Skocz do zawartości

dobry DAC do 500 zł


Rekomendowane odpowiedzi

witam, padła mi karta muzyczna w laptopie, która i tak nieciekawie grała..

 

szukam dobrego DAC'a do podłączenia pod zestaw głośników i wzmacniacz ONKYO, fajnie gdyby było jakieś wejście ( nie znam się dobrze na nomenklaturze ) do podłączenia gitary/pianina ( duży jack? ) i przede wszystkim - liczę na dobrą jakość dźwięku i jest to priorytetem.

 

proszę o pomoc, wiem że tematów było milion, ale we wszystkich coś mi nie pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Jeżeli szukasz dźwiękówki/interfejsu, który pozwoli na podłaczenie instrumentów to z mojej strony polecam E-MU 0202 (używki ok. 300 PLN, nowe do ok. 390 PLN) lub 0204 (ok. 450 PLN), ceny orientacyjne, można poszukać okazji. Sprzęt z jednej strony jest całkiem fajną kartą muzyczną na USB, a z drugiej strony pozwala podłączyć nawet 2 instrumenty poprzez duży jack (kanał R dedykowany dla instrumentów oraz kanał L z wejściem combo: XLR/duży jack - obydwa z przedwzmacniaczem i możliwością wysterowania siły sygnału).

 

Do 500 PLN można oczywiście dostać lepszy DAC (prezentujący jeszcze lepsze walory odsłuchowe) np. Musiland Monitor 02 US (ebay), okazyjnie Audinst HUD-mx1, ale raczej nie służą do podłączania dodatków typu instrument.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 500 PLN można oczywiście dostać lepszy DAC (prezentujący jeszcze lepsze walory odsłuchowe) np. Musiland Monitor 02 US (ebay), okazyjnie Audinst HUD-mx1, ale raczej nie służą do podłączania dodatków typu instrument.

 

 

a taki np. Xonar DX u1 usb? jak się ma do takich daców?

 

Odpowiednikiem jakościowym tych DACów z kart xonara są ST/STX. Z kart Asusa, karty usb stoją najniżej jakością soniki.

 

Z kart muzycznych wewnętrznych, używane 1212m jest ciekawą opcją.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do tematu, z tym, że ja rozglądam się za DAC-iem "bez dodatków", nie potrzebne mi wejścia na instrumenty ani w ogóle na cokolwiek prócz oczywiście USB. Czy Musiland Monitor 02 US, i Audinst HUD-mx1 to przodownicy czy jest sens na coś jeszcze zwrócić uwagę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ze swojej strony maya u5. MM02us jest niedużo lepszy ale też droższy, wbudowany w niego wzmacniacz ogólnie nie jest zły daje sobie radę... ale jest coś w dźwięku co mnie drażni. Taki element niedobrej agresywności. Jeśli będziesz chciał podpinać amp (np. takiego EAR ;) ) to jak najbardziej jego też mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taką lampucerę MAXi CS4397 miałem u siebie przez jakiś czas i z wymienionymi opamami na 2 x AD8022 lub opa2107 grała naprawdę bardzo fajnie, myślę że 2 x OPA2228 też by świetnie do niej pasowały. Takiego DACa oceniam wyżej pod względem rozdzielczości i przestrzenności od musilanda 02 (musiland bardziej się sprawdzi żeby złagodzić tor, dodać muzykalność w przypadku jasnych analitycznych słuchawek i budżetowego tranzystorowego wzmacniacza słuchawkowego będzie dobry). Natomiast taka lampucera na CS4397 to jest do dobra baza do tuningu - np. jak się kiedyś zachce zrobić analogówkę na trafach Softera lub lampach.

Z drugiej strony można zapytać - po co się bawić jak można od razu zakupić takie cudo :) :

http://www.hifidiyshop.com/DAC-AD1865-coupling-transformer-SRPP-output-Kit_p377.html

 

Po bebechach wydaje mi się że Xiang Sheng może zagrać nieco bardziej muzykalnie, trochę info jest tu:

http://www.head-fi.org/t/443930/info-on-xiangsheng-dac-01

na pewno w przypadku Xiang Shenga ilość wyjść i wejść robi wrażenie :)

Edytowane przez johnys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do tematu, z tym, że ja rozglądam się za DAC-iem "bez dodatków", nie potrzebne mi wejścia na instrumenty ani w ogóle na cokolwiek prócz oczywiście USB. Czy Musiland Monitor 02 US, i Audinst HUD-mx1 to przodownicy czy jest sens na coś jeszcze zwrócić uwagę ?

 

Widzę, że masz HD280 Pro, więc Musiland powinien sprawdzić się z nimi bardzo dobrze, nada im muzykalności i lekkości. Do Musilanda z czasem możesz dokupić Holdegrona H1, sam często używam takiego zestawu z klonami tych Sennheiserów i to połączenie bardzo mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności