Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

użytkownik ade95 - oszust?


rhalf

Rekomendowane odpowiedzi

Zanim pójdę na policję, chciałbym spytać się czy ktoś miał z nim do czynienia. Jakiś czas temu zaoferował mi słuchawki. Przelałem mu kasę i na tym się skończyło. Nie dostałem paczki. Oferował pomoc przez parę dni, a potem przestał odpowiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie trzeba zmieniać.

Jeżeli użytkownik jest nowy lub ma mało postów można skorzystać z:

- allegro

- przesyłki za pobraniem (z możliwością sprawdzenia zawartości)

- odbioru danego towaru przez sprawdzonego forumowicza (http://forum.mp3store.pl/topic/76876-pomoc-przy-zakupach/)

 

Jeżeli sprzedający nie zgadza się na żadną z powyższych opcji to rezygnujemy, po co ryzykować.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zablokować możliwość zakładania tematów w komisie użytkownikom którzy maja poniżej 20 postów i/lub staż na forum krótszy niż 2 miesiące.

 

mac_1 nie przesadzaj, każdemu wolno składać oferty w komisie...

mnie jeden ****iarz wrobił na podróbki IE8, no trudno, trzeba uważać, i raczej trzymać się zasady - duża ilość postów świadczy też o pewnej otwartości człowieka, dodać tu trzeba też "poziom" wypowiedzi, dla mnie to jest jakaś wskazówka.

Pospolity złodziej nie udziela się często na forum, trudno też oczekiwać po nim ciekawych wypowiedzi.

Z kolei ktoś, nawet nowicjusz, piszący z pasją o swoim hobby nie może być zwykłą łajzą, i nie trzeba być psychologiem aby wysunąć takie wnioski, np. zrobiłem parę wymian z ludźmi z forum audiohobby i przelewałem pieniądze (po jednym telefonie lub mailu), ale jak mówię - właśnie wypowiedzi na forum w dużym stopniu świadczą o człowieku, i niektórym można w ciemno zaufać.

Edytowane przez olsztyniak
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zablokować możliwość zakładania tematów w komisie użytkownikom którzy maja poniżej 20 postów i/lub staż na forum krótszy niż 2 miesiące.

 

mac_1 nie przesadzaj, każdemu wolno składać oferty w komisie...

mnie jeden ****iarz wrobił na podróbki IE8, no trudno, trzeba uważać, i raczej trzymać się zasady - duża ilość postów świadczy też o pewnej otwartości człowieka, dodać tu trzeba też "poziom" wypowiedzi, dla mnie to jest jakaś wskazówka.

Pospolity złodziej nie udziela się często na forum, trudno też oczekiwać po nim ciekawych wypowiedzi.

Z kolei ktoś, nawet nowicjusz, piszący z pasją o swoim hobby nie może być zwykłą łajzą, i nie trzeba być psychologiem aby wysunąć takie wnioski, np. zrobiłem parę wymian z ludźmi z forum audiohobby i przelewałem pieniądze, ale jak mówię - właśnie wypowiedzi na forum w dużym stopniu świadczą o człowieku, i niektórym można w ciemno zaufać.

Kurcze, jakbym mógł to bym dwa plusy dał. ;)

Coś w tym jest, bo można przegapić sporo okazji (jak np K390NC za pół ceny nówki co mieliśmy niedawno) i to trochę krzywdzące. Fakt faktem, wobec nowych najlepiej zachować ostrożność i wszystko będzie okej. Wobec stałych bywalców to już raczej chyba można zaufać bez problemu.

Ja osobiście nie wiem czemu niektórzy dobijają targu w pewnym sensie w ciemno z nowymi a później się dziwią że skucha. Przecież nie jest problemem zagadać do któregoś z forumowiczy z miasta w którym jest sprzedawca żeby podskoczył do niego, obejrzał sprzęt i ewentualnie kupił twarzą w twarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie przesadzam ale wy także macie sporo racji.

Jak dla mnie forum to społeczność łącząca ludzi o wspólnej pasii a nie portal ogłoszeniowy, z tego co widzę ostatnimi czasy sporo osób rejestruje sie tylko po to aby coś sprzedać... często bywa także ze nie jest to sprzęt stricte związany z tematyką forum, np. karty graficzne, telefony itp.

 

Ograniczenie z postami jest na knives.pl i w komisie panuje względny ład.

Edytka :)

Właśnie zauważyłem ze takie ograniczenie zostało wprowadzone już wcześniej także moja propozycja jest nieaktualna ;)

 

http://forum.mp3store.pl/forum-185/announcement-42-regulamin-i-nowe-zasady-komisu/

Edytowane przez mac_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie ograniczenie może i nie jest złe... tylko co z tymi co nie piszą postów a jedynie czytają? Jest tutaj tyle informacji że nie trzeba nic pisać by się wszystkiego dowiedzieć a i tacy czasem mogą chcieć coś sprzedać/wymienić się.

 

Ja osobiście nie kupił bym niczego od kogoś z małym stażem. Chyba że przez allegro jeśli tam miał by komentarze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostało, ponieważ ten temat był już dyskutowany na forum przy okazji tych sytuacji. System działania jest taki, że jeśli ktoś się nadział na oszusta zgłasza sprawę na policje, ewentualnie polecam skontaktować się z kimś z forum kto miał z tym do czynienia, np. Ze mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie żadne ograniczenie nie zastąpi zdrowego rozsądku. Wszak nikt nie zmusza nikogo do zakupu u osobnika z niskim dorobkiem. To tak trochę jak z oponami zimowymi... Są osoby na tym forum którym przelał bym pieniądze w ciemno, ale nawet nie pomyślał bym o tym kupując u kogoś z kilkoma postami. Na przykład sobie ;)

A napisać te 25 postów nawet sensownych to nie jest zbyt wielki problem...

Poza tym czemu ograniczenie działa też w dziale kupię? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu bawić się w jakieś ograniczenia, bo jak ktoś zauważył - niektórzy mogą się nie wypowiadać po prostu, tylko czytają forum.

 

Sprawa jest prosta - gość ma mało postów to prosimy o Allegro. Nawet jeżeli potrzebne będzie zapłacić dodatkową prowizję, to przecież 5 zł przy kwocie około 150 zł nikogo nie zbawi, tak samo jak np. 25 zł przy kwocie 700 zł. Jak gość nie chce Allegro, udaje że nie ma tam konta, to kij mu w oko. Sam dałem się raz wrobić, na szczęście na niewielką kwotę i od teraz przestrzegam tej złotej zasady.

 

Co niby da takie ograniczenie 25 postów? Złodziej napisze je w 2-3 dni (tak żeby nikt nic nie zauważył) i zacznie działać. Imho to nie jest rozwiązanie tylko bezsensowne ograniczenie.

 

Zamiast tego przykleiłbym jakąś rzucającą się w oczy przestrogę przed transakcjami z mało zaufanymi forumowiczami (czyt. o małym stażu) i myślę, że bardziej to pomoże od wspomnianego limitu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo ja. W cale nie mam jakiegoś ciśnienia na posty,lubie sobie poczytać te wasze wypociny a teraz co ? jestem zmuszony nabijać posty. Ja na miejscu admina zniósł bym to ograniczenie które sprawi że zacznie sie delikatne spamowanie aby tylko dojść do giełdy. A w zasadzie jakie bezpieczeństwo daje 25 postów >? żadne ?.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także uważam , że ograniczenie w stylu 25 postów jest bezsensowne i nie daje żadnej gwarancji. Dużo lepiej zadziałają konkretne procedury w stylu :

1. Wystawienie dedykowanej aukcji poprzez allegro.

2. Umówienie się ze sprzedającym na przesyłkę pobraniową.

3. Skorzystanie z pomocy zaufanych forumowiczów, mieszkających tam gdzie sprzedający.

 

Natomiast w przypadku "słuchawek podwyższonego ryzyka" jak np. Senki IE8 , CX300 czy Sony EX700 najlepszą gwarancją nietrafienia na podróby jest i tak kupno w sklepie. Zwłaszcza, że były tu już na forum przypadki, że ktoś potrafił dodać fałszywe zdjęcie rachunku sklepowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekajcie!

Problemem nie jest wystawianie "krzywych" ofert na sprzedaż tylko propozycje kupna!

 

- Utrudnijmy dostęp do działu KUPIĘ - hasło, ilość postów - whatever!

Niech nie będzie takiej opcji, że ktoś z małym stażem może rzucać dowolne oferty dla uczciwych osób oczekujących na realnego sprzedawcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipa na forum się robi,nikt nikomu nie ufa. Kiedy ja dołączyłem z 2 komentarzami przeprowadzałem zbiorowe zamówienie na płytki pcb do mxm, i nikt nie musiał prosić mnie o jakieś allegro, płytki przyszły, ludzie przelali kasę, ja porozsyłałem i wszystko było ok. A teraz jacyś oszuści nikt nikomu nie ufa, robi się nieprzyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej sprawie chodzi głównie o to, że większość oszukanych osób kontaktowała się ze sprzedającym poprzez GG. Nie wiem czy jakieś modyfikacje forum w tym pomogą. Po pierwsze powinno się dotrzeć do każdego użytkownika, który wchodzi na forum, że problem taki istnieje i aby uważali z kim robią zakupy. Może jakaś strona startowa? Z możliwością wyłączenia typu "nie pokazuj więcej tego powiadomienia". Ja przyznam zachowałem się nieodpowiedzialne w mojej sprawie, ale kompletnie nie podejrzewałem, że ta transakcja może mnie doprowadzić do czegoś takiego. Tak naprawdę dalej nie mogę uwierzyć w to, że zostałem oszukany patrząc na to jak wyglądały moje rozmowy z tą osobą. Teraz zajmnie się nim policja, mam nadzieje, że efektywnie. Jeśli nie, są też ostatecznie inne sposoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności