Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dlaczego odtwarzacze MP4 to SYF


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Kłaniam sie w pół

Co do telefonów to ostatnio zmieniłem na n86 - ostatni i najlepszy symbianowiec z guzikami.

Ma też na pokładzie transmiter fm stereo RDS co leci na przynajmniej 10metrów przez ściany.

Wbudowany odtwarzacz i większość programów ma niestety dżwięk lichy.

Wszystko przez zamontowany w większości nokii układ korektora graficznego.

Jak sie korektora nie wąńczy to pasmo przenoszenia jest ładne, ale jak chcemy podbić bas czy copran to korektor obcina pasmo od dołu u góry.

Niski bas poniżej 50Hz obcięty i soczyste soprany powyżej 14kHz też znikają

Da sie jednak z nokii symbianowych wydusić ładny dżwięk używając programów z własnym softowym korektorem

Jedyne co taki mają to LCG Jukebox i Core Player

Jukebox ponadto super odtwarza AAC+ zarówno z pamięci wewnętrznej jak i może odtwarzać radio z neta.

AACplus uważam za majstersztyk kompresji. Przy 24kbps gra lepiej niż mp3 128kbps

Większość programów na symbiana kożysta z wbudowanego, badziewnego, analogowego korektora sterowanego cyfrowo.

 

AAAle mam całkiem inne pytanie i niewiem gdzie to pytać:

Szukam jakiejś taniej Chinskiej Mp4 co by sie dało ustawić w menu żeby po włączeniu powera odrazu odtwarzała filmy po kolei

Jak niedarady filmów to może być muzyka, ale ważne żeby dało sie ustawić autoplay

Jak ktoś ma taki chińskie playery to może da znać co i jak, może są jakieś modyfikowane softy alboco?

 

dzięki zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam. Postanowiłem napisać w tym temacie bo nie chciałem zakładać nowego i mam pytania czysto techniczne odnoszące się do odtwarzaczy klasy mp3/mp4 ;) Dowiedziałem się dzisiaj że odtwarzacze sony walkman mają wbudowany kompresor dynamiki. Pytania brzmią: czy da się to wyłączyć ? Przeszkadza to w miarę dobrym odsłuchu muzyki i czy faktycznie dużo się traci na dynamice ? Czy inne odtwarzacze też mają taką funkcję. Przepraszam za noobskie pytanie:D ale musiałem rozwiać wątpliwości. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, dzisiaj w Sony bawiłem się dwoma playerkami i oba miały taki kompresor. Kompresor jak to kompresor, ucina szczyty. Trudno powiedzieć jak wpływa na dynamikę, bo wgrane są tam jakieś średniej jakości mp3 256 utworki. Ale o tyle o ile dało się słyszeć wpływ negatywny tegoż rozwiązania. Podejrzewam że to zwykłe software-owe rozwiązanie, bo player z Androidem też to miał, tylko inaczej się nazywało i mam to samo na SE LWW (swoją drogą: słabo gra). Na szczęście, da się to wyłączyć, i pewnie o to ostatnie zdanie Ci chodziło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...

Witam, nie wiem czy zwróciłeś na to uwagę, jednakże odkopałeś temat po ponad roku, a pierwszy post jest o wiele starszy (19.07.2006)

Pozdrawiam i wręczam Złotą Łopatę za ODKOP MIESIĄCA :)

golden%20shovel.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

potrzebowałbym pomocy w doborze źródła.

Po lekturze sporej ilości tematów o słuchawkach zakupiłem Superluxy HD681. W oczekiwaniu na paczkę chciałbym się dowiedzieć jakie źródło do nich zakupić. Słuchawki w większości będę używać tylko w domu, choć może się zdarzyć, że gdzieś z nimi pójdę.

 

I teraz pytanie.

Opłaca się kupować odtwarzacz mp3/mp4 czy po prostu kupić sobie jakiegoś smartfona?

A jeśli telefon - to jakie mają dobrej jakości dźwięk i będą w stanie dobrze napędzić te słuchawki?

W tej chwili mam do dyspozycji komputer stacjonarny z układem Realtek ALC889 i telefon Samsung GT-C3530 (który do muzyki to się raczej nie nadaje). Pobrzęczeć - pobrzęczy, ale żeby czuć jak grają superluxy to potrzebuję coś lepszego.

 

Pisaliście, że Wave i Galaxy S mają dobre układy dźwiękowe.

Możecie dodać jeszcze jakieś telefony lub odtwarzacze, które warto kupić?

 

Pozdrawiam,

Solmyr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności