Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] [ROZWIĄZANE] Pierwsze prawdziwe słuchawki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

szczerze mówiąc to nie czuję się zbyt komfortowo zadając tu pytanie, bo pewnie audiofilom tylko ciśnienie się podnosi od takich tematów. Ale... ale... czyjej opinii mam powierzyć inwestycje 400zł, jak nie ludzi znających się na temacie :)

 

2012 nadchodzi, skoro zostaje mi rok życia to jednym z moich postanowień jest usłyszeć w pełnym tego słowa znaczeniu co znaczy muzyka :P

 

Do rzeczy. Budżet - 400 zł. Źródło - muzyki słucham głównie przy kompie, karta dźwiękowa X-Fi Gamer, pewnie wstyd się przyznawać ale cóż. Przeznaczenie - jeśli to cokolwiek zmienia, to możemy przyjąć, że muzyka jest absolutnym priorytetem. Rzadko film, a wbrew nazwie karty, gamer ze mnie obecnie już żaden (przybyło kilka wiosen od czasu zakupu). Nie zamierzam chodzić/biegać w tym sprzęcie.

 

Zauważyłem, że często znaczenie może mieć zgodność charakterystyki sprzętu z preferowanym typem muzyki. Ze mną jest ciężko, bo słucham praktycznie wszystkiego, aczkolwiek postawiłbym głównie na jazz i pochodne, rock, trochę popu, trochę rnb, trochę rapu, jakieś indie. Nie słucham za to prawie niczego z techno/house/electro i metalu.

 

Chciałbym słuchawki grające równo, bez wielkich dysproporcji typu "jeden wielki bas". Jeśli miałbym wybierać pomiędzy cieplejszymi a bardziej jaskrawymi to postawiłbym jednak na te pierwsze.

 

Mimo że przeraża mnie nawet sama nomenklatura używana przez ludzi siedzących w temacie, to czytałem już dużo tematów, ale niestety dalej nie wiem co miałbym wybrać. Stąd pomysł na zasięgnięcie rady bezpośrednio. Zwłaszcza licze na rozstrzygnięcia w kwestii porównań konkretnych modeli.

 

Na listę rozważań trafiły modele głównie od Sennheiser'a: HD 438, HD 518, HD 380 Pro, pewnie nieprzypadkowo. ale jestem otwarte na wszystkie propozycje. Sennki przekonują mnie swoją budową - te konstrukcje chyba gwarantują komfort. Lubię, gdy ucho się mieści w słuchawce. Potrafię posiedzieć kilka godzin.

 

Problemem może być to że mile widziana jest izolacja słuchacza od otoczenia, a jeszcze bardziej - otoczenia od słuchacza. To zawężałoby pole działania do konstrukcji zamkniętych, ale jeśli będzie warto z innych względów to zastanowię się nad otwartymi.

 

Dobrym dla mnie punktem odniesienia przy rozważaniach jest HD 555 których nie raz słuchałem. Parę dni temu zauważyłem że wycofali je wszędzie ze sprzedaży ( why? :( ).

 

Obecnie skłaniam się ku 380 Pro - są zamknięte, wyglądają na solidne, mają etui, odpinany gruby, sprężynujący kabel. Widziałem wręcz wątki gdzie był na nie hype. A jak to jest z serią HD 4x8 ? Wszystkie są zamknięte, tak? Jak wypadają na tle 380? Najmniej wiem o HD 518 - co to za twór?

 

No i czy inne firmy mają tu coś ciekawego do zaoferowania? Np jakieś AKG? Jak w tej konkurencji wypadają sławne CALe? Cenowo wygląda mi to na półke niżej, ale jak jest w rzeczywistości? Ergonomią też nie zachwycają.

 

Pozdrawiam serdecznie i z góry dzięki za wszystkie rady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zależy mi szczególnie na mocnym basie... Mam za mało wprawione ucho i za mało ukształtowany gust, żeby tu pisać deklaracje na czym mi najbardziej zależy - dlatego właśnie logicznie chcę słuchawki równe, na których będę mógł usłyszeć najwięcej jak się da.

 

Btw, czy te cale są naprawdę takie świetne żeby konkurować ze słuchawkami renomowanych firm (tak wiem że akurat cal = denon) za 200 więcej? Skoro można mieć to samo za pół ceny to super ale to jest chyba lekka przesada? Odrzucają mnie tym że opierają się zapewne na brzegach ucha, kabel łatwy do uszkodzenia i już na starcie zalecany recabling (nie mam zamiary niczego modować, bo nie mam wprawy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm..ciemne, z dobrym basem, wokółuszne i z dobrą izolacją..

 

Miałem takie ;) mianowicie Ultrasone HIFI 450. Jeśli mocno Cię nie męczy podbita wyższa średnica oraz 3m kabla nie będą Ci przeszkadzać, to pewnie byłbyś zadowolony.

 

PS : CALe nawet nie mają do nich startu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrq

Wtedy miałem jedynie ER6i, więc faktycznie moje porównanie mogłoby być trochę spaczone ;)

 

Na pewno nie łupią one basem tak jak k518 oraz CAL!, są bardziej zrównoważone, lecz bas jest fantastyczny. Nie zalewa, lecz ma ogromny impakt oraz potężne zejście. Góra czasem syknie. Myślę, że z karty dźwiękowej nie będzie problemów z wysterowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś chyba trafią HD380 i HD448 do komisu ;)

Obie pary warte zachodu o ile ma się dobre źródło w pierwszym przypadku, drugi zagra dobrze właściwie ze wszystkim.

HD380 to chyba wystarczająco są opisane na forum, sam osobićcie cały czas odkrywam w nich coś nowego.

W pewnej recenzji na yt Chłopak mówił że HD448 SQ przewyższają chwalone HD595 i jestem skłonny mu uwierzyć grają naprawdę dobre.

 

Jakbyś je kupił to aby przeskoczyć na lepszy musiałbyś zajrzeć do półki 500+ zł.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś chyba trafią HD380 i HD448 do komisy ;)

 

??? :)

 

Jakie wnioski? 448 lepsze od 380?

 

Co znaczy dobre źródło w tym przypadku. Jestem niestety zielony, tak jak pisałem mam marną dźwiękówkę x-fi.

 

Są jeszcze 449 i 439 - nie mogę o nich znaleźć zbyt wiele informacji. Byłbym wdzięczny za jakieś podpowiedzi jak one sie mają np do hd555 / hd380.

I jeszcze pytanie czy cała seria 4xx jest zamknięta?

Edytowane przez bane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już są. Zajrzyj do mojej sygnaturki ;)

 

Jakie wnioski? 448 lepsze od 380?

 

Ani lepsze ani gorsze. Obie pary mają swoje zalety i wady. W SQ daleko od siebie nie odbiegają, jakby jednak wymusić opinie to HD380 mają trochę wyższe SQ ale nie jest to jakaś wielka różnica raczej niuanse.

 

Co znaczy dobre źródło w tym przypadku. Jestem niestety zielony, tak jak pisałem mam marną dźwiękówkę x-fi.

 

HD380pro mogą wypaść pokracznie na jednych źródłach jest za ostro, na drugich za basowo, ba trzecich w ogóle nie brzmią. Źródło musi być dobrej jakości i najlepiej ocieplone, ale bez podbitego basu. HD448 do czego nie podpinam brzmią zawsze dobrze x-fi nie powinno być wyjątkiem.

 

 

Są jeszcze 449 i 439 - nie mogę o nich znaleźć zbyt wiele informacji

 

 

Zmieniony jest jedynie design. Tak przynajmniej przeczytałem, zresztą w tej półce dźwiękowo to chyba nie dali by nic lepszego.

 

Byłbym wdzięczny za jakieś podpowiedzi jak one sie mają np do hd555 / hd380.

O HD380 już pisałem stoją wyżej niż HD555. HD4(3)48 też są lepsze. i ogólnie najlepsze z całej linii 4xx są HD448 takie są opinie na internecie, A na naszym forum spodobały sie HD438. Nie słuchałem ich ale HD448 zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie, napisałem na forum nawet ich porównanie do MS1i.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, cenne i konkretne informacje.

 

Szala teraz przechyla się ku 448 aczkolwiek... w mojej okolicy dużo wygodniej i taniej o 30 zł mogę dostać HD449. Mogę zatem bezpiecznie założyć że to niemal kopia 448 z kosmetycznymi zmianami w wyglądzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie masz HD449 za 170zł? :o

 

ja mówiłem teoretycznie nie traktuj osoby która czegoś nie słuchała do końca poważnie :P może być tak jak @ krecik pisze i może coś w nich jest już skopane, nie wiadomo, puki ktoś nie posłucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca ;) Chyba się nie zrozumieliśmy - dlaczego 170 zł :P Mówiłem o różnicy 30 zł - choć i tak okaząło się że ceneo źle pokazywało cenę, bo aktualnie różnica to tylko 2 zł.

 

http://www.morele.net/sennheiser-hd-448-309923/?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2010-11&utm_content=0

http://www.morele.net/sluchawki-sennheiser-hd-449-424992/

 

Tutaj chciałem je kupić. Może założę osobny temat dot. 449 bo to wygląda na nowość której nikt jeszcze nie słuchał.

 

Natomiast kontynuując kwestię 448. Skoro Ty Syler je miałeś/masz to liczę na Ciebie :-) W tej recenzji

koleś mówi że 448 wyjątkowo gryzą się z komputerami - grają świetnie ze wszystkim dopóki nie podłączy się ich do komputera, wtedy następuje znacząca degradacja dźwięku, w dodatku mówi o wielu przykładach, a nie o 1 egzemplarzu. Jeśli to prawda, to dla mnie fatalnie bo słucham tylko przy komputerze :( True/false? Any ideas?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ja sprzedaje za 200zł ;) to różnica ponad 100zł. Do kompa jeszcze nie podłączałem. Tak tego typa miałem na myśli, dzięki ze przypomniałeś co mówił. [chwile później] Już jestem po podłączeniu do integry swojej, którą uważam, za kartonową bezduszną katarynke :P i ogólnie większość zintegrowanych tak gra. No i muszę się powiedzieć że to gra całkiem dobrze tzn uwzględniając jakość źródła. Nie słyszę, aby te słuchawki się jakość gryzły z nią, a wręcz przeciwnie, nie wyolbrzymiają jej wad tak jak np. superluxy. Koleś chyba trochę przesadzał. ;) zawsze można wpiąć fiio E6 i poprawić sytuacje ;) albo po prostu lepsze źródło skołować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 pln to bardzo dobra cena.

 

sam jestem bardzo zadowolony, ze udalo mi sie kupic te sluchawki nowe w cenie prawie dwa razy nizszej niz obecnie.

 

podobnie tak bylo z CALami. kupilem za 160 pln nowe a potem cena dochodzila do 400 pln.

 

wniosek jest taki, ze czesc sluchawek znacznie tanieje z czasem natomiast sa i takie co zyskuja wprost na wartosci.

 

problem tylko w tym jak rozroznic, ktore sa ktore :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności