Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dlaczego odtwarzacze MP4 to SYF


Rekomendowane odpowiedzi

a co do tematu (mp4), to zgadzam się, że filmów na tym oglądać się ni da... nawet menu jest mniej wygodne niż w czarno białych (z reguły) ;] Mówie tu na przykłąd o jaPodzie nano... i Shuffle! xDxDxD

 

chyba nie masz większego pojęcia co to jest "odtwarzacz MP4" o którym tu mowa... ;]

 

bo iPod do "odtwarzaczy MP4" (w tym kontekście) w żadnym wypadku nie należy, iPod jest właśnie "prawdziwym" odtwarzaczem MP4, a nie "odtwarzaczem MP4 klasy no-name" :) chyba że myślałeś o "podróbce iPoda Nano z allegro" (wtedy jest to faktycznie klasyczny przykład "MP4")

 

... i jeszcze jedno... skąd wogóle myśl o oglądaniu Video na iPodzie Shuffle? O_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no name i iRiver brzmią tak samo... iRiver brzmi gorzej!!

odpowiedz mi na dwa pytania:

sluchales wogóle tego irivera czy gadasz tak bo ktos ci powiedzial

sluchales tego irivera na custom eq / srs wow? jesli porównywałeś no name z eq a irivera z płaskimi ustawieniami to nei mamy o czym gadac, chociaz i w tym momencie powinien wygrać iriver, ale to już kwestia gustu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę prosić o małą konkluzję?

Rozumiem, że nie warto kupować "odtwarzacza mp4" klasy no name. To jest jasne.

Ale czy warto wykosztować się na firmowy odtwarzacz mp3 z opcją video??

 

A video mi potrzebne dlatego, że często odbywam 6-godzinną podróż PKP i usycham z nudów w pociągu. Muzyka mi już nie wystarcza, a wieczorem i w nocy nie da się książki czytać przy ich oświetleniu;-/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę prosić o małą konkluzję?

Rozumiem, że nie warto kupować "odtwarzacza mp4" klasy no name. To jest jasne.

Ale czy warto wykosztować się na firmowy odtwarzacz mp3 z opcją video??

 

A video mi potrzebne dlatego, że często odbywam 6-godzinną podróż PKP i usycham z nudów w pociągu. Muzyka mi już nie wystarcza, a wieczorem i w nocy nie da się książki czytać przy ich oświetleniu;-/.

 

Gdzies kiedys KSY pisal, ze z racji swojej pracy dużo jeździ pociągami i uwielbia odbywać podróż oglądając filmy na iAudio X5. Wiec prawdopodobnie warto. Teraz jest całkiem niezły chiński player Meizo (chyba tak sie nazywa). Na swiecie chwalony za dobrą jakość dźwięku i niezłą jakość dla filmów. Masz iRiver U10.

 

Jest w czym wybierac :)

 

Z wiekszych to wspomniany iAudio X5 lub iPoo Video

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do filmów w pociągu mam nokie 6630 :), konwertuje się przez

smarmovie filmik razem z napisami i jakosc jest naprawde git.

Nie jakies 3gp tylko normalne avi, z napisami, dzwiekiem stero itd.

 

Calą druga serie lostów obejrzałem na telefonie w pociągu, jak sie człowiek

wkręcił to prawie o stacji zapominał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytając miałam na myśli, czy technologia jest teraz na tyle dopracowana że da się oglądać komfortowo, czy lepiej poczekać rok-dwa. Nie chcę w końcu wodotrysku, tylko czegoś funkcjonującego na dłużej. Ale skoro mówicie, że już jest dobrze to fajnie :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, polowanie na 99% zakonczy sie pierwsza recenzja meizu m6 w polsce w nastepnym tygodniu :P . ogolnie to ja moge polecic tylko odtwarzacze majace wiecej niz 2calowe ekrany. i mowie o odtwarzaczach, a nie scierwach ;) gwoli jasnosci.

 

Powiem więcej - dla mnie Meizu jest uosobieniem tego jak chcialem, zeby player wyglądał.

 

Tzn. rozmiar ekranu do calosci powierzchni - zeby był tak duży jak w meizu.

 

Odtwarza FLAC, OGG. Poczekam az zaczną być importowane i nie wiem czy sie nie skuszę :)

 

Byloby super jakbys dal rade przyjechac na kolejny zlot. Byloby fajnie porownac tzw. 'uznane odtwarzacze' i nową markę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że obecnie najlepszym przenośnym odtwarzaczem mp3 jest PlayStation Portable :). Nie dość że posiada rewelacyjny LCD Sharpa, jest dużo tańszy od tych najlepszych odtwarzaczy to jeszcze jest najlepszą obecnie konsolą do grania. Uważam że nawet jeśli ktoś chce z niego korzystać tylko jako odtwarzacza mp3 to i tak opłaca się kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że obecnie najlepszym przenośnym odtwarzaczem mp3 jest PlayStation Portable :) . Nie dość że posiada rewelacyjny LCD Sharpa, jest dużo tańszy od tych najlepszych odtwarzaczy to jeszcze jest najlepszą obecnie konsolą do grania. Uważam że nawet jeśli ktoś chce z niego korzystać tylko jako odtwarzacza mp3 to i tak opłaca się kupić.

 

1. Po cholere ci rewelacyjny LCD Sharp'a w odtwarzaczu MP3?

 

2. Po cholere ci odtwarzacz mp3, który jest najlepszą konsolą do grania? Czy jeżeli bym chciał zadzwonić do kogoś z totalnego zadupia, to czy wybrałbym telefon z najlepszym wbudowanym aparatem cyfrowym?

 

3. Przesłuchaj sobie X5 i PSP na dobrych słuchawkach a zrozumiesz, o co tu chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem wyskakuj z takimi pytaniami na priv:)

 

Zmieniłem na epki GŁÓWNIE ze względu na wygodę użytkowania. Nie dość, że jak szedłem w moich akg po moim malutkim miescie to ludzie patrzyli na mnie jak na kosmite to i w szkole (btw. w której 80% uczniów ma noname'y ze standardowymi słuchawkami) nie moglem ich zalozyc na lekcji :P

 

Jeśli chodzi o brzmienie to ucha nie mam tak wyczulonego jak niektórzy z userów tego forum, ale rożnica w brzmieniu jednak jest dość duża. W epkach, przy pobawieniu eq i efektami można uzyskać ładniejszy, bardziej miękki i stonowany bas natomiast w akg ciągle był on jakby lekko zabrudzony i twardszy mimo, że z eq kombinowałem nie lada. W epkach mi jednak brakuje nieco średnich tonów, które w akg były bardziej wyraziste (choć do ideału też im dużo brakowało) i nie uciekały tak jak to jest w epkach. Ze znaczących różnic, które mi się udało wychwycić to tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm miałem imitację Ipoda Nano 2gb za 250zł z Allegro.

1. Nie ma pokrętła tylko przyciski

2.Słuchawki zepsuły się jeszcze tego samego dnia, w którym do mnie przyszedł

3.Sprzęt oddałem ciągle tego samego dnia

4.Później mi go oddali z napisem wymiana na nowy

5.MP3 przeładowują się około 6 sekund jedna

 

Najgorszy był ostatni punkt. Miałem i uważam, że to badziew. Mam gościa w klasie który ma oryginalnego iPoda i różnica jest kolosalna. Teraz czekam na zwrot kasy, bo jest to po prostu badziew totalny... Jak mi zwrócą kasę planuję kupić SanDisk sansa e250. Dokładam 150zł ale mam pewność, że ze słuchawkami za 40 dyszki będę miał porządny sprzęt. Ogólnie na własnej skórze doznałem "jakości" no-name'ów. Kończąc mój wywód: ODRADZAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności