Skocz do zawartości

Sansa clip+ bateria która trzymie mniej niż połowę czasu


vitar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,niecały tydzień temu kupiłem nową sanse clip + oem 4gb , prostokąt.

Poprzednio miałem starszą sansę.

Dziś się trochę zdziwiłem kiedy moja sansa nagle się rozładowała. Najpierw było pół paska, później coś drastycznei zaczęło spadać aż w końcu wpadł całkowicie. Nie chodził więcej niż 7-8 godzin, moja ostatnia sansa biła dwa razy tyle.

??? Czy sprzęt może być wadliwy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był ładowany na full,

ekran nie świecił się, widziałem jak gasł, w dodatku ustawiłem jasność na minimum, podświetlenie na 5s. Wszystko na low aby jak najwięcej zaoszczędzić.

Na początku bardzo powoli schodzi baterii, ale jak już jest w połowie to spada bardzo szybko, zauważalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, taki urok OEM, też miałem clipa+ 4GB OEM i dostałem go całkowicie rozładowanego, potem ładowałem ok 5h, wgrałem Rockboxa i padł całkowicie. Odesłałem do sprzedawcy, po czym dostałem odpowiedź, że "wystarczyło jedynie podładować". Kup wersję pudełkową, dla mnie różnica "niebo a ziemia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie sluchawki i format plikow

mp3 max 192kb/s

słuchawki soundmagic 12pl

 

Cóż, taki urok OEM, też miałem clipa+ 4GB OEM i dostałem go całkowicie rozładowanego, potem ładowałem ok 5h, wgrałem Rockboxa i padł całkowicie. Odesłałem do sprzedawcy, po czym dostałem odpowiedź, że "wystarczyło jedynie podładować". Kup wersję pudełkową, dla mnie różnica "niebo a ziemia".

 

właśnie na allegro w ogóle nie widziałem wersji pudełkowej. Na sam oem trochę odkładałem, ponieważ mały kryzys :/

 

W dodatku, wczoraj znowu i padł, nie wytrzymał więcej niż 8h.

Jedzie już prawie na rezerwie, po czym podłączam i sprawdzam w systemie ile %baterii, pokazuje 27% - wtf.

Nie wiem o co chodzi ale mając wcześniej clipa wiem, że tak nie powinno być, tam dziwiłem się w odwrotnąstrone - kurde ile ta bateria jeszcze wytrzymie, bo trzymała jak dla mnie bardzo długo.

 

nie wiem, może soft zaktualizować sansy ?

albo oddać na gwarancję.

 

Podłączyłrm na chwile i z 27% skonczyło w chwilę do 54%, podczas gdy obserwowałem ostatnio z 84% ładowało na full chyba godzine ...

no i od połowy ślimaczy się w górę.

Czyli pierwsza częśc baterii dobrze trzymie a druga jest 2-3 razy słabsza.

-------------------------------------

edit

zrobiłem mały research na forum i moja sytuacja nie jest odosobniona, na szczęście to NIE wina faktu wersji OEM

 

@dinus

 

Poczytałem troszeczkę forum na stronie sandiska i faktycznie jest coś nie tak z firmware i obsługą baterii. Podobno w nowym Clip-ie siedzi nowy typ baterii a firmware był pisany pod zasilanie z poprzedniej wersji Clip-a. Ludzie skarżą się, że bateria słabo trzyma. Zgłaszane były przypadki nawet 6-6.5h na naładowanej full baterii. Gro osób pisało, że bateria wytrzymuje 8h, 8.5h, 11h.

 

@HattoriH

Odtwarzacz ten ładnie gra, ale ma poważny mankament - bateria. Wg mnie dyskwalifikuje ona ten odtwarzacz jako przenośny - nie przetrwa nawet dnia(gra około 7,5-8hh max przy głośności 60%).

 

@CMX

Cos dziwnie zachowuje mi sie odtwarzacz... tzn wychodze z domu wskaźnik baterii pozostalo okolo 20-25%. Po czym pogra 15 minut i sie wylacza :/ Brak baterii..

 

@nogger

Jesli chodzi o rozladowywanie się akumulatora to rzeczywiście poniżej połowy skali naładowania trzeba się liczyć z tym że player padnie w przeciągu godziny, może krócej.

 

Oby3y, o 18 January 2010 - 17:07, powiedział:

 

 

snapback.pngInterwojt, o 17 January 2010 - 17:59, powiedział:

 

Kilka dni temu wyszedł nowy soft do Clip+

 

Podaję bezpośredni link do pliku z firmware, bo updader nie chce współpracować (update service not available):

http://mp3support.sa...lus01.02.09.zip

 

Plik z oprogramowaniem należy rozpakować do głównego katalogu pamięci odtwarzacza.

Po odłączeniu urządzenia nowy soft natychmiast zacznie być instalowany.

 

Uwaga!!!

Przy pierwszym uruchomieniu Clipa+ po instalacji nowego firmware należy wybrać język interfejsu oraz region systemu. Nie polecam decydowania się na Europę, ponieważ wówczas stracimy możliwość ustawienia wysokiej głośności i player będzie grał 2 razy ciszej (ze względu na wymogi naszej kochanej unii, która postanowiła zadbać o słuch młodzieży). Ja wybrałem opcję "reszta świata (rest of world),

 

Na szczęście, w razie potrzeby, można bezproblemowo zreinstalować nowe oprogramowanie i np. zmienić region systemu. NIE DA SIĘ JEDNAK POWRÓCIĆ DO STAREJ WERSJI SOFTU, BO PLIK ZAWIERAJĄCY POPRZEDNIE OPROGRAMOWANIE NIE ZOSTAŁ UDOSTĘPNIONY.

 

 

Więcej o nowym oprogramowaniu w tym temacie:

http://forum.mp3stor...-update-010209/

No dzieki, musialem znowu ustawiac equalizer wg. wlasnego upodobania;> a zmian wielkich nie ma... w sumie to tylko drobniutkie.

Jest jedna bardzo istotna zmiana, o której nie wspomnieli na stronie.

Z nowym oprogramowaniem wskaźnik stanu baterii zachowuje się bardziej adekwatnie do jej stanu - po całkowitym naładowaniu nie goni od początku do końca (jak gdyby bateria była rozładowana), tylko stoi zapełniony, a ponad to nie spada już tak szybko przy naładowaniu poniżej połowy.

 

Podobno algorytm obliczający stan naładowania baterii w poprzednim sofcie pochodził jeszcze ze starego Clipa (tego bez plusa), gdzie zamontowany był inny rodzaj akumulatora i to stąd te niedociągnięcia.

 

 

krótko mówić, soft problem. Załaduje na full, wgram nowy i za jakiś czas napisze jak chodzi :)

Edytowane przez vitar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , wlasnie kupilem bratu na urodziny Sanse Clip Zip 4gb (wersja w kartonie) , ktoremu zalezalo na dlugim czasie pracy .Niestety jest nim rozczarowany poniewaz gra krocej od starego playerka :D ,

 

tzn. po ladowaniu na full tj. ok. 3 h dziala jakies 5 do 6 h :( , masakra normalnie . Uzywa sluchawek dousznych , ktore przeciez nie obciazaja go za bardzo nawet przy duzej glosnosci , wiec cos jest nie

 

hallo z tym grajkiem najwyrazniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok był test, najnowszy update + full ładowanie.

Na początku było ciekawie, pasek nawet nie drgnął przy 80%, myślałem, że coś się poplątało ale później szło.

I znowu jestem w połowie, po czym po chwili patrze i już jest połowa połowy.

Najprawdopodobniej dziś będzie ładowanie, szacowany czas 8-9h, generalnie nie za bardzo to pomogło.

Ta nowa sansa jak widać jest zrypana bateria, może to naprawią w nowszy sofcie, ale jak nie naprawili do teraz, to raczej już nie naprawią, bo to pewnie nie wina softu.

Edytowane przez vitar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok był test, najnowszy update + full ładowanie.

Na początku było ciekawie, pasek nawet nie drgnął przy 80%, myślałem, że coś się poplątało ale później szło.

I znowu jestem w połowie, po czym po chwili patrze i już jest połowa połowy.

Najprawdopodobniej dziś będzie ładowanie, szacowany czas 8-9h, generalnie nie za bardzo to pomogło.

Ta nowa sansa jak widać jest zrypana bateria, może to naprawią w nowszy sofcie, ale jak nie naprawili do teraz, to raczej już nie naprawią, bo to pewnie nie wina softu.

 

Napisz proszę jak go ładujesz. Ja miałem problem ze swoim clip + kiedy ładowałem go poprzez podpięcie po usb do laptopa. Nigdy nie był dobrze naładowany pomimo tego, że wskaźnik pokazywał full. Dopiero zewnętrzna ładowarka rozwiązała problem. Trzyma 11h, nie jest źle.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podlacze sie do tematu bo mam podobny problem. A mianowicie... dostalem nowego clipa + w tamtym tygodniu i powiem wam ze slabo trzyma baterie... Wgralem rockboxa , jasnosc ekrsnu zmniejszylem do najmniejszej , slucham w polowie glosnosci i jak wchodze w informacje o baterii to pisze ze mam 14h a za uzytowaniem hmm tak z 40 minut juz pisze ze mam 10h -,- PS odtwarzacz wylaczalem i wlaczalem kilka razy. I teraz mam pytanie : czy odtwarzscz bedzie krocej trzymal jesli go bede wlaczal na 30min a potem wylaczal i za godzinke znowu wlaczyl na te 30 min ? Sluchawki jakie uzywam to CAL i senki mx500. Jesli wiecie co na to poradzic to prosze o pomoc. Z gory dzieki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , moze ja odpowiem , laduje mojego clip zipa z laptopa i zewnetrzna ladowarka usb PENTAGRAM-a , zmienilem soft na najnowszy i dalej dziala 5-6 h max . Dinus , ile czasu ladujesz zewnetrzna ladowarka i jakich sluchawek uzywasz (doki czy nauszne) , pozdrawiam .

 

PENDRAGON

 

Hey,

 

Zazwyczaj zostawiam go na noc podłączonego do ładowarki i tak do rana się ładuje, około 8-10h. Używam doki RE-2. Po takiej nocce chodzi około 11h. Zrobiłem kiedyś test z kartą microsd i wówczas żywotność akumulatora spadła do 7h i kliku minut.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie ile bedzie mi chodzil odtwarzacz gdy : mam wersje 2gb + karte 8gb sd , minimalna jasnosc , rockbox , powyzej sredniej glosnosci? Czy wplyw na dlugosc trzymania baterii ma tez to ze odtwarzacz ma byc wlaczony caly czas ? Czy mozna go np posluchac 3h a potem wylaczyc i za 2h posluchac 30 minut ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Arthass pisał, wersja oem może być winowajcą, poszukajcie co to jest oem, skąd się bierze. Wskaźnik naładowania na ekranie wcale nie musi pokazywać liniowo zużywanie się baterii, jeżeli po wgraniu nowego softu różnice są na poziomie 50% czasu to jest to walnięty akumulator. Do prawidłowego pokazywania stany faktycznego co jakiś czas robi się kalibrację, ale tu pewnie to efektu nie da. (do znalezienia w google) Ładowarka nie ma większego znaczenia, bo jak zapewne wiecie chodzi tu o prąd ładowania, z kompa macie 500mA a z sieciowej może być nawet od 200 do 1500. Przy większym prądzie odtwarzacz będzie sobie brał ile maksymalnie potrzebuje, a jak dostanie zbyt mało to będzie ładował się dłużej. Ładowanie małym prądem jest mnie efektywne ale to tu można pominąć, tyle.

 

A zostawianie ładowania na noc też jest bez różnicy na 10h też nic nie zmienia, bo czujnik jak wykryje odpowiednie napięcie na aku to wyłącza prąd ładowania. Żywotność aku sprawdza się na ustawieniach producenckich, czyli zazwyczaj mp3 128kb, wszystko na none itp. Jak jest źle to oddać na gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W

Witam , moze ja odpowiem , laduje mojego clip zipa z laptopa i zewnetrzna ladowarka usb PENTAGRAM-a , zmienilem soft na najnowszy i dalej dziala 5-6 h max . Dinus , ile czasu ladujesz zewnetrzna ladowarka i jakich sluchawek uzywasz (doki czy nauszne) , pozdrawiam .

 

PENDRAGON

 

Hey,

 

Zazwyczaj zostawiam go na noc podłączonego do ładowarki i tak do rana się ładuje, około 8-10h. Używam doki RE-2. Po takiej nocce chodzi około 11h. Zrobiłem kiedyś test z kartą microsd i wówczas żywotność akumulatora spadła do 7h i kliku minut.

 

Pozdrawiam

 

Wlasnie o to chodzi , ze uzywam karty 32gb i tu by sie potwierdzilo co napisales a mianowicie ok 7 h czasu pracy , jak dla mnie to deklasuje ten player .

 

Jest on kompatybilny z kartami do 32gb a producent nic nie wspomnial o dwukrotnym spadku czasu dzialania w wyniku zastosowania karty , totalna porazka .

 

Nie przeszkadzalo by mi to gdybym uzywal go w czasie dojazdu do pracy ale kupilem go przede wszystkim , zeby umilal mi moje dlugodystansowe wycieczki rowerowe ;) .

 

Teraz wiem dlaczego brat zawsze sie upieral przy zasilaniu bateryjnym i negowal wbudowane akumulatory , doswiadczenie robi swoje ;) , pozdrawiam .

 

PENDRAGON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7h z kartą to przegięcie. Po co mi slot na kartę, skoro gospodarowanie energią jest słabiutkie. Trochę to dziwne, ponieważ teoretycznie nie powinna karta wpływać na czas pracy akumulatora.

Pierwsza wesja Clip-a, którą również mam, lepiej radzi sobie z baterią.

 

Pozdrawiam

d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie praktycznie nową baterię z clipa+ 2gb (wersja pudełkowa), spokojnie mogę ją wlutować w miejsce starej oczywiście za odpowiednią opłatą. Jeśli ktoś jest chętny proszę pisać na PM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój clip+ jest wersją pudełkową wbudowane 4 gb pliki albo we FLAC albo w mp3 320 i po ok.6h sluchania jest 51% więc mnie krew zalewa bo moj drugi (http://forum.mp3store.pl/topic/85122-ipod-shuffle-i-bateria/ przeczytajcie sobie)

nie wiem co z tym aku :(

http://forum.mp3store.pl/topic/85122-ipod-shuffle-i-bateria/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój clip+ jest wersją pudełkową wbudowane 4 gb pliki albo we FLAC albo w mp3 320 i po ok.6h sluchania jest 51% więc mnie krew zalewa bo moj drugi (http://forum.mp3stor...ffle-i-bateria/ przeczytajcie sobie)

nie wiem co z tym aku :(

http://forum.mp3stor...ffle-i-bateria/

 

Jak podałem wyżej w linku

 

Odtwarzacz zakupiony w grudniu 2010

Sansa Clip+ 4 GB

RockBox 3.7.1

oryginalne oprogramowanie 01.02.15

Region (wpływa na głośność): Ameryka (nie Europa)

Odtwarzany utwór: Aterciopelados - El Estuche (mp3, 160 kbps, 44 KHz)

 

Wyniki:

Clip+ oryginalne oprogramowanie, z karty pamięci: 12 godzin 5 minut

Clip+ oryginalne oprogramowanie, z pamięci wewnętrznej: 14 godzin 40 minut

Clip+ oprogramowanie RockBox, z karty pamięci: 16 godzin, 22 minuty

Clip+ oprogramowanie RockBox, z pamięci wewnętrznej: 16 godzin, 55 minut

 

To są wyniki bez ruszania w ogóle odtwarzacza, z wyłączonym eq, bez polepszaczy.

 

Jeżeli 51% jest po 6h normalnego używania to nie jest źle.

 

W necie macie teksty na temat zamienników aku do clipów w razie już braku gwarancji.

http://www.anythingbutipod.com/forum/showthread.php?p=471632

http://forums.sandisk.com/t5/Clip-Clip/Anyone-have-a-spare-Clip-battery/td-p/153266

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie schodzenie baterii zaczynające się od około 50% występuje również w Clipie+ 2GB mojej dziewczyny, z tym że jest to była to wersja pudełkowa, oryginalnie zapakowana, ze sklepu Euro. Od 100% do 50% według wskaźnika, baterii ubywa powoli. Od 50% do 0% - znacznie szybciej, w przeciągu kilkudziesięciu minut. Wygląda na to, że nie tylko OEM mają taki problem. Łącznego czasu odtwarzania na 1 ładowaniu nie mierzyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności