Skocz do zawartości

Dlaczego odtwarzacze MP4 to SYF


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem posiadaczem chińskiego odtwarzacza PMP/MP4/MP3 player od miesiąca i jestem bardzo zadowolony. Bardzo forsuję urządzenie, posiada głośnik zewnętrzny, wielu uważa, że takie głośniki to tandeta, a ja wielokrotnie używam zawsze na maksa. Może nie jest to najczystszy dźwięk, ale głośno daje, porównywalnie do niektórych telefonów komórkowych. W związku z nieco sprzecznymi informacjami recenzja:

 

 

Posiadam podobny model, tzn. inny kolor, nieco inne właściwości. Każdy model ma właściwie inne właściwości.

CYCLONE PMP Portable 2.8'' Multimedia Player 2 Mega Camera MP3 MP4 Game Player

 

Ostatnio było dość głośno o wytworze chińskiej myśli technicznej o dość rozbudowanych możliwościach i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie sprzeczne ze sobą opinie i spekulacje na temat właściwości tych urządzeń, a dokładnie tym co im wychodzi a co nie z istotnego dla graczy NES'owych punktu widzenia. Popchnięty tym szlakiem postanowiłem jako posiadacz takiego Mp4 skrobnąć o nim co nieco i wyjaśnić wszystkie wątpliwości, a co za tym idzie pomóc w podjęciu decyzji o zakupie lub też zainteresowania się czymś innym (lepszym?).

 

 

Prezentowany odtwarzacz multimedialny jest połączeniem aparatu cyfrowego, kamery wideo, odtwarzacza mp3 i mp4, przeglądarki zdjęć, konsoli do gier, radia FM, dyktafonu i notatnika cyfrowego w jednej obudowie, czyli urządzeniem uniwersalnym.

 

Przejdę teraz do opisania poszczególnych funkcji które nieraz są baaardzo wyolbrzymione przez sprzedających sztucznie podnoszących możliwości urządzenia (które wbrew pozorom nie są takie małe), zaczniemy od:

 

1.Odtwarzacz video.

Ten model mp4 nie źle radzi sobie z filmami, w porównaniu do pierwszych mp4. Można powiedzieć, że radzi sobie wyśmienicie. Film, zanim można go odtworzyć, trzeba konwertować do formatu akceptowanego - czyli Mpeg-1 320x240 pikseli 25 fps. Odtwarzacz odtwarza kilka formatów, jednak najlepszy chyba mp4. Obecnie najnowsze modele odtwarzają już avi. Nie ma z tym problemu, gdyż na dołączonej mini-CD znajduje się program wraz z niezbędnymi kodekami . Można się przyczepić jedynie do braku obsługi polskich znaków przez program (gdy dodamy plik do listy program się zatrzyma). Filmy są odtwarzane płynnie i bez przebarwień charakterystycznych dla pierwszych modeli. Duży - 2,8 cala - ekran wystarcza do komfortowego oglądania. Odtwarzacz ma też możliwość wyświetlania filmu na normalnym TV w standardzie PAL/NTSC. Osobiście nie polecam, gdyż obraz nieprzyjemnie szarpie. W trakcie odtwarzania można przewijać (przyspieszyć 2x) lub zmieniać natężenie dźwięku bez potrzeby zatrzymywania filmu. Przy zapchanym odtwarzaczu wgrałem serial 25 minutowy, zajmował jakieś 80mb. Chodził bardzo płynnie, na zewnętrznym głośniku dało radę oglądać z 3 kumplami czyli w 4 osoby.

 

2.Odtwarzacz mp3.

Tej funkcji chyba nie będę musiał szczegółowo opisać, pragnę jednak zaznaczyć, że mp4 obsługuje pliki o pełnej palecie próbkowania bez ograniczenia ilości plików. Możemy wybrać jeden z kilku dostępnych trybów korekcji dźwięku i trybu powtarzania, natomiast poważnym brakiem i wadą jest brak obsługi katalogów! Wszystkie pliki mp3 muszą być w zbiorczym folderze. Dodatkiem (niezbyt często używanym) jest tryb karaoke lub, jak kto woli, obsługa plików liryc (tekst piosenki). Można dowolnie przewijać w trakcie odtwarzania jak i zmieniać natężenie dźwięku. Do jakości dźwięku nie mogę się przyczepić. Gra czysto i ładnie. Na zewnętrznym głośniku jest już nieco gorzej, ale gra bardzo głośno.

 

3. Przeglądanie obrazów.

Wbudowana przeglądarka obsługuje standardowe pliki graficzne takie jak: bmp, jpg skalując je odpowiednio do rozmiarów wyświetlacza, obsługa jest prosta i intuicyjna, obrazki można wyświetlać na odbiorniku TV (w tym przypadku ta opcja się sprawdza). Jest natomiast ograniczenie co do wymiarów, gdyż przy próbie wyświetlenia zbyt szerokiego obrazka odtwarzacz się zawiesza. Opcja przeze mnie praktycznie nie używana.

 

4. Aparat fotograficzny.

Kolejną funkcją urządzenia jest aparat, wielu producentów podaje, że ma on nawet 3 mega piksele, a w rzeczywistości jest to tylko 1,3 lub 2 mega piksela (zależnie od modelu) i to w dodatku w interpolacji, gdyż optymalna rozdzielczość to VGA. Do wyboru mamy rozdzielczości 320x240pix, 640x480pix, 1280x960, 1600x1200 oraz efekty: normalny, negatyw, solaryzacja, relief, binaryzacja, sepia, monochromatyczny. Aparat jest średni. Dobre zdjęcia wychodzą tylko w dobrym świetle. Zdjęcia wykonywane są szybko minimalizując możliwość rozmycia i błyskawicznie można przejść do robienia kolejnych pojedynczo, w serii lub z opóźnieniem czasowym (timer).

 

5. Kamera video.

Po uruchomieniu wbudowanej opcji nagrywania filmów nie trudno przekonać się, że jest przeznaczona dla amatorów. Nagrywanie odbywa się w 2 rozdzielczościach do wyboru - 160x120 lub 320x240, a plik zapisywany w formacie 3gp. Na uwagę zasługuje 4x zoom cyfrowy. Film rejestruje się z dźwiękiem lecz nie ma co oszukiwać, dźwięk jest bardzo słaby jeśli nie powiedzieć tragiczny przy zbyt głośnym źródle. O ile aparat jest średni, o tyle kamera mnie pozytywnie zaskoczyła. Filmy wychodzą w zaskakująco jak na to urządzenie dobrej jakości, poza jakością dźwięku. Nawet w bardzo średnim świetle filmy wychodzą ładnie. Lepiej niż w nie jednym telefonie. Nagrane filmy można odtworzyć na TV (jak poprzednio PAL/NTSC). Film jest nagrany w niskiej jakości, więc nie widać różnicy pomiędzy oglądaniem go na TV a PC.

 

6. Dyktafon.

I w tym przypadku, jak i poprzednio, producent nie zaszalał z możliwościami. Dźwięk nagrywany jest w formacie znanym z telefonów komórkowych czyli ARM, co nie gwarantuje dobrej jakości dźwięku przy nagrywaniu z wbudowanego mikrofonu. Sytuację ratuje nieco możliwość podłączenia zewnętrznego źródła dźwięku (LINE-IN). Jedyne co zyskujemy dzięki temu formatowi, to bardzo długi czas nagrywania (mały rozmiar pliku).

 

7. Gry (emulator NES).

Najbardziej lubiana przeze mnie funkcja. To właśnie dla niej kupiłem ten odtwarzacz, gdyż to pod nią został zaprojektowany kształt odtwarzacza i układ przycisków. Emulator zainstalowany w urządzeniu jest niewiadomego pochodzenia, a szkoda, bo należą się słowa uznania za możliwości emulatora, który dobrze sobie radzi z większością gier. Prawdę mówiąc z dużą większością, gdyż tylko niektóre gry z egzotycznymi mapperami typu fme7 nie działały.

Rozgrywka toczy się płynnie, niewiele gier spowalnia lub zrywa (w zależności od gustu). Gry takie, jak: Gun-Nac i Recca śmigały, że aż miło, zrywał Kirby i Contra Force. Układ klawiszy przemyślany i wygodny, co prawda męczyć może brak funkcji auto-fire, ale dla prawdziwego gracza to nie problem, obraz jest czysty i wyraźny, niewielkie przekłamania mogą się czasem pojawić ze względu na to, że wyświetlacz ma kształt prostokąta a nie kwadratu jak w prawdziwym emulatorze. Dźwięk jest czysty i wyraźny. Małym minusem jest brak zmiany natężenia głosu w samej grze. Jedynie przed włączeniem gry należy wejść w jakiś filmik i ściszyć go na odpowiednią głośność. Gra potem odtwarza nam się w takiej głośności na jaką ściszyliśmy już bez możliwości pod głoszenia czy ściszenia (trzeba by było ponownie wyjść z gry). Emulator obsługuje zapis stanu gry, w grach, które go posiadają - automatycznie tworzy pliki *.sav, z których korzysta również automatycznie w trakcie gry, dzięki czemu można bez przeszkód cieszyć się grami rpg. Kolory wyświetlanego obrazu są prawie identyczne z oryginałem z małym wyjątkiem - gdy obok siebie występuje kolor o prawie identycznym odcieniu, wtedy wygląda jak jeden i ten sam. Niektóre modele radzą sobie także z emulacją gier GB i GBC.

 

8. Radio.

O tym chyba dużo pisać nie trzeba, ot zwykłe radio, działa tylko na słuchawkach, nie ma możliwości nagrywania bezpośredniego w tym modelu. Drażni też zbyt duża wrażliwość na zakłócenia (procesor mp4 sam nieraz skutecznie zagłusza odbiór). Jest za to możliwość strojenia automatycznego, ręcznego i zapisywania do 20 częstotliwości.

 

9. Opcje dodatkowe(Learning,Tool,System Setup).

Ograniczę się tylko do wymienienia najważniejszych opcji i ich opisu. W dziale Learning mamy do dyspozycji słownik (Dictionary), ale o dziwo jest to słownik chińsko-angielski czyli wpisujemy angielskie słowo, a w okienku obok mamy je zapisane w krzaczkach, w dodatku możemy posłuchać angielskiej wymowy ważniejszych słówek, drugą opcją tej kategorii jest pseudo ebook, czyli nic innego jak odczyt plików tekstowych. Następna grupa to Tool, mamy tu kalendarz, kalkulator, notatnik – tak prawdziwy notatnik, pisanie jest uciążliwe, ale jest i możemy pisać własne pliki tekstowe, dalej jest zarządzanie pamięcią. Pokazuje nam tutaj ile jest dostępne w pamięci flash oraz na karcie. Możemy przełączać się miedzy kartą SD a pamięcią odtwarzacza lub jeśli chcemy sformatować je (osobno) . Ostatnia grupa to System gdzie ustawiamy język, możemy przywrócić ustawienia podstawowe, wyłączyć głośnik lub w zależności od wersji dźwięk klawiszy, ustawić automatyczne wyłączenie, styl menu (błękit lub pedałkowy róż) oraz tryb oszczędzania energii.

Muszę zaznaczyć że poszczególne funkcje (poza emulatorem) mogą się różnić obsługą (klawiszami) i występowaniem ( w identycznie wyglądającym modelu z przed pół roku nie było notatnika, szybciej padała bateria, inaczej obsługiwało się mp3), dlatego warto osobiście przetestować sprzęt.

 

10. Wyposażenie zestawu i uwagi dotyczące użytkowania.

Nowo kupiony odtwarzacz zapakowany jest w estetyczne pudełko magnetycznie zamykane, wewnątrz opakowania znajdujemy odtwarzacz, słuchawki, ładowarkę, kabel do TV, płytę CD z sterownikami, kabel USB i instrukcję (choć nie zawsze). Słuchawki średniej jakości typowe lepiej zaopatrzyć się w lepsze. Na załączonej płytce znajdziemy sterowniki do Windows 98, program do konwersji filmów i zazwyczaj kilka romów do emulatora, może się zdarzyć że znajdziemy tam też instrukcję. Kabel transmisyjny jest krótki, ale mimo to wystarcza w zupełności. Odtwarzacz można ładować przez USB lub ładowarkę.

Mp4 posiada gniazdo kart SD do maksymalnej pojemności 4 GB (to i tak za wiele), niedogodne jest natomiast to, że nie można korzystać jednocześnie z wbudowanej pamięci i karty ale trzeba je ciągle przełączać miedzy sobą.

 

11. Plusy, minusy i wnioski końcowe.

Biorąc pod uwagę to, co wymieniłem do tej pory możemy wyszczególnić wady i zalety PMP:

 

Zalety:

All-in-One

rozbudowany i wszechstronny emulator

wbudowany głośnik bardzo głośny

wygodny w obsłudze

estetycznie wykonany

TANI !

możliwość dodania kart SD

wyjście TV

Line-In

dobry na długie wycieczki

można ustawić własne logo i tapetę

kilka trybów robienia zdjęć

może służyć jako pamięć przenośna

wbudowany czytnik kart SD

 

Wady:

funkcja oglądania filmów na TV nie wyrabia

brak obsługi folderów

brak własnych ustawień korekcji dźwięku

krótki czas pracy, maks 4-6 godzin

źle funkcjonujące radio

niska rozdzielczość zdjęć

słaby dźwięk w nagraniach video

niska jakość nagrań z dyktafonu

małe możliwości konfiguracji

rozbieżność pomiędzy wersjami oprogramowania

brak wsparcia technicznego

nie istnieje etui do takich mp4 i trzeba je ostrożnie przenosić

ładowarka ani mp4 nie wskazuje kiedy akumulator jest w pełni naładowany

 

WNIOSKI

 

Urządzenie posiada wiele zalet, ale i nie mało wad, jednak zdecydowanie za nim przemawia niska cena w porównaniu do szerokiego wachlarza opcji oferowanych przez sprzęt. Ten model mp4 jest przeznaczony dla mało wymagających użytkowników, dopiero zaczynających swoją przygodę z konsolami typu handheld i jednocześnie dobrą wprawką do świata gier. Aparat i kamera wideo nie są rewelacyjne, ale osiągami dorównują nie jednemu telefonowi komórkowemu. Dużą niedogodnością, na którą trudno przymknąć oko jest bardzo krótki czas pracy i brak wsparcia z strony producenta.

Reasumując - opisywane mp4 (lub PMP) jest dobrym rozwiązaniem dla amatorów, lub ludzi mało wymagających o skromnym budżecie i dopiero zaczynających swoją przygodę w świecie gier i urządzeń cyfrowych. Niestety, jest to stanowczo za mało dla wyjadaczy, im odradzam zabawę tym gadżetem (bo inaczej nazwać się tego nie da), gdyż pozostawi posmak niezadowolenia i niemiły grymas na twarzy. Zaawansowani gracze/użytkownicy powinni się skupić na droższych rozwiązaniach, na które warto trochę poczekać i uzbierać, aby spełnić oczekiwania.

 

Pozdrawiam i życzę wielu godzin udanej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko, człowieku masz mp4 z aparatem, niedlugo to pewnie wsadzisz sobie tam kablówke.

Ktos powiedzial ze im wiecej niepotrzebnych bajerów tym gorszy odtwarzacz i tu napewno tak jest

Nawet nie chcialbym sluchac muzyki na takims czymś.

Jeszcze na stockach pewnie .... Bez komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiada głośnik zewnętrzny, wielu uważa, że takie głośniki to tandeta, a ja wielokrotnie używam zawsze na maksa. Może nie jest to najczystszy dźwięk, ale głośno daje, porównywalnie do niektórych telefonów komórkowych.

Nie obraź się, ale jak widze (i niestety słyszę) takich ludzi udających że słuchają (bo jak inaczej nazwać pierdy wydobywające się z takiego głośnika,do tego jeszcze jak uważasz to co wydobywa sie z telefonu za punkt odnisienia to ja już nie wiem co powiedzieć... :ph34r: ) w ten sposób muzyki (a najczęściej "muzyki" typu um-pa um-tsa) np. w autobusie to mam ochotę podejść, wyciągnąć za chabety i na kopach wyrzucić na najbliższym przystanku... Przeważnie są to dzieciaki, ale jednak z pewną zgrozą myślę o pokoleniu wychowanym na tandetnych gadżetach... <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dało rade w 4 na upartego xD

 

Nie jestem jakimś muzykiem i naprawdę jakość muzy mnie nie razi, a ten odtwarzacz kupiłem dla 3 funkcji: mp3, mp4, konsola nes. Wszystkie śmigają elegancko i jestem bardzo zadowolony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dead_jonny

do ktos_tam:

 

Powiedz jeszcze, ze sluchasz techniawy i jakiegos chlamowatego hip-hopu. Dla Was to ep-630 z wycietym srodkiem i wysokimi to idealne sluchawki - w sam raz zeby idealnie slyszec bum-bum-bum. Jedyne co potrzebujecie do szczescia w "muzyce". rotlf Chociaz po co przeplacac skoro macie wbudowane glosniczki. Jak juz ktos napisal wczesniej idealne do sluchania w autobusie albo idac przez miasto - a jak dzwieki z otoczenia odwracaja uwage od slodkich dzwiekow to nawet lepiej - przynajmniej sie pocwiczy sluch. Chociaz tego nie rozumie - wbudowane glosniczki graja same wysokie, az trzeszcza - to przeciez nie pasuje do Waszej muzyki. No ale jak mozna sie spodziewac logikii od ludzi sadzacych, ze kupno chinskiej zabaweczki za 50 zlotych to dobry zakup. Urzadzenia za 2 tys (smartphony na przyklad) ktore maja za wiele urzadzen wbudowanych polegaja, ale Wasze maszyny marzen dalej twardo sie trzymia. No ale nic. Milego uzytkowania.

 

P.S. Sluchajacy techno, czy innych gatunkow bez urazy - mialem na mysli cpecyficzny typ ludzi, ktorym wystarcza w muzyce bum-bum, jak to zreszta wyraznie zaznaczylem :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten odtwarzacz kupiłem dla 3 funkcji: mp3, mp4, konsola nes.

A co to jest "funkcja mp4"? Ten playerek jak każdy rasowy "mp4" nie odtwarza przecież tego formatu... :D

 

Jeśli chodzi o odtwarzanie video czy jakichś obrazków to nie jest żadna "funkcja mp4". Ta nazwa to tylko marketingowy bełkot, na który nabierają się typowi "niedzielni melomani-gadżeciarze" i który niestety przyjął się w potocznym użytku <_<

 

Na szczęście często z gadżetów się wyrasta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Tak w ogóle tekst typu "funkcja mp3" też brzmi jak z innej bajki ;) Pomijając już użycie samego słowa "funkcja" to który obecny player ogranicza się tylko do odtwarzania jedynie formatu mp3? Ale oczywiście znowu dla naszych "niedzielnych melomanów" ciągnących tonami pliki z p2p inne formaty to egzotyka i koło się zamyka :D

 

Ale się czepiam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do ktos_tam:

 

Powiedz jeszcze, ze sluchasz techniawy i jakiegos chlamowatego hip-hopu. Dla Was to ep-630 z wycietym srodkiem i wysokimi to idealne sluchawki - w sam raz zeby idealnie slyszec bum-bum-bum. Jedyne co potrzebujecie do szczescia w "muzyce". rotlf Chociaz po co przeplacac skoro macie wbudowane glosniczki. Jak juz ktos napisal wczesniej idealne do sluchania w autobusie albo idac przez miasto - a jak dzwieki z otoczenia odwracaja uwage od slodkich dzwiekow to nawet lepiej - przynajmniej sie pocwiczy sluch. Chociaz tego nie rozumie - wbudowane glosniczki graja same wysokie, az trzeszcza - to przeciez nie pasuje do Waszej muzyki. No ale jak mozna sie spodziewac logikii od ludzi sadzacych, ze kupno chinskiej zabaweczki za 50 zlotych to dobry zakup. Urzadzenia za 2 tys (smartphony na przyklad) ktore maja za wiele urzadzen wbudowanych polegaja, ale Wasze maszyny marzen dalej twardo sie trzymia. No ale nic. Milego uzytkowania.

 

P.S. Sluchajacy techno, czy innych gatunkow bez urazy - mialem na mysli cpecyficzny typ ludzi, ktorym wystarcza w muzyce bum-bum, jak to zreszta wyraznie zaznaczylem :P.

 

tez ci powiem bez urazy... moze w 3p-630 slychac bum bum, a pewnie u ciebie slychac szszszszszszszszsz

mialem ep-630 sprzedalem je bratu ale są bardzo dobre, a teraz mam srs-200.. duzo lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w tym dziwnego? Chyba tylko kompletny ignorant myśli, że pchełkopodobne wynalazki to jedyna forma pożądana podczas słuchania "na wynos"
Moze nic w tym dziwnego. Ja osobiście jestem zwolennikiem małych słuchawek na wynos, bo uwazam, ze w razie czego o wiele łatwiej jest je schować do kieszeni w razie potrzeby, niż radzić sobie z nausznikami. Ale przecież co kto lubi i jeżeli ktoś ma sprytny sposób na radzenie sobie ze słuchawkami w momencie, kiedy musi je ściągnąć, to OK. Ja, przy swoim typie ubierania się itp. jakoś nie widze się z słuchawkami zawieszonymi na szyi i tyle :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Do ktoś~tam:

 

Haha nieźle poćwiczyłem uśmiech czytając twoją recenzje pare stron wcześniej. Najlepsze jak doszedłem do opcji "aparat" lub "kamera" A co do funkcji odtwarzania muzyki to też nieźle, pewnie opisując telefon zacząłbyś od tego że odtwarza .3gp, obsługuje tapety, gry 3d i pliki mp3 a na końcu że potrafi wysyłać sms i da sie nawet dzwonić. Ktoś cie z tesco chyba wynajął dla reklamy bo takie sklepy są głównym punktem sprzedarzy tych " odtwarzaczy mp3 ". Każdy tak miał jak ty, kiedyś uważałem że epy to dobre słuchawki a odtwarzacz firmy belwood? Jakoś tak to sie pisało to dobra mp3. Na szczęście w moim wypadku w miarę szybko to się zmieniło i px 100 już też nie są cudowne, jednak pewnej granicy cenowej słuchawek nie przekrocze i planuje tylko zakup słuchawek typowych do biegania i skończy się cudowanie.

 

Ktoś tam mówił o muzyce typu łup łup łup, ja też słucham takiej muzyki i zapewniam że przy dzisiejszej jakości muzyka klubowa i pochodne wcale nie ograniczają się do tego, a słuchawki? Bas jest na pewno potrzebny jednak nie chodzi o to żeby dominował a cała reszta pasma jak również przestrzeń jest bardzo bardzo ważna. Jest taki piękny gatunek trance i producenci np: Sander Van Doorn który posiada kilka remixów przy których można się na prawde wsłuchać i odlecieć, ale większość z was tego nie zrozumie bo to forum to w większości rock ( również lubie wiele piosenek z tego gatunku ). Oczywiście mozecie mnie poprawiać bo nie do końca wyraziłem w słowach to co chciałem ale można coś zrozumieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki piękny gatunek trance i producenci np: Sander Van Doorn który posiada kilka remixów przy których można się na prawde wsłuchać i odlecieć, ale większość z was tego nie zrozumie bo to forum to w większości rock ( również lubie wiele piosenek z tego gatunku ).

I na całe szczęście tzw. elektronika to nie tylko to co przedstawiłeś ;) Tzw. muzyki (czy raczej "muzyki") klubowej, tych wszystkich "setów", "remixów" kolejnego super-elo-didżeja i tym podobnego barachła (nie wspominając już o łupaninach określanych typowo nazwą "techno") nawet nie ma co komentować. Ale istnieje też swoista klasyka elektroniki (Kraftwerk, Laibach) czy nurty typu ambient, darkwave, aggrotech, noise :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na całe szczęście tzw. elektronika to nie tylko to co przedstawiłeś ;) Tzw. muzyki (czy raczej "muzyki") klubowej, tych wszystkich "setów", "remixów" kolejnego super-elo-didżeja i tym podobnego barachła (nie wspominając już o łupaninach określanych typowo nazwą "techno") nawet nie ma co komentować. Ale istnieje też swoista klasyka elektroniki (Kraftwerk, Laibach) czy nurty typu ambient, darkwave, aggrotech, noise :)

 

 

Fakt jednak mój gust trafia wlasnie w te bardziej popularne gatunki, tak czy inaczej większość będzie pojmować całą tą muzyke jako łup łup i że wystarczy cos jak epy ...

 

Ps. mam nadzieje ze napisze coś recenzent cudownego mp4 z aparatem ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
I na całe szczęście tzw. elektronika to nie tylko to co przedstawiłeś ;) Tzw. muzyki (czy raczej "muzyki") klubowej, tych wszystkich "setów", "remixów" kolejnego super-elo-didżeja i tym podobnego barachła (nie wspominając już o łupaninach określanych typowo nazwą "techno") nawet nie ma co komentować. Ale istnieje też swoista klasyka elektroniki (Kraftwerk, Laibach) czy nurty typu ambient, darkwave, aggrotech, noise :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności