Skocz do zawartości

Ifpxxx Kabel Rozwiązanie


Kuty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam rozwiązanie wymyślone i sprawdzone przezemnie w związku z trudnym zdobyciu kabelka do Ifpxxx o dziwnym złączu mini.

 

Ostatnio zakupiłem irivera IFP-140 bez kabla i nigdzie nie mogłem znależć do niego pasującego kabelka a orginalny nie wchodzi w rachube bo koszta.

 

Złącze urzywane np: w IFP-140 lub innych niejest złączem standardowym takim jak w wiekszości playerów mp3, ale można zastosować kabelek zastepczy kable pasuja od aparatu lub drukarki HP kupujemy kabelek HP np:taki http://www.allegro.pl/item114020193_h2_kab...ni_typu_hp.html

 

Nastepnie kabelek po podłączeniu niedziała bo to jest cwancyk firmy iriver, ale nieszkodzi warzne że pasuje wtyczka nastepnie rozcinamy kabel i we wtyczce są kabelki 4 plus masa

1czerwony

2zielony

3czarny

4biały

5masa

Cały patent polega na zamianie kabla czerwony łączymy z czarnym i czarny z czerwonym i to cała filozofia i wszystko działa.

 

To problem który rozwiązałem sam po trudno dostępnym kabelku do irivera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam odtwarzacz iriver IFP 190 tc i również nie posiadam oryginalnego kabelka, mam na nim zainstalowany UMS 1.11. Kupiłem kabel

 

USB - Hirose usbhi.jpg

 

końcówka pasuje do złącza irivera, a połączenia zrobiłem według opisu powyżej

 

USB_A_pinout.jpg

czyli zamieniłem kolory czerwony z czarnym a zielony i biały pozostawiłem bez zmian. Efekt jest taki że na wyświetlaczu LCD pojawia się status połączonego do PC, natomiast na komputerze wykrywa jakieś urządzenie. Za każdym razem gdy podłączałem irivera, nie wykrył mi go w komputerze (próbowałem na dwóch maszynach (2x winxp + 1xubuntu). Słyszałem że z firmwarem ums powinno go wykrywać jako normalnego pendrive, ale tak się niestety nie dzieje. Chciałbym powrócić do oprogramowania które wogóle umożliwi mi w jakiś sposób przegrywanie mp3, ale niestety IMM również nie widzi go (status disconected). Proszę o pomoc.

 

Sterowniki instalowałem ze strony Iriver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam niepamiętam czy ja miałem na początku takiego typu problemy bo to było dość dawno ale podstawowa sprawa:firmwar UMS,win-xp,a co do kabelka to jak się pokazuje na wyświetlaczu irivera że jest podłączony to już jest dobrze kąputer powinien go wyktyć dokładnie jako ifp-190czy jaka tam jest jego wersja niemoże go wykryć jako nieznane urządzenie.

 

Teraz tak czy kabel który pan posiada jest firmy HP bo opis jest do kabla HP i na innej firmy kablu może nie działać <inne firmy mogą mieć inaczej oznaczony tor sygnału (poprostu ten sam kolor co w hp będzie odpowiadał innemu sygnałowi)

 

w Pana przypadku proponuje podmienić kabel z masą to ten srebrny bez kolor z którymś z kolor,który to nie powiem bo nie wiem jak tam idą sygnały.

objawy ma takie jak by jeszcze miał problemy z masą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności