Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Konsole przenośne.


Roni11

Rekomendowane odpowiedzi

A PSP w ogóle opłaca się nabywać? Chodzi mi o tytuły związane z Naruto i światem ninja/samurai :P (tenchu itp.) Albo wcześniejsze edycje god of war?

 

czy może lepiej sobie w te tytuły stacjonarnie pograć na PS2?

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że tak- patrząc na to że niedługo będzie model bez wi-fi wart 400 zł nowy, to ceny spadną jeszcze. PSP też ma dużo tytułów, w tym wiele które nie docierają do nas.

 

ofc że na ps2 lepiej się będzie grało w te gry, choć god of war na ps3 już lepiej, bo masz całą kolekcje :)

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pełnym obciążeniu tak- koło tego 4/5h wyciąga. Co nie zmienia faktu że 90% ludzi wyłącze efekt 3d- ze wzgledu na to że musiało by grać bardzo sztywno, bo efekt uzyskuje się w odpowiedniej odległości głowy od ekranu, nachylenia itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jak wyglada sprawa gier na 3DSa i DSi ? Chodzą na obu tak samo, czy może są takie tylko na 3DSa (pomijając efekt 3D) ? Naszła mnie potrzeba na jakiś zabijacz czasu, a iPhone się nie nadaja, a PSP już posiadałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3DS fajna maszynka ale póki co jest nie shackowana i nie warto przepłacać. Kumpel kilka dni temu widział w jakimś sklepie 3DS-a, napalił się i od razu kupił za 600 ale okazało się że trzeba mieć oryginalne gry, które kosztują ok. 200 zł. Gry ze zwykłego DS-a oczywiście chodzą na 3-ce a efekt 3D widać super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jak wyglada sprawa gier na 3DSa i DSi ? Chodzą na obu tak samo, czy może są takie tylko na 3DSa (pomijając efekt 3D) ? Naszła mnie potrzeba na jakiś zabijacz czasu, a iPhone się nie nadaja, a PSP już posiadałem ;)

 

gry na 3DS-a chodzą tylko na 3DS-ie - niezależnie od efektu 3D, górny wyświetlacz 3DS-a jest szerszy (w DS-ie oba miały identyczne wymiary)

 

poza tym 3DS ma znacznie lepszy układ graficzny, więc gry z 3DS-a i tak nie zadziałały by na starszych ("zabytkowych") DS-ach :)

 

dobre gry na 3DS-a graficznie porównywalne są z grami na aktualne konsole stacjonarne - np. shadery, cieniowanie, blooming etc. a w praktyce wyglądają jak gry na PS2 plus efekt 3D

 

co dalej... niektóre gry z DSi zadziałają tylko na DSi, zaś wszystkie gry na "stare DS-y" zawsze zadziałają na DSi (z pominięciem tych, które wymagają akcesoriów w slocie GBA, którego DSi nie ma) oraz na 3DS-ie (albo wyświetlając obraz na części powierzchni wyświetlacza, albo go rozciągając - wyświetlacz 3DS-a jest w obu kierunkach większy niż wyświetlacz poprzednich DS-ów)

 

3DS fajna maszynka ale póki co jest nie shackowana i nie warto przepłacać. Kumpel kilka dni temu widział w jakimś sklepie 3DS-a, napalił się i od razu kupił za 600 ale okazało się że trzeba mieć oryginalne gry, które kosztują ok. 200 zł. Gry ze zwykłego DS-a oczywiście chodzą na 3-ce a efekt 3D widać super :)

 

żeby nie mylić - gry ze zwykłego DS-a nie mają żadnego efektu 3D, tylko gry przygotowane specjalnie dla 3DS-a mają

 

gry na 3DS-a mają nowe, mocniejsze zabezpieczenie niż gry na poprzednie DS-y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Mam PSP, jeszcze tego pierwszego grubaska - sprawdzał się fajnie póki jeździłem na studia, teraz leży w szafie. Pociąg czy poczekalnie dworców, to dla tej konsoli świetne środowisko, szczególnie gdy człowiek ma już zrytą głowę po iluś tam godzinach przemiału wzorów i teorii.

A wczoraj dostałem od siostry przesyłkę z konsolą AtGames czyli zestaw gier z Segi Mega Drive upakowane w małą przenośnią zabawkę (mniejszą od PSP). Virtua Figher 2 już skończony, Golden Axe 2 rozpoczęte (ależ lubię gry z tej serii). Tylko jeszcze muszę ten podpiąć sprzęt pod TV i będzie pełny wypas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko te konsolki (mp5?) mają dwie przewagi nad PSP - są leciutkie i zasilane z paluszków, więc jak na zadupiu nam padnie, to wrzucamy nowe bateryjki i gramy dalej.

No i jak się zepsuje/zgubi/ukradną, to aż tak nie szkoda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zamierzam nikogo przekonywac ze psp jest be, a gry na iosa/androida sa lepsze/przyszloscia/ whateva. jezeli komus psp podpasowalo, moze sobie smialo odpuscic czytanie dalszej czesci posta, bo tylko sie wkurzy :)

Na psp po prostu nie mialem ochoty grac, nawet jak nie mialem zupelnie nic do roboty. wolalem siedziec i kwitnac, bawic sie menu telefonu :D zmusilem sie do przejscia liberty city stories (ogromny sentyment do gta 3) i koniec, killzonea juz nie dalem rady. cokolwiek innego, co wlaczylem, zostalo wylaczone szybciej, niz trwal loading. Po prostu nie odczulem magii, klimatu, ani chociazby gwrywalnosci. kciuk dretwial mi po pol godziny. zupelnie mi nie podpasowala. nie bylo nic, co mnie do niej przekonalo. gry to jakies pomyje z ps2 ze skopanym sterowaniem. nic nowego, ciekawego, nic mnie nie zaskoczylo.

potem kupilem starego toucha 1g i to byl przelom, cos na czym gram z radoscia, zapalem, nie moge sie wrecz oderwac. sam nie wiem co to spowodowalo, ale dokladnie tak bylo. a potem hd2, ktore okazalo sie powtorka z toucha, tylko w duzo lepszym wydaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności