Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Doki do iTouch 2g do 300 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !

Jako, że moje NuForce'y odmówiły posłuszeństwa, a niestety skończyła mi się gwarancja, jestem zmuszony je czymś zastąpić. I tu pytanie do was. Jakie polecacie słuchawki do 300 zł z ciepłym, funowym brzmieniem do mojej taczki ? Słucham głownie rapu, hh, czasem jakieś electro, dubstep, nawet alternatywa. Lubie bardzo nisko schodzący bas (nie dudnienie jak w EP-630, których właśnie słucham...) i nie kłujące soprany. Co do Etern to zdania są podzielone. Jedni twierdzą, że bas schodzi bardzo nisko, a drudzy, że dominuje midbas. 700x - znajomy zamawiał i w pierwszy dzień lewa słuchawka przestała grać .. opinie na forach co do jakości ich wykonania też nie napawają optymizmem. Moim faworytem, jako, że nie mam żadnej recenzji tych nowych Xears-ów XGF500PRO, jest Shure SE 215. Interesuje mnie wasza opinia na temat w/w modeli jak i wasze propozycje. Jak wygląda bas w Shure w porównaniu do Etern i NF ? Ma ktoś już wygrzane Xears-y, jak tak to proszę o jakąś opinie.

 

P.S A propos moich zepsutych NuForców, to może dałoby sie je jakoś niewielkim kosztem naprawić ? Problem polega na tym, że grają jak poruszy się kabel przy lewej słuchawce. Może jakiś recabling ?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XGF500PRO stoją jak nie o klasę to o pół wyżej od 700x. Wg recenzji w necie SE215 to już jest ta sama klasa co Xearsy tylko zwróćmy uwagę na różnicę w cenie... niecałe 150 zł za Xears vs 300zł za Shure... Dość duży rozrzut jak za słuchawki z tej samej półki jakościowej. Ktoś już wygrzał nowe Xearsy i wcale nie dziwie się pozytywnym opinią synergii z ipodem: klik

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Co do synergii to wszystkie wymienione przeze mnie modele (jako dość ciepłe, basowe) powinny się z tym raczej zimno-neutralnym ipodem ładnie komponować. Pominąłeś Eterny, czy one też odstają poziomem od Shure czy Xears ? Słyszałem, że dysponują potężnym basem .. Nie jestem jakimś tam basheadem ale jak napisałem w pierwszym poście- lubię nisko schodzący bas. Jak się mają właśnie te niskie tony w Xears/Shure do Etern ?

 

BTW cena tych Xears-ów skoczyła do 109 euro .. a przy 4,5 zl kursie dość znacznie przewyższa ceną SE 215, poza tym nie wiem czemu ale firma Shure jakoś bardziej do mnie przemawia. Wyglądają też na wygodne i dobrze wykonane. Ktoś skomentuje ?

Edytowane przez larnacoeur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź Marvel. Masz może porównanie do NF NE-6 albo do jakichś z modeli wyżej ? Wiem, że nie dostane słuchawek z wyłącznie niskim basem.. po prostu nie chce żeby midbas górował i dudnił. Lubie taki charakterystyczny ciepły pomruk basu. Czy uświadczę czegoś takiego w Shure ew. w Xearsach (które cenowo mi odpowiadają bo nie będę musiał płacić nawet za wysyłkę i euro spada :D) ?

Edytowane przez larnacoeur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam porównanie wyłącznie z nuforce 700x, w stosunku do etern maja bardziej punktowy bas, nie powiedzialbym natomiast zeby schodzil nizej czy cos

eterny to jest troche takie midbasowe dudnienie, ale ogarniete, i potrafi czasem zejsc nisko, w porownaniu do takich hd 380 pro - no tak jak w nich nie schodzi ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak dla mnie i NF (za jakosc wykonania) i Eterny (za dudnienie) odpadają niestety. Słuchał ktoś Shure SE 215 ? Jak się mają do XGF500PRO ? Może coś innego jak AKG K370, może któreś a-jays ? Pomóżcie bo nic już nie wiem, a że mieszkam na wsi zwanej Częstochowa to nie za bardzo mam gdzie ich posłuchać i zdecydować. A może jest ktoś z Cze-wy kto je ma albo chociaż wie gdzie możne je odsłuchać ? Z góry dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ciemno to bym nie brał, bo na razie wciąż czekamy na więcej opinii po wygrzeniu. Shure SE215 powinny zaś fajnie zagrać z Taczką, może warto się nad nimi zastanowić? W dziale testy słuchawek masz ich test/porównanie. Kurop bardzo sobie je chwali, może warto z nim zagadać? Sam rozważam zakup ich do Nano 2G, ale na razie wystarczają mi M2.

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tego się domyślałem :D Jestem już blisko wyboru .. Myślę, że te Shure będą najlepsze w tej cenie, tylko nie wiem czy po przesiadce z NE-6 nie będzie mi brakowało basu. Tak to jest kupować słuchawki bez ich odsłuchu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie chciałem usłyszeć/przeczytać ;D I jeszcze jedno.. widzę w zbiorowym zamówieniu Xearsow nowych, że je masz już lekko wygrzane i wnioskuję z postów wyżej, że słuchałeś tych Shure 215. Mógłbym Cię prosić o kilka słów porównania tych modeli jak znajdziesz chwilkę ? Z góry dzięki :P Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grają dla mnie na bardzo podobym poziomie, może z bardzo delikatnym wskazaniem na nowe Xearsy, których wadą jest niestety to, że trzeba je długo wygrzewać (300h to minimum). Aczkolwiek cała reszta, czyli kwestie użytkowe na korzyść Shure - rewelacyjna izolacja, świetny komfort i bardzo bogaty zestaw akcesoriów, przy czym tipsy Shure są naprawdę dobrej jakości, nie to co ścierwo w Xearsach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz mnie zaskoczyłeś. Czyli pomijając kwestie użytkowe, Shure przy dwukrotnie wyższej cenie, przegrywają z Xearsami dźwiękowo ? Gdzieś czytałem, że Xears też ładnie izolują, a jakbym dokupił Comply, to i komfort i izolacja pewnie się polepszą, nie wspominając o niskich tonach, których też pewnie będzie więcej. Te Xearsy coraz bardziej mnie przekonują. Co byś wziął na moim miejscu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności