Skocz do zawartości

Naprawa Westone UM2 i 90% innych doków


Forza Lazio

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zgłosiła się do mnie pewna osoba z zapytaniem czy da radę coś zrobić z jej uszkodzonymi Westone UM2. Otóż defekt polegał na tym, że jedna z połówek obudowy jednej ze słuchawek roztrzaskała się w drobny mak. Jako, że lubie wyzwania postanowiłem podjąć się naprawy. Myślałem o różnych materiałach jednak stanęło na masie epoksydowej - jest trwałą, łatwo się obrabia i stosunkowo prosto z niej robić wszelkie formy. Jest czarnego koloru więc koniec końców nie trzeba jej malować aby otrzymać zadowalający efekt. Można było dorobić obudowę bez żadnych form, jednak lubie być jak najbardziej dokładny i wierny oryginałowi więc zdecydowałem się wpierw na zrobienie negatywu brakujacej częsci obudowy, a potem pozytywu który stanowi już docelową obudowę. Całość jest przyszlifowana - niestety pomimo usilnych starań nie udało mi się zachować napisu "Westone". Jest po prostu zbyt płaski... Niestety nie mam zdjęć "w trakcie naprawy", ale starałem się opisać proces jak najdokładniej umiałem. Dodam jeszcze, że takim sposobem można dorobić praktycznie 90% różnych obudów do doków i nie tylko ;)

 

Oto jak się prezentuje finalny efekt:

 

P1010367.jpg P1010373.jpg

Edytowane przez Forza Lazio
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo, dobra robota. I od razu pytanko :)

Czy to znaczy, że podjąłbyś się reshellingu i rekablingu Shure E500? Jedna ma urwaną tulejkę od nakładki i w związku z tym już nikt nie chce mi pomóc :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą design wyjścia kabla w Westonach jest całkowicie chybiony. Odgiętka jest zdecydowanie za sztywna co powoduje naprężenie i nienaturalne układanie się kabla w trakcie ich użytkowania. Do tego dochodzi wpływ zimna co powoduje, że odgiętka jest jeszcze bardziej sztywna i to tylko kwestia czasu, kiedy kabel pada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kolejne Shury trafiły pod nóż (a raczej moję ręce ;) ). Plastikowa część z tulejką była pęknięta, a sama tulejka zakończyła swój żywot. Dodatkowo kabel był już lekko styrany, więc zastąpiony został nowym ;)

 

Część zostałą dorobiona z masy epoksydowej wraz z tulejką z niekierunkowego włókna węglowego. Tuleja ma większą średnicę o 0,3mm ze względu na brak wypustek trzymających tips.

 

Efekt:

P1010529.jpg P1010533.jpg

Edytowane przez Forza Lazio
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczep z Philipsów - czyli ogólnie nic odkrywczego w tej materii nie wymyśliłem ;)

 

@Pasiasty, może trochę uwierać za uchem, ale IMO powienien sie nadac.

Edytowane przez Forza Lazio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te szurki sprzed trzech postów to moje :)

Wczoraj je odebrałem od Forzy i chyba najlepszym podsumowaniem będzie stwierdzenie, że grają jak przed awarią. A może nawet jest lepiej, bo przeszczepiony kabelek nie wprowadza microphonics. Jest super.

Dzięki jeszcze raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tml, cieszę się, że mogłem pomóc ;)

Tym razem Super.fi 5 Pro. Wyrwane i połamane gniazdo kabla wraz z odłamanym pokaźnym kawałkiem obudowy. W prawym górnym rogu stan "przed" ;)

 

P1010563-1.jpg

Edytowane przez Forza Lazio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych słuchawkach nie zmieniałem gniazda na nowego tylko odnowiłem stare, ale jeśli czegoś takiego szukasz to:

http://www.ebay.com/itm/Pair-Cable-Socket-UE11-UE18-/220901491882?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item336ec144aa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mamy nowy rok, więc czas na kolejny post ;)

 

Tym razem są to q-jays'y z ułamaną tulejką. Podobnie jak w przypadku Shurów - tulejka została dorobiona z włókna węglowego, jednak tym razem z przewężeniem na wzór oryginału. Dodatkowo w środku tulejki został umieszczony oryginalny zielony filtr + oryginalna czarna siateczka na końcówce tulejki. Pomimo, że prawdopodobnie jest to filtr neutralny sonicznie i wyjęcie go nie spowodowałoby zmian w dźwięku - wszystko jest tak jak w oryginalnych słuchawkach. Dodatkowo, jako że przy rozkładaniu słuchawek na częsci pierwsze uszkodzona została guma na słuchawce, całość została wymodelowana masą epoksydową. Z daleka nie do rozróżnienia od gumy na drugiej słuchawce ;)

 

Before:

 

P1010780.JPG

 

After:

 

P1010808.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności