Skocz do zawartości

Xbox, PC, TV, Z5500, tuning


Crash Override

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam do Was taką pewną sprawę. Otóz mam Logitechy Z5500 i do nich podpinam PC poprzez COAXA oraz Xboxa 360 przez Optyka. Mam taką sprawę...

Xbox i PC są na równi także chciałbym je jednakowo ulepszyc dlatego wewnętrzne dźwiękówki do PC odpadają.

Myślę o czymś zewnętrznym i tutaj rządzi firm Creative mi się wydaje.

Moje wymogi to:

1. Brak problemów podczas grania na PC i dźwięk naprawdę 5.1

2. Wsparcie albo coś dla dźwieku HD w filmach Blu Ray

3. Opcje przerabiania dźwięku w locie. Uwielbiam tryby, które posiada ampli Logitecha czyli Stereo(do muzy) oraz DD PLII Movie - zwykłe filmy z dźwiękiem 2.0 robi fajnie na 5.1 :) Nie chciałbym tego stracić.

4. Jakiś taki lepszy power przy słucaniu muzy z PC by się przydał.

5. Może jakieś polepszenie dźwięku przy graniu z Xboxa? Oczywiście ma pozostać 5.1

 

Są dwie pozycje od Creative

1.Pierwsza za ok. 250zł. X-FI surround 5.1 Pro - najbardziej kusi mnie tutaj pilocik. Mam jeden od głośników, drugi od TV no i fajnie by było móc zmieniać piosenki itp. stopować film.

2. To ten Creat za 350zł z dopiskiem HD i to ono mnie kusi ale bez pilota.

 

Co o tym myślicie?

A może by tak kupić tego HD i dokupić fajnego jakiegoś pilota?

PS. A gdybym chciał potem podpiąć dekoder Cyfry+ jakoś do tego? Oczywiście via. Coax albo Optic.

PSS. Za kilka dni będę miał Shure SRH 840 - są jakieś tryby do słuchawek? No i tak sobie myślę,że fajnie by było gdyby się dało poczuć tę jakoś z Xboxa, PC oraz C+

Czekam na odzew :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

W zasadzie jeśli podłączasz już dźwięk cyfrowo, to za dużo wymiana karty dźwiękowej ci nie da...

 

Czyli dajmy na to, mając wymienionego wcześniej asusa xonara dx, lepiej jest podpiąć zestaw analogowo, niż przez coax/optic?

 

Jak podpinasz przez optyka czy coaxa to głośniki same przetwarzają sygnał z cyfrowego na analogowy więc nie ważne czy dajesz im ten sygnał z super duper karty dźwiękowej czy z byle jakiego gniazdka na płycie głównej. Jak podpinasz po analogach to karta dźwiękowa przetwarza sygnał a głośniki go wtedy tylko wzmacniają i odtwarzają. Podsumowując: jak masz dobrą karte dźwiękową to lepiej po analogach, jak nie masz dobrej karty dźwiękowej to lepiej po optyku.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SB 5.1 Pro ma się nijak do HD. Brzmienie dwie półki niżej. Hd nie ma możliwości współpracy z pilotem i nie jest on potrzebny gdy masz z-5500. Wypuszczając sygnał toslinkiem (to warunek sine qua non dla 5.1), poza głośnością, nie będziesz mieć wpływu na ustawienia audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności