Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recenzje


oliver

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy powinienem rekalmowac strone z recenzjami z ktorym nie do konca o ile wogole sie zgadzam ale chce byc "obiektywny". Wlasnie przeczytalem recenzje sluchawek KOSS SPORTA PRO:

 

RECENZJA KOSS SPORTA PRO

 

 

recennzja znajduje sie na stronie:

 

www.hifi.pl

 

 

.....nie wiem czy te recenzje pisali ludzie nie z tej ziemi (jakie maja uszy) i na jakich doswiadczeniach sie opierali ale nie zgadzam sie z ich recenzja. Przypuszczalnie "fachowcy" interpretowali uzyskane dane za posrednictwem sprzetu laboratoryjnego.

 

 

Swoja recenzje zamieszcze tylko i wylacznie na zasadzie interpretacji danych jakie dotra do mojego mozgu przez blone bebenkowa wprost ze sluchawek KOSS PORTA PRO :) Opre sie o wlasne, naturalne przezycia!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o to ze wypadly fatalnie w porownaniu z sennheiser`ami. Zanalizowali jakosc ich brzmienia na poziomie nizszym o jakies dobre 3 klasy. Moim zdaniem to jakies nieporozumienie, pozatym jak mozna porownywac PORTA PRO z S. 580??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no...., nie zjechali ich tak do końca :) Przynajmniej napisali, że nia mają istotnych wad, a to już dużo, kiedy są porównywane z modelami domowymi z najwyższych półek. Poza tym, w większości piszemy tutaj na forum o Porta a nie Sporta Pro, a między nimi też jest jakaś różnica (dobitnie podkreślina ceną :) ) - pewnie "fachowi" testerzy by ją docenili. Więc możemy zakładać, że gdyby testowali PortaPro wypadłoby może nieco lepiej.

 

A tak naprawdę, to najistotniejsze jest byśmy sami byli z nich zadowoleni i ważne są tu nasze osobiste odczucia. Po co kupować słuchawki za 500zł, jeśli sami nie jesteśmy wykryć różnicy między nimi, a jakimiś za 200zł. Chociaż trzeba przyznać, że barzdo trudno samemu dojść do takiego przekkonania. Działa tutaj element psychologiczny - wiedząc, że słuchamy lepszych (w mniemaniu expertów) i droższych słuchawek mamy wrażenie, że faktycznie lepiej brzmią. Takie testy należałoby chyba przeprowadzać z pomocą kogoś, kiedy nie wiemy z jakich słuchamy, nie wiemy które są lesze - a oceniamy tylko wrażenia i podejmujemy decyzję...

Eh, skomplikowane to wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz absolutną razję :P W takim przypadku bym nie uwierzył uszom :P Ból w tym, że często jakość doceniamy dopiero po jakimś czasie... I wtedy scenariusz może wyglądać następująco: co prawda nie słyszę różnicy między tymi za 70, a tymi za 300zł, ale pewnie po tygodniu bym stwierdził, że tych za 300 "jakoś tak" mi się przyjemniej słucha - i wtedy wybieram droższe ;)

Bo i faktycznie często tak jest - uważam, że np. obecnie mam słuchawki OK i niczego więcej mi nie potrzeba. Porównuję z teoretycznie lepszymi i nie słyszę różnicy - podczas samego porównania. Ale kiedy jednak zacznę ich używać, poużywam przez jakiś czas, to przy powrocie do starych zauważam różnicę.... Ale na to potrzeba czasu, żeby się do tych "lepszych" zdążyć przyzwyczaić. A jeśli po tym wrócę do starych i nie odniosę negatywnego wrażenia - to faktycznie różnicy raczej nie słyszę. Ale po prostu - ciężko jest usłyszeć różnicę porównując naprędce. A niestety zazwyczaj mamy takie warunki :) No i dlatego asekuracyjnie kupujemy lepsze... i droższe słuchawki :) I źle wtedy na pewno nie robimy :) , co najwyżej mało ekonomicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności