Skocz do zawartości

AKG K 540 czy CREATIVE AURVANA LIVE


Kuczus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio użytkuje ze słuchawek Philips SHP540 które już mi się znudziły, poszukuje dobrych słuchawek z dobrym basem oraz dźwiękiem, proponowano mi Ceative Aurvana Live lub AKG K540. Pytanie do was jakie są lepsze, które mają lepszy dźwięk oraz mocniejszy bas. Słucham ogólnie rap, hip-hop oraz reggae ale także rock, jazz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą przepraszam za błąd :D

 

Trzeba było by sprawdzić :D Jak na razie z AKG spotkałem się w iSpocie ale nie mają do sprzedania, a CAL nie wiem gdzie mogę znaleźć.

 

W sumie wciąż się nie dowiedziałem które będą lepsze, czekam na profesjonalną opinię obydwóch słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do CAL! to nic nie wiem, co do k540 to już więcej :) użytkuje z imodem, póki co podpięte są pod wejście słuchawkowe także, słucha się jak ze zwykłego ipod'a ( jeżeli chodzi o jakość grania i napędzania). Mogę powiedzieć że gra to nieźle, ale tak jak pisał kolega wcześniej, są to słuchawki które muszą mieć mocne źródło, najlepiej przez wzmacniacz. Słychać poprostu braki i to że ipod nie daje do końca rady mocowo tego ogarnąć, przez co bass jest troszkę nijaki, natomiast k520 mojej dziewczyny grają dużo lepszym bassem na samym ipodzie ze względu na mniejsze zapotrzebowanie na prąd, ale z kolei charakteryzują się mniejszą szczegółowością jak dla mnie. Jak kupię wzmacniacz, a kupię :) to dam znać jaka różnica będzie, a na pewno będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamierzasz używać tego na zewnątrz to odradzam inne słuchawki niż zamknięte. Ostatnio stałem się posiadaczem AKG K520, grają lepiej niż CAL (w mojej opinii) ale tłumienia odgłosów zewnętrznych to nie mają za grosz. Dopiero jestem w stanie docenić tą ich lepszość przy wieczornym spokojnym odsłuchu. Na miasto, pod względem tłumienia, zdecydowanie lepsze będą CAL, a jeszcze lepsze Panasonic RP-HTX7 - ponoć po modyfikacjach (prosto je zrobić) dorównują CAL. Do napędzenia też są łatwiejsze niż CAL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Zamierzam powoli zmienić słuchawki i tak przeszukuje forum przez jakiś czas. Dawno temu byłem bardzo zainteresowany hd380 pro, ale to były jeszcze czasy jak był taki "bum" na nie. Teraz chyba wiem, że jednak to nie to co chcę.

Tyle co przeczytałem, to że K540 są trudne do napędzenia i wtedy mogą ukłuć górą, lub góra jest "zapiaszczona"; niby też po czasie to przechodzi.

Jeśli uDac wystarczy to się cieszę, bo nie mam zamiaru na zmianę daca/ampa.

 

Jeszcze ludzie piszą, że pałąk jest bardzo delikatny i potrafi pęknąć. Wiadomo - słuchawki to nie młotek i uważam na nie, ale czy to prawda, że są aż tak delikatne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki za informacje, w sobotę pojadę i zobaczę jak grają z moim iPodem i zadecyduje :D

 

Witam ponownie teraz doszło to AKG K540 i Creative aurvana live jeszcze AKG K450 powiedzcie które są najlepsze do słuchania na zewnątrz w autobusie i tramwaju przez iPoda nano 2 generacji, tak samo jak przedtem chodzi o dobry bas, dobrą jakość dźwięku oraz mocną głośność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności