Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Telefon Jako Mp3?


lowirder

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja sie tam nie zgodze wgrasz patche mozesz zmieniac soprany i basy.Do tego przyzwoite sluchawki i gra na pewno lepiej od kazdego no name playera. A zajmuje mniej miejsca..To jest moje zdanie slyszalem wiele utworow z roznych mp3 playerow i w sumie nie ma jakich ogromych roznic miedzy mp3 player w Sl45i a normalnym mp3 playerow..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest tez kwestia wymagan sluchacza, mysle ze dla wiekszosci odbiorcow grajek mp3 w telefonie wystarcza, spojrzcie na fora o telefonach komórkowych, ilu ludzi wykorzystuje tam swoje motorole, nokie, se jako odtwarzacze mp3 i nie narzeka, nawet na seryjnych sluchawkach, albo pchełkach za 30 zł. Także myślę, że spokojnie telefon dla wiekszosci ludzi moze byc odtwarzaczem mp3, tylko co jesli sie rozladuje i nie bedziesz mogl wykonac bardzo waznego telefonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zajmuje miej miesca to jest dosc dysksjne :) bo SLka jest dosc ciezka w stosunku do wiekszosci playerów obecnie.

 

dwa nie pamietam juz jakie sluchawki mozna podpiac pod SL (i czy w ogoel jakies z zewnatrz) ale standardowe to niestety dla mnie jest masakrycznie mizerny sprzet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale popatrz na to tak, jak masz normalnego mp3 playera to musisz jeszcze nosic komorke,to prawa sl45i jest troche ciezszy i wiekszy ale jak by to zsumowac zajmuje mniej miejsca..Co prawda to prawda wiadomo ze drogie mp3 playsery iPod u2 miażdzy wszystko co jest w telefonach..Jesli masz przelaczke to mozesz podlaczyc kazde sluchawki....Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

No myśle że muszą jeszcze troszeczke nad tym popracować bo tu w mojej glowie pojawiają sie sprzeczne mysli z jednej strony byc moze komory nigdy nie dorownają plajerom a z drugiej strony... jestem maniakiem komórek... fajnie byloby... Sam uzywałem motoroli E398 ale niestety rozczarowala mnie zarowno ta firma jak i ten produkt . Czesto soft tego niby odtwarzacza sie wieszal albo przerzucal mi niektore piosenki do innych albumow(plusy?) ,bateria jak na telefon dosyc dobrze sie spisywała. Potem był sagem myX6-2 tu lista odtwarzania była okrojona jak najbardziej sie tylko dało ale z czasem niektore piosenki "znikały" po prostu pokazywał je pod nazwą plik uszkodzony pomimo ze nieraz jej wczesniej normalnie odsłuchiwałem(zabawa na sagemie nie nalezy do najlepszych ponieważ bateria trzyma po pełnym naładowaniu +/- 3 do 4 godzin -wiec o czym tu mowa). Obecnie jadę na SONY ERICSSON W300i . jak na razie spoko ,nie moge zbyt duzo powiedziec bo opinia byłaby nierzeczowa (mam go dopiero drugi tydzień)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam, że często telefony grają fatalnie (cożza nowość)

Otóż taka np. Nokia 9300 gra tak beznadziejnie, że nawet w szkole jak nie mam przy sobie playerka a mam tą Nokia i doń słuchawki (oczywiscie EPki zprzejscówką) to wole nie słuchać i poczekać aż wrócę do domu :P

Nie pomaga nawet programik oggplay (o chyba logicznym przeznaczeniu- odtwarzacz ogg). Bas dudniący, że tragedia, soprany zlane i syczące. Ogólnie rzecz biorąc: mizerja :P

 

Kiepsko, choć lepiej od 9300, gra Samsung D600 - bas również nieco dudniący ale dźwięk ogólnie po prostu lekko zamulony.

 

Ale taka Nokia 6280 gra już całkiem całkiem nieźle. Muszę przyznać, że gra na pozomie podobnym do Creativów MuVo. Więc jako odtwarzaczyk np. na codzień do szkoły sprawdza się nieźle (oczywiście z przejściówką na minijacka i swoimi słuchawkami). Nawet oryginalny zestaw słuchawkowy (HS23) gra przyzwoicie, jeśli założymy, że w muzyce soprany nie istnieją... :P

 

Wszystkie te fony miałem przez pare miesięcy dlatego moja opinia jest dość wiarygodna :) Wszystkie telefony testowane na Sennach MX500 (po ich smierci na EPkach 630 ;()

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czasami używam Motoroli Mpx200 z kartami SD z windowsem smartphone 2003 i playerem TCPMP i daje rade naprawdę daje radę ale to nie jest rasowy player taki jak np mój iriver gdzie muzyka daje czdu

 

PS każdy Smartphone oparty na Windows Smartphone albo Windows Mobile daje rade jako grajek mp3 a ceny wcale nie są tak wielkie

Już najtańszego SPV'a można kupić za 250 zł a za 400 dobrą Mpx200 albo SPV C500 a jako bonus dodam że są to telefony które spokojnie radzą sobie z DivX i mają wyświetlacze w rozdzielczościach 220x176 albo 320x240 więc naprawdę da się na nich oglądać i foty i filmy i teledyski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ksy nie wiem zupelnie czemu tak jedziesz po eSLce. Odtwarzac mp3 w tym telefonie gra na naprawde naprzyzwoitym poziomie, wiadomo ze to nie iAudio czy iRiver ale juz do creativow moznaby go porownywac. Jest to telefon ktory mozna bardzo latwo poddawac tuningowi softowemu i jak juz ktos wpomnial mozna w nim zrobic mini equalizer - gdybys wiedzial to na pewno dzwiek nie wydawalby ci sie plaski. Sluchawki ktore daja w zestawie to rzeczywiscie nie rewelacja jakas, jednak graja duzo lepiej niz jakiej pchelki za 5 zl z kiosku. Mialem okazje porownac go z tak wychalanym pod niebiosa ostatnio sony ericsonem [w300] na takich samych sluchawkach - senki mx400 i powiem ci ze SE wysiada. Naprawde 5 lat starszy telefon nie gra od niego gorzej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja używałem(sprzedałem) SPV C500, teraz mam palmptopa Acer N30 i niestety zauważyłem spadek jakości... SPV nie dość, że bardzo dobry telefon(w porównaniu do niego wszystkie nokie i inne siemensy w tej cenie to SHIT), to jakość dźwięku bardzo ładna. Teraz mam SPV e200, lecz nie testowałem go pod względem dźwięku, ale nie podejrzewam spadku w stosunku do C500. W dodatku oprócz mp3, telefon(po wgraniu TCPMP) sprawdza się świetnie jako mp4! Odtwarza m.in. mpg, divx, wmv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

The_pGo jak masz mozliwosc sprawdz prosze jakosc dzwieku tego e200. Sluchalem SPVki c550 i rowniez jakosc dzwieku mnie zaszokowala. Jesli e200 gralby podobnie do twojego c500 [c550 pewnie gra tak samo] to bym sobie kupil ten telefon bo ceny sa bardzo kuszace. Acha, i jeszcze jedno, ile ci bateria trzymala godzin sluchania mp3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The_pGo jak masz mozliwosc sprawdz prosze jakosc dzwieku tego e200. Sluchalem SPVki c550 i rowniez jakosc dzwieku mnie zaszokowala. Jesli e200 gralby podobnie do twojego c500 [c550 pewnie gra tak samo] to bym sobie kupil ten telefon bo ceny sa bardzo kuszace. Acha, i jeszcze jedno, ile ci bateria trzymala godzin sluchania mp3?

Testowałeś na razie samego WM (Windows Mobile). Przetestuj jeszcze Symbiana. Wierz mi też grają świetnie, pod warkunkiem że telefon który wybierzesz będzie miał stereo i pożadne słuchawki na orginalnej przejściówce Nokii.

 

Tutaj macie zestawienie telefonów z symbianem. Możecie zobaczyć, kótry z nich ma stereo i inne parametry:

http://s60.pl/zestawienie.htm

 

Ogólnie rzecz biorąc, większość telefonów z systemem (WM czy Symbianem) ma baterię, która długo nie pociągnie przy "masowym" słuchaniu mp3. Jednak przy umiarkowanym wykorzystywaniu telefonu z baterią nie jest źle.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Symbianow tez sluchalem - n-gage classic, 6630, sx1 - moze nie sa to rewelacyjne modele, ale do c550 naprawde im daleko [szczegolnie nokii]

 

A słuchałeś na przejściówkach czy na orginalnych słuchawkach? Bo na orginalnych to można słuchać tylko jak się jest mało wymagającym słuchaczem...

 

Poza tym to watpie czy system operacyjny ma wplyw dziwek. Odpowiedzialne za to sa raczej "bebechy" telefonu, czyli hardware a nie software.

Tak, ale bebechy telefonów z symbianem i WM się różnią przecież.

A jak @The_pGo porównywał tylko SPV do SPV to nie ma zawodów.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nokii n-gage i 6630 sluchalem na przejsciowkach - ze sluchawkami sennheiser mx 400. SX1 sluchalem natomiast na oryginalnych sluchawkach bo gosc nia mial przejsciowki ale odtwarzacz mp3 z tego telefonu jest identyczny jak w SL45i - ktorego jestem posiadaczem :D i czywiscie mam do niego przejsciowke na sluchawki.

Naprawde wszystkie 3 modele wymiekaja przy tej SPVce c550 ...

Polecam sprawdzic, telefon jest bardzo malo popularny w Polsce ale jego stosunek cena do mozliwosci jest naprawde imponujacy [w przeciwienstwie do mocno przereklamowanych nokii czy SE]. c550 kosztuje okolo 500-600 zl ale c500 mozna juz wyrwac na allegro w dobrym stanie za 350-400.

 

Acha, zapomnialem dodac ze zestaw sluchawkowy dodawany do svp sprzet podobnej klasy do sluchawek "nokia" czyli wolajacy o pomste do nieba. Wiec jesli chcecie wydobyc prawdziwe brzemienie telefonu to tylko na normlnych sluchawkach [co ciekawe telefon ma wyjscie micro-jack wiec nie problemu z przejsciowka do niego - w kazdym wiekszym sklepie RTV powinny byc].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nokii n-gage i 6630 sluchalem na przejsciowkach - ze sluchawkami sennheiser mx 400. SX1 sluchalem natomiast na oryginalnych sluchawkach bo gosc nia mial przejsciowki ale odtwarzacz mp3 z tego telefonu jest identyczny jak w SL45i - ktorego jestem posiadaczem :D i czywiscie mam do niego przejsciowke na sluchawki.

 

To proponuje, żebyś posłuchal jeszcze serii Nokii z serii N.. Nie bronie Nokii na siłe, bo osobiście ten producent mi się niezbyt podoba, bo przereklamowuje swoje produkty i nijak jest ich sotsunek cena/jakość. Uważam, żę telefony Nokii (bez systemu) w większości to badziewie, jednak symbianowce od Nokii są co najmniej ok!

Spójrz na inne firmy w kwestii Symbiana.

SE - jedynie modele p800i i p910i (które są stare) były średnie. Nowe produkcje takie jak p990i i M600i to "ścierwo" brzydko mówiąc. Ciagłe zawiechy i wolne działanie zniechęca do nich.

Motorola - jej symbinowce to tylko modele z UIQ (A920, A925, A1000). Są świetne, ale tylko A1000, ma dość normalne rozmiary.

Sagem - nie ma telefonów z symbinem

Sendo - modele X i X2 (egzotyki w naszym kraju). Ciekawe telefony i tanie, możę być problem z serwisem.

Samsung- brak (jeżeli mnie pamieć nie myli)

 

Jednym slowem, Nokia przoduje w symbianie na telefonach i symbianowce jakie wychodzą z pod jej skrzydeł są naprawdę niezłe.

 

Naprawde wszystkie 3 modele wymiekaja przy tej SPVce c550 ...

Polecam sprawdzic, telefon jest bardzo malo popularny w Polsce ale jego stosunek cena do mozliwosci jest naprawde imponujacy [w przeciwienstwie do mocno przereklamowanych nokii czy SE]. c550 kosztuje okolo 500-600 zl ale c500 mozna juz wyrwac na allegro w dobrym stanie za 350-400.

Mało popularny to on jest, ale zastanawiałem się nad nim.. Myślałem nad SPV C550 i Nokią 6630. Jednak wybór padł na 6630. Dlaczego? Windows Mobile to jest już bardzo zaawansowany fon, mający multum funkcji, jednak po zabawie Motką MPX200 stwierdziem, że interfejs nie przypada mi do gustu (przypominam, że oba fony C550 i MPX200 mają WM 2003). Sprawa interfejsu jak dla mnie lepiej została rozwiązana w C600 (WM 5), ale nie brałem go pod uwagę. 6630 i SPV C550 procki mają podobne - Nokia 220MHz a SPV 200MHz.

Jestem użytkownikiem 6630 od prawie miesiąca i nie narzekam. Telefon, a właściewie smartphone jak dla mnie idealny poza czasem trzymania baterii przy dużym obciażeniu (muzyka, gry, filmy) - potrafi paść w ciagu 1 dnia. Przy normalnym i średnim użytkowaniu telefon powinien dociagnąć do 3 dni.

 

PS: Godziny spędzane na forum matrax.net o Motoroli (i nie tylko. Jest to bardziej forum telekomunikacyjne ze skierowaniem na Motorolę) przydają się. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Poza tym to watpie czy system operacyjny ma wplyw dziwek. Odpowiedzialne za to sa raczej "bebechy" telefonu, czyli hardware a nie software.

Tak, ale bebechy telefonów z symbianem i WM się różnią przecież.

A jak @The_pGo porównywał tylko SPV do SPV to nie ma zawodów.. ;)

Nie, porównywałem SPV(z pamięci, ale jest :P ) z bieżącym acerkiem(wygrał sromotnie), a także medionem brata.

Z oboma wygrał.

Poza tym wcześniejsze przyzwyczajenie do sprzętów stacjonarnych(CD) dało mi pogląd na jakość dźwięku, który mogę ocenić pozytywnie(choć bardzo chciałbym posłuchać spv c500 na nowo kupionych sennkach px100 ;) )

 

Jeśli chodzi o hardware/software:

Telefony z symbianem oczywiście różnią się od WM (sporo!) hardware, i to wpływa znacząco na dźwięk.

Więkoszć smartphonów HTC(jeśli ktoś nie wie, ta firma produkuje wszystkie SPV, MDA, Qtek, Audiovox, I-mate i niektóre HP z telefonem) ma dość podobną budowę, więc nie oczekiwałbym zbyt dużych różnic dźwiękowych.

Jednak software też ma znaczenie, o czym dobitnie przekonałem się na moim acerku. Zainstalowałem Conduits media player(czy jak to się zwało), przekonany wieloma argumentami o dobrej funkcjonalności itp. program podobał mi się, sporo funkcji, formatów itp. jednak coś mi nie pasowało... odpaliłem jeden z dobrze znanych utworów, po czym ten sam na TCPMP... i conduits poszedł w kosz ;]

Poza tym była całkiem duża różnica w głośności między WM2003, a WM2003se(drugi miał około 70% głośności z pierwszego), choć to akurat przypadłość acera.

 

Jeden z użytkowników prosił o porównanie e200 z c500.. niestety e200 padł(zdechła bateria, potem przy robieraniu chyba coś poszło nie tak), i nie udało mi się go wskrzesić, jednak z tego co pamiętam(kilka utworów) grał dobrze, może nawet tak jak c500.

 

Z ciekawostek: postanowiłem rozebrać i obejrzeć spv e200. Znalazłem w nim ciekawą rzecz: chip philipsa. Bardzo prawdopodobne, że jest on odpowiedzalny za dźwięk, co jest już niezłą rekomendacją ;]

 

Ktoś polecił mi sprawdzenie symbiana... niestety bardzo nie lubię tego systemu i na pewno nie kupię nic z symbianem na pokładzie. Poza tym aż emanuję antypatią do nokii(przodowniku w symbianach) :P. Dźwięk może sprawdzę kiedyś w nokii 6630 kumpla.

Zdecydowanie wolę WM, bardzo podoba mi się pod względem funkcjonalności, interfejs także przyjemny, dźwięk nienaganny.

 

Czas trzymania baterii... tu niestety jest problem: spv c500 wytrzymywał mi góra 2-2,5 dnia. Całkiem dobry wynik jak na mp3, jednak słaby jak na telefon. Kupującym polecam zaprzyjaźnienie się z ładowarką :P

 

Testy dźwiękowe wykonywane na EP-630'kach, całkiem dobrym słuchu(:P) i jescze lepszych mp3kach lub ogg(co najmniej 256kb/s lub Q6/7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tyle ze jako uzytkownik m240 sansy, powolutku przechodze na k750i . dzwiek jest gorszy niepowiem na mojich epkach ale jednak aparat,mp3 i telefon w jednym do mnie przemawia. mysle ze dzwiek z sansy bedzie lepszy niz w spv. niemam przekonania do windows mobile, Źle mi sie to kojazy ;p wedlug mnie najlepszy odtwarzacz i telefon z systemem operacyjnm to motorola rokr 2 z linuksem http://www.allegro.pl/item168067319_nowa_m...lep_2kolor.html

polecam jeszcze test tego telefonu :http://www.mobile-review.com/review/motorola-e2-1-en.shtml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tyle ze jako uzytkownik m240 sansy, powolutku przechodze na k750i .

Miałem to samo u siebie. U mnie była przesiadka z Zena Nano Plusa na Motorolę V360. Przesiadłem się od razu po dokupieniu karty TF 512MB - po prostu wygodniej miać wszystko w jednym ;)

Teraz jade na N6630, a Creative służy tylko do sluchania muzyki w domu.

Jak zacznie się sezon rowerowy to chyba jednak player wróci do łask.. :lol:

wedlug mnie najlepszy odtwarzacz i telefon z systemem operacyjnm to motorola rokr 2 z linuksem http://www.allegro.pl/item168067319_nowa_m...lep_2kolor.html

polecam jeszcze test tego telefonu :http://www.mobile-review.com/review/motorola-e2-1-en.shtml

System Linux nie jest jeszcze rozwinięty na telefonach. Jest ubogo z programami do niego.

Motka E2 jako telefon z playerem mp3 gra podobno nieźle. Tak jak napisałeś wygrała w teście na mobile-review.

Jej słabymi stronami są aparat (strasznie nędzny i do tego tylko 1Mpx i jak na razie system - Linux

Za to mocnymi: jakość grania mp3, piękny wyświetlacz QVGA, procesor 300 Mhz (mocy obliczeniowej nam nie zabraknie :) . Motka ta potrafi odtwarzać RMVB - czyli jest "mocna")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności