 5.1.1 zmieniany jest bootloader i nie można powrócić do wcześniejszej wersji androida. Samsung niestety coraz bardziej upodabnia się do apple... Rezygnuje z kart pamięci, wymiennych baterii, blokuje bootloadery. Wcale bym się nie zdziwił gdyby wprowadzili niedługo sTunes do synchronizacji danych z komputerem...

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio one m8. Nie znam telefonu który lepiej gra z wyjścia słuchawkowego, nie licząc tych egzotycznych chińczyków które specjalnie pod audio są zbudowane.

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez aneno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio one m8. Nie znam telefonu który lepiej gra z wyjścia słuchawkowego, nie licząc tych egzotycznych chińczyków które specjalnie pod audio są zbudowane.

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

 

Też miałem m8, m7, "chińczyka" z Sabre ES9018...

 

HTC ma "technicznie" dobre wyjście - sporo mocy, niski poziom zniekształceń i szumów. Ale porównując z innymi smartphone'y HTC grają po prostu kiepsko - ostre, cyfrowe brzmienie basowe. Po przejściu na Note 4 (z Exynosem) i powrocie do M8 byłem mocno zaskoczony, bo też przez długi czas uważałem że M8 gra świetnie. Może to kwestia preferencji, ale ja po przejściu na Note, nie mogę już słuchać M8. Nawet LG G2 brzmi trochę lepiej, choć testy syntetyczne przemawiają za HTC.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G2 też ma troche cyfrowe brzmienie moim zdaniem, za to też bardzo czyste i bez szumów. Clarity mocno. Taki już jest ten qualcommowy chip. Htc ma za to problem ze zniekształceniami na >80/90% volume

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Addiem graja bdb z lg g2

Miałeś okazję posłuchać Addiem z Nano 1/2g i porównać z LG G2? Zamierzam sobie G2 sprawić, najlepszy stosunek jakości do ceny, ale grać będą właśnie z Addiem i boje się o synergię.

 

Wysłane z mojego Moto G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bry

 

W zasadzie cały czas przewijają się te same modele. Jego że mało kto jednak ma możliwość w stosunkowo niedługim czasie odsłuchać sobie poszczególne urządzenia, bardzo przydatne byłoby, jakby co jakiś czas ktoś napisał zupełnie subiektywny "ranking" jakości smartfonowej muzyki.

Dodatkowo dopisanie pomiędzy pozycjami różnicy jakości (np. minimalna, przepaść, itp.) dałaby bardzo jasny obraz sytuacji.

 

Z góry dziękuję :)

 

Wysłane z mojego Orange Reyo przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Cz ktos z was mial stycznosci z telefonem Oppo Find 7a obecnie mam okazje kupic ten telefon za 180euro i przyznam szczerze ze mi sie podoba i ma to czego oczekuje od telefonu slot na karte pamieci do 128gb i wymienna baterie oraz szybkie ladowanie tylko zastanawiam sie jak on zagra na sluchawkach KPP w porownaniu do mojego obecnego Meizu Mx4 ktory gra naprawde dobrze czy roznica bedzie ogromna na korzysci Meizu Mx4 jak myslicie ?

Dziekuje za pomoc

PS. Wie ktos z was jaki DAC siedzi w Oppo Find 7a ?

Edytowane przez dzienciol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hmm, zbliża się Vivo Y27L z chipem AK4375 - ktoś coś mógłby mi powiedzieć na temat tej jednostki?

 

http://www.devicespecifications.com/en/model/67ca36ec

 

Dla mnie pozytywna informacja, że będzie to 4.7"... szkoda tylko, że procek, ram itd. to typowy mid-range... Marzę o takim Meizu MX4pro albo Vivo X5max z 4.7 calowym wyświetlaczem w wmiarę kompaktowej obudowie... czy też o Xperii Z3/Z5 comact z porządnym sound hardwarem ;-)

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam.
Wiem, że obecnie na rynku ​są telefony z lepszą jakością dźwięku niż używany przeze mnie Meizu mx4, do którego używam słuchawek Philips SHE3590.
Ja jestem z tego tandemu bardzo zadowolony.
Chciałbym się dowiedzieć np. od Slaviola czy warto z Meizu mx4 przesiąść się na mx4 pro? Czy jest zauważalna różnica w jakości odtwarzanego dźwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Help! Meizu mx4 pro po otg wykrywa dragonfly'a jako usb audio i co?..... I nic.....

Jak go zmusić do działania?

Kupiłem w sklepie Google odtwarzacz Onkyo full version i odtwarzacz nie widzi daca......neutron full tez nie, aplikacja domyślna tez nie..... O co kaman?

 

Wysłane z mojego MX4 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Help! Meizu mx4 pro po otg wykrywa dragonfly'a jako usb audio i co?..... I nic.....

Jak go zmusić do działania?

Kupiłem w sklepie Google odtwarzacz Onkyo full version i odtwarzacz nie widzi daca......neutron full tez nie, aplikacja domyślna tez nie..... O co kaman?

 

Wysłane z mojego MX4 Pro przy użyciu Tapatalka

Zasilanie za słabe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie dlatego niektóre przetworniki na USB mają akumulator, żeby uniknąć takich problemów. Pamiętaj że tam masz DACa i całkiem znośny wzmacniacz słuchawkowy, to potrzebuje zasilania, cudów nie ma. Rozwiązaniem jest zasilanie zewnętrzne, hub aktywny albo specjalnie spreparowany kabel USB + zasilacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jest jeszcze opcja, że w ogóle nie będzie działać bo coś jest skopane w systemie. Z Chińczykami to niestety nigdy nie wiadomo. Właśnie podłączyłem Mojo do Huaweia P8 i kicha, ani natywnie, ani przez Onkyo. Przez Onkyo coś tam popierduje i tyle w tym temacie, sterowniki niby widzi. Zasilanie też nie problem bo Mojo ma swój akumulator. Więc problemem jest system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych słuchawkach nie :)

Na jakie cudo nie zmieniać, mx4 gra duuuużo ponad możliwości tych filipków.

 

No właśnie - dzięki za info. :)

Wracając do mojego pytania​:

czy warto przesiąść​ się na meizu mx4 pro z mx4?

Przy moim tandemie, mimo że słuchawki nie oddają pełni możliwości mx4 jestem zachwycony zarówno dynamiką jak i skalą brzmienia.

Czy inwestując w lep​sze słuchawki ​(jakie?) warto przejść na mx4 pro? Czy doświadczę jeszcze większej dynamiki i lepszej skali brzmienia (oczywiście przy formacie bezstratnym). Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności