Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

CF Mod w iPod 5.5G Video


IceGustPL

Rekomendowane odpowiedzi

Też mam microsd i też problem z kopiowaniem, chociaż nie łączę jednego z drugim. Stawiam na sterownik.

Czerwony adapter działa.

 

Czyli czerwone to pewnie to samo co niebieskie. Dobrze wiedzieć :)

Edytowane przez Thais
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam, testował ktoś może ten najnowszy adapter (iFlash-Quad) od Tarkana ? Sugeruje on na stronie, iż obsłuży nawet karty 400 gb (

  • 400Gb A1 MicroSD UHS-I (U1) Sandisk Ultra) Mam zamiar upchnąć go do Ipoda A1238 80 gb. z dwiema kartami micro po 200 gb.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam! Zakupiłem ipod'a video i od razu chciałem zrobić cf mod'a, ze względu na padnięty dysk.

Jednakże mam problem, ponieważ po włożeniu adaptera do ipod'a wraz z kartą micro sd o pojemności 32GB i uruchamia się do błędu ukazanego na zdjęciu poniżej.

W disk mode nie jest wykrywany przez itunes.

Karta to: GOOD RAM SDHC 32GB.

84537360_219656812393650_8397451165863772160_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A komputer go widzi jako urządzenie/dysk?
Podejrzewam  że jak zainstalujesz Rockboxa to będzie on działał normalnie.

I może banalne, ale restartowałeś go? :P

Spróbuję sobie przypomnieć kiedy wyskakiwał mi taki błąd, jednak wydaje mi się że to coś z software'em.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sam ipod nie wykrywa karty, to nie zainstaluje się RB. 
Roblemikson, a przygotowałeś tą kartę? Spróbuj ją sformatować wg tej instrukcji: https://www.iflash.xyz/prepare-sdxc-exfat-for-use-with-the-ipod/, trzeba też odbudować MBR.
Gdzieś to opisywałam na forum, ale już nie pamiętam gdzie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ipod wykrywa kartę,jeżeli podepnę go do komputera normalnie widać kartę, ale już nie wykrywa go itunes. Karta jest wykrywana w ipodzie w trybie diagnostycznym normalnie, ale ipod pokazuje ciągle ten sam błąd. Próbowałem zamienić kartę na SDXC 64GB, jednakże efekt jest taki sam.

Już nie wiem co może być problemem :(

 

kartę próbowałem przygotować za pomocą tego poradnika, jednakże bez skutku.

729E8DF3-0DAC-4835-9ADF-229028C5BE5E.png

Edytowane przez Roblemikson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem 10 wersje itunes’a i zaskoczył jak kliknąłem restore to wyskoczył błąd z kontaktowaniem się z serwerami, więc zainstalowałem trochę nowszą wersję też był widziany, ale tylko gdy chciałem kliknąć okno z itunes stracił połączenie z komputerem. Z tego co zauważyłem to on się komunikuję z komputerem raz na jakiś czas, bo tak ciągle mam komunikat „ok to disconnect”, a czasami normalnie jak podłącze go do komputera to normalnie go łapie jak wyżej napisałem.

Więc nie wiem o co biega.

Edytowane przez Roblemikson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś ze sterownikiem. Zobacz co się pojawia w menadżerze urządzeń jak podłączasz ipoda. Powinno być chyba Apple Mobile Device USB Driver w kontrolerach i Apple ipod w urządzeniach przenośnych.

 

Spróbuj jeszcze zainstalować wersję itunes starszą niż 9.

Edytowane przez Thais
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://iosindex.com/ipod/ipod

Kiedyś wgrywałam coś przez iPodWizard, ale to było daaawno..
A firewall ci nie blokuje przypadkiem iTunes?

Tylko że ipod nie może się odłączać tak co chwilę jeśli chcesz coś na niego wgrać..

Edytowane przez Thais
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ipod jest stabilny w tej chwili. Ściągam w tej chwili ipod wizarda za jakieś kilka minut dam info, czy udało się.

Niestety, ale w wizardzie po kliknięciu write to ipod wyskakuje error.

Zainstalowałem itunes najnowszego i też lipa. 

4E7C0FC5-E395-4FA2-8BA3-667EED254F76.jpeg

Edit:

Totalnie zapomniałem, ale kabel którego używam jest w niezbyt dobrym stanie, czy to on może mieć coś w tym wspólnego?

 

Edytowane przez Roblemikson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO dopiero kiedy jest w tak złym stanie że przerywa połączenie.
Próbowałeś wgrać jakieś dowolne pliki na iPoda z kartą? Tzn czy komputer jest w stanie coś na niego przesłać? Jeśli nie, to problem nie leży po stronie oprogramowania Apple'a, a kabla, źle działającego adaptera, złej karty. Jeśli tak to ja bym zainstalował RockBoxa, jeśli on będzie hulał to... można korzystać, albo próbować ze starymi wersjami iTunesa po kolei.

 

Oprócz tego, zdaje mi się że u siebie widziałem to w momencie kiedy wysuwała mi się tasiemka ze środka i przez to odłączała się karta, więc u ciebie jest pewnie inny problem.

 

PS. Skąd jesteś?

Edytowane przez Petruspjeter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kabelek i odrazu zaskoczył, ale po zrobieniu do końca restora znowu wywaliło problem. Przypomniałem sobie, że mam dysk cf od ipod mini 4GB. Podłączyłem go i bez problemu zrobił się restore i teraz ipod hula.

Więc uszkodzony jest adapter (Prawdobodobnie).

 

 

0599FD5A-293A-47F5-8554-505D2272D67F.jpeg

061FDD6A-092A-4575-A302-3BF914A1E030.jpeg

 

Dziękuję wszystkim za pomoc!

 

390A267E-05FE-4FA5-A7B5-8431B9FD5C03.jpeg

Edytowane przez Roblemikson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adapter nie musi być uszkodzony, tylko nie musi działać w ipodach.

Tak jak mówiłem, był spis i nie wszystkie działają.

Ale masz za to fan jak to kiedyś się robiło a czasem walczyło.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Roblemikson napisał:

Kupiłem kabelek i odrazu zaskoczył, ale po zrobieniu do końca restora znowu wywaliło problem. Przypomniałem sobie, że mam dysk cf od ipod mini 4GB. Podłączyłem go i bez problemu zrobił się restore i teraz ipod hula.

Więc uszkodzony jest adapter (Prawdobodobnie).

 

Ale zaraz, bo się pogubiłam. Zrobiłeś restore na adapterze z tym dyskiem? To adapter raczej ok. Chyba że mówisz o adapterze CF>SD. To bardziej prawdopodobne, z nimi było ciężko czasem trafić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Thais napisał:

 

Ale zaraz, bo się pogubiłam. Zrobiłeś restore na adapterze z tym dyskiem? To adapter raczej ok. Chyba że mówisz o adapterze CF>SD. To bardziej prawdopodobne, z nimi było ciężko czasem trafić.

Tak, mówiłem o adapterze CF>SD.

Dużo osób kupowało jak widziałem CF>SD, a ja akurat trafiłem CF>MICROSD.

Trzeba będzie kupić ten CF>SD i wtedy zobaczymy.

Więc połowiczny sukces 😎

Edytowane przez Roblemikson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Thais napisał:

Ja mam chyba w ipodzie taki na SD, a karta jest micro, tylko z adapterem na duże SD. I jakoś śmiga.

Miałem kupować CF>SD, ale akurat nie było w ofercie firmy od której kupowałem i tak stałem się posiadaczem CF>MICROSD.

Więc pozostaje poszukać i zamówić CF>SD.

Edytowane przez Roblemikson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2020 o 12:38, Roblemikson napisał:

Miałem kupować CF>SD, ale akurat nie było w ofercie firmy od której kupowałem i tak stałem się posiadaczem CF>MICROSD.

Więc pozostaje poszukać i zamówić CF>SD.

 

Jak ma być dobrze to polecam iFlash.xyz i tam masz różne adaptery. Ja wybrałem iFlash Solo, karta Sandisk Ultra 32 Gb. 

Płaciłem przelewem SEPA (darmowym od nowego roku), przesyłka standard (nierejestrowana), bardzo szybko przyszło do domu (chyba 10 dni to było około).

Adapter śmiga pięknie, trzeba tylko pamiętać żeby później wgrywać pliki nie przez Rockbox'a (jeśli mamy zamiar go używać), a na włączonym trybie softu Apple i odpalonym dostępie do dysku. Jeśli wgramy przez soft Rockboxa (przy podłączeniu do komputera odpalony Rockbox) to będzie przełączało piosenki w losowych momentach. Kopiowanie przez soft Apple rozwiązuje problem w 100%.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ryankgb napisał:

trzeba tylko pamiętać żeby później wgrywać pliki nie przez Rockbox'a (jeśli mamy zamiar go używać), a na włączonym trybie softu Apple i odpalonym dostępie do dysku. Jeśli wgramy przez soft Rockboxa (przy podłączeniu do komputera odpalony Rockbox) to będzie przełączało piosenki w losowych momentach. Kopiowanie przez soft Apple rozwiązuje problem w 100%.


Dokładnie, ale tak jest też na innych adapterach.

Edytowane przez Thais
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności