Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Telefon z najlepszą jakością dźwięku.


imaniak

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może fajnie opisać jak gra Galaxy Note 3 w odniesieniu np do Fiio X3 albo X5, ewentualnie ipoda touch 4G? Z jakimi słuchawkami zgrywa się najlepiej, czego mu brakuje w dźwięku a czym zachwyca? Czy ktoś stosował mod na zwiększenie głośności telefonu?

Gra marnie. Brak sceny, dźwięk zamulony i bez wykopu.

Telefon super, ale muzyki na nim nie słucham.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Nie ukrywam, że chodzi mi po głowie sprzedanie swojego X5 i E12 na korzyść N3 z ewentualnie dacem na usb (jeżeli będzie tragedia). Ale sumarycznie to chyba nie ma sensu.. Tym bardziej, że Twoja opinia pokrywa się z innymi na które można trafić w internecie. Dla przeciętnego słuchacza gra wybornie, dla lepiej osłuchanego niczym się nie wywyższa i gra zauważalnie gorzej od N2 którego swego czasu miałem i też nie był to żaden szczyt marzeń..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Nie ukrywam, że chodzi mi po głowie sprzedanie swojego X5 i E12 na korzyść N3 z ewentualnie dacem na usb (jeżeli będzie tragedia). Ale sumarycznie to chyba nie ma sensu.. Tym bardziej, że Twoja opinia pokrywa się z innymi na które można trafić w internecie. Dla przeciętnego słuchacza gra wybornie, dla lepiej osłuchanego niczym się nie wywyższa i gra zauważalnie gorzej od N2 którego swego czasu miałem i też nie był to żaden szczyt marzeń..

Jeśli Ci to pomoże, to jestem posiadaczem N3 i z czystym sumieniem mogę podpisać się pod jakością dźwięku tego telefonu. Jedynym minusem, jaki dostrzegłem, to mniejsza moc niż iPad 2, ale to nie jest takie drażniące dla słuchawek z impedacją mniejszą niż 80 Ohm. :)

 

Wysłane z mojego N3 przy użyciu Tapalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu odsłuchiwałem N3 i gra jak na telefon bardzo dobrze, równo, nić zabardzo się nie wybija, ani też nić jakoś nie jest tak źle. Jedynie co można mu zarzucić, że gra bezdusznie. I się z tym brakiem sceny wogóle nie zgadzam, brak sceny to ma iPhone 5s, a nie N3, wogóle jeśli chodzi o Sajsungi to mają bardzo dobrą scenę, owiele lepszą niż iPhony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jest nieco kartonowy. Taki charakter pojawił się już w SGS4.

Co do przestrzeni to np w nagraniach Opus3, które jak dla mnie mają wybitną przestrzeń na sluchawkach, Note 3 jest o wiele gorszy od SGS3. Zarówno na audeo pe 112, jak i na nuforce NE700M.

Na obydwu Neutron Player.

Na N3 trochę ratuje sprawę adaptive sound. Ale to wykorzystuje stockowym odtwarzacz.

Zmodyfikuję swoją opinię, bo może napisałem zbyt ostro pod wpływem pewnego rozczarowania.

Gra poprawnie, ale ma mały współczynnik przytupywania.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Decyzję już podjąłem (tak na 85%) że będę się przesiadał na coś, czego bardziej aktualnie potrzebuję. W myśl kupna Note3 i nowych doków (tego jeszcze nie wiem, będę szukał) wystawiłem Swój cały sprzęt na sprzedaż. Zobaczymy co z tego będzie.

 

Ps. Czy ktoś bawił się w mody dźwięku na n3? Podobno prostym sposobem dzięki root można podkrecic moc do granic możliwości wzmacniacza.

Edytowane przez ALTON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

 

Troszkę mniej ale dalej słychać, są za to sposoby by szumów się pozbyć ale to już wymaga roota.

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

A można już normalnie rootować 4.4 ioroot-em ? Mógłbyś podać ten sposób na pozbycie się szumów ? Wiem że można znaleść na xda ale te tematy mają po kilkaset stron :(.

 

 

 

 

 

 

nie ale wystarczy wpisac komende w adb (1 linijka) i zrootujesz, w razie czego sluze pomoca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kurop ale na razie odpuszczam kitkata, dopóki LG nie wypuści w pełni działającej (nie szumiącej) wersji . Na JB wszystko ładnie działa, nie szumi a ostatnio podwoiłem sobie liczbę kroków głośności to teraz w ogóle jest wypas... :).

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam. Ale moim zdaniem Viper + Power Amp to już trochę za dużo kombinowania, w dodatku bez potrzeby.

 

Jeżeli wystarczają Ci ustawienia Ampa to zostaw, jeżeli nie to zainstaluj coś co gra w miarę przejrzyście i baw się Viperem.

 

Pisane w biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli co jest jakiś optymizm , w tobie jeśli wspomnę o fajnie wyglądających stockowym playerze, z poważaniem dropbox świetna sprawą mam tam z 20gb muzyki, tylko wydaje bez nadziejny dźwięk, za co mam się zabrać? Jak ustawić żałosny equalizer na płasko? I potem grzebać w viperze?

 

Wysłane z LG G2 przez TapaTalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie niedościgły wzór kultowa nokia n91 niestety moja już dawno w rozsypce :(

Popieram, kiedyś słuchałem, świetnie ten telefonem grał, szkoda, że mylił jak 150, bo to pierwsze Symbiany jeszcze były.

 

Zanotowane przy użyciu wehikułu telekomunikacyjnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w końcu jest telefon który bije ifona czy nie ? :D

 

Topowe smartfony takie jak iPhone czy Sony Zx prezentują zbliżony poziom. Tak naprawdę osiągają one pewien pułap swoich możliwości. Smartfonem który wprowadzi przełom będzie dopiero taki, któremu producent da tor audio z prawdziwego zdarzenia, tzn. DAC-OPAMP-AMP - tak jak to jest w przypadku odtwarzaczy pokroju X5, DX90 i AK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie interesuje, czy można z ajfona zrobić kanapkę, która dorówna takim dx90, x5 czy superkałachom

To musiałaby być kanapa, a nie kanapka. Weź pod uwagę, że musiałbyś kupić jakiegoś dac/amp który będzie współpracował z japkiem i grał klasowo, a iphona potraktujesz jako sam transport. Podejrzewam, że cenowo wyjdzie jak za x5 czy dx90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie interesuje, czy można z ajfona zrobić kanapkę, która dorówna takim dx90, x5 czy superkałachom

 

W przypadku iPhone - jak napisał szwagiero - to się nie opłaca (np. zobacz ile kosztuje to: http://v-moda.com/vamp/), ale z Z1, One X, S4, G2 (i innych kompatybilnych smartfonów) możesz spróbować zrobić coś zbliżonego do X5 za pomocą FiiO E18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blueme też tak pomyślałem ostatnio, tylko że jedni twierdzą, że e18 gra jak x5, a inni, że zupełnie inaczej. Jak zawsze będę musiał sam przetestować. Mnie ciekawi właśnie czy taka kanapka zagra lepiej od x3 i porównywalnie jakościowo do x5?

 

dlatego uważam, że to coś "zbliżonego" do X5 - X5 ma jednak troszkę inne bebechy, choć też TI, do tego inny firm/software (E18 nie obsługuje 192KHz), także ci co dostrzegają różnice mogą też mieć rację (tak samo jak ci dostrzegający podobieństwo)

o ile prawa fizyki nadal działają to X3 musi być technicznie gorszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności