Skocz do zawartości

Sound System do 4k //


Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Mp3Store'owicze!

 

Noszę się z zamiarem kupienia porządnego sprzętu stacjonarnego do pokoju 20m2. Także do sporadycznego oglądania filmów. Chcę na to przeznaczyć do 4 k. Czy warto inwestować w sprzęt z bezprzewodowym podłączeniem źródła dźwięku do kolumn? Lepiej zainwestować w amplituner KD czy może wzmacniacz stereo i dwie kolumny? Za nieprofesjonalne słownictwo przepraszam.

 

Dzięki.

 

Pozdrawiam,

 

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taką kasę kupiłbym coś robionego na zamówienie. Są ludzie w Polsce i na Polskich forach, (nie będę mówił kto by nie robić reklamy, tym bardziej że sam jeszcze nie korzystałem z takich usług), którym powiesz jak chcesz żeby grał Ci taki sprzęt, a oni Ci to zbudują! A będzie to grało lepiej od kenwoodów, denonów i innych "markowych" sprzętów. O źródle możesz pomyśleć osobno. Jak do filmów to możesz dobrego DVD (lub blue-ray) kupić, jeśli coś takiego potrzebujesz, lub po prostu dobrego CD na allegro można fajne CDki wyrwać za śmieszne pieniądze. Jeśli źródłem ma być komp, to do filmów i gier to pewnie jakaś karta wielokanałowa, a jak do samej muzyki to wystarczy DAC i tutaj coś DIY też byłoby dobrego. Nic konkretnego Ci nie polecę bo w tym nie siedzę, lecz w takich tematach znajdą się pewnie spece, którzy już konkretniej Cię naprowadzą. Zawsze można też jakiś dobry gotowy zestaw kupić i trafić nawet dobrze, prostsze, lecz pewnie też mniej satysfakcjonujące posunięcie szczególnie w kategorii jakość/cena.

 

Kiedyś na iBood był zestaw amplituner wart 2000zł a kolumny o wartości 3000zł wychodziły gratis :D nawet dobry sprzęt. Czasem w necie zdarzają się takie okazje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T co konkretnioe Syler polecasz z słuchanych przez Ciebie zestawów DIY?

 

 

Twoje pytanie jest bez sensu... każdy taki zestaw jest inny. Ja słuchałem u znajomych (ojciec mojego kolegi robi takie zestawy) lecz one nie miały nazwy, grało to lepiej niż zestawy "standardowe-firmowe" ze sklepu RTV, których słuchałem. Nie przeczę, że można kupić dobry zestaw firmowy i szczać po nogach ze szczęścia. Nie mniej nie więcej, to co słyszałem DIY zrobiło na mnie bardzo dobre wrażenie.

 

Nie jestem znawcą w tych tematach, tak więc MathU pewnie znasz się lepiej na tym wszystkim, więc zaproponuj sam coś koledze. Ja osobiście mam niewielkie wymagania w tej dziedzinie i bardzo się cieszę grą moich geniusów :)

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie jesteś znawcą, to po co odpowiadasz na konkretne pytanie o konkretny sprzęt do 4k?

 

Idziesz na moda? To chyba jeszcze musisz trochę tych postów natrzepać, bo ja mam dwa razy tyle i nie dostałem.

Edytowane przez MathU
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi MathU.

 

Nie idę na moda i nie "trzepię" postów. Wyrażam jedynie swoje zdanie. Nie wiem czemu Ci to przeszkadza, może Ty pójdziesz na moda skoro tak lubisz pilnować "merytoryczności" wypowiedzi?

 

Nawet jeśli mój post nie wniósł dużo do tematu, to twój go wręcz zaśmiecił. Ale masz plusika na zgodę :) i dajmy się wypowiedzieć komuś kto ma coś do powiedzenia na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GigereE, Syler, MathU

Dzieki za odpowiedzi.

 

Bylbym jednak wdzieczny za bardziej konkretne info, w zestawy DIY bawic sie chyba nie bede (nie wiem nawet do kogo mialbym uderzac z takim zamowieniem) chodzi wiec o sprzet sklepowy.

 

W internecie znalazlem mnostwo rekomendacji odnosnie Onkyo. Nie wiem, nie wiem.

Edytowane przez m4tt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na przykład spróbowałbym zakręcić się wokół wzmacniaczy lampowych. ;] Kiedyś troche o tym czytałem i pamiętam że Xindak był często polecany (np v15)

do tego kolumienki do tysiąca. Z mojej strony polece AE aegis neo one. Mam je razem z H/K pm645vxi i wydaje mi się, że nie pokazują na tym wzmaku wszystkiego co potrafią.

jeśli starczy kasy, to jako cd NAD541i, CA D500 se lub im podobne. Tak jak Syler pisał, można je wyrwać za niewielkie pieniądze na allegro.

Edytowane przez dj_spinacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to zainwestowałbym 4kzł w kolumny 2kzł, wzmacniacz 1kzł, cd 700-800zł, reszta na kable IC i głośnikowe.

Do 2kzł masz całe mnóstwo ciekawych kolumn zarówno podłogowych jak i podstawkowych, a jakby nie patrzeć to ta część zestawu ma największy wpływ na brzmienie.

Jeśli idzie o wzmacniacze i cd to do kwoty 1kzł można dorwać sprzęty z drugiej ręki, które jeszcze 5lat temu chodziły nawet po 3kzł i uchodziły za hi-end.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz dzięki za odpowiedzi.

 

dj_spinacz: W wolnej chwili poczytam o tym co polecasz bo tak na sucho niewiele mi to mowi :).

xar: Thx. Zagadam, poradze sie ;).

 

By The Way:

 

Czy ktoś miał styczność ze wzmacniaczem Yamaha A-S500? Natknalem sie na to chwilke temu. Dobre opinie + tytuł Produktu Roku '10 w kat wzmacniaczy stereo up to £500 wg (NIE WIEM JAK WIARYGODNEGO) serwisu whathifi.com.

 

Ponoc gniota tez wzmaki Cyrusa.

 

Głośniki? Może Monitor Audio BX2. Ładne są skubane. I świetnie ponoć grają.

Edytowane przez m4tt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności