Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] [ROZWIĄZANE] Fajne, dobrze grające i wygodne nauszniki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Jako że moje ulubione Philipsy HS900 zdaje się umarły (a przynajmniej kabelek się skitrał), przymierzam się do sprzedaży AKG K520 w celu poszukiwania nowych słuchawek. Choć nie jestem audiofilem, to cenię sobie "względnie" wysoką jakość dźwięku, więc to też jest moim priorytetem - słuchawki nie muszą nie wiadomo jak pięknie wyglądać, byleby dobrze grały i były wygodne. Miałem już trochę słuchawek (sygnaturka), jeśli chodzi o charakter brzmienia, to najbardziej przypasowały mi wspomniane HS900 właśnie. Czyli: dość szeroka, głęboka scena, taki jakby neutralny dźwięk, basu w wystarczającej ilości, nie dominujący i nie za mało (dla niektórych w porównaniu do AKG pewnie byłoby zbyt mało :P), za to dobrej jakości i niiiisko schodzący. Wokale takie szczegółowe, według mnie w połączeniu z Touchem 3G takie wypośrodkowane (nie wypchnięte i nie schowane jakoś), wysokie jak dla mnie ekstra, bardzo fajnie brzmią talerze - porównując HS900 do AKG K520 od razu ma się wrażenie, że w tych drugich są jakby podkolorowane, inne, to samo tyczy się wokali.

 

No i szukam jednak słuchawek wokół usznych, mogą być duże konstrukcje, nie mam zamiaru nigdzie z nimi latać poza dom. Byleby były jak najbardziej wygodne (noszę okulary), w HS900 jedynym mankamentem był pałąk, bowiem nie mają one żadnej wyściółki. W każdym razie dało się przeżyć i już wolę to, niż jakieś uciskanie, grzanie uszu :)

 

Najlepiej by było, jakby słuchawki nie były awaryjne, np. łamliwe itp. Jeśli już w coś lokować pieniądze, to porządnie i przemyślanie :)

 

Teraz zasadnicze pytanie: Warto czegoś szukać w tej cenie, czy lepiej sobie dać spokój, odłożyć trochę grosza i dać komuś do ponownego rekablowania? (Mowa oczywiście o HS900). Pytam, bo na takim head-fi swego czasu były one hitem.

 

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności