Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

CF Mod w iPod 5.5G Video


IceGustPL

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam że odświeżam temat ale wiece że tarkan dodał nowy adapter microSDXC =>zif

https://www.iflash.xyz/store/iflash-quad/

 

obsługuje karty prawdopodobnie do 128gb :D

tak jakby ktoś planował cf-moda ;)

 

Fajny :rolleyes:

 

Patrząc na to, jak dual obciąża baterię, to na czterech kartach to parę godzin gry będzie

 

Wysłane z mojego XT1032

 

Według Tarkana: "Intelligent power management with much lower power consumption than the original Hard drive, longer runtimes and quicker user interface."

 

"Inteligentne zarządzanie zasilaniem ze znacznie mniejszym poborem prądu niż oryginalny dysk twardy, dłuższe działanie i szybszy interfejs"

 

Chyba nie ma co przesadnie narzekać. Przecież nie robili by czegoś gorszego niż było wcześniej.

Edytowane przez Thais
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę podśmi****ki robiłem :)
Jeżeli to jest na tyle mądrze robione, że nieużywane karty sobie "śpią", to faktycznie pobór prądu nie będzie przesadny, ale ciekawe ile wytrzyma iPod z 4x128 GB wypełnionymi bezstratną muzyką (bo pół terabajta w mp3 to boję się przeliczać, ile to płyt będzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

nie chce zakładać nowego tematu wiec wrócę tutaj do swojego problemu.
tak jak radziła Thais zamiast 64 Kingstona kupiłem 32gb sandiska do cf moda.
po włożeniu do ipoda wszystko poszło pięknie, jako że to ipod classic 4 gen po odtworzeniu w itunsie musiałem podłączyć bezpośrednio do zasilacza. mimo podłączania od różnych ładowarek z różnymi kablami nic nie dawało rezultatu(przy kingstonie tego nie był). przeczytałem gdzieś że należy wypiąć baterie na chwile. zrobiłem tak, ale nic to nie dało. znalazłem jakaś bardzo mocną ładowarke usb podpiałem i ruszyło. bateria pokazała 3/4 ze jest naładowana ipod działał kilka godzin podłączyłem na noc do ładowania rano wstałem i mimo ekranu "charging" pokazało minimum baterii. inne ładowarki i kable nic nie dają. na każdej widać że ładuje ale po odpięciu nic nie naładowało. zrobiłem jeszcze jedno przywrócenie potem podpiąłem pod tą mocną łądowarkę i znowu pokazało 3/4 baterii. niestety dalej to samo bateria zeszła do czerwonego i po całej nocy nic.

i chce się u Was upewnić zanim kupię baterie czy to bateria do wymiany? czy coś z ładowaniem może być?

bo dziwi mnie to 3/4 baterii po odtworzeniu Ipoda. i 2 miesiące temu na 64gb kingstona nic takiego się nie działo

Z góry dzięki za każdą pomoc
Stasiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

będę wdzięczny za szybką pomoc noobowi :> czy wszystko czego mi trzeba to taki adapter zif do 1,8'' http://allegro.pl/adapter-zif-ce-dysk-1-8-do-cf-ipod-dell-d420-d430-i5072612610.html i adapter sd do cf http://allegro.pl/adapter-sd-do-cf-type-i-sdhc-compact-flash-i5840938411.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Mam pytanie związane z CF Modem, mianowicie, czy po wymianie dysku na kartę pamięci, da radę zostawić soft apple? Czy jak podepnę ipoda do radia w samochodzie za pomocą dedykowanego kabla obsługującego funkcję ipod ( http://allegro.pl/alpine-cde-195bt-procesor-pen-16gb-stos-gratisow-i6414237742.html ) to będę mógł sterować ipodem z poziomu radia, zmiana utworu, folderu, bo z tego co wiem na rockboxie ta funkcja nie działa i ipod jest traktowany jak każdy inny odtwarzacz podpięty po prostu do aux

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywix, włączasz iTunes, podpinasz iPod i odtwarzasz go. A jak masz Video to duża szansa, że i akcesoria obsłuży na Rockboxie, chyba wystarczy nie kasować ukrytego folderu "iPod Control"

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bachankas, to chyba nie o to chodziło. Glov chce chyba chwilowo wrócić do softu Apple, a to jest przecież dużo prostsze. Wyłączasz całkowicie ipoda i uruchamiasz z włączonym Holdem. I masz soft Apple. Oczywiście mówię o ipodzie Video.

Ja tak zawsze robię przed wrzucaniem plików, bo mam SD moda i są problemy z kopiowaniem przy Rockboksie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bachankas, to chyba nie o to chodziło. Glov chce chyba chwilowo wrócić do softu Apple, a to jest przecież dużo prostsze. Wyłączasz całkowicie ipoda i uruchamiasz z włączonym Holdem. I masz soft Apple. Oczywiście mówię o ipodzie Video.

 

Ja tak zawsze robię przed wrzucaniem plików, bo mam SD moda i są problemy z kopiowaniem przy Rockboksie.

Dokładnie o to mi chodziło, dziękuję :)

 

Faktycznie, zapominam o dual boocie :)

 

Thais, tak orientacyjnie spytam, ile +/- teraz kosztuje SD mod?

Ty masz adapter CF-ZIF + adapter CF-SD czy już CF-SD bezpośredni?

Dołączam się do pytania

Poza tym, jak wygląda zmiana karty w takim modzie, powiedzmy, że kupuję gotowego video po modyfikacji z kartą np 16gb i chcę włożyć 64gb albo więcej to muszę tam w środku coś lutować czy tylko wypinam starą kartę wpinam nową i jadę?

 

Czemu jak próbuję wejść w dział ipod na tym forum przez tapatalk to mnie pyta o hasło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama wymiana jest prosta, nic lutować nie trzeba. Jedynie w zależności od wersji iPoda może po wymianie dysku zrobić się sporo luzu, więc jakiś papierek lub coś wsadzić trzeba, żeby nic w środku nie latawło.

Najistotniejsze jest, aby przy otwieraniu ostrożnie wypiąć taśmę od baterii. Ja za pierwszym razem brutalnie wyrwałem gniazdo z płyty głównej :D

https://www.youtube.com/watch?v=soIwIgNxW1g

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mówię.
Ja mam SD moda po taniości, czyli zwykły adapter ZIF>CF oraz do tego wpięty adapter CF>SD. Koszt tego pierwszego to może 16zł na allegro, a drugiego około 50zł.
Na aliexpresie oczywiście taniej. Adapter na SD kupiłam taki niebieski. Teraz ich nie widzę za bardzo, są same czerwone i nie wiem czy one też są dobre do ipoda.
Trzeba się też liczyć z grubością tych adapterów, bo są one "na styk". Ciut grubszy i ipod by się nie zamknął.

Kartę mam Intenso Class 10, czyli takiego średniaka, ale wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da radę, jak najbardziej. Mój iPod jest cienki, 30GB w oryginale.
Wspomniałam tylko o tych adapterach CF>SD, że niektóre mogą być za grube. Na pewno takie są, bo czytałam na jakimś forum. Więc trzeba szukać tej sprawdzonej wersji.

Czyli takiej: http://eshop.sintech.cn/sd-sdhc-to-cf-card-adapter-p-119.html?zenid=doe5jvnl7bo25olg3deak84964

Te czerwone też mogą działać, ale chyba ich nie testowałam: https://pl.aliexpress.com/item/NEW-SD-SDHC-SDXC-To-CF-Compact-Flash-Memory-Card-Adapter-Reader-YKS/32302445182.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nigdy nie spotkałam z takim problemem.

A sprawdzałeś dysk tak jak pisałam komuś tu:http://forum.mp3store.pl/topic/136515-ipod-classic-nieznana-dolegliwosc/ ?

Właśnie sprawdziłem: Retracts: 4, Reallocs: 0, Pending Sectors: 0

Edit: pliki flac 16/24bit, długość mniej więcej 6min +

Edytowane przez spay8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było tak od razu, ze plik 24bit. Na takim dysku ma prawo się zawieszać. To były raczej wolne nośniki, może po prostu nie daje rady.

Myślę, ze to zależy też od bitrate pliku.

Tak, zapomniałem. Myślisz, że na cf będzie lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że tak. Ale może nie być idealnie. Tak jak pisałam już gdzieś, u mnie na SD też mogłoby być lepiej. Bierz w takim razie jak najszybszą CF.

Edit: Właśnie przeczytałam gdzieś że RB robi downsample do 44/16...

Edytowane przez Thais
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności