Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

SGS+ czy sprzedać i kupić iPod Touch 4g?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Za niedługo będę posiadaczem Samsunga Galaxy S Plus i w związku z tym zastanawiam się czy aby go nie sprzedać i kupić iPoda Touch 4g. Liczy się dla mnie bardzo jakość dźwięku. Aktualnie mam Samsunga Wave i z jakości dźwięku jestem średnio zadowolony. Wiem że za 1000 zl bym mogl kupic o wiele lepszy sprzet ńiz tego ipoda ale jesli bym sprzedal Samsunga Galaxy S+, musialbym miec jakis podreczny sprzet do internetu itd, gdż wave średnio się spisuje. Czy warto wymieniac Galaxy na iPoda? Pozdraiwam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Galaxy S, to mozesz wgrać modyfikację Voodoo sound i masz duze pole manewru. Podgłaśniasz słuchawki, zwiększasz bass itp. Ja bym nie wymienił, nawet jesli iphone byłby w tej samej cenie, a wiadomo, że tak nie jest.

 

edit:

źle przeczytałem, pisałeś o ipodzie a ja myślałem że iphone. 'Tak czy siusiak' leepiej sgsa, bo masz telefon odrazu ;D

Edytowane przez pein99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz Kolego słuchawki? Może się nie zgrały z wavem, bo jeśli on dla Ciebie słabo gra to ja nie wiem...

 

Telefon do wszystkiego to taki półśrodek. Największy ból w smartfonach to taki, że bateria szybko siada. Ciężko Ci coś poradzić. I Wave i SGS i toucz fajnie grają. Którego wybrać? kwestia gustu. Jeśli chodzi o dodatki i całą funkcjonalność to moim zadaniem ipod wygrywa, też o baterie nie musiałbyś się martwić, pytanie tylko czy chcesz przy sobie nosić 2 urządzenia czy jedno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przeglądania internetu, to moim zdaniem Touch spisuje się bardzo fajnie, oczywiście jak na tak "malutkie" urządzenie - no bo lapka czy netbooka to nie przebije.

 

Dźwiękowo to są uznane sprzęty, oczywiście żeby wszystko zagrało jak należy to musiałbyś dobrać odpowiednie słuchawki, gdyż t one w głównej mierze stanowią o jakości dźwięku jeśli chodzi o portable.

 

Jakbyś już na pewno chciał kupować iPoda, to poszukałbym używek w okazyjnych cenach i do tego kupił jakiś tradycyjny, malutki i tani telefonik z klawiszami. Wtedy będziesz mieć i dobrą baterię (bo wifi używałbyś na ipodzie), a nawet jakby coś mu się stało, to i większej szkody by nie było.

 

 

Ja na Twoim miejscu najpierw spróbowałbym dobrać odpowiednie słuchawki do Samsunga Wave :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a którego wave masz? Bo z tego co się orientuje jest kilka samsungów pod tą nazwą? :unsure:

 

Akurat miałem też przy sobie e11 i podłączałem, nie było źle ale wolałem dźwięk bez niego, z nim dźwięk stawał się spokojniejszy i nudniejszy, a że bez niego nic w dźwięku nie brakowało to wolałem posłuchać bez.

 

Słuchałem skillex i odpłynąłem, to samo przy nastrojowym soudtracku z Last Samurai oraz Go Go Dolls. Jak dla mnie świetne połączenie, świetna przestrzeń, czysty szczegółowy dźwięk i bas robiący to co trzeba B)

Mówię o modelu S8500.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok.

 

Choć dziwne... mi nic nie szumi. Wręcz przeciwnie, dźwięk Wave jest dla mnie jednym z najczystszych w playerach jakie słuchałem.

 

Może masz włączony jakiś equalizer?

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś słuchałem HD380pro na samsungu wave i powiem, że dźwięk jest kapitalny.

Ja jak słuchałem HD380 z Wave to nie miał siły machnąć driverem na pokaźniej basowych momentach utworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe.... Jak juz jedziemy z Samsungami i HD380... majac P3 (do ktorego sila rzeczy porownuje sie wiekszosc smartfonow Samsunga) i HD380Pro - polaczylem je tylko raz... zdjalem senki po chwili i nigdy wiecej juz ich nie parowalem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giegere pisał w którymś z tematów, że producencie smartfonów po macoszemu traktują kwestie jakości audio w swoich urządzeniach. W pełni się z nim zgadzam. Jako urządzenia all-in-one są tylko półśrdkiem, dość kosztownym półśrodkiem. Sam posiadam Spicę (tragedia) i chciałbym wymienić na innego androida ale nie ma czego wybrać... Nawet za 1k taka Xperia Neo niby robi ładne zdjęcia i wideo ale dźwięk pewnie lepszy ma roczny SGS... I jeszcze ten plastik. Dodajmy baterie we wszystkich smartfonach i mamy pełny obraz sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe.... Jak juz jedziemy z Samsungami i HD380... majac P3 (do ktorego sila rzeczy porownuje sie wiekszosc smartfonow Samsunga) i HD380Pro - polaczylem je tylko raz... zdjalem senki po chwili i nigdy wiecej juz ich nie parowalem ;)

Jak mawiają o gustach się nie dyskutuje, mi tam się nawet podobało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe.... Jak juz jedziemy z Samsungami i HD380... majac P3 (do ktorego sila rzeczy porownuje sie wiekszosc smartfonow Samsunga) i HD380Pro - polaczylem je tylko raz... zdjalem senki po chwili i nigdy wiecej juz ich nie parowalem ;)

Jak mawiają o gustach się nie dyskutuje, mi tam się nawet podobało.

Sek w tym ze to cale to czy inne audio fora bazuje na gustach i caly pic polega na wybraniu/sluchaniu rad tych ktorych gusta sa zblizone do naszych ;) pomijam tu zaglebianie sie w HRTF'y i inne takie - czy sie myle ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe.... Jak juz jedziemy z Samsungami i HD380... majac P3 (do ktorego sila rzeczy porownuje sie wiekszosc smartfonow Samsunga) i HD380Pro - polaczylem je tylko raz... zdjalem senki po chwili i nigdy wiecej juz ich nie parowalem ;)

Jak mawiają o gustach się nie dyskutuje, mi tam się nawet podobało.

Sek w tym ze to cale to czy inne audio fora bazuje na gustach i caly pic polega na wybraniu/sluchaniu rad tych ktorych gusta sa zblizone do naszych ;) pomijam tu zaglebianie sie w HRTF'y i inne takie - czy sie myle ??

A i tak najlepsze wybory to te poparte własnym odsłuchem. Bo, jak to mawiał mój kumpel "jeden woli cheerios drugi nesquiki" i nawet dwie osoby o zbliżonym guście nie mogą sobie doradzić na 100% celnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doswiadczen empirycznych nigdy nie kwestionowalem. Poza tym "jeden woli cheerios drugi nesquiki" na innym przykladzie... Zakladajac ze siedzimy w rumach i nagle "objawia" nas zwolennik czystej - widzisz analogie ? Sorki za off topic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś słuchałem HD380pro na samsungu wave i powiem, że dźwięk jest kapitalny.

Ja jak słuchałem HD380 z Wave to nie miał siły machnąć driverem na pokaźniej basowych momentach utworów.

 

 

Możesz mi podać przykładowe kawałki? To zrobię test.

 

Jak tak sobie porównuje do N2 to dół i góra są minimalnie mniej kontrolowane (choć ta sama jakość) za to średnica jest wysunięta do przodu i dużo wyraźniejsza. Ogólnie u mnie się nic nie dusi, nie szumi itd. Gra to świetnie na HDkach. Nie wiem z czego wynikają różnice zdań. Reasumując czy to możliwe, że poszczególne egzemplarze mogą się różnić dźwiękiem?

 

Ano gusta gustami. Dlatego napisałem autorowi tematu, że to kwestia gustu. Jednak opinia, że coś gra "tragicznie" i "szumi" podczas gdy ja słyszę wszystko jest na swoim miejscu, gra to ładnie i nawet nie chodzi o gusta i dźwięk jest czysty jak łza... to wywołuje to we mnie konflikt poznawczy.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano gusta gustami. Dlatego napisałem autorowi tematu, że to kwestia gustu. Jednak opinia, że coś gra "tragicznie" i "szumi" podczas gdy ja słyszę wszystko jest na swoim miejscu, gra to ładnie i nawet nie chodzi o gusta i dźwięk jest czysty jak łza... to wywołuje to we mnie konflikt poznawczy.

W takim wypadku poczytaj sobie czym jest dzwiek - jaki wplyw na fale dzwiekowa ma budowa naszego ciala - zobacz co to jest HRTF etc... wtedy moze zrozumiesz ze to co dla Ciebie jest oczywiste nie jest tak jednoznaczne dla wszystkich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej dopatrywałbym się jakiś różnic w sprzęcie, ale dzięki za twoją cenną uwagę ;)

 

Nie sądzę jednak, że budowa mojego ciała miała wpływ na to, że nie usłyszałem szumu, zważywszy na to że potrafię wychwycić nawet najmniejsze zniekształcenie dźwięku.

 

Jak idzie ładna długonoga blondynka to nie każdemu mężczyźnie musi wpaść w oko, ale raczej nikt nie powie że jest maszkarą i ma pryszcze (gdy w rzeczywistości ich nie ma) - chyba że mówi się o innej dziewczynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przykladu jak zglebisz chociaz by troszke trywialny wrecz temat... jaki wplyw maja takie "glupoty" jak chociaz by dlugosc kanalu Twojego ucha na rezonanujace czestotliwosci... moze zrozumiesz wtedy skad moga brac sie te rozne opinie na temat sybilizowania w Superluxach. Dodatkowych czynnikow ktore nalezalo by tu rozpatrzec jest znacznie wiecej... ale od czegos trzeba zaczac. Stad moja radad poczytaj... potem podawaj przyklady o blondynkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SGS+ doszedł. Jestem zadowolony. Dźwięk na moich HD380 Pro jest czysty nawet na włączonych niektórych efektach (czego mi brakowało w wavie). Poza tym dosyć ciekawy efekt (a raczej dodatkowy equalizer) o nazwie "muzyka". Mam wrażenie że podbija wysokie tony czyniąc dźwięk bardziej szczegółowym, nie ujmując pozostałym tonacjom, zaś scena jest jakby trochę bliżej. Ładnie to brzmi :) Nie wymianiem na ipoda ;)

 

ps. Zobaczymy co będzie jak zacznę kombinować z modami, power ampami itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wave'a .Może macie inne oprogramowanie ? z tego co Mi wiadomo to w wersji bada 2.0 odtwarzacz jest poprawiony.

 

 

mam 1.0 ;) ale teraz idzie do serwisu więc przy okazji zmienia na 2.0. Mówisz że dźwięk się poprawia? :D

 

SGS+ doszedł. Jestem zadowolony. Dźwięk na moich HD380 Pro jest czysty nawet na włączonych niektórych efektach (czego mi brakowało w wavie). Poza tym dosyć ciekawy efekt (a raczej dodatkowy equalizer) o nazwie "muzyka". Mam wrażenie że podbija wysokie tony czyniąc dźwięk bardziej szczegółowym, nie ujmując pozostałym tonacjom, zaś scena jest jakby trochę bliżej. Ładnie to brzmi :) Nie wymianiem na ipoda ;)

 

No to gratki. Miłej zabawy B)

 

Tak dodając. Moja siostra ma i9000. Słuchałem go trochę i na początku dźwięk mi się spodobał. Lecz po dłuższym odsłuchu stwierdziłem, że wave gra z większą klasą. No może mody i inne cuda by poprawiły dźwięk.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co do wave'a .Może macie inne oprogramowanie ? z tego co Mi wiadomo to w wersji bada 2.0 odtwarzacz jest poprawiony.

 

 

mam 1.0 ;) ale teraz idzie do serwisu więc przy okazji zmienia na 2.0. Mówisz że dźwięk się poprawia? :D

 

 

Jeszcze niestety nie ma stabilnej, oficjalnej wersji bady 2 i na pewno nie pojawi się przed premierą Wave3, czyli prawdopodobnie w październiku br.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności