Skocz do zawartości

CF Mod w iPod 5.5G Video


IceGustPL

Rekomendowane odpowiedzi

Rzeczywiście, zdarzają się podróbki.

Ale te Kingstony 133x zielone (bo chyba takie masz) wychodziły z różnymi wersjami etykiet, więc trudno na oko ocenić ich oryginalność.

 

Jeśli w h2testw prędkości były adekwatne do właściwości karty, to chyba świadczy o tym, że oryginał.

Jakby były jakieś bardzo niskie, to już można się domyślać, ze podróba.

Kupiłam kiedyś taką kartę na allegro, ale na szczęście oddali kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam ponownie.a wiec kupiłem karte http://memory4you.istore.pl/pl/kingston-karta-pamieci-cf-16gb-u2-warszawa.html?partner=1984 i zrobiło sie restore pojawilo sie logo i pasek postepu po czym znow kupa.... czy karta zła?ale posiłkowałem sie lista wiec nie powinno byc problemu...dodam ze tylko raz tak sie stało bo przewaznie wyskakuj bledy...fakt ze komp nie jest najlepszy i musilem 3 dni grzebc zeby miec usb 2 bo bez tego to wogole padaka...nie wiem sam czy to win komp... jak prubuje na swoim laptopie z win 7 to wogole go itunes nie widzi...rece juz mi opadaja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta powinna śmigać. Może to jednak sprzęt? W sensie, że ipod.

Możesz spróbować z inną wersją iTunes, jakąś starszą. Ja swojego iTunes nie aktualizowałam chyba dawno i nie mam problemów.

Moja wersja to 10.5.3.3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle nie trzeba formatować, ale możesz w razie czego zrobić formata. Z tego, co pamiętam, to ma być FAT32.

iPod powinien raczej od razu wyskakiwać jako uszkodzony i itunes wtedy pyta o restore. A kabel masz sprawny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie mam dwa z ipada i z ipoda ktory przyszedl z ipodem..obydwa maja ta waska koncowke bez tych guziczkow..w domu zostal wlasnie z ta wieksza koncowka co byl przy pierwszym ipodzie jak kupywalem ze trzeba wcisnać by wyjać ale wydaje mi sie ze to bez roznicy...chodz pamietam ze na tmtym kablu ipod startowal nawet bez bateri bo dlugo go tak uzywalem a na tych nie chce ruszyć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie, ma ktoś może doświadczenie z testowaniem dysków ssd p-ssd1800 ?

Ostatnio dorwałem ipoda video 30gb i niestety ma uszkodzony dysk, chciałem go jakoś przetestować i nie za bardzo mam jak. Mam taki dysk ale niestety po włożeniu wyświetla mi smutną minkę - czy to znaczy że coś nie kontaktuje czy tez może ten dysk jest niekompatybilny?

Przy okazji, czy jest w Krakowie ktoś kto miał by części (czyli dysk albo przejściówkę zif-cf) i mógł sprawdzić ipoda, ewentualnie sprzedać taką przejściówkę? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie dysków SSD zapraszam do lektury obszernego tematu na head-fi link kilka stron wcześniej.
Jeżeli chodzi o przejściówkę Zif-CF to bez problemu można nabyć na portalach aukcyjnych jest to koszt ok 30zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jaka obecnie karta 32 GB jest najtańsza a równocześnie kompatybilna z iPodem ? Dalej Pretec x233 czy jakiś Kingston ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

W moim ipodzie video padł dysk. Zakupiłem zieloną przejściówkę na CF, mam 3 karty 32gb pretec, 2gb sandisk extreme III i 2gb sandisk ultra II. Zrobiłem, podłączyłem. Po włączeniu iPod wyświetla ikonkę o problemie z dyskiem. Podłączyłem do komputera, zainstalowałem iTunes i nic się nie dzieje. Po uruchomieniu w trybie diagnostycznym i wybraniu testu io /hard drive w typie dysku są same krzaki, a wielkość pokazywana to 96gb bez różnicy, którą kartę podłączę. Jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy po poradach i próbach naprawienia banalnego problemu dostawałem do naprawy całkowite, już nie banalne zwłoki.

 

Skoro Ci nie wychodzi, to:

- albo robisz wszystko kompletnie źle

- któryś element jest uszkodzony

 

W obydwu przypadkach łatwo popsuć dalej. Jakbym miał obstawiać to masz uwaloną taśmę. Dysk pracuje w innym położeniu niż karta i po prostu taśma przerywa. Albo w gnieździe, albo w przejciówce, albo ma uwalone ścieżki. Chcesz robić bez serwisu, kup nową taśmę, nową przejściówkę - zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności