Skocz do zawartości

CF Mod w iPod 5.5G Video


IceGustPL

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś może jakiśsposób na ciagłe restore po zmianie HDD na CF? Właśnie zapakowałem karę kingstona 133x elite pro 16GB i ciągle restore. Adapter i iPod okej, bo 2 karta (taka sama ale chyba starsza) działa bez problemu.. Próbowałem już wszelkich formatów, a nawet przerzucałem obraz z karty działającej na niedziałającą i nic.

Edytowane przez ficu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie, zle pokladane i podocinane w srodku.

 

A co tam trzeba docinać?

 

Moim zdaniem coś z kartą, skoro druga działa... Poza tym Kingston 133x to karta sprawdzona w cf-modzie, więc to raczej jakiś błąd tego pojedynczego egzemplarza.

Polecam polski serwis gwarancyjny Kingstona. Sama korzystałam i byłam bardzo zadowolona. Dali mi nowiutką kartę, lepszą niż poprzednią.

Oczywiście to zależy, co się z kartą stało, ale przy gwarancji dożywotniej jest duża szansa, że zaakceptują naprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówczynią bowiem z tymi modelami kingstona nie powinno być problemu, a pętle restore mają potwierdzone tylko nowsze Transcendy.

 

Transcend 133x 16Gb (Restore Loop problem for cards purchased since Feb 2009)

Transcend 133x 32Gb (Restore Loop problem for cards purchased since Feb 2009)

Transcend 400x 32Gb (TS32GCF400) (newer cards have restore loop issues 5g/5.5g)

Transcend 400x 64Gb (TS32GCF400) (newer cards have restore loop issues 5g/5.5g)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio 2 nówki kingstony, oba tak samo się zachowują. Jak będę w domu to porównam obudowę starego kingstona z nowymi. Ogólnie karty chodzą ok poza ipodem. Dodam że testowałem na 2 różnych adapterach (zielony i czarny), 2 taśmach i ipodach. Chyba faktycznie zainteresuje się reklamacją. Sam też się zdziwiłem bo korzystam z takiej samej karty i wsio działa ok.

 

Ogólnie moje ipody są z odzysku - gdzieś kupuje za grosze i naprawiam. Mam zdjęcie ale bez widocznej większej baterii bo została w domu.

7717560500_1355356791_thumb.jpg

Edytowane przez ficu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie moje ipody są z odzysku - gdzieś kupuje za grosze i naprawiam.

 

No to mam konkurencję :)

 

Skoro test wyszedł o.k.,to ja już nie wiem, co to może być.

A ten ipod na zdjęciu po prawej to 6g, prawda?

Może w tym jest problem. Ja też montowałam Kingstona Elite Pro 16GB w 6g, ale nie było problemów.

6g są denerwujące pod tym względem, coś im nagle dolega i nie wiesz co i dlaczego.

Edytowane przez Thais
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te popularne adaptery, które są dostępne na aukcjach nie wymagają docinania. Trudno je też źle zamontować.

Przynajmniej jeśli chodzi o cf-mod (nie iMod), bo o tym jest wątek.

 

 

Fatso, podziel się wiedzą tajemną o docinaniu, bo ja tylko jeden karton zrobiłam cf-modów, więc może czegoś nie wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniasz sama karte ? czy z podstawką ?

Jakie masz formatowanie karty (poszukaj Panasonic SD- format) daj fat32 i blok 512kb

 

W ostateczności może byc problem z zasilaniem, ale podejzewam, że nie masz czym zmierzyć poboru.

Co do docinania, i odpowiedniego ułożenia. Organoleptycznie stwierdzone, że adapter musi się zatrzymać na wypustkach w obudowie przed baterią. Taśma żle znosi przesuwanie się adaptera, wiec trzeba go zablokować w obydwu płaszczyznach. Po docięciu i dołożeniu docisku, trzeba jeszcze taśme wyprofilować, żeby się nie załamywała, tylko żeby szła delikatnym łukiem. Ja do tego używam odpowiednio przyciętych gumowych walców. W tedy nic się nie rozłącza a sama karta nie lata nawet przy mocnym udarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem samą kartę, przejściówki, taśmy - co się da, nawet ipoda. Wątpię, że to problem z zasilaniem - ale mogę sprawdzić. Dodam że po starcie ipoda dioda na przejściówce cały czas się świeci, ze sprawną kartą miga (tak jak dla odczytu). Zapoznam się jeszcze z tym formatowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że karty działają poprawnie w czytniku w PC jak i w przejściówce IDE-CF. Sama operacja restore niby leci pomyślnie, miga dioda, że się dane wgrywają, po rebocie ipoda dioda tylko świeci. Jak ipod działa w trybie dysku, mogę spokojnie z niego korzystać (zapisywać dane, kasować, formatować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich..pierwszy post wiec prosze o wyrozumiałosć.. mam ipoda classic 5.5 kupiłem zielony adapter i dla testu kupiłem kingstoma 512 mega :) i itunes zobaczył go kazał zrobić restore po czym podła informacja ze ipod jest uszkodzony i trzeba ponownie restore...macie jakies typy? karta za mała bo widziałem ze podane karty zaczynały sie od 8 gb...sorki ze tu ale nie chciałem stawiać wątku..pozdro for all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc tylko na listę działających kart można wywnioskować, ze wiele osób miało takie problemy.

Przy niektórych kartach jest napisane "Restore Loop problem", czyli właśnie to, co ty masz. Niewiele się na to poradzi.

Mało prawdopodobne, że to wina iPoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo z tego co czytałem to 6G jest ponoc bardziej wybredny jeśli chodzi o karty niż 5G/5.5G lecz nie wiem z czego to wznika.

Chodzilo o jakies A-Data i Kingstony bodajze.

Edytowane przez GarsteK1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety problemu restore nie pokonałem. Sprawdziłem i na obu kartach był datownik 2008, ale napisy na kartach się różniły (wielkość czcionki i umieszczenie napisów). Może któraś z kart to podróbka, albo inne serie. Pojemności też mają różne (bajtów: 15 988 654 080) vs (bajtów: 16 022 200 320).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności