Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sony nwz-x1050


pawels1990

Rekomendowane odpowiedzi

Syler a powiedz nam prosze kiedy Ty tak porownywales owego P3 Z X'em - przez dlugie tygodnie ? Czy w ogole miales grajek Samsunga we wladaniu ? Odnosisz sie tez do jakichs mistycznych swoich zestawien ? Zdajesz sie dyskredytowac opinie innych bo sluchali grajkow razem raptem przez godzine... Ale przynajmniej dziela sie sensownymi spostrzezeniami z ktorymi mozna podjac rozmowe - Ty nam serwujesz jakies ogolniki i mistyczne zestawy z ktorych kompletnie NIC nie wynika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale słuchając łeb w łeb p3 i sony X na niektórych połączeniach miałem wrażenie, że przepłaciłem za Xa.

 

Ja płacąc ponad 500 za Sony X i mniej niż 250zł za P3 miałem wrażenie, że przepłaciłem za Samsunga.

 

Po miesiącu słuchania na jednym i drugiem, musiałem któregoś sprzedać. Albo X-a za ~550zł albo P3 za ~250zł. Różnica w dźwięku dla mnie byłą warta tych 3 stów w portfelu...

 

 

Ichris - a tam od razu nie lubisz - a audeo to co ?

 

No masz rację... tak, audeo są spoko ;) Ale nie w cenie sklepowej. Dla mnie grają na poziomie ~250zł maks.

Edytowane przez Siekiera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ja sonego X wyceniam na max 400zł za 16GB używkę, ale cena moim zdaniem jest podniesiona ze względy nie na dźwięk a na inne elementy które nie muszą mieć znaczenia. A jakby p3 miał lepsze wykonanie i nie był tak awaryjny to spokojnie za używkę 16GB warto było by dać te 500zł które obecnie daje się za Xa, że cena jest dużo niższa to tylko podnosi jego value. BTW. szykując się na X czytałem opinie na head-fi i innych zagranicznych forach o nim i pojawiały się wypowiedzi mówiące o tym, że niektórzy dźwiękowo woleli s73x s63x od serii X w co nie chciało mi się za bardzo wierzyć, gdyż myślałem, że X reprezentuje poziom niedościgniony przez niższe wersje... najwidoczniej coś w tym było i postaram się zdobyć odsłuch tego modelu sony w najbliższym czasie...

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepaść soniczna między X-em a T4G? Ciekawe stwierdzenie ichris ;)

 

Mam taką propozycję - skończmy te bezsensowne wywody i wróćmy do tematu - Sonego X-Series

 

Miał ktoś okazję sprawdzić jak X gra z armaturką (Audeo, DBA-02 lub coś podobnego)?

 

Jak mialem X-a (i audeo) sluchalem troche tego polaczenia - bardzo mi sie nie podobalo. Zarowno na szarych, jak i na czarnych filtrach. Na szarych sybilizacja straszna, czasem nie do sluchania, na czarnych bylo lepiej, ale tez tak... jakos anemicznie.

Powiem slowko a propos moich odczuc jezeli chodzi o porownanie ergonomii X-a i T4G (czy tam 3G, jak ktos woli), bo byl tu poruszany ten aspekt. Sony nie urzekl mnie pod tym wzgledem... wiecej, poniewaz pojawil sie taki eufemizm w tym watku, to uwazam, ze apple "wyciera" soniaczem w zakresie ergonomii (poza przyciskami, ktore i tak sa za male do intuicyjnej obslugi w kieszeni - jak dla mnie). Dalej, pomijajac koszmarny transfer przy ladowaniu plikow, to u mnie akurat wieszal sie przy tej okazji dosc czesto - nie wiem, moze to byl urok W7. Wiecej grzechow nie pamietam. Aaa, no i szumial nieznosnie na IE8, a poza tym, wporzo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony X lekko szumi, ale słuchać to kiedy jest cisza. Jak normalnie gra muzyka to ten efekt jest dla mnie niesłyszalny lub totalnie marginalny.

 

Każdy ma swoje preferencje i wizję ergonomii. Ja nie mam problemu z obsługą przez-kieszeniową X-a, choć oczywiście klawisze mogłoby być większe. Obsługa przez-kieszoniowa t3/t4... to niestety czegoś takiego ni ma.

 

Transfer plików jest wolny ale rzadko przerzucam kilka GB. Najczęściej jest to kilku utworów + jakiś album czy dwa. Nie robi mi różnicy czy skopiuje się to w 30 sek czy 2,5 minuty. Co innego pendrive. Od takiego urządzenia wymagam szybkości.

 

Co do zwiech to ani raz nie mi się nie zdarzyło na żadnym z dwóch egzemplarzy X-a które miałem (obsługa w W7).

Edytowane przez Siekiera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra odskoczę troszkę od tematu: jak myślicie jak sony x1050/1060 zgrają się z hd25-1 II. Geberalnie nie jest to w 100% sennheiserowska szkoła, ale coś tam z niej zostało. Mało jest teraz odtwarzaczy z serii X , a w mojej okolicy napewno nikt go nie ma, okazji do odsłuchu mieć nie będę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra odskoczę troszkę od tematu: jak myślicie jak sony x1050/1060 zgrają się z hd25-1 II. Geberalnie nie jest to w 100% sennheiserowska szkoła, ale coś tam z niej zostało. Mało jest teraz odtwarzaczy z serii X , a w mojej okolicy napewno nikt go nie ma, okazji do odsłuchu mieć nie będę

 

Jak dla mnie bylo za duzo basu i za malo przestrzeni - nie bylo zle ale gora przecietnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do @Forza Lazio on ma te słuchawki. Tylko on nie używa ich z sony X tylko z iModem i jakimś wzmacniaczem. Ale może coś wiedzieć na ten temat. Mój znajomy używa JTS HP-525(dźwięk HD25) z samsungiem wave (czyli to będzie p3) dodaje też czasem wzmaniaczniacz e11 i sobie chwali.

 

Ooo widzę już dostałeś odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung wave tak samo jak galaxy s mają WM8994, jeżeli na wave nie ma jakiegoś moda który poszerza możliwości tego chipu(samsung trochę go niewykorzystał) to nie jest tak kolorowo nawet z wzmacniaczem:S Z voodoo jest super ale bateria leci w oczach, Forza ma pełną skrzynkę:) Może ktoś z Was wie gdzie można dostać sonego x1050/1060 sprawnego na ten czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Mama ma wave a moja siostra galaxy s, dla mnie to dwie różne półki dźwiękowe. Wave jest zdecydowanie lepszy od i9000. S gra płasko, w ogóle bez wyrazu. A wave ma jak dla mnie doskonałą holografie jak na playera. No ale fakt, bateria to zdecydowany argument by nie słuchać na telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo, to prawda :) Bardzo mnie draznia wszelkie wyostrzenia na gorze ;) To jakis objaw kliniczny? Coz, starosc, nie radosc ;) NIemniej polaczenie T+ K370 bylo dla mnie duzo bardziej akceptowalne, niz X + audeo - W sumie mi sie X podobal w polaczeniu z IE8, ale coz, bylo minelo... ;)

Edytowane przez wkamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

frogger - Zune HD z senkami potrafi zagrac naprawde przyjemnie. Produkt microsoftu scina troche rozpasanego midbasu w senkach i co zadziwiajace pojawia sie w tu nawet przestrzen - holografia (moze nie jakas wybitna) ale jak na te sluchawki... Dzwiek jest ciagle dosc bezposredni, ale juz nie tak agresywny jak z sonym X. Bas traci na impakcie, gora juz tak nie drazni swoimi niedociagnieciami. Co prawda zabija to troche skoczny charakter senkow - ale w calosci wypada to naprawde dobrze. Innymi slowy jak chcesz 25 troche uspokoic to ZuneHD wychodzi to calkiem fajnie :)

Edytowane przez GigereE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam do was prośbę- jak wejść do menu serwisowego w nwz-x1050. Ta kombinacja przycisków: 1,5sekundy back i jednocześnie blokada a potem prawo-lewo-głośność w górę-głośność w dół-prawo><lewo-option-back-option-back> chyba nie ma zastosowania w tym modelu bo nie widzę ani klawisza back ani option ani lewo-prawo. Kupiłem w Piątek ten grajek z tej aukcji: http://allegro.pl/show_item.php?item=2026402691 i nie wiem czy nie ma on blokady głośności. Gra głośno, ale tak, że idzie słuchać na full (głowy nie urywa)- i to nawet z oryginalnymi słuchawkami (które szumią niemiłosiernie zresztą). Z tego co ktoś tu pisał nawet gdyby ten grajek miał blokadę idzie ją wyłączyć właśnie w menu serwisowym. Tylko jak tam wejść? Dzięki za pomoc z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, kombinacja działa bezproblemowo. A co do obsługi tego menu to czy dobrze myślę, że chodzi o zakładkę MAXOUT,potem ALVS robię na off - mam wtedy najgłośniejszy sygnał- i rozumiem, że to właśnie jest te ustawienie z pozbyciem się ograniczenia głośności? Bo jeśli tak to chyba blokady nie miałem, chyba, że jeszcze można gdzieś coś podkręcić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 3 miesiące temu...

Nwz x1061 + se5 ult i dobrze nagrane utwory w 320kbps wyciska łzy ....i daje do myślenia z całym tym hypem na pliki hi-res i dsd pisze to mając ak120 tyt + audio glove , zx2 , lotoo paw golda.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności