Skocz do zawartości

Samsung YP-Q2


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno kupiłem Samsung Q2 z tej aukcji http://allegro.pl/samsung-yp-q2-16gb-piekny-stan-nietestowany-i1852792075.html po czym dokupiłem do niego kabel, który doszedł dziś.

Sytuacja jeszcze bez kabla wyglądała tak, że przy próbie włączenia mp3 cały panel dotykowy zaświecił się tylko na 1s i od razu gasł. Powodem tego była chyba mocno rozładowana bateria. Dziś rano po podłączeniu kabla do kompa Samsung ładował się przez chwilę, tzn zapalił się cały wyświetlacz z obrazkiem ładującej się bateryjki. Lecz po chwili bateryjka znikła i pojawił się ekran powitalny z napisem "Q2". Ten ekran cały czas widniał, nawet po odłączeniu mp3 od kompa. Dopiero reset pomógł wyłączyć Samsunga, ale po ponownym włączeniu lub podłączeniu mp3 do kompa na ekranie znów zapalał się napis Q2 i reset pomagał wyłączyć Samsunga. Parę godzin temu odłączyłem Samsunga od kompa nie wyłączając go jednocześnie, czyli cały czas na ekranie był napis powitalny Q2. W momencie pisania tego postu nagle ekran zgasł i przy próbie włączenia mp3 pojawiał się problem taki jak na samym początku, czyli bateria zbyt rozładowana aby włączyć mp3. Podłączyłem ją więc do kompa i przez chwilę się ładowała, ale znów wyświetlił się napis Q2 i problem ten sam co przed chwilą.

Najgorsze jest jeszcze to, że komputer w ogóle nie widzi podłączonego odtwarzacza.

Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy regeneracja baterii polega na tym:

Owiń baterię dokładnie kawałkami gazety i włóż ją do plastikowego worka z zamknięciem.

Włóż tak przygotowaną baterię do zamrażarki na 3 dni (gazeta odciągnie wodę z baterii).

Po 3 dniach wyciągnij baterię z lodówki i pozostaw na 2 dni w temperaturze pokojowej.

Po 2 dniach włóż baterię do telefonu i maksymalnie ją naładuj.

 

Ale w tym przypadku, to muszę owinąć całą mp3 gazetą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja owijałem całego N2 :P Na spryciarze.pl czy gdzieś masz dokładną instrukcje wideo tego procesu.

 

Poszukaj też uszkodzonego Q2 ze sprawną baterią i ją wymień jeśli nie potrafisz to zleć to komuś, na pewno jest parę osób co się podejmą tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodziło Ci o ten filmik http://komputery.spryciarze.pl/zobacz/jak-wydluzyc-zycie-baterii-w-telefonie

Bateria w Samsungu Q2 to akumulator litowo-polimerowy, więc regeneracja ma odbywać się tak samo jak w przypadku akumulatora Li-on? Jeśli tak, to jak mam naładować moją baterię/mp3?

Jeśli to nie pomoże, to za ile mogę sprzedać Samsunga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem Samsung kies jest nie tylko do komórek ale również do odtwarzaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ile mogę dostać za ten komplet, czyli odtwarzacz z kablem?

Wystaw na Allegro to się przekonasz. Raz się traci, raz zyskuje - tak już w życiu jest.

 

 

Wydaje mi się, że wystawiając osobno kabel (z ceną konkurencyjną) i osobno odtwarzacz dostaniesz więcej. Jako dodatek do odtwarzacza, to max 10zł za kabel dostaniesz.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając forum spotkałem się z podobnymi tematami dotyczącymi samsungów, tzn mp3 nie chce się włączyć, nie widzi jej komputer itp. Nikt nie ma pojęcia, czy te osoby sobie jakoś poradziły? Napisałby, do nich na priv, ale one już w ogóle nie zaglądają na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności