Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

SoundMagic E10 i E30


duran

Rekomendowane odpowiedzi

Cofam to co napisałem o FA Silver Bullets, ponieważ po podłączeniu do Cowona C2 grają bardzo dobrze (nie chcę pisać idealnie, bo zawsze może być lepiej).

 

Tak jak napisał Duran, problem był w słabym źródle, więc jeżeli ktoś myśli o połączeniu tego Cowona ze "strzałami" to jak najbardziej powinien być zadowolony.

 

Tak czy owak na początku Marca zakupię (skuszony opinią o synergii J3) E10-ątki i napiszę jak to wypada z moim playerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cofam to co napisałem o FA Silver Bullets, ponieważ po podłączeniu do Cowona C2 grają bardzo dobrze (nie chcę pisać idealnie, bo zawsze może być lepiej).

 

Tak jak napisał Duran, problem był w słabym źródle, więc jeżeli ktoś myśli o połączeniu tego Cowona ze "strzałami" to jak najbardziej powinien być zadowolony.

 

Tak czy owak na początku Marca zakupię (skuszony opinią o synergii J3) E10-ątki i napiszę jak to wypada z moim playerem.

A jak z wygodą noszenia FA i czy masz problem z odpowiednim wkładaniem ?

Myślę nad nimi i mimo pochlebnych recenzji obawiam się o komfort. Ich kształt mnie przeraża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tobie tak Nexorze6 - Nie są to najwygodniejsze słuchawki do noszenia (troche je czuć w uchu), jak i izolacja jest przeciętna. Ja do nich dokupiłem nakładki od Meelectrnic i jest ...dalej przecietnie, lecz troszkę lepiej niż na oryginalnych.

Używam dokładnie bi-flangów, ponieważ izolacja wydaje się być najlesza.

 

Co do poprawnego wkładania to większych kłopotów nie ma, jednak nie są to z pewnością słuchawki do biegania w nich, bo po prostu lubią się od czasu do czasu przemieścić.

 

Acha, na Cowonie C2 trochę słychać na niektórych nagraniach szumienie, np. koncert Unplugged Nirvany (format Flac), czy chociaż by w większości utworów Melvinsów (Mp3 192).

 

Również mogę wstępnie napisać, że w niektórych ostrzejszych i szybszych piosenkach rockowych się gubią, ale nie we wszystkich, np. Spit it out Slipknota jest troszeczkę zamulony, oraz instrumenty się zlewają, a w Wait and bleed jest już dobrze.

 

Jak nie masz ucha małego dziecka, to raczej będziesz z nich zadowolony, ale ci tego nie mogę zagwarantować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to i ja się podłącze do pytania kolegi wyżej (z tym że chodzi o wiekowy nw-a806). Słucham trance,progressive,house,troche techno. Bas nie jest priorytetem,bardziej chodzi mi wysokie..ex 082 niebyły takie super. poradzi ktoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Devih - jedyny problem jaki będziesz miał to słyszalne szumy. Przy niskiej głośności będzie to wkurzać. Przy 1/3 mocy już nie. Co do samego dźwięku będzie przyjemnie. Nie spotkałem playera na którym E10 grałyby słabo. No chyba, że podłączymy go do starego telefonu lub mp3 by tesco. Miałem taki sam odtwarzacz ale bez słuchawek ex82 więc nie jestem w stanie dokładnie doprecyzować, które będą grały lepiej. Z drugiej strony biorąc pod uwagę uniwersalność tych słuchawek raczej dałbym im szanse.

 

damiano190189 - może lepiej zainwestować w dobre źródło? Już nawet CLIP+ z Rockboxem gra bardzo dobrze z tymi słuchawkami a to wydatek raptem 100 zł. Twój player to już trochę dziadek i nawet zakup top słuchawek nic z niego nie wykrzesze. Z drugiej jednak strony, próba nie strzelba. Słuchawki zawsze Ci zostaną a player w każdej chwili możesz wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duran, a poleciłbyś jakieś lepsze słuchawki do NWZ A826, aby tych szumów nie było słychać? Trochę mnie to zaniepokoiło :/ Budżet max 200 zł, ale wolałbym się w 150 zł wyrobić. Odpadają PL30 (i wszystkie z tym sposobem noszenia słuchawek - za uchem). Jednak szumy mogą mnie denerwować... ;/

Tylko takie, żeby nówki były dostępne ;)

Edytowane przez Devih
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duran tak zamierzam zrobić ale że narazie z kasą troszke slabo to chce najpierw sluchawki ,a odtwarzacz bede zmienial i wiem ze jest wiekowy ale na pewno z tej samej stani (czyt.Sony) pozdro:) Myslałem nad jakimiś Meelectronics (sp51 bodajże) ale nie mam pojęcia jak to zagra.

 

 

 

P.S. Sorka za off top

Edytowane przez damiano190189
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Devish - player szumi sam od siebie. Przy niektórych słuchawkach słychać to bardziej, przy innych mniej. Tego po prostu nie zmienisz. Mnie to wkurzało i dlatego się go pozbyłem. To nie jest tak, że w przypadku E10 będzie ten szum mocniejszy. Może akurat tobie to nie przeszkadza, skoro już teraz tego nie wyłapujesz. Daj im szanse. 150 zł to nie majątek a słuchawki naprawdę pierwsza klasa.

 

Damiano -bierz E10 - jeszcze mi podziękujesz ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobie Duran :) Zwłaszcza że zaufałem SM po tym dorwałem w swoje łapki pl30 które strasznie mi sie podobały!(grały z samsungiem q3 i trochę z sonym e353)

 

 

p.s. w obydwu zestawieniach podobało mi sie to granie;) troszkę lepiej z sonym :)

Edytowane przez damiano190189
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tutaj nowy i mam do was kilka pytań. Obecnie używam cowona D3 i szukam słuchawek w miejsce stokowych. Myślicie, że E10 to dobry wybór pod ten odtwarzacz? Czy lepiej kupić coś znacznie droższego. Jeśli tak to jakie. Dzięki z góry za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Duran - widzę że masz pojęcie w temacie i słuchałeś różnych słuchawek, więc może mi pomożesz. Biorę pod uwagę SoundMagic E10, Brainwavz proAlpha oraz Meelectronics CX21 - takie mi polecono w dziale co kupić. Będą podłączone do telefonu SE LWW - jest to chyba ciepły grajek jak większość soniaków. Masz może jakieś porównanie między tymi 3 modelami słuchawek?

Szczerze mówiąc E10 najmniej mi odpowiadają pod względem designu ( w dodatku ten napis "made in china" na jacku :E), ale naczytałem się tyle pozytywnych opinii na ich temat, że już sam nie wiem co robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ktoś tu może napisać jak duża jest różnica między SoundMagic E10 od ES18? Zastanawiam się, czy zostać przy ES18 czy jakość dźwięku E10 jest taka dobra, żeby zebrać te 150 zł i przerzucić się na nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adivenan - piszesz, że posiadasz player za prawie 1000 zł a szukasz do niego słuchawek za ~~100 zł. To tak jakby kupić mercedesa i jako silnik wsadził jednostkę od Fiata. Nie mówię, że to niema sensu! Może porównanie nie oddaje do końca sedna tego co mam na myśli :) Po prostu mając taki player aż prosi się o top słuchawki. Już na samych Audeo 112 różnica jest NIESAMOWITA. A to tylko około 400 zł. Jeśli twój budżet nie pozwala ci na zakup takich słuchawek wybrałbym E10 za bardziej uniwersalne brzmienie. To świetne słuchawki i zrobią swoją robotę.

 

USB - z podanej 3 wybrałbym E10. To nie jest tak, że ja je faforyzuje. Wszystkie 3 modele wymienione w twoim poście miałem więc mogę szczerze Ci polecić akurat SM. Grają najbardziej równo, zagrają na wszystkim i są bardzo dobrze wykonane. Świetne słuchawki na start.

 

Marjak - to podobna klasa. Przy czym słuchanie muzyki na A JAYS Three przy użyciu gumek to katorga. TYLKO pianki. W przypadku E10 spokojnie można używać gumek :). W przypadku pianek w A Jayes Three bass staje się bardziej sprężysty i mięsisty a gorą mniej kłuje. Wiesz kwestia wyboru. E10 są według mnie lepiej wykonane. Jayes Three mają płaski kabel. Ja bym wybrał E10 z tej dwójki :). Sam posiadam wersje Two (bardziej basowa wersja Three) i trochę brakuje mi góry.

 

ubidragon - Różnica między ES18 a E10 jest OGROMNA. Jest mocno wyczuwalna i te różnice naprawdę słychać a nie są wytworem wypaczonego słuchu użytkownika. Kosztują prawie 3x więcej. Tak to prawda ale pod każdym względem są lepsze od ES18. Ja bym zakup E10 traktował jako wyższy poziom doznań słuchowych :). Potem to już z górki :). E10 to świetny punkt odniesienia pod przyszłe zakupy.

Edytowane przez duran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem ES18 i jest im dalej niż bliżej do E10. Czy są lepsze od PL11 też bym się kłócił. Sygnatura dźwięku jest inna. Na pewno nie jet to poziom E10. Jakbym miał określić ich pozycję i dźwięk to bym napisał, że są to słuchawki, które można brzmieniowo ulokować między PL11 a E30. Arkadiuszu - najlepiej sam sprawdź i oceń. Podjedź sobie do jednego z sklepów MP3store i sam porównaj. Jeśli nie masz takiej możliwości poproś kogoś o wysłanie słuchawek na testy. Na pewno znajdzie się jakaś życzliwa duszyczka. Nie popadajmy w skrajności. ES18 grają fajnie ale nie mają nic wspólnego z modelem E10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przedziale cenowym ciężko o coś lepszego. Możesz próbować z a jays three. Podobne słuchawki brzmieniowo. Słabszy bass i bardziej sycząca góra. Trzeba bawić się gumkami ale myślę, że uzyskasz dźwięk podobnej klasy co E10 a może nawet i lepszy. E10 zgrają się z wszystkim. Do czego nie podłączysz to dobrze będzie grało. Bierz w ciemno :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Testowałem Nuforce Ne-770x, Brainwawz M1,M2,M4 , jays-y two i tree dla porównania wziąłem z tym segmentem słuchawki JVC HA-FX35 zakupione w TESCO za 48zł

 

Na pierwszy ogień poszły E10 Dzwięk mnie zachwycił ,ale czy może być lepiej, po nich zaraz załozyłem nuforcy NE-770x (podobno brzmieniowo to samo co NE-700x, tych nie testowałem) no i właśnie... pomyslałem że sprzedawca podał mi słuchawki za 9 zł popatrzyłem raz jeszcze faktycznie NuForce, grały niestety tragicznie- brak jakiejkolwiek sceny, basy jak z kartonowego pudełka, średnie pasmo - praktycznie zalane przez nisko-średnie częstotliwości po nich poszły M1, M2, M4, jajs-y i znów założyłem E10 i ...znów uśmiech, to jest to, dla mnie grały rewelacyjnie. Wszystkie częstotliwości zrównoważone i nic "nie pcha się do przodu" scena szeroka, słychać każdy szczegół instrumentu i wokalu, i tu zgodzę sie z przedmówcami - odkrywam już przesłuchane utwory na nowo, pojawiaja się dzwięku których wcześniej nie "wyłapałem".

Utwory testowane to głównie Soundracki (Hans ZImmer, Lisa Gerrard), Andreas Vollenweider, dużo eletronicznej muzyki min AlphaVille, Depeche Mode itp, SCORPIONS AQUSTICA.

 

Jakość wykonania E10 jest zadowalająca ale dla mnie priorytetem jest jakość dzwięku, gdyż początkowo z opisów na forach byłem nastawiony już na nuforce 700x ale przypadkowo znalazłem opis E10.

 

Testowałem słuchawki jak wyżej wymieniłem,z całą odpowiedzialnośćią stwierdzam że E10 deklasują resztę. Zrozumiałbym gdyby ich róźnica w jakości dzwięku wynosiła 10-20 % w tej klasie cenowej, ale jeśli NuForce 700x kosztują 199 zł to E10 powinny kosztować conajmniej 400 zł (mam nadzieje że sprzedawcy tego nie przeczytają :)

 

Wysokie częstotliwości: Wygrywa E10

 

Średnie częstotliwości: Wygrywa E10

 

Niskie częstotliwości: Zwyciezca i teraz UWAGA: JVC HA-FX35 (choć jest to nieduża przewaga w stounku do E10) w JVC trzeba wyjąćpiankowe wkładki łącznie z gumowymi nakładkami i założyc bezpośrednio silikonowe nakładki, ciekawe że producent swoimi oryginalnymi nakładkami stłamsił ten piękny bas. Po odpowiednim skonfigurowaniu w gumki JVC .... to jest to ...fuc.... potężny bass !!! BASS leci nisko i potężnie, mamy efekt wysokiej klasy subwoofera. Gdzie te nuforcy ze swoim śmiesznym basikiem, "pobiły" je słuchawki za niecałe 50 zł.

Odtwarzając utwór Daft Punk - Derezzed powiedziałem WOOOW....bas E10 leci nnaprawdę nisko ale w JVC mam wrażenie że potrafią zejść jeszcze odrobinę niżej, choć jest to już subtelna róźnica.

 

Szerokość sceny:Wygrywają: E10 i JVC HA-FX35.

 

Zdecydowanie polecam testować słuchawki w sklepie i to różnych producentów, kupowanie słuchawek w tych ramach cenowych w "ciemno" to za duże ryzyko, a sklep które tego nie oferują omijajcie z daleka. Rozumiem że nie wszyscy maja ten komfort, ale dziwi mnie że telewizor w sklepie można wszędzie przetestować, ale esłuchawki to już nie, ale to my konsumenci im to narzucimy -_-

 

Konkluzja 1: Kto szuka wszestronnych słuchawek niech śmiało kupi E10 na pewno nie będzie zawiedziony.

Konkluzja 2: Tańsze słuchawki potrafią grać o wiele lepiej niż te droższe, nawet kilkukrotnie droższe.

Konkluzja 3: Zdecydowanie trzeba dopasować wkładki (piankowe, silikonowe itp) potrafia diametralnie zmienić charakter dzwięku i pasmo.

Konkluzja 0: Szkoda życia na kiepskie słuchawki.

Edytowane przez vulkanwawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności