Skocz do zawartości

CF Mod w iPod 5.5G Video


IceGustPL

Rekomendowane odpowiedzi

 

33 lub 35 dolców adaptery Tarkana, karta to koszt zależny od pojemności.

 

mam iPod-a 30GB, więc karta 32 GB - nie zobaczy więcej niż 30 GB...

 

5G widzi 32GB spokojnie, bo to właśnie granica adresacji, ale i 60GB działało. Tylko wyżej był problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię małego offtopa:

 

Myślę nad ponownym zakupem Ipoda Video i nawet znalazłem egzemplarz w świetnym stanie, tyle że adapter który w nim siedzi to chińczyk, no i karta SD a nie microSD - Sandisk o pojemność 128GB.

Koleś chce za niego 500 zł z wliczoną przesyłką - warto w to inwestować? Cena średnio mi się podoba, tak się zastanawiam czy gostek trochę nie popłynął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

adapter który w nim siedzi to chińczyk

 

A co jest nie-chińskiego w iPodzie? ;)

 

Nie no, żeby nie było nieporozumień. Moja karta 64GB jest widoczna jako 64GB i większość jest już zapełniona.

Narzekam tylko na okazjonalne wykrzaczenie i problemy z kopiowaniem. A tak to działa.

 

Dla porównania Mihu83, koszt mojej instalacji to 120zł. Ze wszystkimi adapterami i kartą.

 

 

Cenę 500zł widziałam już kiedyś za mody z mniejszymi pojemnościami. Niestety ceny ipodów będą rosły.

Edytowane przez Thais
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thais, przecież wiesz ocb, chińczyk w sensie taniej tandety jak to, co oferują ludki na allegro - miałem wątpliwą przyjemność z tanimi adapterami i gdybym robił moda, to już bym z takich nie skorzystał.

 

Ja nie mam zamiaru kupować niczego o pojemności poniżej 120GB, niestety na 64GB już się dawno nie mieszczę.

 

Takie sobie to porównanie, bo dochodzi jeszcze koszt samego Ipoda - koleś robi to hobbystycznie, kupuje Ipody, adaptery i karty 128GB, no i później to sprzedaje.

Biorąc pod uwagę zakup ipoda(powiedzmy że około 200 zł), adaptera(20 zł?), karty SD(300 zł?), to cena niby nie jest tragiczna... o ile kupuje nowe karty a nie używki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wliczając kartę 128 GB to cena całkiem spoko. Jeżeli gość potwierdza, ze działa wsio to elegancko, bo z tymi tanimi adapterami to loteria.
iPody IMHO grają co najmniej na podobnym poziomie co Soniacz, a przy wgranym RB są jednak lepsze ergonomicznie.

No i łatwiej kanapkę w do domu złożyć :P

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko kanapeczka to chyba jedynie przy Imodach, czy może się mylę?

 

Sonicznie bardzo lubiłem Ipoda, ergonomia z RB też bardzo dobra, problem w tym że praktycznie każdy Ipod dostępny na rynku był grzebany i różnie z nimi bywa - Soniacz jest nie grzebany i na gwarancji. Wolałbym również moda z kartą microSDXC niż SD.

Kolejna sprawa - nie wiem jak to się zgra z K551, które są raczej jasne, przynajmniej w moim odczuciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko ale jak kanapką to wskazany imod, mniej szumów.

Jak się jedzie na HO to imod jest nie wykorzystywany, bo ta modyfikacji nie rusza wyjścia słuchawkowego HO

 

Na dwoje babka wróżyła bo jest jeszcze pilocik pod 5g, oryginał działał na 5-5,5g, fajna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę zakup ipoda(powiedzmy że około 200 zł), adaptera(20 zł?), karty SD(300 zł?), to cena niby nie jest tragiczna... o ile kupuje nowe karty a nie używki.

 

Nie wiem jaki adapter widziałeś za 20zł, ale mój prosto z Chin kosztował około 34zł (CF>SD), do tego jeszcze ZIF>CF około 18zł z Polandu.

Są też adaptery CF na dwie karty microSD, ale nie wiem jak by sobie ipod radził z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie:

 

Ile (+/-) Ipod Video(mod na wersji 80GB) wytrzymuje na jednym ładowaniu, zakładajac że bateria nie zajechana? Pociągnie te 20 godz.?

Pod względem baterii A15 zabija na starcie prawie każdego konkurenta i w sumie głównie przez baterię mam wątpliwości czy wracać do Ipoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.rockbox.org/wiki/IpodRuntime

https://www.tarkan.info/20140215/tutorials/iflash-ipod-sd-vs-cf-power-consumption-analysis

Analizując testy baterii, to na SD Video powinien 15-20 h wytrzymać, zależy na jakiej głośności się słucha, jakie pliki, częstość używania ekranu itd.

Mój Classic na karcie CF mniej pod te 20h trzymał, ale ja jakieś problemy z baterią miałem. W planach mam we wrześniu zaopatrzyć się w te adaptery oraz nowy akumulator. Wtedy przetestuję długość życia baterii. Powinno być nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój iPod 5.5 na dysku 80GB i przy oryginalnej baterii nie wymienianej od nowości(!) wytrzymuje około 25h przy słuchaniu z Momentum Over Ear na -11 przy RB. Słucham tylko FLACków w dobrej jakości i sporo dał RB + czarny temat i ekran na podświetlaniu 15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egzemplarz, który mam na oku posiada "tą najgrubszą baterię"(opis sprzedającego) więc jak mniemam jest to chinol o zawyżonej pojemności.

Damn, z Ipodami to jednak ruletka - wydałbym te 500 zł ale gdybym miał pewność, że w najbliższym czasie nie będę musiał ładować w niego dodatkowej kasy, bo to już słaby interes.

 

W sumie zastanawiam się czy nie kupić jakiegoś egzemplarza za około 200 zł, dokupić do niego adapter Tarkana i wsio - kartę microSDXC 128GB już mam w Soniaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham tylko FLACków w dobrej jakości i sporo dał RB + czarny temat i ekran na podświetlaniu 15.

U mnie to samo,ciemna skórka, trzyma około 20h, ale ja mam 5g. W 5.5 podobno była już lepsza bateria.

 

http://allegro.pl/ipod-classic6g-mod-128gb-i5646007622.html

 

Gość to sprawdzone źródło, remontuje iPody i sprzedaje w ramach hobby.

 

Ciekawe jaki ma patent na otwieranie i zamykanie tych pancerniaków, bo mnie te obudowy zniechęciły do ruszania 6G/7G..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Słucham tylko FLACków w dobrej jakości i sporo dał RB + czarny temat i ekran na podświetlaniu 15.

U mnie to samo,ciemna skórka, trzyma około 20h, ale ja mam 5g. W 5.5 podobno była już lepsza bateria.

 

http://allegro.pl/ipod-classic6g-mod-128gb-i5646007622.html

 

Gość to sprawdzone źródło, remontuje iPody i sprzedaje w ramach hobby.

 

Ciekawe jaki ma patent na otwieranie i zamykanie tych pancerniaków, bo mnie te obudowy zniechęciły do ruszania 6G/7G..

 

 

Są narzędzie, którymi idzie otwierać bez problemu, a kosztują grosze. Ja nie miałem i swojego Classica zdewastowałem nożem kuchennym :D

A Video kolega paznokciami nawet otwiera :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja otwierałem Video kartą kredytową/dowodem osobistym, ewentualnie kostką gitarową - problem w tym, że wystarczy kilka razy otworzyć i już się luzy na budzie robią a tego nie znoszę.

Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Video to i ja bez narzędzi otworzę. 6G otworzyć też nie jest tak trudno, ale już zamknąć tak żeby wszystkie zatrzaski na raz zaskoczyły... to już inna historia.

Hm, ja nie mam takich paznokci żeby z nim walczyć bez narzędzi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniałam sobie teraz, że był taki myk, kiedy są problemy z kopiowaniem plików przy RB.

Po prostu trzeba włączyć iPoda na sofcie Apple i tak kopiować. Tak zrobiłam i teraz już nie zauważyłam znikania ipoda z systemu i żadnych błędów też nie było.

 

Czyli adapter i karta są ok., chyba tak to zostawię na razie. Przynajmniej dopóki nie zrobię moda na dysk msata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności