Skocz do zawartości

FiiO E10


Gość MathU

Rekomendowane odpowiedzi

Jak juz wkońcu tam dotarłes to czemu nie podzieliłeś się tym? Pytać pytasz ale dać coś od siebie... :) Co to potrafi. Ciężko powiedzieć. Bebechy te same co w E7 tylko że bez baterii i wyświetlacza. Czy dźwięk będzie się znacząco różnił? Według niektórych zza oceanu którzy dostali wersje przed-sprzedażową - tak. Ja chyba kupię oba żeby się przekonać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście e7 w ogóle nie interesuje, wyświetlacz jest mi zupełnie nie potrzebny, bateria również, a za to w e10 mam piękną gałę do regulacji głośności i wyjście coax.

Sprzęt ma służyć u mnie jako przenośny ale nie portable sprzęt współpracujący z laptopem i słuchawkami, i uważam, że tu e10 może sprawdzić się lepiej niż e7... ale to tylko dywagacje ;) . Kupimy, posłuchamy, ocenimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Main feacture:

 

 

 

1, Support up to 96K/24bit USB decode.

 

2, Line out,

 

3, Coaxial out,

 

4, Headphone Out,

 

5, Bass boost.

 

6, Gain switcher.

 

7, Full metal case.

 

8, Powered by USB only.

 

9, Alps potentionmeter.

 

10, USB receiveer + Individual DAC + headphone amp

 

11, Clean power supply design

 

Bebechy nie są te same co w E7. E7 nie wspiera 96K/24bit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś się orientuje jak to to wypada po podłączeniu wysokoomowych nauszników?

Darkside w temacie o E11 napisał, że jako-tako radzi on sobie z napędzeniem Q701. Jak to wygląda w przypadku E10? Nie mówię, że chcę je do niego podłączać, ale zawsze byłby to jakiś punkt odniesienia :)

 

/edit:

Ok, już znalazłem. Wychodzi na to, że mocy powinno wystarczyć :)

Edytowane przez Q_nik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od kilku dni. Co mogę powiedzieć:

 

- Głośność ma toto niezłą, gain low, potencjometr na 3.5 - 4 (w skali 0 - 8) odpowiada 100% mocy iPoda Touch 2g.

- Obudowa w rzeczywistości wygląda równie dobrze i solidnie jak na zdjęciach. Duży plus

- Nie rozumiem mody na super jasne niebieskie diody, każdą szczeliną świeci na boki

 

Na temat dźwięku napiszę jak już uda mi się wyspać na tyle, żeby rozróżniać coś więcej niż to, czy muzyka gra czy nie. Ale jak tak siedzę i słucham, to jest całkiem w porządku.

 

Jakby ktoś z Poznania chciał posłuchać, to nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na tyle kiepsko stoję ostatnio z czasem, że o wiele bardziej skłonny byłbym puścić go Wam dwóm w obieg, posłuchajcie sami na swoim sprzęcie ;)

Reszta na PW/GG jeśli jesteście zainteresowani.

 

 

Posłuchałem trochę więcej, konkretniej wyjść słuchawkowych, bo to chyba większość potencjalnych nabywców interesuje bardziej niż wyjścia liniowe. Na nie przyjdzie czas.

 

02 US sekcję wzmacniacza ma raczej taką sobie, ale mimo wszystko podoba mi się bardziej. Bas ma lepszy w praktycznie każdym aspekcie, jest bardziej mięsisty, nasycony a jednocześnie wyraźniej widać jego kontury. W FiiO nie jest źle, ale w bezpośrednim porównaniu jest bardziej rozmyty i nijaki. Włączenie boost'a jak dla mnie zabija dźwięk, działa podobnie do tego w E5. Podbicie oczywiście tylko jego wyższej części, powodujące zamulenie i nienaturalność, nie dla mnie. Może w muzyce nastawionej na bit się to sprawdza, w rocku/metalu/utworach akustycznych IMHO nie.

 

Góra 02 US też wydaje mi się wchodzić wyżej i być czystsza, bardziej precyzyjna.

 

Ogólnie E10 wydaje się być lekko zamglony i rozmyty przy 02 US, ten drugi gra wyraźniej zaznaczonymi krawędziami a wszystko pomiędzy nimi jest też nieco bardziej nasycone i barwne. Scena jakby odrobinę szerzej rozpostarta, zwłaszcza w głąb.

 

Jedna jeszcze uwaga ogólna. Podłączyłem HF2, najbardziej czułe słuchawki jakie mam ciekaw szumów własnych. 02US - martwa cisza. E10 - szumu nie ma ale słychać jakiś syf, prawdopodobnie z zasilania (chociaż odłączenie zasilania od lapka nie pomaga), trudny do opisania, trochę jakby stuk, kilkadziesiąt uderzeń na sekundę. Głośność tego wzrasta wraz z kręceniem potencjometrem. Po włączeniu muzyki kompletnie znika, nawet jeśli ustawię głośność w grającym coś tam foobarze na zero. Słychać go tylko gdy DAC jest podłączony ale niczego nie odtwarza. Tak mi się przynajmniej wydaje. Może kwestia mojego laptopa i jego nie najlepszych portów USB. Jak ktoś jeszcze go dorwie niech zweryfikuje, czy to cecha E10 czy reszty mojego sprzętu.

 

Odnośnie podłączania słuchawek wymagających nieco więcej.

HF2 (16 ohm) nie szumią ani na jednym ani drugim, w E10 opisany powyżej stuk.

K340 (400 ohm) ani jeden ani drugi nie jest w stanie choćby w miarę poprawnie wysterować, dopiero line out->CR820 daje rezultaty.

Ortodynamiki (120 ohm) własnej konstrukcji oba DACe ciągną bez problemu i zająknięcia. Wyraźnie też lepiej od takiego iPoda Touch.

Więcej póki co nie próbowałem. Sprawdzę jutro lub po jutrze N6330 (czytaj K240 Sextett) - 600 Ohm.

 

 

Zasadniczo FiiO jest jest całkiem fajny i pomimo że (dla mnie) w porównaniu 1:1 nieco odstaje, to jednak różnice te bez wsłuchiwania się na siłę z użyciem kilku par słuchawek nie są wcale takie oczywiste. A kosztuje 2/3 tego co Musiland i jestem 100% pewien, że będzie o niebo łatwiej osiągalny i na rynku pierwotnym i wtórnym. Mobilność (zasilanie po USB i rozmiar), estetyka, cena i rozpoznawalność marki wyraźnie grają na jego korzyść.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak wyobrażałem sobie jego dźwięk.

 

Jeśli scena jest węższa niż w we wzmacniaczu MM02us to musi całkiem wąska bo ten szerokiej nie ma... Za to prawda musiland bardzo ładnie wchodzi wgłąb. Jakbym nie miał Monitorka to bym się pewnie zastanowił. Jednak wiedziałem, że raczej fiio go nie przebije. Podejrzewam, że ze wzmacniaczem będą podobne rezultaty co na wbudowanych wzmakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w razie jakiegoś meetu lub prywatnego testu, byłby ktoś w stanie zrobić krótkie porównanie z udac'iem?? To raczej bezpośredni konkurenci i myślę, że niektórym osobom (w tym mi) takie porównanie może nieco pomóc, którym mikrusem warto się zainteresować bliżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności