Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iFP 799 v1.29kr


danzel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kilka lat temu kupiłem iFP 799 i wgrałem do niego firmware v1.29 kr. Wszystko byłoby dobrze gdyby nie to, że chciałem ostatnio posłuchać radia i się okazało, że nie mogę. Do tego czasu zdążyłem już zapomnieć czy to oprogramowanie pozwala na odbiór radia czy nie. Postanowiłem więc wgrać nowe oprogramowanie v1.75 US jednak problem dalej występuje, nie mogę słuchać radia. Słuchawki są oczywiście podłączone i nic. Po ustawieniu stacji tylko słychać szum i nic, a automatyczne szukanie stacji nic nie znajduje. Ktoś zna przyczynę problemu? Może wgrać inne oprogramowanie? Jakie jest najnowsze?

 

Mam jeszcze jedno pytanie, czy coś się zmieniło i iRiver ma możliwość odtwarzania formatu .wma?

 

Pozdrawiam

Daniel

Edytowane przez danzel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze odtwarzacze iriver od zawsze odtwarzały formaty MP3 i WMA w pełnym zakresie, ale o ile "pełen zakres" jest dla plików MP3 jasny (pamiętaj tylko o "MP3 VBR 'normal eq' bug"), to dla WMA znaczy "oryginalny pełen zakres" czyli do 192kbps CBR (żadne VBR czy ustawienia "Q", a już na pewno nie WMA Pro - te powstały później i nie są kompatybilne wstecz ze starymi odtwarzaczami)

 

... oczywiście nie ma to większego znaczenia, WMA 192kbps brzmi lepiej niż MP3 o nawet wyższej przepływności

 

po drugie w żadnej wersji firmware'u iFP-ków radio nie było zablokowane, więc jeśli po poprawnym podłączeniu słuchawek (antena to "masa", czyli pierścień znajdujący się najdalej od czubka wtyczki) słychać tylko i wyłącznie szum, to:

- albo masz tam gdzie próbujesz słuchać radia kiepski zasięg (podejdź do okna lub wyjdź na zewnątrz) i/lub masz mocno zmotany kabel słuchawkowy (spróbuj go rozciągnąć i układać w różnych kierunkach w prestrzeni)

- albo po prostu masz uszkodzony układ radia w odtwarzaczu (zdarzało się tak nie raz)

 

... tylko że nie pamiętam już, czym konkretnie objawiał się uszkodzony układ radia (właśnie szumem czy przykładowo ciszą po włączeniu radia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze odtwarzacze iriver od zawsze odtwarzały formaty MP3 i WMA w pełnym zakresie, ale o ile "pełen zakres" jest dla plików MP3 jasny (pamiętaj tylko o "MP3 VBR 'normal eq' bug"), to dla WMA znaczy "oryginalny pełen zakres" czyli do 192kbps CBR (żadne VBR czy ustawienia "Q", a już na pewno nie WMA Pro - te powstały później i nie są kompatybilne wstecz ze starymi odtwarzaczami)

 

... oczywiście nie ma to większego znaczenia, WMA 192kbps brzmi lepiej niż MP3 o nawet wyższej przepływności

 

po drugie w żadnej wersji firmware'u iFP-ków radio nie było zablokowane, więc jeśli po poprawnym podłączeniu słuchawek (antena to "masa", czyli pierścień znajdujący się najdalej od czubka wtyczki) słychać tylko i wyłącznie szum, to:

- albo masz tam gdzie próbujesz słuchać radia kiepski zasięg (podejdź do okna lub wyjdź na zewnątrz) i/lub masz mocno zmotany kabel słuchawkowy (spróbuj go rozciągnąć i układać w różnych kierunkach w prestrzeni)

- albo po prostu masz uszkodzony układ radia w odtwarzaczu (zdarzało się tak nie raz)

 

... tylko że nie pamiętam już, czym konkretnie objawiał się uszkodzony układ radia (właśnie szumem czy przykładowo ciszą po włączeniu radia)

 

 

No to wychodzi na to, że mam uszkodzony moduł radia. Tylko o dziwo dałbym głowę, że kiedyś działało, w przeciwnym wypadku bym oddał na gwarancję. Można z tym coś zrobić KHRoN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie licząc oglądania elektroniki odtwarzacza pod lupą sprawdzając czy jakaś ścieżka/połączenie/element nie są uszkodzone, pewnie tylko wymiana układu radia...

 

... skoro zmiana firmware'u nic nie dała, to znaczy że nie był to przykładowo "jakiś przypadkowy błąd instalacji firmware'u"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem z trudem odtwarzacz, bo żeby wyciągnąć PCB trzeba było rozlutować masę między płytkami, nie wiedziałem i wyrwałem lut. Po zlutowaniu odtwarzacz nie włącza się, no trudno i tak długo mi służył. Może jak będę miał więcej czasu to nad nim popracuję. Ale do rzeczy...

Parę lat upłynęło (myślę że około 6) od czasu kiedy kupowałem ten odtwarzacz, wiem że przez ten czas dużo się zmieniło i na pewno są dużo lepsze odtwarzacze mp3, jednak przez ten czas nie siedziałem w temacie i nic o nich nie wiem. Pamiętam Cię z tamtego okresu jako guru w tej tematyce, więc zwracam się do Ciebie z prośbą o pomoc w nakierowaniu na jakiś dobry odtwarzacz. Chodzi mi przede wszystkim o jakość nagrywania, która jest mi potrzebna na wykładach oraz o jakość dźwięku, nic więcej mi nie jest potrzebne. Tego oczekiwałem od swojego iRivera gdy go kupowałem i mnie nie zawiódł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam żadnych nowych odtwarzaczy - przestała mnie ta tematyka interesować - w pewnym momencie pojawiło się tak dużo odtwarzaczy, które kompletnie niczym się nie wyróżniały (czytaj: masówka), że mnie to najzwyczajniej w świecie znudziło...

 

... z pozytywnych rzeczy należy jednak nadmienić to, że na tyle od tamtego czasu technologia wykonania nawet masówki poszła do przodu, że ciężko obecnie kupić naprawdę zły odtwarzacz (chyba że świadomie kupujesz jakiś no-name czy coś, co rozpada się w rękach)...

 

Obecnie słucham na zmianę iPoda Shuffle 1G i iPhone'a (jeśli w ogóle czegoś słucham) - do słuchania podcastów i okazyjnego słuchania muzyki wiele nie trzeba :)

 

Co do nagrywania - tym bardziej się nie wypowiadam - pamiętam tylko że ostatnie odtwarzacze iriver jakie sprawdzałem pod kątem nagrywania (T10, T20, U10, clix2) sprawiały się rewelacyjnie - do nagrywania mowy nawet lepiej (sic!) niż iFP-ek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam żadnych nowych odtwarzaczy - przestała mnie ta tematyka interesować - w pewnym momencie pojawiło się tak dużo odtwarzaczy, które kompletnie niczym się nie wyróżniały (czytaj: masówka), że mnie to najzwyczajniej w świecie znudziło...

 

... z pozytywnych rzeczy należy jednak nadmienić to, że na tyle od tamtego czasu technologia wykonania nawet masówki poszła do przodu, że ciężko obecnie kupić naprawdę zły odtwarzacz (chyba że świadomie kupujesz jakiś no-name czy coś, co rozpada się w rękach)...

 

Obecnie słucham na zmianę iPoda Shuffle 1G i iPhone'a (jeśli w ogóle czegoś słucham) - do słuchania podcastów i okazyjnego słuchania muzyki wiele nie trzeba :)

 

Co do nagrywania - tym bardziej się nie wypowiadam - pamiętam tylko że ostatnie odtwarzacze iriver jakie sprawdzałem pod kątem nagrywania (T10, T20, U10, clix2) sprawiały się rewelacyjnie - do nagrywania mowy nawet lepiej (sic!) niż iFP-ek...

 

o to dobrze się składa, że masz iPhone i iPoda bo pomyślałem, że mógłbym kupić iPhone. Słyszałem, że iPhone od iPoda różni się tylko tym, że posiada jeszcze telefon, więc moim zdaniem nie ma sensu bym kupował iPoda, gdyż mogę sobie przy okazji jeszcze stary telefon zmienić na nowy. No i interesuje mnie właśnie odsłuch muzyki w tym iPhone, czy jest lepszy od iRivera? i czy może nagrywasz jakieś rozmowy tym iPhone'm? Jeżeli tak to napisz jak się ma on do iRivera.

 

No i najważniejsze pytanie, czy naprawdę iPhone różni się od iPoda tym, że ma dodatkowo telefon? czy może iPod lepiej gra i lepiej nagrywa od iPhone?

 

Zauważyłem jeszcze, że są jakieś generacje tych iPhone, ja pomyślałem o 3GS, jako że cena choć jest wysoka to jest jeszcze do zniesienia, a może warto dopłacić do iPhone 4?

 

ps. jeszcze się zastanawiam nad tym HTC, bo jest podobny z wyglądu do iPhone. Warto go brać pod uwagę?

Edytowane przez danzel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy iPod/iPhone gra troszkę inaczej, niektóre gorzej a niektóre bardzo dobrze. Nie ma reguły. Natomiast HTC każdy z tego co wiem gra beznadziejnie... mój Desire na pewno. Choć jeżeli potrzebny Ci telefon jako telefon to ja bym wybrał HTC... co też zrobiłem po porównaniu z iPhone.

Edytowane przez KaDargo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z tymi iPhone'ami/iPodami jest taki problem, że grają dobrze ale nie "w każdym calu urzekająco"... taki dźwięk nie odrzuca, ale można by oczekiwać czegoś więcej...

 

Z tego co pamiętam iPod w ogóle nie nagrywa (a jeśli już to tylko przez mikrofonik słuchawkowy, więc raczej "notatki do siebie" niż wykłady)... w ogóle bez jakiegoś dobrego dodatkowego mikrofonu (jeśli taki jest), nie liczył bym na sprzęt apple do nagrywania wykładów...

 

zależy czego oczekujesz... generalnie jest tak, że 3Gs w dobrym stanie nie będzie w niczym szczególnie gorszy niż iPhone 4, dopiero iPhone 4S jest znaczącą różnicą

 

chyba że masz specyficzne wymagania typu "musi być retina" albo "musi mieć żyroskop do gier"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z tymi iPhone'ami/iPodami jest taki problem, że grają dobrze ale nie "w każdym calu urzekająco"... taki dźwięk nie odrzuca, ale można by oczekiwać czegoś więcej...

 

Z tego co pamiętam iPod w ogóle nie nagrywa (a jeśli już to tylko przez mikrofonik słuchawkowy, więc raczej "notatki do siebie" niż wykłady)... w ogóle bez jakiegoś dobrego dodatkowego mikrofonu (jeśli taki jest), nie liczył bym na sprzęt apple do nagrywania wykładów...

 

zależy czego oczekujesz... generalnie jest tak, że 3Gs w dobrym stanie nie będzie w niczym szczególnie gorszy niż iPhone 4, dopiero iPhone 4S jest znaczącą różnicą

 

chyba że masz specyficzne wymagania typu "musi być retina" albo "musi mieć żyroskop do gier"

 

Po przemyśleniach doszedłem do wniosku, że szkoda wydawać tyle kasy za coś co będzie gorzej nagrywać i odtwarzać muzykę niż wspomniane przez Ciebie odtwarzacze iRiver (T10, T20, U10, clix2). W dodatku kosztujące znacznie mniej. No i teraz stoję przed wyborem któregoś z nich. Czy iRiver Clix wchodzi w grę, czy tylko Clix2? bo tylko taki jest na allegro.

 

Ciężko znaleźć modele już nieprodukowane. Może są jakieś nowe modele iRiver warte uwagi? w końcu po tych kilku latach powinni już produkować dużo lepsze odtwarzacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po latach produkcji sprzętu z najwyższej półki poszli w produkcję masówki... więc czas istnienia marki na rynku nie przekłada się w żaden sposób na "stały wzrost jakości" :)

 

... dlatego napisałem że sprzęt iriver przestał być godny uwagi...

 

... i dlatego wskazałem te "stare i nieprodukowane już modele"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po latach produkcji sprzętu z najwyższej półki poszli w produkcję masówki... więc czas istnienia marki na rynku nie przekłada się w żaden sposób na "stały wzrost jakości" :)

 

... dlatego napisałem że sprzęt iriver przestał być godny uwagi...

 

... i dlatego wskazałem te "stare i nieprodukowane już modele"

 

Ten iRiver U10 dopiero ze stacją dokującą umożliwia nagrywanie przez line-in, a zapewne taki sposób nagrywania testowałeś? Szukałem stacji dokującej i nigdzie nie mogłem jej znaleźć. Choć tu http://www.mp3store....7319002045.html znalazłem stację do clix'a i nie wiem czy by czasem nie pasowała.

 

Zdecydowałem, że kupię sam dyktafon, myślę że żaden odtwarzacz mp3 nie będzie nagrywał tak dobrze jak dyktafon z prawdziwego zdarzenia.

Zastanawia mnie jeszcze jedno, jeżeli iRiver nie jest już godny uwagi to jaka firma jest obecnie godna uwagi jako odtwarzacz mp3? :) Czy naprawdę nie ma obecnie nic na rynku lepszego od starych modeli iRiver?

 

No i nie odpowiedziałeś mi czy ten clix jest tak samo godny uwagi co clix2, bo tylko taki jest na allegro.

Edytowane przez danzel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testowałem nagrywanie przez wbudowany mikrofon - przecież nie nosił bym stacji dokującej i zewnętrznego mikrofonu... do iFP-ka miałeś zewnętrzny mikrofon?

 

co do kupna dyktafonu... właśnie sam byłem zdziwiony, że irivery o których pisałem (zwłaszcza clix2) nagrywały lepiej niż tani (w tej samej cenie co odtwarzacz) dyktafon... przynajmniej porównując dwa czy trzy wówczas dostępne modele dyktafonów

 

i nie pisałem nic o cliksie - clix ma ten feler, że to wersja amerykańska odtwarzacza, więc można go używać tylko w trybie mtp (wymaga windows, nie jest nigdy widoczny jako pendrive tylko jako "urządzenie audio")

 

[edit] fix: ums -> mtp, cliksa nie da się używać w trybie ums

Edytowane przez KHRoN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, miałem zewnętrzny mikrofon do iFP na line-in, była lepsza jakość nagrywania.

 

Rozeznałem się nieco wśród obecnych odtwarzaczy i z tego co wyczytałem to s:flo2 jest najlepszy jeżeli chodzi o jakość odtwarzania.

Zastanawiam się jeszcze nad tańszym Nationite N2 czy będzie grał lepiej niż iFP 799?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 2 tygodnie później...

Nie przypominam sobie, bym miał jakieś problemy z iFP na W7, a miałem ze 2-3 w tym okresie.

A może od razu miały firmware UMS.

Spróbuj odpalić jakiś emulator XP i tam podłączyć. Ewentualnie zmienić wtedy firmware na Mass storage.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności