Skocz do zawartości

Karta dźwiękowa Audiotrak MAYA U5


selphy

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zauważyłem, że po podłączeniu słuchawek Fischer Audio Eterna do wyjścia słuchawkowego w Maya słuchać dość głośny szum. Jednak kiedy podłącze je do wyjścia tylnego żadnego szumu nie słuchać ale słuchawki grają dużo ciszej. Czy jest to normalna rzecz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zakupiłem tą kartę jakiś czas temu na allegro wyszła mnie chyba z 310 zł sprzedający brał na siebie cła itp.

Jestem z niej bardzo zadowolony. Brzmi tak jak tego oczekiwałem. Przestrzeń, wyrazistość, dynamika przyjemna góra i średnica, bas niemulący w odpowiedniej ilości.

Chciałem zapytać użytkowników czy też spotkali się z czymś takim:

podczas normalnego użytkowania z karta nagle zamiast odtwarzać dźwięk ze źródła(NoteBook W7) zaczyna generować szum który jest bardzo głośny(tak jakbyśmy puścili mrówki w tv na maxa) karta mimo wszystko reaguje na zatrzymanie muzyki w odtwarzaczu(wetedy szum cichnie) po włączeniu dalej szumi zamiast grać, zauważyłem że można przywrócić wszystko do normalności zmieniając częstotliwość próbkowania lub ilość bitów). Sytuacja miała miejsce już kilka razy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syler, a w tej Majce to potrzebne są sterowniki od producenta czy działa tak hop po podpięciu do kompa? Bo spotkałem się ze sprzecznymi informacjami na ten temat.

 

Mnie natomiast zastanawia dlaczego na wyjściu z tyłu nie słychać nawet odrobinę tego szumu?

Pewnie wbudowany wzmak słuchawkowy szumi na Twojej konfiguracji :P

Edytowane przez xmag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

moja mayka u5 dość często (głównie na youtube) rozłącza się z kompem.

ciężko to wytłumaczyć, po prostu przestaje grać (czasem włączy się integra z laptopa).

pomaga odłączenie karty od usb i ponowne włączenie, ale jak na stałe naprawić te problem?

problem mam również z odtwarzaniem niektórych koncertów na dvd (nie słychać dźwięku tylko same trzaski)

 

dodam, że po podłączeniu poprzedniej karty (x-fi usb) wszystko wraca do normy.

komp to przeciętny lapek z c2d na pokładzie (więc nie powinno być problemów z mocą) oraz win 7 64bit.

stery standardowe z płytki (6.0.1.2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja mayka u5 dość często (głównie na youtube) rozłącza się z kompem.

ciężko to wytłumaczyć, po prostu przestaje grać (czasem włączy się integra z laptopa).

pomaga odłączenie karty od usb i ponowne włączenie, ale jak na stałe naprawić te problem?

problem mam również z odtwarzaniem niektórych koncertów na dvd (nie słychać dźwięku tylko same trzaski)

 

dodam, że po podłączeniu poprzedniej karty (x-fi usb) wszystko wraca do normy.

komp to przeciętny lapek z c2d na pokładzie (więc nie powinno być problemów z mocą) oraz win 7 64bit.

stery standardowe z płytki (6.0.1.2)

 

Może spróbuj w biosie wyłączyć integrę jeśli jej nie używasz. Jeśli z tym rozłączaniem to nie wina wchodzenia dźwięku z innej aplikacji, to może warto sprawdzić inny kabel USB. Bez sterów też możesz spróbować, jeśli Ci nie są potrzebne, może z Win7 64bit się coś gryzą.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo dwukrotnego zatrzymania listonosz nie zażyczył sobie żadnych pieniędzy :). W sumie to kupiłem za 241,09zł (ta ostatnia podwyżka dolara).

 

Żeby poszło paypalem trzeba mieć na koncie zamienione na te 69$, przy realizacji zakupu nie piszą tego wprost, dopiero konsultant paypala mi powiedział, że to dlatego.

 

Nie mam bardzo do czego tej karty porównać ale pojawiły się nowe dźwięki, moim skromnym zdaniem jest do bólu neutralna.

Problem mam z oprogramowaniem z płyty, instalator nie chce chodzić na Win7 Home Premium, na Ulti nie ma żadnego problemu. Ktoś wie jak to naprawić?

 

Screen ze śledzenia przesyłki w załączniku.

maya.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Żeby poszło paypalem trzeba mieć na koncie zamienione na te 69$, przy realizacji zakupu nie piszą tego wprost, dopiero konsultant paypala mi powiedział, że to dlatego.

 

 

Nie prawda. Trzeba mieć tylko kilka złotych więcej bo biorą procent za przewalutowanie. Miałem 245zł i nie dało się zapłacić, dopiero poszlo jak już miałem 250zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Furthermore, you can get sufficient sound volume and dont need additional external headphone amplifier even when using high impedance headphone of around 150 ohm because high performance headphone amplifier is in-built in the headphone terminal area."

 

http://www.alibaba.com/product-free/121349706/AUDIOTRAK_MAYA_U5_USB_External_Sound.html

 

 

"Powerful headphone driver embedded 600ohm headphone support"

http://forum.chip.co.id/audiotrak/170619-product-audiotrak-yang-dibawa-oleh-techno-solution.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem MAYA U5 z ebay'a. Mam numer przesyłki, ale nie wiem gdzie mam sprawdzić jej stan. Pomocy, gdzie wpisać ten numer przesyłki żeby ją odszukać? Nie wiem "czym" ją wysłali.

 

Edit: Już mam, jakby kogoś interesowało to:

Edytowane przez Kluczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy jak bym miał tą kartę i podłączył swoje głośniki przez amplituner które mam połączone z nim[amplitunerem] na cinche-mini jack i ten mini jack do tej karty będę miał pełne 5.1 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy jak bym miał tą kartę i podłączył swoje głośniki przez amplituner które mam połączone z nim[amplitunerem] na cinche-mini jack i ten mini jack do tej karty będę miał pełne 5.1 ?

 

Kazdy głosnik to dwa kalble + i -, w wersji ekonomicznej 1 - i 5 +, sub odzielnie + -, a teraz pomysl jak to przedstawiłes? Co ma rodzaj kabla do ilości głośników?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności