Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

CF Mod w iPod 5.5G Video


IceGustPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Ponieważ po upadku mój iPod 30 GB nie wstał i najprawdopodobniej padł dysk postanowiłem zrobić CF Moda. iPod leżał koło 3 miesięcy w szufladzie z powodu braku funduszy. Kupiłem ten adapter ZIF - CF: KLIK i kartę Kingston Elite Pro 16GB 133X. Niestety, po podłączeniu elementów, gdy włączam iPoda po chwili ekranu startowego mam smutną minkę. Po podłączeniu do komputer również to samo. Oczywiście próbowałem wprowadzić go w Disk Mode, lecz się to cały czas nie udaje. iPod leżał dłuższy czas w ładowarce na wszelki wypadek i wyświetlał naprzemiennie ekran bootowania (logo Apple na ciemnym tle) i smutną minkę.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za każdą najmniejszą chociaż informację/pomoc.

 

EDIT:

Udało mi się odpalić Disk Mode, podłączyłem go do komputera (PC) lecz po chwili iPod się zawiesił. Po resecie przy podłączeniu do PC mam ekran bootowania, następnie smutną minkę a na koniec "Please Wait - Very Low Battery" i tak w kółko.

Edytowane przez IceGustPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co powinieneś zrobić to kupić w 100% pewny adapter np. http://www.dealextre...if-cables-11814. Byleby był zielony i miał taką formę (to nie żart - czarne nie działają z iPodami). Potem można się zastanawiać co i jak ;)

Edytowane przez Forza Lazio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Lista działających kart CF

 

http://www.tarkan.info/20080506/blog/iflash-compact-flash-compatibility-help-needed

 

 

 

 

Wynika z niej że "Transcend CF 64GB 400x Compact Flash Card" bedzie działać.

 

Kupował bym u

 

http://www.ebay.com/itm/NEW-Transcend-CF-64GB-400x-Compact-Flash-Card-/150494488234?pt=Digital_Camera_Memory_Cards&hash=item230a2ba6aa

 

Jak z przesyłką do PL nie wiem. US $158.95 czyli 503zł

 

 

 

 

414zł było by przyzwiotą cena za 64gb, taką jaka jest 209 za 32gb, wiec w sumie nie wiele wiecej.

 

Ktoś chętny, ja jeszcze nie kupowałem na ebayu, a kwota troche spora.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Forza małe pytanie to co do karty masz adate 32gb 533x czy masz starszą wolniejsza? znalazłem info że owe 533x działaja w 6g i wyrzej a jak w 5g i 5,5g ?

Niestety sandisk exstrem 8gb nie chce gadać z ipodem elite pro 1gb tez:/

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Użyj jakiegoś dobrego programu do partycjonowania. Ja używam EASEUS Partition Master i nie ma problemu ze zrobieniem większej partycji.

 

A tak wracając do tych adapterów, ja też ostatnio otrzymałam czarne zamiast zielonych.

Sprawdziłam tylko czy wykrywa kartę i dalej się nie bawiłam, ale wygląda na to, że działają i czarne.

 

Trochę mnie strach obleciał jak przeczytałam, że mogą nie działać, bo kupiłam sobie na zapas ostatnio :unsure:

 

 

* Ale zaraz, to czym ty formatujesz te karty? Jak chcesz wrzucić RB to programik ci już sam sformatuje jak trzeba.

Tak mi się wydaje...

Edytowane przez Thais
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karta miała 32gb (fizycznie oczywiście mniej) iTunes przywróciło IPODa i zrobiła partycjie 29.71 i tyle reszte czyli 110mega mam nie przydzielone.

 

Tak wiem że można wieksze niz 32gb FAT32 ale czy to ipod odczyta ? czy po przywróceniu ipoda nadal mamy wiecej niż 32gb ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damianek:

Tak , robię CF Mody.

Adaptery się nie psują. Przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo...

 

retter:

Myślę, że tak już chyba jest, że zawsze zostaje trochę nie przydzielone. Ja w iPodzie z kartą 8GB mam nie przydzielone 109mb.

Może karta ma inne rozmiary klastra, czy coś wtym stylu.

iPod z dyskiem 30gb ma nieprzydzielone 94mb, więc nie ma się co przejmować.

Jeśli system Apple tyle potrzebuje, to niech tyle ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pierwsze co powinieneś zrobić to kupić w 100% pewny adapter np. http://www.dealextre...if-cables-11814. Byleby był zielony i miał taką formę (to nie żart - czarne nie działają z iPodami). Potem można się zastanawiać co i jak wink.gif

 

Mam czarne adaptery i wszystkie działają w ipodzie video.

Sprawdzane jedynie z kartami Kingston.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Ostatnio też miałem kilka sprawnych czarnych, ale IMO by być 100% pewnym lepiej zainwestować w zielone.

 

Sprzedałam już takiego ipoda z czarnym i nie mam skarg.

Sama zainstalowałam sobie taki w prywatnym 5g i wszystko jest o.k jak na razie.

Jedyny problem miałam przez chwilę na jednym adapterze, bardzo długo się ładował system po zrobieniu restore.

Ale później już śmigał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam!

Mam iPoda Video 5.5g, dysk 80GB, jednak już 2 raz mi dysk w nim padł (w zeszłym roku wymieniałem). Już miałem zamawiać na e bay. Ale zanim chciałem jeszcze dysk sprawdzić programem mhdd i szukając przejściówki ZIF na PATA na allleg... znalazłem ZIF CF. Poszukałem w googlach i trafiłem na ten wątek.

 

Moje pytanie jaką kartę polecacie do takiego iPada 32 czy na 64 będzie chodził? Jakiego producenta ewentualnie? Zamówiłem niestety czerwony adapter (był u tego samego sprzedawcy) - z tego co piszecie to polecacie zielony (zobaczymy jaki przyjdzie :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są też takie wynalazki: http://pl.eetgroup.com/i/Z6-64-MicroStorage-SSD-18-Zif-64GB-MLC

 

Nie próbowałam jeszcze montować ssd w ipodzie, więc nie wiem jak adapter by zareagował.

Nie zgłębiałam tego tematu za bardzo, bo na razie mi wystarcza 32gb, ale pewnie jakieś opinie o tym w necie krążą.

Jednak w planach ssd jest. Myślę, że to lepsza inwestycja niż cf.

Cena też konkurencyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności