Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zrobienie słuchawek do PC na szkielecie słuchawek lotniczych Pilot P 5


Balrog

Rekomendowane odpowiedzi

Tak myślałem nad słuchawkami do kompa które fajnie by wyglądały i były by całkiem całkiem które były by do grania(mikrofon) słuchania muzy(słuchawki). No i wpadłem dzisiaj na pomysł aby zakupić używane słuchawki lotnicze wypruć z nich stare głośniki zainstalować nowe, wstawić nowe okablowanie gąbki uszczelki itp i cieszyć się fajnymi stylowymi słuchawkami do peceta, no i zostawić mikrofon jeśli dobrze by działał. I tutaj pytanie moje brzmi co o tym sądzicie? i potrzebowałbym trochę wiedzy o głośnikach(gdzie kupić) jakich kabli użyć itp ale to już potem :)

 

A tak najbardziej interesuje mnie wasza opinia czy warto?

 

Dodam że słuchawki lotnicze są dobrze izolowane od dźwięków zewnętrznych

 

Baza do słuchawek to słuchawki lotnicze P 51

P%2051%20new.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwoite słuchawki lotnicze kosztują stosunkowo dużo i tutaj się mija to z celem, bo można już za 200zł kupić dobre słuchawki. Nie da się zamontować przetwornika w dowolnej obudowie (w tym wypadku muszli słuchawki) i oczekiwać takiej samej reprodukcji dźwięku jak w oryginale. Zmienia się objętość, odległość i ułożenie względem ucha, rodzaj padów. Może to wyjść dobrze ale na 80% będzie grało mocno przeciętnie. Nie zniechęcam Cię do kombinowania i do siebie dodam, że jak już to szukaj przetworników ze słuchawek zamkniętych. Kombinuj z wypełnieniem i objętością komory ( plastelina, wata) i odległością od ucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale używane a mi chodzi tylko o "szkielet" słuchawek bo ja wiem że się nie da dowolnego przetwornika dlatego po zakupie chciałbym zobaczyć co się zmieści :) orginału dźwięku to nie było bo słuchawki lotnicze maja pasmo przenoszenia dźwięków dla ludzkiej mowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To daj znać za ile kupisz te używki B) Mi chodziło o charakter grania słuchawek, z których weźmiesz przetworniki. Podoba mi się twój pomysł ale to nie jest takie proste jak myślisz, że weźmiesz cokolwiek i będzie grało na poziomie. Sam ostatnio kombinowałem z padami żelowymi właśnie od lotniczych słuchawek lecz 150zł min na coś takiego trzeba przeznaczyć a ja jeszcze nie mam docelowych nauszników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przetworników nie chce brać z słuchawek bo bezsensem jest kupowanie nowych żeby tylko przetworniki wyciągnąć :P chciałbym kupić jakieś dobrej firmy tylko gdzie skąd i za ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra myśl, rozejrzę się i zapytam :D kolega miał jakieś senki połamane.

Edytowane przez Balrog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drivery? w sensie ze przetworniki? jeśli tak to na stronie tonsila szukałem niema małych a tym bardziej szerokopasmowych.

Edytowane przez Balrog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mam słuchawki właśnie je demontuje w celu wyczyszczenia i wypolerowania chromu XD orginalnie przetworniki maja 5cm(50mm) ale da się wsadzić do 7cm. Rozejrzałem się za nausznikami, wkładkami bądź nakładkami jak zwał tak zwał są żelowe za ok 90zl ale znalazłem też klasyczne gąbkowe za kilkanaście zl :) wysłałem mejla z prośbą o wymiary jak będą dobre to kupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Widze że nie mogę edytować postu tak czy siak sprawa słuchawek ruszyła a to dlatego ze sa pieniążki jednak nie zbedne dzisiaj do wszystkiego.

 

- Nauszniki/wkładki doszly dzisaj 2x Wklejane i 2x Wkladane koszt 36zl za wszystko, wkładki bardzo dobrze się prezentują ale zdecydowanie lepsze sa wklejane i mają milszy materiał obicia.

- Troche koszulek termokurczliwych czarnych rozne wymiary 8zl

- Cyna(bez ołowiu) Sn-95,5% Cu 0,7% Ag 3,8% 8zl

- Kalafonia 3zl

- Potencjometr logarytmiczny stereo 1k Ohm 2zl

 

No własnie musze zrobić wam fotki

 

Teraz szukam kabli jacków i słuchawek z ktorych wypruje przetworniki(możę na poczatek nie beda to przetworniki z jakis super sluchawek przymierzam sie do Senków i jakiś HD bo widze że są w promocji) :)

 

W fazie testów orginalny mikrofon z P51.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie przetworników napisz do Gorasa - ja od niego kupiłem do swoich SHL8800@ESW9, może jeszcze coś ma. Albo do firmy APLAUZ z Łomianek, to aktualny serwis Sennheisera i chyba innych firm. Do HD380 we wrześniu płaciłem 27zł za przetwornik - tak na oko powinien pasować w ta obudowę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak a więc padło na firmę z Łomianek, wybacz rhalf koszt obu przetworników 80zł z kosztami przesyłki czas oczekiwania 2 tyg ponieważ nie mają ich w magazynie.

 

Dzisaj przyszedł mikrofon jeszcze czekam na drugi zobaczę który lepszy po przetestowaniu 1 razem z kompem naprawdę dźwięk głosu jest zupełnie lepszej jakości niż ten z obecnego mikrofonu gradientowego

1. Mic Elektroletowy Pojemnościowy "Bestar"

wys: 9.7mm szer: 4.5mm

Częstotliwość 100-16KHz

Czułość -47±3dB

1.5V 0.6A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak a więc padło na firmę z Łomianek, ...koszt obu przetworników 80zł z kosztami przesyłki czas oczekiwania 2 tyg ponieważ nie mają ich w magazynie.

...

Zamówiłeś od HD380pro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak od HD380pro a orientujecie się w jakimś sklepie potrzebuje kupić np kabel 4 zyłowy + 3 zyłowy albo kabel 6-7 zyłowy RMS nie mają omegamusic nie mają allegro nie ma szukam jakis srednio cenowo kabli a nie jakis super za 50zl za metr... + do tego 2 jacki 3,5mm

Edytowane przez Balrog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuje coś takiego http://allegro.pl/kabel-maly-jack-maly-jack-3m-cabletech-basic-edi-i2269308773.html i tnę na pół. Porządny miękki kabel 2x2x0,12, chyba, że potrzebujesz taki do jednej słuchawki, to polecam http://allegro.pl/kabel-maly-jack-maly-jack-3m-prolink-classic-i2269308790.html jeszcze grubsze żyły ma (mimo, że kabel cieńszy), ostatnio SHL8800 takim naprawiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie miałem na myśli kabel do zarobienia samemu bo chodzi o to że potrzebuje kabel tak naprawdę 3 zylowy audio na słuchawki i kolejny 3 zyłowy na mikrofon ponad to przez pałąk będzie leciał jeden krótki kabel od drugiej słuchawki, albo właśnie jeden kabel ale 6 żyłowy a na konciu w koszulkach termokurczliwych oplótł bym kable do 2 wtykow jack audio i mikrofon.

 

Jeśli ktoś potrzebuje cos zamówić z firmy APLAUZ z Łomianek to dajcie znac zapytam o cene i dostępność :)

Edytowane przez Balrog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mają jakiś XLS/PDF z wypisanymi częściami do słuchawek (i cenami), bo tak w ciemno dopytywać czy coś mają i w jakiej cenie to do przyszłego roku można ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie prosiłem orientacyjny cennik częsci i wogóle ale babka odpisała że mam zapytać jakie a oni powiedzą. I gdzie można kupić kable 3x albo 6x żyłowy? + jacki do zarobienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności