Skocz do zawartości

Dlaczego odtwarzacze MP4 to SYF


Rekomendowane odpowiedzi

A MKV w h264 też potrafi dźwignąć iPod?Generalnie jakoś bałbym się używkę brać ze względu na dotykowy ekran, który super trwały nie jest;/, poza tym rozmiarowo to już PDA, a to urządzenie możliwości większe ma, choć dźwięk niestety będzie gorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm. Akurat ipod jest wyjątkowo poręczny. Ekranu dotykowego pojemnościowego ( a taki jest w taczce ) nie masz się co bać. Nawet używanego. Ważne jest z tego co pamiętam kodek - h264. Mniej istototny jest kontener. Zwłaszcza, że vlc korzystaw z własnych dekoderów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Który z tych syfów waszym zdaniem jest najmniej syfiasty ?? :(

 

 

Syf będzie podłączony do sennheiser hd228.

 

- Cowon iAudio I9 syf nr.1

 

- IRiver E200 syf nr.2

- VEDIA Monster HD syf nr.3

- Sandisk Sansa View syf nr.4

 

- PENTAGRAM EON SLIDE-R syf nr.5

Edytowane przez KAPITANmocz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://technowinki.onet.pl/multimedia/wyparte-przez-smartfony,4012317,6260242,foto-male.html

 

i tu goście się trochę mylą w dwóch rzeczach

nawigacja - zwykle zwija się jak ktoś dzwoni, w trasie mały problem, w mieście po kilku kilkunastu minutach rozmowy jesteś nie wiadomo gdzie, oczywiście dla mniej jeżących daleko jest to opcja.

mp3 - pomijająć dyskusję o jakości, jak ktoś dzwoni muzyka stop- a ja chciałbym posłuchać do końca- tak mogę odrzucić- ale już jestem w q..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://technowinki.onet.pl/multimedia/wyparte-przez-smartfony,4012317,6260242,foto-male.html

 

i tu goście się trochę mylą w dwóch rzeczach

nawigacja - zwykle zwija się jak ktoś dzwoni, w trasie mały problem, w mieście po kilku kilkunastu minutach rozmowy jesteś nie wiadomo gdzie, oczywiście dla mniej jeżących daleko jest to opcja.

mp3 - pomijająć dyskusję o jakości, jak ktoś dzwoni muzyka stop- a ja chciałbym posłuchać do końca- tak mogę odrzucić- ale już jestem w q..

 

 

a co to ma wspólnego z tematem?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@A z tematem ma wspólnego to, że temat brzmi " Dlaczego odtwarzacze MP4 to syf > a artykuł do tego nawiązuje strona 13 mówiąc że Telefony komórkowe je wypierają

cytat z tego artykułu

"Już teraz prawie każdy nowy telefon ma wbudowany odtwarzacz MP3. Po co więc nosić ze sobą kolejne urządzenie, w którym mogą zużyć się baterie i do którego potrzeba kolejnych słuchawek? Nawet Apple sprzedaje iPoda o 400 dolarów taniej niż iPhone’a, chociaż różnią się tylko kilkoma częściami wartymi około 40 dolarów. Czyżby bało się, że nikt nie kupi odtwarzacz, kiedy za 40 dodatkowych dolarów może mieć smartfona? Budzik, odtwarzacz MP3 i książka telefoniczna mogą zostać zapomniane. Jakie jeszcze urządzenia zostaną wyparte przez telefony komórkowe w ciągu następnych lat?"

cbdu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to ma wspólnego z tematem?

@A z tematem ma wspólnego to, że temat brzmi " Dlaczego odtwarzacze MP4 to syf > a artykuł do tego nawiązuje strona 13 mówiąc że Telefony komórkowe je wypierają

[..]

Azahiel, jak mogłeś przeoczyć post, znajdujący się ledwie 88 stron wcześniej..

 

@KAPITANmocz

Vedia, syf nr3. Uzasadnienie? Bo to Vedia. I IMO właśnie Vedia specjalizuje się w wypuszczaniu produktów na rynek i wycofywaniu ich po kilku miesiącach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@KAPITANmocz

Vedia, syf nr3. Uzasadnienie? Bo to Vedia. I IMO właśnie Vedia specjalizuje się w wypuszczaniu produktów na rynek i wycofywaniu ich po kilku miesiącach.

 

Mp4 syf to te z małym ekranem, napewno nie jest to MonterHD ani Pentagram Cineo (mówimy o mp4 a nie mp3?)

 

Vedia moster HD jest dostępne prawie w każdym Saturnie, i jeśli to ma być MP4 to jednak wielkość ekranu 4" przemawia za< Monsterem HD, (mam go zresztą) chyba najtańszy z proponowanych tu, jakość HD , tv-out (tylko component ale kable w zestawie) , wystarczająca głośność głośnika( przynajmniej do samochodu) - nie mówie tu o słuchaniu muzyki (nawet na niego nie wgrałem) - tylko o oglądaniu filmów, 8G pojemności (27 bajek w fomacie RMVB). Wady plastikowa osłonka się rysuje (kupiłem używany i musiałem wymienić - stad kontakt z servicem Vedii, szybko tanio i na miejscu), bateria trzyma na 2- 2,5 filmu 2,5 -3h ( przydało by się na 3-4) - musiałem dokupić ładowarkę samochodową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vedia moster HD jest dostępne prawie w każdym Saturnie, i jeśli to ma być MP4 to jednak wielkość ekranu 4" przemawia za< Monsterem HD, (mam go zresztą) chyba najtańszy z proponowanych tu, jakość HD , tv-out (tylko component ale kable w zestawie) , wystarczająca głośność głośnika( przynajmniej do samochodu) - nie mówie tu o słuchaniu muzyki (nawet na niego nie wgrałem) - tylko o oglądaniu filmów, 8G pojemności (27 bajek w fomacie RMVB). Wady plastikowa osłonka się rysuje (kupiłem używany i musiałem wymienić - stad kontakt z servicem Vedii, szybko tanio i na miejscu), bateria trzyma na 2- 2,5 filmu 2,5 -3h ( przydało by się na 3-4) - musiałem dokupić ładowarkę samochodową.

Wszystko ok, pod warunkiem, że powtórzysz to samo za rok. Tzn. nie życzę Ci tego, ale poprzednik, Vedia T8 też zbierałą świetne recenzje swego czasu, a po roku-dwóch zaczęła masowo ludziom padać i wycofali ją z produkcji (czy też z importu), zastępując Monsterem. Teraz wiem, że w cenie są zawarte nie tylko funkcje i obsługiwane formaty, ale i jakość wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Co do jakości dźwięku to między chińskimi no-name'ami różnica jest kolosalna. Dzisiaj odsyłam nie wpełni działającą MP4 16GB rodem z chin, kupa kodeków, czego nie wgram to działa. Ale.... Przy słuchaniu muzyki ze względu na słuchawki philipsa, jak się słucha w miare głośno muzyki to jest OK, ale jak dźwięki spadają do ciszy, to szum jest nie do wytrzymania! Mam jeszcze MP3 Manty 2GB, też całkiem spoko sprzęcik, ale w niej znowóż, jak muzyka jest wyłączona a odtwarzacz chodzi to słuchawki jakby strzelały. Teraz stwierdziłem, że koniec z tanimi, chińskimi badziewiami i zamówiłem ZUNE 30Gb, Duży dysk podejrzewam, że wystarczy na moje potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Ja miałem m-powera nie wiem jaki model. to włożyłem go do kieszeni miał dużo luzu w kieszeni i ekran pękł(jednym słowem kawałek g*wnianego plastiku) .Podczas włączania było widać co jest pod spodem a te przyciski to masakra potem cos sie zje..... i nie chciał się wlączać często się wieszał jedyne co z niego zostało to obudowa

 

 

podczas słuchania cicho były szumy a tak to mógł być pomijając to że wytrzymał 5 msc

Edytowane przez Buttolini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

wniosek nasuwa się jeden - dziadostwo niemiłosierne.

Już dawno doszedłem do wniosku, że lepiej słuchać z telefonu niż z badziewa.

kolejny temat do nabijania, huraa !

 

eh. Szkoda, że nawet się nie starają pisać nic mądrego.

 

Kolejna błyskotliwa odpowiedź

 

zacznę może inaczej posiadałem Mp4 coś na podobę Ipoda, coś podobnego do telefonu poniżej 100zł natępnie SanDisc Sansa Clip ok150zł obecnie mam Ipoda Classic 160gb ale go nie używam - wolę mieć przy sobie Iphona ze względu na uniwersalność - nie lubię mieć za dużo w kieszeniach.

 

Zazwyczaj każdy ma telefon a większość telefonów może pełnić rolę Mp4 więc nie ma sensu kupować badziewia bo jakość nie będzie lepsza niż ta z telefonu.

 

Takie moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widac ze jestes osoba ktorej pojecie o dzwieku w urzadzeniach przenosnych jest w okolicach 0 gdyz od telefonow grajki w niezawysokiej cenie graja o wiele lepiej wiec ja radze najpierw poczytac naforum a potem wyglaszac takie opinie .

 

Co do mnie to uwazam ze pierwsza rzecza jaka bede sie sugerowal przy wyborze nastepnego grajka bedzie dzwiek i nie bede za bardzo patrzyl czy to mp3/mp4 bo liczy sie dzwiek i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy ma iphone'a, ktory jest jednym z tych telefonów który brzmi bardzo dobrze. Problem, gdy ktoś chce mieć zwykły telefon do dzwonienia, to bez smartphone'a moze zapomniec od dobrej jakosci dzwieku.

 

BTW, to ze posiadacz bardzo dobrze brzmiący "telefon", nie znaczy ze "mp4-ki" sa kiepskie. Po prostu są lepsze i gorsze. Jak porównasz topowymi grajkami, to przekonasz się, że mogą brzmieć lepiej niż Twój iphone. Choć różnice nie będą ogromne. No, może z wyjątkiem s:flo2. A tak, to jeszcze "mp3-ki" HiFiMany i Colorfly C4. Bez uogólniania proszę. W ogóle ten temat jest bez sensu, jego tytuł woła o pomstę do nieba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że temat bez sensu bo są tu same żale co do jakości dlatego próbowałem to skwitować krótkim zdaniem, że nie warto badziewia kupować.

uważam również, że bez sensu są MP4 ponieważ ich rolę może pełnić niemal każdy telefon a jeśli ktoś chce lepszy dzwięk niech zainwestuje w "markowy" Mp3 po prostu nie lubię produktów które mają głównie "wyglądać"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że temat bez sensu bo są tu same żale co do jakości dlatego próbowałem to skwitować krótkim zdaniem, że nie warto badziewia kupować.

uważam również, że bez sensu są MP4 ponieważ ich rolę może pełnić niemal każdy telefon a jeśli ktoś chce lepszy dzwięk niech zainwestuje w "markowy" Mp3 po prostu nie lubię produktów które mają głównie "wyglądać"

pomijając kwestię, że w ogóle nie rozumiem po co komukolwiek odtwarzacz mp4 :D(nawet gdyby nie miał telefonu), zgadzam się. Choć jestem świadom, że niejedna osoba mogłaby użyć argumentu żywotności baterii w telefonie. Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy ma iphone'a, ktory jest jednym z tych telefonów który brzmi bardzo dobrze. Problem, gdy ktoś chce mieć zwykły telefon do dzwonienia, to bez smartphone'a moze zapomniec od dobrej jakosci dzwieku.

Tutaj się zgadzam. Jeżeli komuś zależy na dobrym dźwięku jest skazany na smarfona, Iphone, Galaxy S (tylko z Voodoo) i Wave (choć jak to ciągle powtarzamy z kolegą "Bada to nie system" :D ). Z dobrze grających oczywiście można kupić w995 czy chyba najlepiej brzmiący telefon bez systemu jakim jest Aino, jednak obydwa trzeba zmodować :) W przeciwnym razie zagrają jak zwykły przeciętny telefon. Jednak kto kupując "telefon do dzwonienia" będzie bawił się w zmiane akustyki, 90% kupujących nie wie o takiej możliwości a 9% boi się, że coś uszkodzi. Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności