Skocz do zawartości

Odtwarzacz do 300zł + słuchawki Aurvana Live!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zastanawiam się nad zmianą mojego leciwego już bądź co bądź iRiver'a IFP-899 na jakiś nowszy model. Z racji tego, że IFP-899 działa mi do dzisiaj bez żadnych problemów (pomijając, że radio się zepsuło :P) chciałbym ponownie zakupić jakiś odtwarzacz firmy iRiver. Cena tak do 300zł.

Posiadam aktualnie słuchawki Creative Aurvana Live! i prosiłbym o dobranie czegoś pod te słuchawki. Nie zależy mi na zbędnych bajerach, ważne, żeby odtwarzacz miał dobre brzmienie, "uciągnął" moje słuchawki, miał przyzwoity czas pracy na baterii/akumulatorze oraz w miarę estetyczny wygląd.

 

Z opcjonalnych rzeczy fajnie byłoby gdyby odtwarzacz miał radio, odtwarzał FLAC, można go było obsługiwać jedną ręką oraz żeby miał opcję zawieszenia na szyji (coś jak IFP-899) - nie kierujcie się jednak tym zbytnio.

 

Nie wiem, czy to pomoże, ale słucham różnego rodzaju muzyki, głównie j-pop/rock.

 

Z góry dziękuję za wszystkie porady.

Edytowane przez Averlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iriver T60

 

Dzięki.

 

A może ktoś udzieli mi jakiejś konkretniejszej porady popartej argumentami? Jeżeli w tym przedziale cenowym nie ma nic co "dałoby radę" słuchawkom Aurvana Live! to proszę o podanie modeli, które będą się do tych słuchawek nadawały (już bez zwracania uwagi na cenę i firmę). Bardzo proszę o jakieś konkretniejsze wypowiedzi :).

 

 

Czytałem też sporo informacji i opinii na temat Sansa Clip+ i ludzie bardzo pozytywnie się o nim wypowiadali. Z racji tego, że niedawno wyszedł nowy model Sansa Clip Zip, może znajdzie się ktoś, kto już go ma/testował i podzieli się informacjami na jego temat?:)

Edytowane przez Averlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem to Clip+ nie nadaje się za bardzo do CAL! ze względu na zbyt małą moc. Mam jednak pytanie odnośnie obsługi Cowon e2. Nie jestem specjalnie przekonany do mp3 bez wyświetlaczy (ogólnie wygląd samego Cowon'a E2 bardzo mi się podoba). Prosiłbym o jakieś dodatkowe informacje związane z obsługą tego playera. Czy brak wyświetlacza jest bardzo uciążliwy, czy wyszukiwanie odpowiedniego utworu, mając np. 40 katalogów, a w każdym po 20 utworów zajmie sporo czasu?

 

Aha i jeszcze jedno, na moim leciwym IGP-899 słuchałem głównie na EQ 3D i bardzo ta opcja mi się podobała. Czy Cowon E2 ma coś podobnego?

Edytowane przez Averlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :). Po przeczytaniu recenzji, niestety Cowon E2 zdecydowanie odpada :( ze względu na to iż "zaklikałbym" się na śmierć szukając odpowiedniego utworu. Poszukam, poczytam jeszcze na forum o tym co nadaje się jeszcze do CAL! i w razie dodatkowych pytań coś tutaj skrobnę ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm tak czytam i czytam o różnych opcjach i coraz bardziej głupieje :P.

Widzę, że ludzie bardzo często polecają Samsunga P3 jako zestaw z CAL!

Nawet podoba mi się ten odtwarzacz (z wyglądu i funkcji), ale widzę, że jest praktycznie nigdzie niedostępny do kupienia :(.

Czytałem też opinie, w których ludzie mówili, że P3 jest playerem ciepłym, a inni z kolei, że jest zimny/neutralny. To w końcu jaki jest ten playerek?:) . Podobno nie za dobrze jest łączyć ciepły player z ciepłymi słuchawkami bo może wystąpić wtedy efekt "mulenia".

Prośba - czy ktoś kto posiada(ł) taki zestaw może odnieść się do tego stwierdzenia?

Edytowane przez Averlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie Syler ;).

Napisałem do jednego użytkownika Allegro womar111 bo to właśnie on sprzedawał te P3 najdłużej (jeszcze w lipcu jakieś wystawiał). MOŻE będzie jakiś miał jeszcze zakopany gdzieś tam na zapleczu :P. Jeżeli jednak nie to co polecacie jako alternatywę dla P3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R1, R0, Q2 grają bardzo podobnie do P3 właściwie w dźwięku różnią się niuansami, czyli ten sam charakter, ten sam poziom grania, to samo DNSe 3.0. W komisie zwolniłem samsunga R1 8GB zobacz może jeszcze jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R1, R0, Q2 grają bardzo podobnie do P3 właściwie w dźwięku różnią się niuansami, czyli ten sam charakter, ten sam poziom grania, to samo DNSe 3.0. W komisie zwolniłem samsunga R1 8GB zobacz może jeszcze jest :)

 

Hmmm, nie widzę nigdzie tego R1 od Ciebie. Przynajmniej nie w tym temacie http://forum.mp3store.pl/topic/81903-kilka-moich-sprzetow/page__hl__syler

Ale mogę być ślepy i nie widzieć pomimo tego, że jest :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem się już skontaktować z tym człowiekiem. Zero oddzewu :/. Na chwilę obecną przeszukałem już chyba wszystkie serwisy aukcyjne (z ebay.com i ebay.co.uk włącznie) oraz wszystkie znane mi sklepy internetowe. Nigdzie nie mają ani P3 ani R1, chyba mam pecha :(. W związku z tym mam jeszcze jedno pytanie (tak wiem, znowu^^). Co sądzicie o zestawie Ipod Nano 1/2/3 gen + CAL? Który zestaw jest wg was najlepszy?

 

Znalazłem aukcje na allegro z ipodem nano 1gen

http://allegro.pl/4-...1852191042.html

 

oraz 3gen

http://allegro.pl/ip...1854787776.html

 

Jest też kilka ofert w komisie na forum jeżeli chodzi o nano 1-3g także myślę, że z zakupem tych odtwarzaczy nie byłoby problemu.

Proszę o ostatnią (mam nadzieję) poradę na temat czy (i który) z tych ipodów nadaje się pod CAL!

 

EDIT:

 

Znalazłem jeszcze aukcje

 

Samsung YP-R0

http://allegro.pl/od...1855880382.html

 

 

EDIT2.

 

Jest spora szansa, że uda mi się wysupłać około 400zł na odtwarzacz. Może ipod Touch 1g lub 2g byłby lepszym rozwiązaniem w tej cenie? Pomimo tego wolałbym jednak wydać mniej więc skłaniałbym się raczej do zakupu powyższych modeli :)

 

Ipod Touch 1g

http://allegro.pl/ip...1846674471.html

 

Ipod Touch 2g

http://allegro.pl/ip...1853289341.html

 

Jaka byłaby rozsądna cena za używane modele 1g i 2g?

Edytowane przez Averlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu interesuję się Taczkami, więc może co nieco pomogę. Więc tak: ogólnie wszystkie Touche grają bardzo ładnie, obok P3, S9, J3, Sony X, s; flo 2 uważane za jedne z lepszych playerków. Co do cen:

 

1g 8GB - tutaj nie dałbym więcej jak 200 zł, 16GB do 250

 

2g 8GB, 3g 8gb - do 300 zł, ale też raczej mniej

 

Ogólnie to też radziłbym Ci porozglądać się za okazjami, niedawno ktoś rzucił na Allegro Toucha 1G 16GB za 195 z wysyłką, czyli da się :P Oczywiście okazje a normalne ceny to odmienne rzeczy, ale raczej nie kupuj Toucha 1g za 300 zł np. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności