Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Audioshow 2011


D@rkSid3

Rekomendowane odpowiedzi

apropos staxa, to nie sam stax, tylko jego dystrybutor na Polskę się tam wystawia. Powodzenia przy obejrzeniu cenników :) Wolałbym sprowadzać z US :)

 

F-ma Grobel Audio bo o niej mowa ma ciekawe podejscie do handlu....

 

Nie do końca jest to prawda, na niższych modelach różnica jest nieznaczna, przykładowo SR-307 sprowadzane z Japonii po doliczeniu wszystkich opłat wychodzą jakieś 150 - 200 zł taniej niż kupione w Polsce, a gwarancja jest tylko na rok i w razie czego trzeba odsyłać do Japonii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz czy zabiera ze sobą Perełkę i coś bardziej budżetowego?

 

według najnowszych wieści - czyt. tu:

http://www.audiostereo.pl/diy-na-audioshow_75212.html/page__st__600

@majkel będzie miał swój kompletny system słuchawkowy czyli modyfikowany DVD samsunga jako transport, swoje kable coaxialne i interkonekty, jako wzmacniacz Black Pearl z zasilaniem bateryjnym no i DACa na CS4397 z autorskim zasilaczem na elementach dyskretnych no i pewno swoje GRADO PS1000 też weźmie. Co do bardziej budżetowych klocków - patrz moonlight to trzeba by go o to spytać / poprosić żeby wziął...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja was informuje że jeszcze będzie jedna impreza audio tego miesiąca, w Pałacu Kultury i Nauki. Zaraz puszcze info.

 

http://forum.mp3store.pl/topic/83543-europejskie-targi-muzyczne-co-jest-grane-2011/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko 12-11 - więc czas jest ograniczony.

 

Mp3store? nie wiem

 

Audiomagic - wstępnie tak

 

Earmania - wstepnie ok 14.00

 

...a jeszcze audioshow.

 

Dobrze byłoby ustalic jakies miejsce i przyblizony czas na spotkanie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze- najbardziej podobał mi się "meet" w earmanii (podziękowania dla Jeycam- świetna miejscówka). Cały audioshow- nie urywało dupy. Było parę smaczków, ale w tych hotelu potel było na tyle duszno i gorąco, że potem wszystko brzmiało podobnie. Hitem ofc były kable zasilające i listwy za astronomiczne sumy. Fajne, hostesy :)

 

co do meetu- fajny, kameralny dosyć i przytulny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem inaczej! Kilka kolumn roz*******iło system. O 18.00 z Pawlo obeszliśmy wszystko na spokojnie - mało ludzi, długie odsłuchy.

 

Przede wszystkim kolumny DLS'a które urwały dupę. Przepiękna reprodukcja, komuny za wcale niewygórowaną (jak na standardy tego spotkania) sumę. Genialna dynamika, ostrość, drive. Jednym słowem super.

 

Poza tym kolumny firmy Bodnar Audio - polska firma. Głośniki w obudowach typu horn. 13cm głośnik szerokopasmowy roz****ł system (w pokoju 8m2)

 

Poza tym kolumny T+A

Subwoofer Paradigm 4500W RMS, który przy filmie Avatar trząsł całą jedną częścią hotelu

Grado PS-500 - rewelacyjne słuchawki! Mam nadzieję że na nie nie zachoruję... Styl grania dość nie-gradowy. Dużo naprawdę fajnej jakości basu.

Ultrasone 10 - słabo. Wygodne słuchawki, ale nie zagrały tak by zdjąć kapcie.

Podobnie HifiMan HE-6 - dobre słuchawki, bardzo technicznie grające, ale nie wiem czy to moje brzmienie.

 

Szczerze, nie żałuję ani złotówki wydanej na ten cel i jutro zawitam tam ponownie z przyjemnością!

 

Meet earmanii - kameralnie. fajnie słuchawki, fajni ludzie. Dzięki Jaycam za zorganizowanie spotkania. Naprawdę rewelacyjna atmosfera.

Szkoda mi tylko jedynie moich MC5, które wyzionęły ducha :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wbiłem na sam koniec, paręnaście minut po wyjściu ekipy z Łodzi z tego co się dowiedziałem :P

 

Shiit nie napędziły moich AKG K340, a iMod z Mustangiem dupy nie urwał chodź posłuchałem na szybko i nie na mojej muzyce.

 

Za to AudioShow urywa dupę naprawdę i będzie urywało też jutro, bo lecę tam znowu :-)

 

Z słuchawkowych ciekawostek to miałem na uszach Grado PS500 podłączone do jakiegoś CDka Vincenta i muszę powiedzieć, że słuchawki są rewelacyjne! Dosłownie jak nie Grado!

Brak tej sztucznej ostrości, konkretny, ale zwiewny i dźwięczny dół... Jednym słowem - magia!

Pytanie czy to zasługa PS500 czy może Vincenta? W każdym razie przez chwilę przyszło mi na myśl by zamienić swoje ukochane D2000 na właśnie takie zabawki...

 

Jutro zamierzam posłuchać Edition 10, bo dzisiaj niestety nie zdążyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech może najpierw Etymotic się wypowie, jeśli mi wymienią to stare mogę oddać do ołtarzyka

Oby! Głupio mi przez nie strasznie, jeszcze raz przepraszam.

Oh, no już bez przesady. W końcu to nie majątek. Dobrze że poszły Etysze, a nie Customy.

 

Dzięki aallen za zdjęcia. Moja mina przy kawie - fail.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie impreza bardzo udana, byłem pierwszy raz i nie żałuję!! warto było przebyć te 377 km hehe, obskoczyliśmy z kolegą niemal wszystko co się dało i tak zleciał cały dzień na słuchaniu :P a było czego słuchać, do niektórych zestawów wracałem nawet 3 -4 razy. Absolutnie największe wrażenie zrobił na mnie system Kondo gdzie grał zestaw kolumn vintage Snell napędzany z Audio Note. Kolumny to legendarny model A (najbardziej ceniony pierwszy model z lat 70-tych!!! ) - ich konstruktor Peter Snell - to legenda w świecie audio!! teraz wiem dlaczego! Tak grającego zestawu jeszcze nigdy nie słyszałem, prawdziwa potęga dźwięku, realizm, a przy tym miękkość i naturalność, bas schodzący do samych piekieł ale przy tym niebywale kontrolowany... ale przede wszystko NATURALNOŚĆ i wierność odtwarzania prawdziwych barw instrumentów czy wokalu tego nie zapomnę długo!! Tego systemu posłuchałem sobie kilka razy przez kilkadziesiąt minut, bo trudno było się oderwać (szczególnie jak puszczono płytę solową wokalisty Dead Can Dance - można się było przenieść na scenę razem z tym wokalistą, po prostu odlot :D ) , zarówno jak grał sobie z 47Labs + DAC ongaku czy z bardzo dobrego winyla który tam był. Te całe Avalony ze swoim nachalnym nienaturalnym dźwiękiem z którego trudno mi było słuchać przez 5 minut... czy dudniące Audio Physic czy sztucznie grające T & A z rozdmuchanym basem mogą się schować! I pomyśleć że ten model Snella kosztował 500$. To tylko potwierdza znaną teorię że to co dobre to już było (daleko nie trzeba szukać w świecie słuchawek Akg K1000, Orpheusy, stare Staxy itd, najwyższe Sony) a w dzisiejszych czasach tzw. hi-end sam zjada swój własny ogon... Kolejnym bardzo pozytywnym zaskoczeniem były niewielkie dwudrożne kolumny Xavian Piccola (nowość tej firmy na przetwornikach Scan - Speak wykonanych na specjalne zamówienie firmy xavian). System napędzany z niewielkiego tranzystora zagrał z taką swobodą i przestrzennością że trudno było uwierzyć, doskonałe ogniskowanie wokalu, średnica taka jaką lubię, miodna. Generalnie ten system upewnił mnie co do tego jakie mam wybrać przetworniki do moich kolumn DIY :P Co do słuchawek to na "stanowisku" Majkela posłuchałem sobie 2 świetnych DACów DIY - Protagonista i DACa Majkela (który był akurat mój :P ) na Black Pearl ze Słuchawkami PS1000 i Beyerami DT880, Oba dace grają bardzo dobrze (spokojnie poziom konstrukcji firmowych za 10kzł i więcej - kto słuchał ten wie - były porównywane do takich właśnie urządzeń wiele razy) co do różnic to o ile Protagonist zagrał jaśniej i mocniejszym basem od mojego DACa o tyle mój dac zrobiony przez Majkela gra jak dobry winyl i to mi się podoba! W majkelowym DACu basu jest mniej ale jest dobrze wypełniony i ma idealne zejście jak z gumy - Protagonist na pewno dobrze się sprawdza z ciemnymi słuchawkami w muzyce rockowej i jazzie - gitary, perkusja świetnie na nim brzmią, oba DACe świetne ale majkelowy gra muzykalniej nie tracąc informacji wcale, szczegółowość obu jest wybitna. Przez chwilę słuchałem też Hi-Fi MANów, ale nie jestem jakimś fanem takiego grania (wcześniej już ich słuchałem u Majkela), one grają tak coś zbić w jedną kilka cech HD650 i wysokich grado, tylko robią to nie do końca... a góra jednak traci na realizmie i balans tonalny jest jakiś dziwny jak dla mnie. Zaliczyłem też bardzo rzeczowy i interesujący wykład (który trwał bitą godzinę) na temat kalibracji wkładek gramofonowych wygłoszony przez przedstawiciela formy Ortofon, który przy gramofonach pracuje już 30 lat i na AS przywiózł skonstruowany przez siebie gramofon z dwoma ramionami! To co powiedział nieco otwarło mi oczy na to co warto w gramofonie ruszać i poprawiać a czego nie... i jak to jest z tymi starymi gramofonami i ich jakością. Apropo winyla to ciekawą nowiną techniczną było posłuchanie LASEROWEGO GRAMOFONU - wyglądało jak takie CD z dużą szufladą. (czego to ludzie nie wymyślą... ;) To tyle z mojej strony wrażeń, jeszcze parę zrobionych przeze mnie fotek:

 

http://forum.mp3store.pl/gallery/album/430-audio-show-2011/

Edytowane przez johnys
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchałem tego pokazu Soulution - jak dla mnie nic specjalnego nie prezentowały (że nie wspomnę o ich cenie), ale przynajmniej nie bolała mnie od nich głowa po paru minutach tak jak od Avalon Isis - kolumn za 300 000 zł :P na szczęście było wiele innych ciekawych zestawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności